Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2018., 01:39   #1
Mobilne aplikacije za prebacivanje novca

Na tržištu se pojavila jedna, a sljedeće godine će i druga mobilna aplikacija koja nudi besplatno prebacivanje sredstava na račune prijatelja mobitelom, bez upisivanja IBAN-ova.

Imate li potrebu za takvom aplikacijom i koliko često?

http://rep.hr/vijesti/mobiteli/preds...ateljima/6004/
__________________
Rep.hr - IT portal s člancima, oglasima za IT poslove i najpotpunijim popisom IT događanja u Hrvatskoj
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 09:40   #2
NIKAD, a posebno ne bi to koristio kada će to biti "nadograđeno dodatnim funkcionalnostima koje će se naplaćivati i donositi prihod banci" (čitaj: glupim reklamama).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 11:12   #3
Mislim da su pri tome mislili na neke premium usluge koje bi se plaćale (kao što slične strane aplikacije poput Revoluta, Monesea, itd. imaju), teško baš da će Erste banka ubacivati reklame u svoju aplikaciju.
Nisam ovo detaljno proučavao, ali treba li za ovo imati račun u Erste banci? Ako da, onda to nije ništa specijalno, neke banke (PBZ) imaju takve "brze prijenose" unutar redovitog mobilnog bankarstva, ne vidim čemu posebna aplikacija.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 11:18   #4
Ne treba račun, nije vezano ni uz jednu banku. Vjerujem da se ogromna većina takvih transakcija (između prijatelja) danas izvodi u gotovini, tako da oni ovim ne gube postojeće provizije (jer takvih transakcija ima malo), a dobivaju kanal komunikacije s klijentims drugih banaka.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 11:22   #5
A kako onda ide su uplatom novca na to, kako si možeš isplatiti novce, itd?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 11:55   #6
OK, našao sam na njihovoj stranici (nije prvi link na Googleu, nego tek negdje ispod ) da se može uplaćivati karticom, ali za isplate još nisam.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 09:53   #7
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
OK, našao sam na njihovoj stranici (nije prvi link na Googleu, nego tek negdje ispod ) da se može uplaćivati karticom, ali za isplate još nisam.
Piše: "a novac stiže na bilo koji IBAN koji upiše primatelj"
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 10:02   #8
Baš testiram aplikaciju, ali u samoj aplikaciji piše da treba upisati broj svog žiro ili tekućeg računa, dakle, nejasno je mora li biti tvoj ili može i tuđi. A help dokumentacije nema ni za lijek, kad stisneš FAQ u aplikaciji odvede te na naslovnicu web stranice Erste banke.
Također, okolo po člancima piše i "Korisnik može novac poslati s kartice koju i inače koristi, bilo kreditne ili debitne, odnosno s tekućeg računa", ali ja tu opciju za tekući račun nisam vidio.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 10:44   #9
Ako šalješ sa kreditne kartice dali se to računa kao podizanje gotovine ili naplata na pos-u? Ako je ovo druga onda je to odlična stvar ali ne za ono za što je namijenjena
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 10:55   #10
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ako šalješ sa kreditne kartice dali se to računa kao podizanje gotovine ili naplata na pos-u?
To pitanje je i meni odmah palo na pamet, ali kažem, dokumentacije nema.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ako je ovo druga onda je to odlična stvar ali ne za ono za što je namijenjena
Zato i pitam moraju li biti vlastiti računi.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 11:12   #11
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Zato i pitam moraju li biti vlastiti računi.
Pokušao sam sebi poslati pa ne ide, u stvari ne kužim kakve veze ima nečiji mobitel sa računom gdje stiže novac Ja pošaljem novac na broj mobitela i što onda, možda ta osoba ni nema račun...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 11:15   #12
Edit: očito i druga strana treba imati tu aplikaciju, nije dovoljan samo račun...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 11:21   #13
Da, to je meni bilo jasno otpočetka (iako ti nigdje eksplicitno ne piše).
Mene zanima da li ta druga osoba kad instalira aplikaciju mora upisati vlastiti račun ili može tuđi (tuđi bi vjerojatno prošao, ali mene zanima je li to po uvjetima dozvoljeno).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 11:25   #14
Znači trebalo bi imati dva broja i na jednoga vezati račun a na drugoga karticu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 18:22   #15
Napravio sam testnu transakciju s kreditne kartice, javim kad sve završi je li obična transakcija ili cash advance.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 18:36   #16
Meni Diners ne želi dodati, javlja UPOZORENJE da provjerim podatke, a kartica ispravna i ima sredstava.
Tekući račun bez problema i šalje bez naknade u drugu banku. Znači korisnik dobije SMS ako nema aplikaciju pa mora instalirati aplikaciju da bi primio/slao novac.
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 18:38   #17
Provjeri odgovara i ime (slovo za slovo). Diners je Erste-ova kartica pa imaju uvid u taj podatak.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 18:45   #18
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Provjeri odgovara i ime (slovo za slovo). Diners je Erste-ova kartica pa imaju uvid u taj podatak.
Ma pokušao sam napisati ime i prezime velikim slovima i ništa. Ne razumijem zašto neće prihvatiti.

A tebi je bez problema prihvatilo?
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 18:55   #19
PBZ kreditna Visa, prošla uredno.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 20:07   #20
Quote:
konačno_sretan kaže: Pogledaj post
Ma pokušao sam napisati ime i prezime velikim slovima i ništa. Ne razumijem zašto neće prihvatiti.

A tebi je bez problema prihvatilo?
Meni je Diners prihvatilo bez problema
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.