Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2006., 20:58   #41
ja sam imao napadaj prije nekoliko godina i nikad više iza. rekli su mi da pijem UVIN čaj koji je gadnog okusa ali pišaš od njega ko od sanduka pive a ostaneš trijezan. bol je neizdrživa. pao sam u nesvjest od boli. čuo sam da je to najveća bol koju čovijek može upoznati.
da i čuo sam da nije zdravo odgađat mokrenje (čuo sam ali nemogu reč da je istina) jer to šteti bubrezima (hoću reči život je dug a ako stalno polako oštećuješ bubrege nakon nekog vremena to će se odrazit na njih.)

a reko mi je i doktor kad sam imao napadaj (jer otad nisam više ga posjetio) da ću uvijek imat problema s bubrezima.
S60R is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 21:06   #42
preporučuje se i topla piva
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 09:26   #43
nda, ja bi isto trebala čitat ranije postove.. ovako
sori.
ugl, acidofil je dobro napisao..
i da spominjanu "nerealnu terapiju" o kadi i toploj pivi će vam pripomenuti skoro svaki liječnik
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 12:00   #44
evo, bio ja na razbijanju kamena...
potrebno je imati dobar tlak da bi se zapocheo tretman... filing je malo neugodan no ne boli... zapravo je osjechaj kao da vam stave metalni tanjurich i onda lupkaju shiljastim chekichem po njemu.. u razmaku od 2 sec, i tako 45-60 min... nakon cca 30min pochelo mi se pish pish da sam jedva trpio, ali doktor kazhe da trpim kolko god mogu jer je to znak da se stvorio pritisak... i izdrzho ja poslje "tretmana" se ispishao i otishao doma normalno, bez bolova, sa napomenom doktora da sad moram puno piti i kretati se, trchati, skakati sa stolice bilo shto da taj pjesak u mjehuru razgibam da ide van...

doma kad sam se popishpish (u kahlicu, da vidim dal kaj izlazi) imam kaj za vidit - pjeskaaaaa... juhuu, konachno! dobro nakon toga neugoda i pechenje dotichnog organa al drugi dan je oke bilo...

ALI!

moram rech da je AmADin_gospo bio U PRAVU govorechi da se treba trpiti sa mokrenjem dok god se mozhe inache nema koristi... istina je... tako i ja sad radim... trpim trpim shto vishe mogu, onda odskachem nekoliko puta sa stepenica i odtrchim i onda na wc, sa super-ultra-mega jakim mlazom izadje i neshto pjeska... dok ako ne trpim nego odma idem pish pish kad osjetim potrebu, nishta ne izlazi...

i tak, za dva tjedna kontrola, a onda opet razbijanje drugog kamena... veselje za cijelo ljeto
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 13:19   #45
to su užasni bolovi i definitivno ne pomažu tablete kad krene kamen - meni nisu pomogla ni dva spasmexa u infuziju, nego jedino i samo - injekcija voltarena u guzu onda prođe bol, a ako imaš sreće odma od sreće ispiškiš kamen pa više ne boli kad prođe djelovanje drogice

moj urolog se slaže da treba popit pivu, pa ga ja slušam

imala sam dva napada do sada, s razmakom od 10 godina - nadam se da mi sad neće niš bit do 36. inače i ja imam problem što zaboravim piti vode tijekom dana, posebice kad zahladi. ali od kako sam skužila da mršavim od vodurine, nekako se sjetim pit
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 15:40   #46
Quote:
deer_hunter kaže:
to su užasni bolovi i definitivno ne pomažu tablete kad krene kamen - meni nisu pomogla ni dva spasmexa u infuziju, nego jedino i samo - injekcija voltarena u guzu
spasmex nije protiv bolova vech za opushtanje glatkih stijenki u organima (smtin like that)... a pomazhu tablete, bar su meni pomagali knavon protiv bolova +spasmex...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 09:09   #47
Red face rina68

Bok ljudi,
ja se mučim već godinu dana s pjeskom, neznam iskreno kad se on uopće počeo stvarat al pretpostavljam preije par godina kad sam počela na periode naoticat. Bilo bi mi drago kad bi mi netko mogao opisat njegove bolove jer mene zna izludit kako se ta bal seli od leđa, do mjehura(bocka) pa prepone znaju rasturat i nikad mira. Jako pomaže čaj od kukuruzne, svaki dan jednu šalicu. Rowatineks čini mi se nije laš ali imam osjećaj da kad dođe period "spuštanja pjeska" da bi tad trebalo malo jesti, piti puno čaja i jaaaaaaaaako paziti da vam nigdje ne puše po bubrezima. Inače samo da znate pošto svaka bolest dolazi iz glave , kamenci su "nakupine nerazriješenog bijesa", to je živa istina pa si razmislite. Nije ta ljutnja od jučer jer taj kamenac se stvara po par godina i ako ne riješimo tu ljutnju prema nekom ili nečem on se stalno stvara. Reći ćete "genetski", da to je istina ali i ta osoba je isto sklona ljutnji....držim vam svima fige da vam ta muka prođe
 
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 13:19   #48
U Ri do nedavno nisu imali aparat za razbijanje tako da se uglavnom vadio kamen kroz misa (uvuku ti krutu cijev kroz misa u mjehur, pa kroz cijev uvuku sondu s kamerom i hvataljkama). Samo vadenje nije bad jer spavas, ali par dana nakon toga mokris, urlas, lupas glavom o zidu, trazis ima li kojeg doktora blizu da ga ubijes... A jos ti stave i nekakvu dodatnu sondu koju nakon mjesec dana vade na zivo. Opet kroz misa, isti postupak, ali sad na zivo. Nije neka bol, ali je grozno neugodno. Sve u svemu, da nema one ludacke boli dok se kamen giba cijeli problem bi bio zanemariv.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 16:04   #49
Ja sam isto prije par mjeseci imala problema s kamencima, tj jednim kamenčićem koji mi je stvarao takvu bol da sam mislila da ću izludit. Davali su mi spasmex, za doma sam dobila još i naki antibiotik Nolicin. Ubiše me skoro te renalne kolike.
Rekla mi je doktorica da je dobro popiti jednu tabletu vitamina C dnevno jer on povećava ili kiselost ili lužnatost (na znam više) jer u tom okolišu je manja mogućnost nastanka kamenaca.
Ljudi su mi donosili razne biljne pripravke nakon toga, od čega bih izdvojila jedan čaj i kapi, ne znam sad tko ih prozvodi, uglavnom to je čaj za poboljšanje funkcije bubrega i kapi koje se stavljaju po 20-ak u šalicu. Odvratnog je okusa, ali navikneš se. Nakon toga nisam imala tih problema, iako me i sad povremeno bole, ali ne ista bol. Dovoljno je da me malo napuše pa me boli. Sve u svemu, sad je mila majka.
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 19:40   #50
heheeee evo ja ispisho jedan kamen, nije ni nishta bolilo, samo malo peckalo prije nego izasho... sad slijedi razbijanje drugog....

evo i slikica, pa da vidite kak to zgleda...

kamenchich
kamenchich uz mjerni instrument
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 21:59   #51
ovo sa slikicama je super haha.
ajde super, jedan manje
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 12:30   #52
kamenac u bubregu


Imam problema sa kamencima u bubregu, bolovi su nepodnošljivi , sve sam lijekove popijo ali opet nema napretka niti pomaka.
Probao sam sa pivom ali nije išlo
Liječnici kažu da ih treba izmokriti ali neidu van, nisam za operativni zahvat niti laserski.
Ako netko ima kakvu ideju neka se javi
__________________
Svi mi grjesimo neki vise a neki stalno!
zlix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 14:41   #53
probaj s čajem od breze.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 14:50   #54
Narodni lijek;popij veliko pivo i lezi u kadi punoj tople vode,trebao bi ga izmokriti.
adri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 15:22   #55
ma pijem pivu i trčim uz & niz stepenice , a stanari .......
__________________
Svi mi grjesimo neki vise a neki stalno!
zlix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 18:04   #56
ESWL
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 08:29   #57
Jesi probao sa ROVATINEX-om?
Orbit2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 10:27   #58
https://www.forum.hr/showthread.php?t=153570

a ako su premali za razbijanje, ha onda il che sami otich, il chesh ich na razbijanje kad naraste dovoljno... tak ja chekam sa preostalim u drugom bubregu (4 mm)... trebam na uzv za tri mjeseca da vidimo dal se povechava... ak da, idem na razbijanje...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 23:58   #59
Wink

Ja sam ti 1997 mokrila krv i odem doktoru i uslijedi klasicna prica s lijekovima i tekucinom. Medjutim, 1998 dozivim napad i budem ti srece da naletim na jednog njemackog doktora koji mi nakon svakodnevnih ispitivanja veli kako se meni stvara pijesak i kamen zato sto sam sklona dehidraciji...Nadju mi kamen u kanalu (zbog kojeg sam imala i napad), prikopcaju me na infuziju, kljukaju me vodom i lijekom koji se zove UROL. Ja sam ti probala naci taj lijek poslije ali mi rekose da se pravi samo za njemacku vojsku. Mozda su se stvari s vremenom promjenile. Na bazi je luka i nekih biljaka. U familiji mi niko nikad nije imao ovih problema. Sve u svemu, objasni on meni da moram vise VODE, ne tekucine nego vode, piti. I od tada nikad vise nisam imala problema a zivim i radim u tropskoj zemlji gdje su vrucine kakve nemozes zamisliti. Mogli bi o ovome jos ali mislim da je dosta. Pokusaj.
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 01:36   #60
Postovani...

Quote:
Morčić kaže:
Molim za pomoć prilikom bolova nastalih od bubrežnih kamenaca?Postoji li kakav prirodan lijek u smislu biljnih kapi koje otapaju kamence jer kirurški nož mi je zadnja želja.

Patio sam od istog problema, pa se saosecam sa Vama...

Ako imate napad koristite antibiotik na bazi Ciprofloxacina. To pomaze.

Ukopliko imate alergiju na antibiotike, konsultujte lekara.

Postoje biljni sastavi koje mozete piti da bi izbacili kamenac.

Ja sam svoj izbacio jer zivim u tropskom pojasu i Indijanci (oni pravi) su mi napravili neku vodu koju sam pio i izbacio na kraju kamenac.

Multichoking je ipak bolji od operacije.

Ako se na to odlucite, idite samo na poznatu kliniku kod vrhunskih strucnjaka.

Zelim Vam sve najbolje i da se toga resite.
Noc leptira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.