Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 21:15   #5021
Quote:
mariaanamaria kaže: Pogledaj post
Pitanjce..

Sud mi je presudio sljedeće:
...blabla..izriče se ublažena novčana kazna u iznosu od 1000 kuna.
....ako okrivljena u roku koji joj je određen za plaćanje novčane kazne uplati dvije trećine novčane kazne smatrati će se da je novčana kazna u cijelosti uplaćena...

Da li je to istina? Dakle, platim 2/3 i kao da sam platila sve? Neće kasnije biti nikakvih problema?
Procitaj ovo bla bla bla. Nekoliko puta sve je super objašnjeno.
Al za tebe skraćeno - da.
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:27   #5022
Quote:
Mmmushroom kaže: Pogledaj post
kazna je svima ista, 5000kn, a ukoliko platimo u roku od 8 dana iznos se smanjuje na 3 333,33 kn. plus, rečeno nam je da ukoliko platimo u roku od 8 dana neće nam se gledati kao kazneno djelo.

meni to ne zvuči baš istinito, pa jel mi samo može netko potvrditi kako to točno funkcionira: broji li se samo kao prekršaj ako platiš 5000kn ali ne u tako kratkom roku, je li pametno žaliti se na iznos kazne budući da sam student i nemam primanja tj. pretvara li se žalbom automatski prekršajno u kazneno djelo
Kazna je zakonokm propisana i naplata 3333.33 je ok.Ne radi se o kaznenom nego o prekršaku nez obizira koliko se plati i kad ili se napiše prigovor na visinu kazne pa da sud smanji.
Dakako da se isplati žalit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:24   #5023
kako funkcionira taj sudski poziv za prekrsaje? dobijemo li preporucenu posiljku pa ju samo ja mogu preuzeti uz potpis (ili otidem na postu ako me nije bilo)?
pise li na obavijesti za preporucene posiljke da je to sudski poziv?
koga moram obavjestiti da mi sudske pozive salju na poste restante uslugu? mogu li negdje provjeriti je li sudski poziv vec poslan?

takoder, sto je s braniteljem? gdje ga mozemo traziti (onaj kojeg navodno mozemo dobiti od drzave)?
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:39   #5024
Preporučeno pa uzet odmah od poštara ili u pošti.
Piše na koverti da je od suda.
Sud šalje pozive po adresi prebivališta.
Sudu moraš javit gdje da šalje a i na sudu se može vidjet da li je poziv upućen.

Nema besplatnog odvjetnika.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 18:19   #5025
hvala

kako to mislis da nema besplatnog odvjetnika? moram platiti branitelja kojeg ce mi dodijeliti drzava? i gdje ga trazim uopce?
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 18:33   #5026
Neće ti država ništa dodjelit nego ćeš ga sam naći i s njim doći na sud a poslije mu platit.
Probaj ga tražit u odvjetničkom uredu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 18:44   #5027
Radar u privatnom dvorištu?

Smije li policija mjeriti brzinu iz privatnog dvorišta (pa makar mu to i vlasnik nekretnine dozvolio)?
Nitkolic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:05   #5028
Ne mjeri dvorište nego brzinu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:35   #5029
U ulici parelelno do moje nedavno promijenjena regulacija prometa (iz dvosmjerne u jednosmjernu), tražeći parking jučer poslije posla nisam primjetio nove znakove i zaustavljen sam i kažnjen. Policija je stajala tu s kombijem i dijelili kazne ko na traci (iza mene još 3-4 auta).
Dakle, 2000 kn i 3mj bez vozačke... policajka mi je rekla da se žalim i da kao olakotnu okolnost navedem da živim u blizini i da nisam primjetio novu regulaciju.

Pretražujući teme na forumu, došao sam do 2 opcije:

- platiti 2/3 kazne u roku 8 dana
- žalba; priznanje krivice i molba za opomenu/smanjenje kazne pošto sam u otkaznom roku i prije toga na min plaći duže vrijeme

Isplati li se žaliti u ovom slučaju i kolike su šanse da prođem jeftinije od 2/3 kazne? Dobio sam opomenu prije malo više od godinu dana za parkiranje (platio samo pauk). Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje Bbop : 05.09.2014. at 14:39.
Bbop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 16:47   #5030
Quote:
Bbop kaže: Pogledaj post
Dakle, 2000 kn i 3mj bez vozačke...
Opomene nema ali je smanjenje jako moguće uz dobre razloge.Ujedno tražit smanjenje i novčane kazne i mjere.

I od presuđenog je dovoljno da platiš 2/3.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:57   #5031
pozdrav dobio sam presudu od prekrasjnog suda da moram platit kaznu od 2400 kn ali dopustaju mi u 2 obroka ali ako platim u roko od 30 dana prvi obrok i drugi isto u 30 dana 1600 kn smatrat ce se da je kazna placena. Ok , ali nema nigdje navedeno gdje da to platim? Sta sad?
Mario111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:02   #5032
Zovi sud da ti daju brojeve za upkatnice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 14:26   #5033
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Opomene nema ali je smanjenje jako moguće uz dobre razloge.Ujedno tražit smanjenje i novčane kazne i mjere.

I od presuđenog je dovoljno da platiš 2/3.
Predao...e sad, koliko se otprilike čeka rješenje? Radi se od Zagrebu.
Bbop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:57   #5034
To ne zna ni sudac.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 09:55   #5035
Znači. dobio sam presudu , nakon žalbe, oko 5000 kuna, na 5 rata. A ako tako platim 2/3 iznosa, to je onda to!
Imam pare za platit, kako da to izvedem, imam 3 rate od oko 1000 kn i onda četvrta bi bila nekih 200-300 kn.
Kako to oni evidentiraju tih 2/3? Jel postoji šansa da se plati odmaj 2/3 ili pola ili nešto slično ili ovako kako sam gore napisao?

također rješenje navodi, da mi je izrečena kazna zabrane upravljaja vozilom na 1 mjesec! Nigdje ne piše od kad i što trebam napravit? Odnjet vozačku????
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:03   #5036
Quote:
Bbop kaže: Pogledaj post
Predao...e sad, koliko se otprilike čeka rješenje? Radi se od Zagrebu.
od predaje žalbe na policiji pa do poziva na sud, prema mojem iskustvu treba pričekati otprilike 5 mj.
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:15   #5037
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Znači. dobio sam presudu , nakon žalbe, oko 5000 kuna, na 5 rata. A ako tako platim 2/3 iznosa, to je onda to!
Imam pare za platit, kako da to izvedem, imam 3 rate od oko 1000 kn i onda četvrta bi bila nekih 200-300 kn.
Kako to oni evidentiraju tih 2/3? Jel postoji šansa da se plati odmaj 2/3 ili pola ili nešto slično ili ovako kako sam gore napisao?
Jesi li siguran da možeš 2/3 kazne otplaćivati u ratama? Provjeri što ti tamo točno piše.
Prije će biti da možeš odmah (u roku od 8 dana) platiti 2/3 od 5.000 kn (znači u jednom komadu) ili svih 5.000 kn u nekoliko rata. Jesu li napisali u koliko rata se kazna može otplaćivati?
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
također rješenje navodi, da mi je izrečena kazna zabrane upravljaja vozilom na 1 mjesec! Nigdje ne piše od kad i što trebam napravit? Odnjet vozačku????
Ako se radi o konačnoj presudi na koju se više ne žališ, onda tih mjesec dana teče od dana pravovaljanosti presude (dakle od dana kad ti piše da je presuda donesena). Ne moraš nikamo odnijeti vozačku, samo se mjesec dana ne smiješ voziti.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:59   #5038
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da možeš 2/3 kazne otplaćivati u ratama? Provjeri što ti tamo točno piše.
Prije će biti da možeš odmah (u roku od 8 dana) platiti 2/3 od 5.000 kn (znači u jednom komadu) ili svih 5.000 kn u nekoliko rata. Jesu li napisali u koliko rata se kazna može otplaćivati?

Ako se radi o konačnoj presudi na koju se više ne žališ, onda tih mjesec dana teče od dana pravovaljanosti presude (dakle od dana kad ti piše da je presuda donesena). Ne moraš nikamo odnijeti vozačku, samo se mjesec dana ne smiješ voziti.
Piše: određuje se obročna otplata novčane kazne u iznosu 5200 kn u 5 jednakih mj. obroka....., a ukoliko okrivljenik na taj način uplati 2/3 izrečene kazne, smatrat će se da je ukupna novčana kazna plaćena u cijelini!

Za vozačku: presuda je donesena 6.6.2014. Jučer je došla na adresu. Znači da sam to već odradio? Kakva im je to praksa? nije da se bunim

Inače sam se prvenstveno žalio na kaznu oduzimanja vozačke, a tek onda na cifru, tako da su ubacili ovo na rate. Htio bi te 2/3 odmah platiti da se riješim, a u presudi piše da mogu na rate, pa sad ak je svejedno!?!?

Mislim logike da ti daju na 5 rata, a onda traže 2/3!? kasnije u tekstu objašnjenja presude piše 6 rata? koji k?
meni bi bilo logično da stave 6 rata, pa ti 2/3 ispadne 4/6 ondnosno 4 rate i amen. ovako ga kompliciraju i meni i sebi.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:46   #5039
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Piše: određuje se obročna otplata novčane kazne u iznosu 5200 kn u 5 jednakih mj. obroka....., a ukoliko okrivljenik na taj način uplati 2/3 izrečene kazne, smatrat će se da je ukupna novčana kazna plaćena u cijelini!
Ovako kako piše ("na taj način") ispada da bi stvarno mogao i te 2/3 uplaćivati u ratama.
Nema neke logike (zašto bi netko onda uopće i platio cijeli iznos?!), ali dobro, to je državna uprava. Ne znam da li se nekog može pitati na sudu, da se nije netko zeznuo dok je pisao tu presudu.
Ne bi bilo dobro da uplaćuješ svaki mjesec po 2/3 rate, pa da te nakon toga krenu ganjati i nabiju ti još i zateznu kamatu.
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Za vozačku: presuda je donesena 6.6.2014. Jučer je došla na adresu. Znači da sam to već odradio? Kakva im je to praksa? nije da se bunim
Ovo mi je malo čudno, da presuda putuje tri mjeseca.
Da, ja bih stvarno shvatila da si odradio kaznu ne znajući za nju.
Nazovi lokalnu policijsku stanicu i provjeri, za svaki slučaj.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:22   #5040
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Piše: određuje se obročna otplata novčane kazne u iznosu 5200 kn u 5 jednakih mj. obroka....., a ukoliko okrivljenik na taj način uplati 2/3 izrečene kazne, smatrat će se da je ukupna novčana kazna plaćena u cijelini!

Za vozačku: presuda je donesena 6.6.2014. Jučer je došla na adresu. Znači da sam to već odradio? Kakva im je to praksa? nije da se bunim
Plaćaš 2/3 u 5 rata i onda si završio jer je tako navedeno u presudi.

Zabrana počinje tek kad ti policija pošalje obavijest o zabrani a do onda možeš vozit tj.mogao si se vozit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.