Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 10:51   #1
Lista bodova za srednje škole

Zanima me gdje i kako da nabavim onu listu za srednje, i koliko bodova trebaš imat za tu srednju? Ak neko zna nek javi!!!!!!!!! Ja ću dokle čekat.
Loco_55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:23   #2
kolko se ja sjecam, to izlazi u novinama a mi smo to dobivali i u osnovnoj...
bla7bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:32   #3
Ima nas koji bi se za srednju željeli odlučit nešto prije 6. mjeseca...
barbara 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:22   #4
Natječaj za upis u srednje škole sa SLUŽBENIM bodovnim pragovima se donosi t.j. objavljuje negdje sredinom 6. mjeseca u novinama. Do tada se ne može sa sigurnošću reći koliki je bodovni prag.

No, malo sam "prčkao" po Google-u pa vam nudim pregled prošlogodišnjih bodovnih pragova pri upisu u srednje škole na području Grada Zagreba.
Kliknite na link
http://www.os-aaugustincica-zapresic...ti/bodovni.htm
pa vidite koliki su bodovni pragovi po školama za prošlu godinu jer će vjerojatno slični biti i ove godine.

Ako vam to nije dosta u tražilice upišite pojam "natječaj za upis u srednje škole" i istražujte sami!
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:10   #5
U V nemres s manje od 59, u XV ako imas manje od 60 nit ne pomisljaj
__________________
You will never conquer me...
LeftAlone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:17   #6
to ti izlazi u 6. mjesecu u Narodnim novinama
cuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 18:12   #7
Točno, ali bude objavljeno i u dnevnim novinama kao što su Večerni list ili Jutarnji list.
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 18:53   #8
ma niš ne brini za to ja sam ti sad prvi razred to dobiješ na kraju osmog
a ak te neka škola posebno zanim sam kaži ja tio znam ugl kolko ti trea za koju školu
sonyericsson_v640i is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 19:48   #9
Kako se točno ra čunaju bodovi ili se uzimaju određeni predmeti ako DA koji se predmeti uzimaju za građevinsku školu?
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 20:14   #10
Zbrajaju se ocjene iz 5 predmeta 7. razreda te ocjene iz istih 5 predmeta 8. razreda, zatim opći uspjeh 7. razreda i opći uspjeh 8. razreda.

Tu se može dobiti maksimalno 60 bodova (ako imaš sve petice). Zatim se boduju natjecanja (uglavnom državna) muzička škola, i sl.

Na primjer, u prirodoslovnim gimnazijama boduju se hrvatski jezik, matematika, prvi strani jezik, fizika i (mislim) povijest.

Za konkretnu školu, ako ti se nitko ne javi na forumu, informacije možeš dobiti i telefonskim pozivom tajništvu škole te ih pitati koje predmete boduju za upis. Možda ih možeš upitati i email-om, ... .
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:36   #11
Quote:
sonyericsson_v640i kaže: Pogledaj post
ma niš ne brini za to ja sam ti sad prvi razred to dobiješ na kraju osmog
a ak te neka škola posebno zanim sam kaži ja tio znam ugl kolko ti trea za koju školu
Mene zanima osma (Tituša Brezovačkog) ne samo bodovni prag, nego i nešto o školi.
barbara 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:50   #12
Vidim da se jako zanimaš za tu 8. gimnaziju. Žao mi je što ne znam ništa o njoj ali se nadam da će se netko javiti s više informacija.

Jesi li probala posjetiti službene stranice?

Ja te mogu uputiti na arhivu foruma gdje se je malo pisalo o osmoj ali to je malo staro (2004. godine).
No dok čekaš prave informacije klikni na link
https://www.forum.hr/archive/index.php/t-55443.html
i malo prolistaj, pišu nešto i o osmoj (bolje išta nego ništa).
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 00:59   #13
Koga zanima koji se predmeti boduju na upisima za srednju školu neka:

1. klikne na link http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=7714&sec=2857

2. na dnu otvorene stranice neka otvori .pdf dokument ODLUKA O ELEMENTIMA I KRITERIJIMA ZA IZBOR KANDIDATA
ZA UPIS U SREDNJE ŠKOLE

3. strpljivo se "prošeta" po dokumentu do 16. stranice

4. pronađe školu koju želi upisati te vidi koje predmete će mu bodovati na upisu

Specijalno, za građevinsku srednju školu, kol'ko sam vidio traži se:
hrvatski jezik, strani jezik, matematika, fizika i tehnička kultura
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 02:12   #14
Quote:
tetak2 kaže: Pogledaj post

Na primjer, u prirodoslovnim gimnazijama boduju se hrvatski jezik, matematika, prvi strani jezik, fizika i (mislim) povijest.
ne povijest nego biologija. u opcim se boduje povijest
rune88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:10   #15
Quote:
mario_domink kaže: Pogledaj post
Kako se točno ra čunaju bodovi ili se uzimaju određeni predmeti ako DA koji se predmeti uzimaju za građevinsku školu?
Moraš pronaći negdje na netu koji ti se predmeti boduju za građevinsku pa zbrojis ocjene iz tih predmeta na kraju sedmog i osmog razreda i dodas opci uspjeh sedmog i osmog.
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:15   #16
XV. gimnazija Zagreb, Jordanovac 8 prirodoslovno-matematička gimnazija
56
sam sanjaj
to je bodovni prag, a najbolje se raspitat po forumima (ovom i forumu neke škole) s kolko su se bodova upisivali unazad 3 godine.
big-smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:46   #17
Dakle ovako:

Kada neka srednja škola objavi bodovni prag za upis ne znači da je to broj bodova koji garantira da će učenik biti primljen.

To je minimalni broj bodova kojeg učenik mora imati da bi se uopće mogao prijaviti u tu školu.

No hoće li biti primljen ovisi o tome koliko škola ukupno prima učenika te je li se prijavilo više učenika, koji su prešli bodovni prag, od tog broja.

U tom slučaju se "crta" podiže pa se događa da učenik ne bude primljen mada ima bodova koliko bodovni prag zahtjeva.

Znači, bodovni prag je samo prag za mogućnost prijave a ne i garancija da ćete i biti primljeni.

Zato i postoji objava rezultata nakon prvog upisnog kruga.

S druge strane, ako škola ima bodovni prag npr. 50 bodova i prima npr. 100 učenika ali već se upisi bliže kraju a nije još upisano svih 100 učenika te dođe učenik sa 49 bodova i hoće predati dokumente, škola ga ne smije primiti u tom roku jer nema dovoljno bodova, mada ima mjesta, već se ide u 2. upisni rok pri čemu se smanjuje bodovni prag.
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:52   #18
bitno da je 4- godišnja škola pa ,možeš na faks
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:03   #19
Niš mi onaj link ne pomaže...
Vele mi jedni da su profesori odlični, drugi da je to sve živčano, jedni da škola da odlično znanje drugi da je grozno lagana, jedni da je ekipa super drugi da je katastrofa...
Kaj da radim?
Kaj je istina?
barbara 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:10   #20
Ma svaka ti je škola takva. Ima i dobrih i loših strana i puno je toga subjektivno što znači da iste stvari ljudi doživljavaju različito.

Na tvom mjestu bih malo više imao povjerenja u sebe i sam donio odluku. Možda bih prije toga otišao do škole, ušao u birc gdje se okuplja ekipa iz škole, malo se upoznao s njima, njihovim pričama, utiscima, ...
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.