Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2008., 18:13   #81
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ali šta se ono ne provodi tek kad postoji displazija stanica?
tako je upravu si... nisam taj bitan podatak napisala ali displazija stanica je vec cin I , nije li?
biancha is offline  
Old 06.04.2008., 18:18   #82
je.. al ova piše da joj je papa uredan, a liječi se od virusa.. bo.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 06.04.2008., 18:20   #83
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
je.. al ova piše da joj je papa uredan, a liječi se od virusa.. bo.
misa mu moram citati pazljivije
biancha is offline  
Old 06.04.2008., 18:23   #84
ja se cijepila protiv hpv-a
__________________
Maybe the dingo ate your baby...
i...zg is offline  
Old 06.04.2008., 18:24   #85
Quote:
i...zg kaže: Pogledaj post
ja se cijepila protiv hpv-a
oprosti ako nije bed koliko imas godina i jesi li mozda cijepila se Gardasil cjepivom?
biancha is offline  
Old 06.04.2008., 18:32   #86
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
čime se liječi hpv?
obzirom da ga ja imam godinama, papa savršen i nikada mi se PAPOM nije pokazao, na pitanje moje kako to, rečeno mi je da imam dobar imunitet.

Znači, mora se držati imunitet. Čin on padne, HPV se aktivira
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.04.2008., 18:34   #87
što se tiče cijepljenja.. to je ok.. ali opet virus mutira... i nije isključeno da se neće dobiti neki drugi oblik.

ali preporučujem cijepljenje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.04.2008., 18:50   #88
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
obzirom da ga ja imam godinama, papa savršen i nikada mi se PAPOM nije pokazao, na pitanje moje kako to, rečeno mi je da imam dobar imunitet.
da, znam da se može imat hpv koji nije aktivan. ono što ne razumijem je od čega se pokretačica topika liječi, jer ima visokorizičan tip hpv-a, uredan papa test, i liječi se nečime, još je i terapiju prekinula privremeno za slučaj da je trudna.

znam da se mogu uklanjati kondilomi, da postoji terapija u slučaju da postoje abnormalne stanice koje se vide na papa-testu, ali nikad još nisam čula da je moguće liječenjem utjecati na postojanje virusa u organizmu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 06.04.2008., 19:08   #89
Quote:
i...zg kaže: Pogledaj post
ja se cijepila protiv hpv-a
e mogu ja jedno glupo pitanje jer to i nisam bas nasla: je li to preventivno cjepivo i svako koliko se cijepi? jednom u zivotu ili ono ko za gripu svake godine?

Zadnje uređivanje mala s mora : 06.04.2008. at 19:10. Reason: nadopuna:)
mala s mora is offline  
Old 06.04.2008., 19:16   #90
evo nasla sam nesto o tome ali nije bas ohrabrujuce:
http://www.moderna-dijagnostika.hr/h...ikaz.asp?id=69
mala s mora is offline  
Old 06.04.2008., 19:28   #91
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
da, znam da se može imat hpv koji nije aktivan. ono što ne razumijem je od čega se pokretačica topika liječi, jer ima visokorizičan tip hpv-a, uredan papa test, i liječi se nečime, još je i terapiju prekinula privremeno za slučaj da je trudna.

znam da se mogu uklanjati kondilomi, da postoji terapija u slučaju da postoje abnormalne stanice koje se vide na papa-testu, ali nikad još nisam čula da je moguće liječenjem utjecati na postojanje virusa u organizmu.
HPV u trudnoći ne smeta uopće, on jedino može (ali može) biti rizičan za bebu kod normalnog poroda kada dijete izlazi (dolazi) kroz ušće maternice na svijet.

Čuj, kako su meni rekli, ponekad se od zaraze HPV-om u roku od godine dana sam virus povuče, ali to je rijetko.

Liječenje HPV-om nema, on ne reagira na antibiotike. Samo treba držati imunitet dobrim.

Možda je njoj HPV aktivan pa je dobila neku upalu pa tu upalu liječi nekim drugim antibiotikom.

To je nezahvalno kod HPV-a, nejgha su svojevremeno usporedili sa AIDSOm 21 stoljeća jer slično napada. Čim padne imunitet HPV se aktivira te na tako loš imunološki sustav obrane organizma ti dobiješ druge upale te druge beštije napadnu genitalne organe.
Kao AIDS (nitko nije umro od AIDS-a) sve umru od neke druge bolesti.

I zato ja preporučam neka uzimaju nativni propolis, on diže imunitet, matičinu mliječ. To je jedini način da se HPV stavi u stanje mirovanja.

Meni je godinama u stanju mirovanja, tako ga ja držim pod kontrolom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.04.2008., 20:04   #92
Quote:
mala s mora kaže: Pogledaj post
e mogu ja jedno glupo pitanje jer to i nisam bas nasla: je li to preventivno cjepivo i svako koliko se cijepi? jednom u zivotu ili ono ko za gripu svake godine?
Ne želim širiti dezinformacije ali čula sam ponešto o tom lijeku pa da ti odg. To je preventivno cjepivo,mislim da dolazi u 3 doze cijepiš urazmaku od par mjeseci. Dođe oko 3000kn. Ali mogu se cijepiti samo žene od negdje 16 do 26 godine.
NAPOMINJEM: nisam sigurna 100 posto za ove info.tako da me nemojte držati za riječ,ovo je otprilike kako stanje stoji ali ako netko zna više o tome nek se javi.
ella6 is offline  
Old 06.04.2008., 20:06   #93
Quote:
ella6 kaže: Pogledaj post
Ne želim širiti dezinformacije ali čula sam ponešto o tom lijeku pa da ti odg. To je preventivno cjepivo,mislim da dolazi u 3 doze cijepiš urazmaku od par mjeseci. Dođe oko 3000kn. Ali mogu se cijepiti samo žene od negdje 16 do 26 godine.
NAPOMINJEM: nisam sigurna 100 posto za ove info.tako da me nemojte držati za riječ,ovo je otprilike kako stanje stoji ali ako netko zna više o tome nek se javi.
cura je vec stavila link odmah ispod svog pitanja...
biancha is offline  
Old 06.04.2008., 20:12   #94
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Liječenje HPV-om nema, on ne reagira na antibiotike.
naravno, to je virus.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 06.04.2008., 20:17   #95
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
naravno, to je virus.
da, ali kad se on aktivira izaziva druge bolesti na koje možeš reagirati antibiotikom.

ma možda je pokretačica na to mislila

fakat mi to jedino ima logike
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.04.2008., 20:19   #96
he, a ovo s interferonom čim je napisana cijena prepostavljam ne mores prebiti preko hzzo.a?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 06.04.2008., 20:20   #97
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
da, ali kad se on aktivira izaziva druge bolesti na koje možeš reagirati antibiotikom.
ovo nisam znala

bo, tko zna šta je ona mislila
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 06.04.2008., 20:21   #98
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
he, a ovo s interferonom čim je napisana cijena prepostavljam ne mores prebiti preko hzzo.a?
ne da nemozes prebiti nego i placas gotovinom (narucujes na imunoloskom zavodu ) te cekas....
biancha is offline  
Old 06.04.2008., 20:22   #99


za drzavu i lovu koju za zdravstvo izdvajmo...
gotovinom 5400kn :jebo:
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 06.04.2008., 20:23   #100
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ovo nisam znala

bo, tko zna šta je ona mislila
da. Moja ga frendica ga također ima. Kad joj je imunitet pao, dobila je neglo glivice, te candidu i upalu rodnice (sirota završila sa njom u bolnici).

I popila hrpu antibiotika, te vaginalete koristila da izlijeći te tri beštije i tek onda počela sa dizanjem imuniteta.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.