Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 14:54   #1
Tehničke škole - koju upisati?

Zanima me u koju bi se tehničku školu (ili već jeste) upisali da mozete birati koju god zelite? Ima cu 58 bodova al neznam u koju bi se upiso, a zanima me smjer računalstvo. Da li je ruđer najbolji izbor makar je najteži? namjeravam ici na elektrotehnički faks pa mi je bitno da skola nije prelagana tj. da se iz matematike nauci dovoljno za prijamni na faksu...molim pomoc
Bakoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:45   #2
A da ideš u matematičku gimnaziju?
XV. gimnazija ili V. gimnazija.
Iksbrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:56   #3
Quote:
Iksbrown kaže: Pogledaj post
A da ideš u matematičku gimnaziju?
XV. gimnazija ili V. gimnazija.
ma ne bi bas u matematicku malo su preteske.. desetu opci smjer bi vjerojatno a i frend mi veli da nije tesko a i nemora se bas ucit..u biti stvar je u tom da su mi u ruđeru predmeti super al mozda bi rade cak u X. gimnaziju
Bakoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 20:02   #4
matematička u kušlanovoj- nije teška (možda je čak lakša i od opće)
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 21:45   #5
idi rađe u gimnaziju, matematicku najbolje...
neces u tehnickoj nista previse pametnoga nauciti, ni za posao ni za faks....
Sabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:39   #6
Quote:
Sabo kaže: Pogledaj post
idi rađe u gimnaziju, matematicku najbolje...
neces u tehnickoj nista previse pametnoga nauciti, ni za posao ni za faks....
ovo je pravi odgovor koji sam trazio... to mi je raklo vec 5 ljudi do sada ali moja tvrdoglava glava je ipak trazila da i neko na forumu to kaze..a dobro meni se cini da bi onda stvarno mogo u gimnaziju..a jel znate neku gimnaziju da nema bas snobova i geekova nego vise onak ljudi za zajebanciju...deseta mozda?--jel moze neko napisat malo o drustvu u takvim gimnazijama
Bakoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 16:40   #7
MIOC!! =) al za to buš se morao pomučit i ipak skupit 60 bodova
impersuadibile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 16:49   #8
Quote:
Sabo kaže: Pogledaj post
idi rađe u gimnaziju, matematicku najbolje...
neces u tehnickoj nista previse pametnoga nauciti, ni za posao ni za faks....

veoma glup i netocan odgovor. Prava istina je da ekipa koja dode iz gimanzija je vecinom zatucana, od svih dodatnih pizdarija koje moraju naštrebati a nikada im nece biti potrebne u zivotu i praksi. Ak mislis da ekipa iz matematickih gimnazija zna daleko bolje matematiku od ovih iz tehnickih grdno se varas. Pitaj nekoga ko vodi pripreme za faks pa ces vidjeti kako su oni zatucani. Neznaju osnovne primjere rjesiti jer se njihovo znanje svodi na nauci napamet sve vrste zadataka pa ak dode nesto novu necu ga znati rijesiti.

Mislim sve ima svojih prednosti i mana... Gimnazijalci kada dodu na faks vecinom imaju radnu naviku ucenja dok mi iz tehinickih nemamo...

Uglavnom ja sam zavrsio tehnicku skolu, pola toga nisam bio u skoli uopce jer se to masovno pusta ali moram priznati da sam dobio cisto solidno znanje nakon nje( vecinom trebas sam uciti ali ipak..). Upiso sam fer pa cemo vidjeti kako dalje. I da ove godine jako puno miocanja je medu zadnjim mjestima na feru po rangu upisa..
RapidBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 17:23   #9
Quote:
RapidBoy kaže: Pogledaj post
veoma glup i netocan odgovor. Prava istina je da ekipa koja dode iz gimanzija je vecinom zatucana, od svih dodatnih pizdarija koje moraju naštrebati a nikada im nece biti potrebne u zivotu i praksi. Ak mislis da ekipa iz matematickih gimnazija zna daleko bolje matematiku od ovih iz tehnickih grdno se varas. Pitaj nekoga ko vodi pripreme za faks pa ces vidjeti kako su oni zatucani. Neznaju osnovne primjere rjesiti jer se njihovo znanje svodi na nauci napamet sve vrste zadataka pa ak dode nesto novu necu ga znati rijesiti.

Mislim sve ima svojih prednosti i mana... Gimnazijalci kada dodu na faks vecinom imaju radnu naviku ucenja dok mi iz tehinickih nemamo...

Uglavnom ja sam zavrsio tehnicku skolu, pola toga nisam bio u skoli uopce jer se to masovno pusta ali moram priznati da sam dobio cisto solidno znanje nakon nje( vecinom trebas sam uciti ali ipak..). Upiso sam fer pa cemo vidjeti kako dalje. I da ove godine jako puno miocanja je medu zadnjim mjestima na feru po rangu upisa..

inace i ja idem u tehnicku, i mislim da mi to nije bio najbolji potez u zivotu, pa pisem iz vlastitog iskustva...
ovo ostalo nebih komentirao....
Sabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:03   #10
tesla i ruđer
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:10   #11
to shta bum sad napisala pishem iz wlastitog iskustwa.
ne welim da je gimnazija losha.
ja idem na tehnichku shkolu.a moja frendica u gimnaziju.i ima 5 iz matematike.ja sam joj dala najednostawniji zadatak koji mozhe postojati.zadatak koji trebash znati za 2 i nije znala rijeshit.a ona je meni dala zadatak koji kod njih treba rijeshit za 4 i bez problema sam rijeshila..ali to owisi od osobe do osobe...
i to je na tebi da odluchish kam da idesh...
×iwona× is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:18   #12
Odi u Ruđer. Zavrsio sam ga (tehničar za elektroniku), i bolje naucio od gimnazijalaca matematiku, fiziku, elektrotehniku.... (a jos pogotovo ako mislis na koji tehnički faks- Strojarstvo, FER, Promet, Građevina)

U gimnaziji imaš likovni, glazbeni, latinski, biologija.... kog će ti vraga ti predmeti u životu!!! Besmislice
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:35   #13
ako bash hochesh znati..
tehnichke shkole jedno gradiwo naprawe u dan/dwa,a opcha gimnazija to jedno gradiwo rade po tjedan dana..tak da ti i nije neka prewelika razlike... ali ako hochesh iti na neki tehnichki faks,onda bolje odi i na tehnichu shkolu..jer te gimnazija takwe stwari nebu nauchila...
odi na elektrostrojarsku shkolu..btw.po nowom je tehnichka gimnazija

P.S neka se gimnazijalci ne uwrijede jer ne mislim da je gimnazija losha.naprotiw.mislim da je super shkola.ali ne za takwe tehnichke faksowe.
__________________
×don't judge me tomorrow by the way in acting today×
×iwona× is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:38   #14
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
Odi u Ruđer. Zavrsio sam ga (tehničar za elektroniku), i bolje naucio od gimnazijalaca matematiku, fiziku, elektrotehniku.... (a jos pogotovo ako mislis na koji tehnički faks- Strojarstvo, FER, Promet, Građevina)

U gimnaziji imaš likovni, glazbeni, latinski, biologija.... kog će ti vraga ti predmeti u životu!!! Besmislice
Ti predmeti služe da bi se kod ljudi stvorila opća kultura, ljudi koji su usmjereni samo na jedno područje, i samo njega smatraju vrijednim učenja, dok ostale smatraju besmislicama, su u najmanju ruku zatucani ljudi.

A osim toga postoji mogućnost, ako upiše gimnaziju, da mu se baš neka od tih "besmislica" toliko svidi da odustane od FER-a i ode studirati npr. Biologiju na PMF-u ili Povijest umjetnosti na FF-u, u tom slučaju ti predmeti baš i nisu toliko besmisleni.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:45   #15
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Ti predmeti služe da bi se kod ljudi stvorila opća kultura, ljudi koji su usmjereni samo na jedno područje, i samo njega smatraju vrijednim učenja, dok ostale smatraju besmislicama, su u najmanju ruku zatucani ljudi.

A osim toga postoji mogućnost, ako upiše gimnaziju, da mu se baš neka od tih "besmislica" toliko svidi da odustane od FER-a i ode studirati npr. Biologiju na PMF-u ili Povijest umjetnosti na FF-u, u tom slučaju ti predmeti baš i nisu toliko besmisleni.

pa to je istina..ja sam u tehnichkoj shkoli 1 i 2 razred uchila biologiju,kemiju,powijest,geografiju chak i likowni(jer sam multimedijski tehnichar).a u 3 i 4 godini uchim glazbeni i to po gimnazijsko programu..i narawno da su ti swi predmeti wazhni u zhiwotu.jer ako neke osnowne stwari ne znash iz tih predmeta onda stwarno morash biti glup.
ali mi objashnjawamo ako ima jaku zhelju za tehnichke faksowe da onda radhe ide u tehnichku shkolu, a ne gimnaziju.jer 100% ga u gimnaziji ne budu nauchili objektno programiranje ili baze podataka...
__________________
×don't judge me tomorrow by the way in acting today×
×iwona× is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:00   #16
sve je to ok sto ste vi rekli..al sad jos jedan problemcic...drzavna matura..ja cu je skigurno imati a ako nebude bilo prijamnih nego ako se bude gledala ocjena s mature onda su svi iz tehnicke zapravo---zgoreli..zato sto su imali povijest zemljopis samo 2 godine i nece imat dobru ocjenu iz tih predmeta na maturi a vecina faksova trazi pov zem mat hrv i jezik..
Bakoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:02   #17
neznam neznam ajde pls sto vi mislite o tome
Bakoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:59   #18
jao, jao, kakvo crno-bijelo razmišljanje

znam za fer i arhitekturu. građevinski crtači se ne muče s tehničkim crtanjem, a elektrotehničari recimo s digitalnom logikom i osnovama elektrotehnike na fer-u, ali se za razliku od gimnazijalaca i jedni i druge muče s matematikama, fizikama, statistikama, statikama i i takvim stvarima na tehničkim faxevima.

ne znam jesi pogledao išta o državnoj maturi, ali sada je svakako bolje ići u gimnaziju (pogledaj koji se predmeti traže za koji tehnički fax), osim ako baš jako želiš raditi nešto konkretno, robotiće i što ja znam...

i ne obaziri se na postove ove iwone, pogledaj samo rezultate natjecanja iz matematike ili fizike pa ćeš vidjeti da skoro nikog ni nema, a da nije iz gimnazije.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 02:07   #19
maturant elektrotehnicar. da mogu birati odabrao bih elektroniku i radiotehniku(mislim da se tako zove) jer mi je najlakse i najblize zivotu(sta te briga kako se prenosi el en i kako se prave elektrane). ali kada sam se upisivao u srednju mislio sam da je to to, a ne mix visoke i niske struje. s obzirom da zivim u vinkovcima nisam imao previse izbora.
znam samo da su gimnazijalci napuhani. ali pazi ovo: nesto ti se slucajno dogodi u zivotu i ne studiras.sa gimnazijom ces najvjerovatnije konobariti
i jos nesto.. pola nasih podvornica su zavrsile gimnaziju. ja mislim da je bolje upisati za obrtnika nego ici samo u gimnaziju i nista poslje, bar nesto znas kada izades.
takoder elektro smjer ima 4sata mat/tjedno kao i klasicna(pisemo testove iz njihovih zbriki) a ako dodes do faxa imas neki temelj i pravilno razmisljanje kako pristupiti problemu umjesto samog bubanja. gimbulja je za ff i pmf i sl, nikako za tehnicke(po meni)

neznam koliko si ti uopce siguran sto je elektrotehnika, koliko je zajebana a fantasticna(nabavi si neku litelaturu od poznanika)
ali najvise ti srednja ovisi o profesorima. moj razred je dobio nastroze profesore i zasta ima predmeta gdje se moras pomuciti za trojku a cetvorka je nedostiza. plus iz tjelesnog nemas vise od 3. mislim da je jedan razred proslih godina bio posteden tih nekoliko profesora i 80% razreda je prolazilo sa 4... u mom razredu 20%. ali naucis

povijest, zemljopis se na traze za teh fax pri upisivanju nego: fiz;mat;hrv;jezik....znaci izborna fizika<--1000%
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 02:14   #20
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
jao, jao, kakvo crno-bijelo razmišljanje

znam za fer i arhitekturu. građevinski crtači se ne muče s tehničkim crtanjem, a elektrotehničari recimo s digitalnom logikom i osnovama elektrotehnike na fer-u, ali se za razliku od gimnazijalaca i jedni i druge muče s matematikama, fizikama, statistikama, statikama i i takvim stvarima na tehničkim faxevima.

ne znam jesi pogledao išta o državnoj maturi, ali sada je svakako bolje ići u gimnaziju (pogledaj koji se predmeti traže za koji tehnički fax), osim ako baš jako želiš raditi nešto konkretno, robotiće i što ja znam...

i ne obaziri se na postove ove iwone, pogledaj samo rezultate natjecanja iz matematike ili fizike pa ćeš vidjeti da skoro nikog ni nema, a da nije iz gimnazije.
meni se cini da kada upisujes teh fax matematika ti nije jedini prioritet.
matematika je jedan od predmets koji se uvijek moze nauciti uz pomoc instrukcija.


a samo malo.. sta ti mislis da ce uciti? o svacem po malo
ucis ono za sto se opredjelis.
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.