Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2011., 01:07   #41
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
O ljudskim razlozima bi se dalo raspravljati kao i o tome koliko su podložni subjektivnosti, no to je već druga tema.
Da, nisu pojedinačni slučajevi, ali su generalizirani i usmjereni stereotipu što nije točno.
Ako je većina ljudi nezadovoljna, ako je opće mišljenje o toj konkretnoj profesiji da se radi na razmjerno loš način - a jeste - onda bi trebalo razmotriti način da se način rada poboljša. Nešto je, onda, suštinski trulo u pristupu radu, pacijentu itd. Da pojednostavim - iako je strani kapital donio i dosta toga lošeg u hrvatski bankovni sustav, donio nam je i barem jednu dobru stvar: ljubaznu tetu šalterušu. A šta misliš zašto u banci dobiješ osmijeh od tete u bijeloj košuljici koja ima pločicu s imenom na reveru, a u nekoj drugoj instituciji (na prijemnom šalteru bolnice, npr.) imaš prozorčić da niti šta vidiš niti čuješ, moraš se presavinut na pola da bi ostvarila komunikaciju, a tamo te brkata baba doslovno pita "Šta 'oš?". Zato što prvoj nad glavom visi otkaz, radna knjižica joj je uvijek u jednoj ruci. Druga je nedodirljiva, nemojmo se zavaravati, u najgorem slučaju će je negdje premjestiti. I dok se pristupa ne promijeni, sve dok ima onih koji ne da misle, nego jesu nedodirljivi da bilo šta naprave, bit će nam tako kako jest. A ako ću cijeli život plaćati (i to fine pare jer imam dobru plaću), radije bih onda da mi daju vaučer pa da idem gdje ja hoću. Pa da vidiš smiješaka.
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Old 05.12.2011., 01:08   #42
E sad tema stvarno ide u krivom smjeru...ja jesam ogorcena, ali na pojedine babe u mom zivotu koje su mi napravile ruzne, ruzne stvari, ove blage sam napisala tu, one gore znamo one, ja i njihova uprava...

Da li ima onih koje su super, ima...ali tema se zove uzasan odnos medicinskih sestara prema pacijentima pa mislim da se pretpostavlja da ce se pricati i to tome...
msimba is offline  
Old 05.12.2011., 01:11   #43
Draga doktorice, ti nemaš argumenata, a što se tiče tvoje titule ona bi išla svakih tri godine na reviziju, prema ocjenama koje bi dobivala, tako da čisto sumnjam da bi dugo bila doktorica. S obzirom na to kako se obraćaš, rekla bih da to nisi završila zato što želiš pomagati ljudima i vjeruješ u Hipokratovu zakletvu koju si položila, a čisto sumnjam i da znaš što si tad izrecitirala prema tvom ponašanju. Pretpostavljam da ti je tata kupio diplomicu? Pošto? ;-)
S obzirom da ravnatelji bolnica već neko vrijeme mogu biti druge struke, mogla bih ti ja vrlo brzo postati šefica, a u tom slučaju pazi da ti ja ne odredim hoćeš li ili nećeš dobiti otkaz A s obzrom na to kako se obraćaš na forumu brijem da ćeš mi biti prva na listi

@sunčice, na žalost ne postoje nikakve ankete niti ocjene. Profesori moraju na izbor, a i brojna druga zanimanja, bar za koja ja znam. To što one ne pogode venu to je kao oke, pa žena je zbunjena taj dan. Ok. Dogodi se. Ali to što ona NIJE HTJELA ISPRAVITI GREŠKU, nego je još maltretirala sestru koju smo mi poslije uspjele nagovoriti da to ispravi, mislim da najbolje govori o svemu tome.

Na žalost, zaštićeni su i međusobno se toliko štite, da je to strašno. Ne mora mi se smješkati, ali mora svoj posao odradjivati. Možda ne raditi iznadprosječno, ali barem odradjivati. Još je dobro ako je čovjek koliko toliko hrabar i suvisao, ali tko je takav kad je bolestan? Doslovno su nemilosrdni i pokazuju najgore od sebe. Nekad se pitam jel uopće još uvijek postoji psiho test pri upisu u tu školu? Nekad je postojao, ali nisam sigurna da postoji.

Zadnje uređivanje nee_postojim : 05.12.2011. at 01:17.
nee_postojim is offline  
Old 05.12.2011., 01:12   #44
Ja nemam nikakvog lošeg iskustva s medicinskim sestrama.
Baš suprotno, one koje sam imala priliku susresti ili biti s njima neko vrijeme, u zadnjih par godina, su bile stvarno ok, drage, pristupače i korektne.

Ali sam zato imala lošeg uskustva s doktorima....
I ne ću zbog toga tvrditi da su svi doktori šljam, smeće, neradnici ili kaj već.

Trebalo bi vam svima biti jasno da niste u koži medicinskih sestara (osim onih koje to jesu) i ne možete se praviti pametne govoreći - ajmo joj dati otkaz- za svaku sitnicu.

Istina je da ima onih koje su bezobrazne i nehumane, ali ne možete na temelju toga raditi generalizaciju.

U svakom poslu ima onih koji su bezobrazni. Oš prodavača, oš službenica na šalterima, ustvari - u svakom poslu.

I uostalom, raditi s ljudima je nešto najteže u životu. Čak je teže s njima nego s amlom djecom.

Ne branim nikoga (da me sad ove nabrijane odmah ne napadnu), ali ponavljam - u svakom poslu ima takvih ljudi.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Old 05.12.2011., 01:12   #45
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
To je standardna praksa za svakoga tko je išao u strukovnu školu ili živi izvan grada. Nije to specifično za med. sestre.

Ja sam se dizao u 5 ujutro, praksao do 13, škola u 14, doma u 22:00. Pa nisam postao psihopat.
bravo za tebe, ali ja samo napominjem da to nije nimalo lagano.
__________________
If you want your life to be a magnificent story, then begin by realizing that you are the author and everyday, you have the opportunity to write a new page :)
anonymous1 is offline  
Old 05.12.2011., 01:14   #46
Samo da raščistimo jednu stvar - zdravstvo se financira iz doprinosa koji se izdvajaju na plaće od nesamostalnog rada i drugog dohotka.

Prema tome - kao osoba koja sudjeluje u financiranju istog - mislim da itekako imam pravo tražiti da se ispita ponašanje zaposlenika s kojim nisam zadovoljna

To što je u međuvremenu stvoren zatvoren sustav u kojem se toleriraju očiti prekršaji profesionalne i radne etike nije razlog da se ih se trpi, nego da se analizira što se može napraviti da se stvar poboljša.
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Old 05.12.2011., 01:15   #47
Nije isto jel netko radi na šalteru ili radi s bolesnim ljudima, to je prvo. I kao što sunčica kaže, mi vas financiramo, a to nam daje i te kakva prava! I kako su se profesori jako bunili kad su morali ići na reizbore i kad su im se počeli brojati objavljeni radovi i slično, pa su se ljudi naviknuli i shvatili da su dani zaštite ličkih medvjeda prošli. Tako će biti i s vama, samo je pitanje dana. I hvala Bogu na tome :-)

Inače, ovdje nitko nije govorio o tome da sve medicinske sestre trebaju otkaz ,pročitajte moje postove. Ova dva primjera koja sam ja navela definitivno zaslužuju otkaz. Ali, nemao se mi što tu svdjat po forumu, pa sva istraživanja pokazuju što ljudi u hrvatskoj misle o zdravstvenom osoblju. A to, hvala na pitanju, misle temeljem svojih iskustva. Mene bi bilo sramota da sam u toj struci i da tako ljudi misle o mom poslu. A činjenica da tu samo pljujete i branite se, umjesto da predložite nešto konstruktivno, samo govori o vama.

I samo još nešto - da su se ova dva primjera dogodila npr. u bankarstvu, tj. slična primjera u radnoj okolini, sigurno bi obje žene dobile otkaz i to odmah. Ne znam zašto vi mislite da zaslužujete povlašteniji tretman i da ne trebate ODGOVARATI za svoje postupke, ako treba i PRED SUDOM. Svatko treba odgovarati za svoje postupke, SVATKO

Inače, znam za slučaj da je pacijent usmrćen liječničkom greškom i da je to sudski dobiveno. Vjerovali ili ne. U Hrvatskoj. Jedva, pomoću eksperata iz inozemstva, puno novaca, odvjetnika i svega, ali je dobiveno.

Zadnje uređivanje nee_postojim : 05.12.2011. at 01:21.
nee_postojim is offline  
Old 05.12.2011., 01:19   #48
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
Ako je većina ljudi nezadovoljna, ako je opće mišljenje o toj konkretnoj profesiji da se radi na razmjerno loš način - a jeste - onda bi trebalo razmotriti način da se način rada poboljša. Nešto je, onda, suštinski trulo u pristupu radu, pacijentu itd. Da pojednostavim - iako je strani kapital donio i dosta toga lošeg u hrvatski bankovni sustav, donio nam je i barem jednu dobru stvar: ljubaznu tetu šalterušu.
Takvo nešto bih i ja mogla izjaviti za npr. školstvo, jer većina ljudi jest nezadovoljna njime. Ni tu pristup nije pravilan niti kvalitetan.

Izgleda da idem u krivu banku, jer ne samo što dobijem mrzovoljan izraz već mi i zatvori šalter nakon 20 min čekanja u redu jer citiram "mora obaviti nešto privatno."
brzi gonzales is offline  
Old 05.12.2011., 01:21   #49
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Takvo nešto bih i ja mogla izjaviti za npr. školstvo, jer većina ljudi jest nezadovoljna njime. Ni tu pristup nije pravilan niti kvalitetan.

Izgleda da idem u krivu banku, jer ne samo što dobijem mrzovoljan izraz već mi i zatvori šalter nakon 20 min čekanja u redu jer citiram "mora obaviti nešto privatno."
pa di to ti ideš Ovi moji su trenirani, nema da mrdne

ne znam za školstvo, moje su ankete super
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Old 05.12.2011., 01:31   #50
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Završit ćeš kao i svi mi, a onda će ti one biti jedine koje će se odazvati ako ti nešto bude trebalo.
Je već znam na koji način i kojim tonom će se odazvat. Sterat će me na par krasnih mjesta i proklet dan kad se odlučila za taj poziv. Fala al rađe bi krepao nego da se netko na taj način odnosi prema meni. Pročitaj par postova od ljudi kaj su iskusili s blaženim medicinskim osobljem pa ćeš dobit malo jasniju sliku
Nick7 is offline  
Old 05.12.2011., 01:39   #51
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
pa di to ti ideš Ovi moji su trenirani, nema da mrdne

ne znam za školstvo, moje su ankete super
Malo jest off topic, ali nije bilo smiješno kada je to napravila (to nije bio jedan izolirani slučaj, desilo mi se još par njih) jer sam morala na posao. Od zaprepaštenja nisam se uopće sjetila nekome požaliti na to.
Prvo što sam pomislila je "ah, dobro, kad se mora."

OT: Nekako si uvijek mislim da svagdje ima nekoga tko ne radi kvalitetno, ali izgleda da sam, za razliku od nekih, previše tolerantna.
brzi gonzales is offline  
Old 05.12.2011., 08:45   #52
Tema ide u nekom čudnom smjeru, najvjerojatnije se javljaju medicinske sestre i tehničari koji su se prepoznali u određenim opisima.

Netko me pitao ovdje kako znam da mi je baka bila u tako lošem stanju.
Pa zato jer imam oči i razum i zato jer mi je baka bila umrljana fekalijama, a također i plahta kad sam došla po nju.

Sve više mi se nameće misao kako bi se takve nehumane medicinske sestre trebale izložiti ogledalu javnosti i prijaviti ravnatelju bolnice, obavijestiti o tome što više nadređenih i progovarati što glasnije o ovom problemu u društvu.

Ispada da ih moramo žaliti jer rade svoj posao? Besmisleno, ako im se ne sviđa neka daju otkaz. Ima masu težih i zahtjevnijih poslova u kojima žene i muškarci rade u vlazi, na hladnoći, na nekoj traci, a da ne govorim o tisućama ljudi koji su bez posla.

Poznajem ljude koji su u ratu izgubili ekstremitet, nogu, ruku ili oba dvije noge, ljude kojima su pobili pola obitelji pa nisu psihopate nego mirno koračaju kroz život.
Ništa, baš ništa ne može opravdati osornost i bahatost, te neljudskost neke medicinske sestre.

Što se mene osobno tiče ja glavu sigurno neću zabiti u pijesak. Sreća pa više nitko ne živi u strahu i svi mi imamo pravo glasa i žalbe na odurno ponašanje. A postoje i forumi na kojima se može javno progovoriti o ovoj temi.
Gizela_ is offline  
Old 05.12.2011., 09:54   #53
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post

Sve više mi se nameće misao kako bi se takve nehumane medicinske sestre trebale izložiti ogledalu javnosti i prijaviti ravnatelju bolnice, obavijestiti o tome što više nadređenih i progovarati što glasnije o ovom problemu u društvu.

Ispada da ih moramo žaliti jer rade svoj posao? Besmisleno, ako im se ne sviđa neka daju otkaz. Ima masu težih i zahtjevnijih poslova u kojima žene i muškarci rade u vlazi, na hladnoći, na nekoj traci, a da ne govorim o tisućama ljudi koji su bez posla.
Mislim da dobar dio problema i leži u tome. Kod nas su ljudi dosta pasivni. Nitko ništa ne poduzima. A kad bi ih se svako malo prijavljivalo, kladim se da bi pripazile kako se ponašaju.
*SpHeRe* is offline  
Old 05.12.2011., 10:07   #54
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
Mislim da dobar dio problema i leži u tome. Kod nas su ljudi dosta pasivni. Nitko ništa ne poduzima. A kad bi ih se svako malo prijavljivalo, kladim se da bi pripazile kako se ponašaju.
Apsolutno!
Slažem se u potpunosti.

Posebno mi je degutantno kad vidim kako mijenjaju ponašanje kad shvate da je pacijent u rodu s nekim utjecajnim.
Meni je to osobno nisko i ružno, neetički.

Nisu sve medicinske sestre nehumane. Ima korektnih osoba, koje žele i znaju pomoći. Često je dovoljno samo da rade svoj posao. Ništa više.
Gizela_ is offline  
Old 05.12.2011., 10:10   #55
Ja sam nažalost zadnje dvi godine provela po bolnicama,
i moram se složiti s onima koji negoduju na odnos medicinskih sestara
prema pacijentima.Probala sam promijeniti par pristupa prema njima,dođem ljubazno i s osmjehom odgovor neljubaznost i bahatost,pa pomislim da se treba ponašati kao one,dođem neljubazno i bahato pa se posvađamo na noždođem nezainteresirano izbace me iz takta pa budem nervozna cili dan...nikako na zelenu granu s njima
Da su to žene u banci ma boli me briga,ali tu se radi o ljudskom životu,
govorim o onom slučaju kad je pacijent nepokretan i nesposoban brinuti sam o sebi,toliko su otupile na ljudsku bol da su postale bešćutne.
Kad sam vidila da je vrag odnio šalu,naravno posegnula sam i ja za provjerenim hrvatskim receptom i našla vezu...odnos se momentalno promjenio
Ali opet nisu sve takve,ne želim biti nepoštena i ne sjetiti se onih koje su bile susretljive,ljubazne i pune razumijevanja,,nažalost te čine svega 10% mog iskustva.
__________________
sara29 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.