Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2010., 11:38   #321
pitanje

Zna li netko,imaju li ikakvih prava i povlastica pacijenti s dijagnozom MS-a,koji primaju terapiju interferonom,a nemaju oštećenja u nijednom od funkcionalnih sistema (EDSS 0).
Oksap1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 15:46   #322
Quote:
Oksap1983 kaže: Pogledaj post
Zna li netko,imaju li ikakvih prava i povlastica pacijenti s dijagnozom MS-a,koji primaju terapiju interferonom,a nemaju oštećenja u nijednom od funkcionalnih sistema (EDSS 0).
Neurolog ne verificira EDSS koji luči neka prava ,već invalidska komisija HMZO-a utvrđuje postotak invaliditeta prema propisima, a stupanj invaliditeta generira odgovarajuća prava.
Nalazi neurologa su papirnata slika stanja pacijenta s dijagnozom MS-a koja
mogu isto tako generirati izvjesna prava.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 19:46   #323
Quote:
Oksap1983 kaže: Pogledaj post
Zna li netko,imaju li ikakvih prava i povlastica pacijenti s dijagnozom MS-a,koji primaju terapiju interferonom,a nemaju oštećenja u nijednom od funkcionalnih sistema (EDSS 0).
Imaš pravo na neke popuste za telefon, TV preplatu. Da imaš i veča oštečenja nebi dobio neka puno veča prava jer ona u globalu ne postoje
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 21:43   #324
ok

hvala!
Oksap1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 22:57   #325
Za telefon i tv pretplatu pravo postoji ako postoji i invaliditet. Tako npr. moja majka ima pravo (nepokretna), a ja nemam (EDSS 0).
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 23:02   #326
A inače imamo npr. pravo na rad, kao i na uživanje u životu i činjenici da nam je EDSS 0. Mnogi bi se mijenjali za to pravo i povlasticu.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 11:52   #327
Mijenjam pravo na popust za telefon i TV pretplatu za EDSS 0
KDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 12:17   #328
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
A inače imamo npr. pravo na rad, kao i na uživanje u životu i činjenici da nam je EDSS 0. Mnogi bi se mijenjali za to pravo i povlasticu.
htjela sam jučer to napisati, ali rekoh sama sebi da ne moram bit dežurna zver topica

Quote:
KDA kaže: Pogledaj post
Mijenjam pravo na popust za telefon i TV pretplatu za EDSS 0
moj nije nula, ali kao prava tradicionalna 'rvacka žena nemam pretplatu na telefon i tv, ima muž


kako starim svaki dan postaje mrvičak teži
ali dok sam samostalna, dok se svako jutro spremam (istina da je to nekad trajalo ni 10 min, a sad mi treba više od sata) za posao,....
mislim da ne treba vraga za rogove vuć, bu već sam došao


pogledaj si jedino za beneficirani staž (aboravih kak ide sa pravima), to ti može u budućnosti koristit
a ove pretplate i nakove pristupaćanosti zanemari
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 14:31   #329
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Za telefon i tv pretplatu pravo postoji ako postoji i invaliditet. Tako npr. moja majka ima pravo (nepokretna), a ja nemam (EDSS 0).
netočno, ta prava ostvaruješ preko udruge i netreba invaliditet...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 15:20   #330
Ljudi prebacite sve na sebe: telefon, TV pretplatu, a oni koji imaju 80% invaliditeta i više neka prebace i auto (popust na osiguranje auta, oslobađanje od cestarine kod registracije i plaćanja autoputa). Jednom godišnje imamo pravo na dobivanje ortopedskih cipela (bez obzira na invalidnost, preporuka fizijatra)
Tko pati od inkontinencije (makar i male) neka traži i uloške za inkontinenciju pa će mu služit i kod mjesečnice (za gđe.)
Čim se dobije dijagnoza tražiti od inv. komisije status "osiguranika invalidne osobe"
Tako se dobije ne samo beneficirani staž nego se snižava i dobna granica za odlazak u penziju
Ljudi moji iskoristite sve što vam "život" i zakoni pružaju kad smo već na životnoj lutriji dobili tu usranu bolest.

Zadnje uređivanje martix : 23.12.2010. at 15:56.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 17:27   #331
Kaj bez obzira na EDSS imamo pravo na benificirani staž? Kaj imaš kakav link di to piše opširnije? i kak to tražit od inv.kom., kaj to mogu tražit osobe sa EDSS 0?
huh nemam više pitanja..zasad
Tranceinjection is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 17:45   #332
Sva naprijed navedena prava ima se samo na temelju dijagnoze G35 osim onih vezanih za auto (tu igra ulogu postotak invalidnosti na donjim ekstremitetima). Sve informacije gdje,što i kako dobije se u regijonalnoj udruzi MS-a u koju, naravno, treba biti učlanjen.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 19:34   #333
Quote:
Tranceinjection kaže: Pogledaj post
Kaj bez obzira na EDSS imamo pravo na benificirani staž? Kaj imaš kakav link di to piše opširnije? i kak to tražit od inv.kom., kaj to mogu tražit osobe sa EDSS 0?
huh nemam više pitanja..zasad
Benificirani staž je vezan za dijagnozu a ne stupanj invalidnosti (sama dijagnoza nosi najmanje 40% invalidnosti)...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 19:35   #334
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Sva naprijed navedena prava ima se samo na temelju dijagnoze G35 osim onih vezanih za auto (tu igra ulogu postotak invalidnosti na donjim ekstremitetima). Sve informacije gdje,što i kako dobije se u regijonalnoj udruzi MS-a u koju, naravno, treba biti učlanjen.
Nemora biti učlanjen, informacije može dobiti svako bilo telefonom ili osobnim dolaskom u prostorije iste...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 20:17   #335
Za povlasticu za TV i telefon treba biti učlanjen! Za ostalo ne.
Kao član udruge uvijek se dobije korisne informacije, čemu udruga prvenstveno i služi.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 21:13   #336
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
netočno, ta prava ostvaruješ preko udruge i netreba invaliditet...
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nemora biti učlanjen, informacije može dobiti svako bilo telefonom ili osobnim dolaskom u prostorije iste...
Netočno.
Citiram:
HT povlastica: 50% popusta na pretplatu i 100 besplatnih impulsa mjesečno
Odlukom HT – TKC član udruge može ostvariti tu povlasticu ako telefonski priključak glasi na njegovo ime ili na ime člana njegove uže obitelj ako žive u zajedničkom kućanstvu. Povlastica se ostvaruje na temelju zamolbe koju udruga dostavlja u HT – TKC, odjelu za obračun i kontrolu prihoda, navodeći podatke o vlasnicima TK priključka i potvrđujući njihovo članstvo u udruzi.

2. HRT povlastica: 50% popusta na plaćanje mjesečne radio televizijske pretlplate
Odlukom upravnog odbora HRT-a od 10.03.1993. ovu povlastivcu ostvaruju osobe s odgovarajućom dijagnozom invalilditeta i članstvom u pripadajućoj udruzi. U udruzi osoba s tjelesnim invaliditetom to su osobe s dijagnozom para/tetraplegije i osobe s amputacijom i oštećenjem donjih ekstremiteta od najmanje 80% oštećenja. Potrebno je popuniti obrazac (ZDRAVSTVENI LIST) koji se dobije u udruzi, a koji potom ovjerava izabrani liječnik primarne zdravstvene zaštite i udruge, a zatim se šalje u HRT, Odjel pretplate, Zagreb, Prisavlje 3, gdje se donosi odobrenje.

Zadnje uređivanje femmelatin : 23.12.2010. at 21:28.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 21:20   #337
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
(sama dijagnoza nosi najmanje 40% invalidnosti)...

Opet netočno. Ili imaš određeni stupanj invaliditeta, ili nemaš.

Daj mi objasni molim te koja bi to točno invalidska komisija (i zašto pobogu) proglašavala npr. mene invalidom, koja nemam niti jedan jedini simptom MS-a, mogu biti bez problema 12 sati na nogama, bavim se sportom, radim kao konj i da mi ne piše na papiru dijagnoza ne bih ni znala da ju imam?

A proglašavati invalidom osobu koja to nije, uvreda je svima koji doista jesu osobe s određenim stupnjem invaliditeta, koji nažalost zbog svih lažnih i wannabe invalida ostvaruju manja prava i još se onda na sve s tom "titulom" gleda kao na umišljene bolesnike.

I opet citat:
Utvrđivanje invaliditeta
Status invalida utvrđuje vještačenjem nadležna invalidska komijsa u Područnoj službi zavoda za MORH na temelju uputnice izabranog liječnika opće medicine primarne zdravstvene zaštite, potrebne zdravstvene dokumentacije i zahtjeva osobe s invaliditetom. Na osnovi nalaza i mišljenja Invalidske komisje, RFMIORH donosi rješenje u skladu sa Zakonom o mirovniskom osiguranju, koj regulira ostvarenje sljedećih prava: pravo na starosnu mirovinu, pravo na raspoređivanje na drugo rando mjesto (odgovarajuće zaposlenje, prekvalifikaciju) kao i naknade u vezi s korištenjem tih prava; benificrani radni staž, pravo na invalidsku mirovinu, pravo na naknadu za tjelesno oštečenje, pravo korisnika mirovine na mininalnu mirovinu i na zaštitni dodatak.

Dakle, nema ničega "po defaultu" - a nema niti razloga za to.

Zadnje uređivanje femmelatin : 23.12.2010. at 21:32.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 07:59   #338
Dobro Vam badnje jutro želim svima

Svratih na forum da Vam svima(koji slave)poželim čestit, veseo , blagoslovljen i zdravljem ispunjen Božić i uspješnu Novu godinu uz ostvarenje svih želja koje vam padnu na pamet))

Pozzz!
__________________
što te ne slomi, ojaća te
bfilip65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 16:27   #339
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
......
Ljudi moji iskoristite sve što vam "život" i zakoni pružaju kad smo već na životnoj lutriji dobili tu usranu bolest.
različiti smo
prije bi se osobno upucala nego obijala pragove tražeći prva na koja u biti još niti nemam prava
al' tko voli slinit i naricat.....sam naprijed

puno ljudi koje sam upoznala su vrlo mladi na životnoj lutriji dobili lijes
prema tome ja sam sasvim dobro prošla

Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
.....
A proglašavati invalidom osobu koja to nije, uvreda je svima koji doista jesu osobe s određenim stupnjem invaliditeta, koji nažalost zbog svih lažnih i wannabe invalida ostvaruju manja prava i još se onda na sve s tom "titulom" gleda kao na umišljene bolesnike.
.....
upravo tako
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 16:58   #340
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
različiti smo
prije bi se osobno upucala nego obijala pragove tražeći prva na koja u biti još niti nemam prava
al' tko voli slinit i naricat.....sam naprijed


Nikom nisam savjetovala da traži nešto na što nema pravo, još manje da slini i nariče. Nemojte biti preponosni jer tko traži i ostvaruje svoja prava ne prosjači i nije nepošten.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.