Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2011., 21:06   #61
Za vladanje se dobije 1 bod (ako su 7. i 8. r. uzorno vladanje, ne 2), za učenje 2. stranog jezika ništa.
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 23:23   #62
Moze li mi neko rec malo vise o I. ekonomskoj u Zagrebu?
I samo koliko se dobiva ili se uopće ne dobiva za samohrane roditelje?
Osmasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 13:01   #63
"Gimnazije"

Ja vam mogu reći iz prve ruke jer sam se prošle godine upisivala, malo detaljnije mogu reći za gimnazije. Ako imaš 60 bodova kao što sam ja imala, nećeš moći upasti u 7., 2., 5., 15. gimnaziju, jedino ako imaš vezu , dakle, ja sam imala tih 60 bodova i nisam upala u 7. na kraju sam upala jedva u jednu drugu gimnaziju
The point is, ne pomažu ti puno bodovi iz škole ako želiš u dobru gimnaziju, pa makar ti prošao s 5.0, Ako slučajno čita ono netko iz petog razreda a cilja na gimnaziju, toplo preporučam da ode u plesnu ili glazbenu školu, ili se si vi u 7. i 8. razredima potrudite posebno naučiti jedan predmet i iz njega idite na natjecanja. nađite nešto što vas zanima ( isto vrijedi i za sportska natjecanja).
Ima još jedan proble. Ako ćeš pri upisima imati oko 52 boda ili tako nešto i upadneš u gimnaziju, moraš se ozbiljno primiti posla, jer kod nas u školu su ti svi upali ( ak i oni s 48 bodova) i sad te cure imaju po pet jedinica na polugodištu.Gimnazija je teška, ako ne misliš da možeš izdržati četiri godine svaki dan učenje po 4 sata ( naravno, kontinuirano učenje), nemoj si previsoko postavljati ciljeve.Ja sam se nešto igrala na početku godine, nisam baš učila i to, na kraju su mi prijetile tri jedinice,baš zato što sam učila kampanjski, ali sam se izvukla.
ima još jedna stvar. Razgovarah neki dan s prijateljicom koja ide u petu gimnaziju, kaže mi da bi ona htjela ići na FER. prošla je polugodište sa 4.4, i naravno, sa sarkazmom, kaže da je mogla ići u računalstvo, i imala bi bolje uvjete za FER ( naravno, nismo podrazumijevali maturu). Istina, u računalstvu bi ona prošla sa 5.0, u to nema sumnje, ali ona se odlučila za gimnaziju. Ali vi nemorate. već sam nabrojila razloge kada gimnazija nije za vaas. Možda baš, kad bolje razmislite, shvatite da vi niste za gimnaziju već da želite biti nešto drugo, određeno, za što već postoji srednja škola.
ja sam o odabiru srednje škole razmišljala od 5. razreda doslovno, i vidite kako sam završila.
Joooooš samo nešto. Ako ste se definitivno odlučili za gimnaziju, dajte učite ljudi. Osnovna vam je stvarno mačji kašalj prema gimnaziji.
Eto, malo sam se raspričala , a i stvarno sam puno tog pisala, a bog zna da vi to niš nečete skužit xd.Ako želite u gimnaziju, ili bilo kakvu srednju (a nadam se da želite xd) možete mi se javiti na pm. Obećajem da neću ovako filozofirati
Pozdrav.
MarijaxD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 15:41   #64
Quote:
MarijaxD kaže: Pogledaj post
Ja vam mogu reći iz prve ruke jer sam se prošle godine upisivala, malo detaljnije mogu reći za gimnazije. Ako imaš 60 bodova kao što sam ja imala, nećeš moći upasti u 7., 2., 5., 15. gimnaziju, jedino ako imaš vezu , dakle, ja sam imala tih 60 bodova i nisam upala u 7. na kraju sam upala jedva u jednu drugu gimnaziju
The point is, ne pomažu ti puno bodovi iz škole ako želiš u dobru gimnaziju, pa makar ti prošao s 5.0, Ako slučajno čita ono netko iz petog razreda a cilja na gimnaziju, toplo preporučam da ode u plesnu ili glazbenu školu, ili se si vi u 7. i 8. razredima potrudite posebno naučiti jedan predmet i iz njega idite na natjecanja. nađite nešto što vas zanima ( isto vrijedi i za sportska natjecanja).
Ima još jedan proble. Ako ćeš pri upisima imati oko 52 boda ili tako nešto i upadneš u gimnaziju, moraš se ozbiljno primiti posla, jer kod nas u školu su ti svi upali ( ak i oni s 48 bodova) i sad te cure imaju po pet jedinica na polugodištu.Gimnazija je teška, ako ne misliš da možeš izdržati četiri godine svaki dan učenje po 4 sata ( naravno, kontinuirano učenje), nemoj si previsoko postavljati ciljeve.Ja sam se nešto igrala na početku godine, nisam baš učila i to, na kraju su mi prijetile tri jedinice,baš zato što sam učila kampanjski, ali sam se izvukla.
ima još jedna stvar. Razgovarah neki dan s prijateljicom koja ide u petu gimnaziju, kaže mi da bi ona htjela ići na FER. prošla je polugodište sa 4.4, i naravno, sa sarkazmom, kaže da je mogla ići u računalstvo, i imala bi bolje uvjete za FER ( naravno, nismo podrazumijevali maturu). Istina, u računalstvu bi ona prošla sa 5.0, u to nema sumnje, ali ona se odlučila za gimnaziju. Ali vi nemorate. već sam nabrojila razloge kada gimnazija nije za vaas. Možda baš, kad bolje razmislite, shvatite da vi niste za gimnaziju već da želite biti nešto drugo, određeno, za što već postoji srednja škola.
ja sam o odabiru srednje škole razmišljala od 5. razreda doslovno, i vidite kako sam završila.
Joooooš samo nešto. Ako ste se definitivno odlučili za gimnaziju, dajte učite ljudi. Osnovna vam je stvarno mačji kašalj prema gimnaziji.
Eto, malo sam se raspričala , a i stvarno sam puno tog pisala, a bog zna da vi to niš nečete skužit xd.Ako želite u gimnaziju, ili bilo kakvu srednju (a nadam se da želite xd) možete mi se javiti na pm. Obećajem da neću ovako filozofirati
Pozdrav.
Potpis

Nisi pretjerala, znam po sebi kad sam ove godine upisivao gimnaziju , htio sam sve saznati, tako da će ovo sigurno biti korisno budućim srednjoškolcima.

+ Djeco skupljajte bodove, učite jezike idite u glazbenu, jer nije dovoljno samo imati sve 5.0...
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 09:56   #65
Ja bih želio upisat medicinsku skolu u ZG, jel zna ko kakav je bodovni prag i koji su predmeti vazni za upis ?
Hvala ! ;P
Mato22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 17:12   #66
Da li postoji neka lista prošlogodišnjih upisnih pragova?
Dakle ne govorim o bodovnim pragovima za prijavu nego s koliko je minimalno bodova izvršen upis u pojedinu školu?

Vidio sam nekoliko linkova ali na žalost niti jedan ne radi.
hoggarh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 16:12   #67
ja bi išao u mioc ali neznam... ove predmete koji se gledaju imam 5 te sve skupa imam 61 bod Ali sam u sedmom imao 4.8 prosjek... jer to utječe kaj na upis? O.o
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 17:37   #68
Quote:
konan77 kaže: Pogledaj post
ja bi išao u mioc ali neznam... ove predmete koji se gledaju imam 5 te sve skupa imam 61 bod Ali sam u sedmom imao 4.8 prosjek... jer to utječe kaj na upis? O.o
Na žalost, prošle godine takvi se nisu uspjeli upisati.

"Jedanaest učenika koji su u 7. i 8. imali četvorku iz nekog predmeta, a ostalo same petice, ostalo je prikraćeno za mogućnost upisa u zagrebačku XV. gimnaziju, popularni MIOC"

više ... http://danas.net.hr/hrvatska/mioc-el...dnom-cetvorkom
hoggarh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 19:35   #69
Quote:
hoggarh kaže: Pogledaj post
Na žalost, prošle godine takvi se nisu uspjeli upisati.

"Jedanaest učenika koji su u 7. i 8. imali četvorku iz nekog predmeta, a ostalo same petice, ostalo je prikraćeno za mogućnost upisa u zagrebačku XV. gimnaziju, popularni MIOC"

više ... http://danas.net.hr/hrvatska/mioc-el...dnom-cetvorkom
uf valjda uspijem nagovoriti da mi da pet učiteljica.... imam 4 iz glazbenog i tjelesnog -.- ono.... no rekla mi je profa iz tj da ako budem imal sve drugo pet da mi bude vječe dalo 5 iz tj, ali ova iz glazbenog ne popusta :/ hjoj.... možda nebu takva navala...no meni je prijatelj reko da bi me primili možda nebu navala ove godine ) a znaš možda neku gimnaziju koja bi bila isto pogodna za arhitektonski faks?
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 15:12   #70
Quote:
MarijaxD kaže: Pogledaj post
Ja vam mogu reći iz prve ruke jer sam se prošle godine upisivala, malo detaljnije mogu reći za gimnazije. Ako imaš 60 bodova kao što sam ja imala, nećeš moći upasti u 7., 2., 5., 15. gimnaziju, jedino ako imaš vezu , dakle, ja sam imala tih 60 bodova i nisam upala u 7. na kraju sam upala jedva u jednu drugu gimnaziju
The point is, ne pomažu ti puno bodovi iz škole ako želiš u dobru gimnaziju, pa makar ti prošao s 5.0, Ako slučajno čita ono netko iz petog razreda a cilja na gimnaziju, toplo preporučam da ode u plesnu ili glazbenu školu, ili se si vi u 7. i 8. razredima potrudite posebno naučiti jedan predmet i iz njega idite na natjecanja. nađite nešto što vas zanima ( isto vrijedi i za sportska natjecanja).
Ima još jedan proble. Ako ćeš pri upisima imati oko 52 boda ili tako nešto i upadneš u gimnaziju, moraš se ozbiljno primiti posla, jer kod nas u školu su ti svi upali ( ak i oni s 48 bodova) i sad te cure imaju po pet jedinica na polugodištu.Gimnazija je teška, ako ne misliš da možeš izdržati četiri godine svaki dan učenje po 4 sata ( naravno, kontinuirano učenje), nemoj si previsoko postavljati ciljeve.Ja sam se nešto igrala na početku godine, nisam baš učila i to, na kraju su mi prijetile tri jedinice,baš zato što sam učila kampanjski, ali sam se izvukla.
ima još jedna stvar. Razgovarah neki dan s prijateljicom koja ide u petu gimnaziju, kaže mi da bi ona htjela ići na FER. prošla je polugodište sa 4.4, i naravno, sa sarkazmom, kaže da je mogla ići u računalstvo, i imala bi bolje uvjete za FER ( naravno, nismo podrazumijevali maturu). Istina, u računalstvu bi ona prošla sa 5.0, u to nema sumnje, ali ona se odlučila za gimnaziju. Ali vi nemorate. već sam nabrojila razloge kada gimnazija nije za vaas. Možda baš, kad bolje razmislite, shvatite da vi niste za gimnaziju već da želite biti nešto drugo, određeno, za što već postoji srednja škola.
ja sam o odabiru srednje škole razmišljala od 5. razreda doslovno, i vidite kako sam završila.
Joooooš samo nešto. Ako ste se definitivno odlučili za gimnaziju, dajte učite ljudi. Osnovna vam je stvarno mačji kašalj prema gimnaziji.
Eto, malo sam se raspričala , a i stvarno sam puno tog pisala, a bog zna da vi to niš nečete skužit xd.Ako želite u gimnaziju, ili bilo kakvu srednju (a nadam se da želite xd) možete mi se javiti na pm. Obećajem da neću ovako filozofirati
Pozdrav.
Joj ljudi,nemojte pretjerivati. Zavrsila sam jednu od tezih gimnazija upravo,i nikada,ali nikada,pa ni u vrijeme testova,nisam ucila 4 sata. Mozda ce nekom to i biti potrebno,bez sumnje,ali svakodnevno,no way
Ak vec zelite bit super,a ne kampanjci,ucite sat vremena dnevno ono sto ste prosli sve u skoli taj dan. Kom to nije dovoljno,ni nije za gimnaziju,vise-manje.
FALLING is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 16:29   #71
Kada sam krenula u 1. srednje primjetila sam jednu stvar. Jedna cura imala je 56 bodova isto kao i ja. Srednja je u sklopu opća gimnazija, matematička i ekonomski smjer. Ja sam se prijavila za ekonomsku jer mi nije napamet padalo da upisujem neodređeno školovanje sljedeće 4 godine. Uglavnom obje smo upale u ekonomsku jer nije bila nekakva velika gužva, dok je red za gimnaziju bio poveći da ljudi sa 60 bodova nisu uspjeli proći. užasno

Ne znam kako ali na sljedećoj listi (ne bodovna nego tko je u kojem razredu ) ona je bila upisana u gimnazijski razred.

Kako??? Saznala sam ja sve kao i uvijek

Upala je u ekonomsku i otišla se prebaciti sa 56 bodova u gimnaziju. Jel to fer prema drugima?

Eto savjeta ako baš želite upisati gimnaziju upišite smjer gdje ćete sigurno upasti a bodovni prag NIŠTA NE ZNAČI. Smjer naravno mora biti u istoj školi.
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 18:27   #72
Quote:
konan77 kaže: Pogledaj post
a znaš možda neku gimnaziju koja bi bila isto pogodna za arhitektonski faks?
Bilo koja gimnazija osim eventualno baš onih najlošijih, toliko da imaš poticaj dobro naučiti hrvatski, matematiku, strani jezik za maturu (ako odeš u jako lošu gimnaziju gdje nitko ne uči i profesori su samo time isfrustrirani, teško da će se tebi dati dovoljno učiti, ali već u nekoj "osrednjoj" obično bude ponešto ljudi koji se trude i solidnih profesora, pa ti to što nije baš MIOC ne smije biti opravdanje za neučenje). Ionako ćeš se za prijemni morati pripremati izvan škole, ako te još bude držala želja za arhitekturom.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 15:21   #73
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Bilo koja gimnazija osim eventualno baš onih najlošijih, toliko da imaš poticaj dobro naučiti hrvatski, matematiku, strani jezik za maturu (ako odeš u jako lošu gimnaziju gdje nitko ne uči i profesori su samo time isfrustrirani, teško da će se tebi dati dovoljno učiti, ali već u nekoj "osrednjoj" obično bude ponešto ljudi koji se trude i solidnih profesora, pa ti to što nije baš MIOC ne smije biti opravdanje za neučenje). Ionako ćeš se za prijemni morati pripremati izvan škole, ako te još bude držala želja za arhitekturom.
da to sam i ja mislil, ali sam htio mioc zato kaj mislim da če mi matematika puno trebati... a i obožavam matematiku
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 15:40   #74
Quote:
konan77 kaže: Pogledaj post
da to sam i ja mislil, ali sam htio mioc zato kaj mislim da če mi matematika puno trebati... a i obožavam matematiku
Ako obožavaš matematiku, onda valjda možeš lakše upasti u matematički smjer u nekoj drugoj gimnaziji - Deseta? Lucijanka? S druge strane, za arhitekturu bi ti opća mogla biti čak i bolja, da imaš sve 4 god. likovni (raspitaj se gdje je dobar profesor iz likovnog jer je to prilična rijetkost).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 15:56   #75
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Ako obožavaš matematiku, onda valjda možeš lakše upasti u matematički smjer u nekoj drugoj gimnaziji - Deseta? Lucijanka? S druge strane, za arhitekturu bi ti opća mogla biti čak i bolja, da imaš sve 4 god. likovni (raspitaj se gdje je dobar profesor iz likovnog jer je to prilična rijetkost).
pa mogo bi možda u X... mislio sam iči u graditeljsku ali su mi tamo rekli da je matematika i fizika 0 tako da bi bilo bolje da naučim čim bolje matematiku jer na faksu se teško prilagode ovi iz graditeljske...nekako mislim da bi o crtanju i tome mogo pohvatiti usput kroz instrukcije i tako...
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.