Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2014., 17:56   #601
Odradio sam veštačke krunice i evo nakon 2 godine meni krvere desni, netznam šta da radim. Dva stomatologa su mi rekla da su mi krunice deblje nego što trebaju biti, a stomatolog kod koga sam radio krunice kaže da oni nemaju pojma
__________________
and i tu život je prekrasan
banj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:20   #602
počeli su se nazirati mali problemi sa mesom, ništa strašno, ali sa mesom se nije igrati..
napravila opskrbu za jedno vrijeme (razlog količine je taj što sam uzimala izvana jer financijski je daleko isplativije nego kupovati kod nas):


jugi, kakvo je tvoje mišljenje o ovom gengigelu?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 20:11   #603
Povlačenje desni

Prelistala sam stariji topic na ovu temu ali nisam pronašla odgovor na svoje pitanje...a to je da li je moguće zubno meso vratiti u njegov "prirodni položaj"? Moja situacija nije kritična, meso mi se povlači na nekoliko zubi ali je stvar u tome da su moja mama i baka bolovale od paradentoze i sad obje nose proteze... Očigledno i mene čeka slična sudbina, pa me zanima kako obnoviti zubno meso? Nemam nikakve upale, nije natečeno, ne krvari, samo se povlači.

Postoji li neko rješenje koje ne uključuje paste s fluorom?

Inače nemam plak na zubima, redovito ga čistim i dugo ga nisam imala. Perem zube dvaput dnevno i čistim zubnim koncem. Ponekad masiram četkicom laganim kružnim pokretima ali nema vidljivih rezultata. Ispirala sam i kaduljom ali me njezin okus iritira (peče me jezik) i također nije dala neke rezultate s obzirom da ona ima kao protuupalno djelovanje, a kod mene nema znakova upale. Za sad.

Savjeti?

Hvala unaprijed.
Trollica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 20:18   #604
Jesi li nabavila "soft" ili mekanu četkicu za zube i jesi li koristila "Paradontax"
pastu za zube? Ima je za kupiti u dm
astronautkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 20:26   #605
isto moram paziti meso, osjetljivo mi je..ako i najmanje zapustim ispravno četkanje, osjećam da se krene lagano povlačiti..prvi alarm mi je osjećaj na toplo, hladno..
to mi je znak i podsjetnik koliko ga moram pravilno četkati, masirati i u četkanju donje povlačiti prema gore, a gornje prema dolje..
za sada funkcionira..nakon kratkog vremena više nemam osjet na toplo ili hladno..pretpostavljam da ga vratim 'na mjesto'..
ovdje sam stavila svoje oružje za meso, možda pomogne https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=602
naravno, curaproxica je neizbježna, curaspet tekućina i gengigel..
četkica je uvijek uz mene, i u torbi, perem 3x dnevno..kružni pokreti obavezni i na kraju to 'povlačenje' gore, odnosno prema dolje..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 21:12   #606
Quote:
astronautkinja kaže: Pogledaj post
Jesi li nabavila "soft" ili mekanu četkicu za zube i jesi li koristila "Paradontax"
pastu za zube? Ima je za kupiti u dm
Općenito ne volim pretvrde četkice, imam neku mekanu i još ima gumu neku u sredini pa s njom masiram.
Paradontax nisam koristila, mislila sam da je to s fluorom ali sad vidim da ima i crvena bez fluora. Pogledat ću, hvala

TheProvense, chekirala sam četkicu, nabavit ću si je Curasept sadrži fluor koliko vidim, ništa od toga.

Ja još ne osjećam neku pretjeranu osjetljivost na toplo/hladno, slatko/slano...samo sam paranoična jer vidim kud bi to moglo odvesti
Trollica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 21:21   #607
curaproksica je boginja među četkicama, sve preporuke..
s time da nemoj uzeti najblažu..njihove sve su dovoljno 'blage', a ova najblaža meni osobno nije dobra..čini mi se da samo polira i ne napravi svoj posao kako spada, koliko je nježna..
što se tiče gengigela, on sadrži hijaluronsku kiselinu, jednaku onoj koja se prirodno nalazi u desnima, štiti od infekcija, a i pospješuje regeneraciju desni..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 12:35   #608
Isto imam problema sa zubnim mesom ali nakon zadnje posjete zubaru počeli su bolovi. Prvo mi je stavljana blomba, pa je skidan kamenac i rađeno je pjeskarenje. Nakon nekih 5 dana počeli su strašni bolovi na toplo - hladno i neki puta na slatko. Bio ponovno kod zubara a on stavio neki lijek između zuba i zub. mesa ali nažalost bolovi su i dalje jaki.... Dali je to stvar tog zub. mesa ili je neka greška nastala kod stavljanja blombe?
hondaCBR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 13:29   #609
da probaš zubnu pastu sensodine za osjetljive zubne vratove
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 13:44   #610
koja je preporuka paste najbolje? koristim elmex npr, kakva je u odnosu na paradontax?
moze li netko rec kako prati prednje zube pokretima i kojim dijelom cetkice?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 17:28   #611
Meni se Elmex nije pokazao dobrim za desne kao Colgate pro-gum.
Preporučila mi je jedna stomatologinja.
Košta oko 30 kn, pa kupim par komada, kad bude Kozmo srijeda -30%.



Od Paradontaxa mi se riga.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 18:14   #612
Hvala..colgate mi zvuci pre obicno al ako kazes tako..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:12   #613
Desni su mi prestali krvariti (nosim fiksni aparatić) i to već nakon prvog pranja ovom pastom!
Nisam mogao vjerovati. Ovo je za mene neobična pasta.
A i ne košta ko one njihove herbal/white/štatijaznam po 10 kuna. Koliko para - toliko i muzike.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:42   #614
ja dans bio u stomatologa i rece mi da kupim sensodyne.
a meni je prestalo krvarit nakon sta sam kamenac ocistio
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:47   #615
Mislim da svima prestane krvariti, nakon čišćenja kamenca. Ali onda nakon nekog vremena opet počne.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:59   #616
colgate je jedino što u usta stavljam..prije svega zbog bjeline, i to baš ova koju sam slikala..ni jedna druga ne ide u moja usta..probala sam masu pasti ali jedno ova bijeli zube, ali baš vidljivo bijeli..
da ne kažem da su mi raznorazne herbalove, trave i slično samo još dodatno pigmentirale..

mentalny- ne znam na što misliš, koji dio četkice gdje? curaproksica je svugdje ista..ako ju ne koristiš, počni ju koristiti..nakon nje se ne vraća ni na jednu drugu, a nije da cijenom odskače od drugih..
to bi onak', trebalo zakonom staviti- da svi koriste curaproksicu
samo nemoj najnježniju, kao što rekoh, meni osobno ostavlja dojam da samo polira, koliko je nježna..
ali nemaš brige kada uzimaš jaču, jer su njihove sve dovoljno blage..za razliku od raznoraznih prije koje su mi bile kao šmirgl papir, trgale meso (i danas imam jednu točkicu, ožiljak koju mi je učinila neka xy "signal" četkica, tog tipa)..
što se pranja zubi tiče, nikakvo rifljanje, lijevo desno..nježni, kružni pokreti, masaža..i onda to 'povlačenje' dolje, odnosno gore..
od 2:30 do 3:10 https://www.youtube.com/watch?v=fHXOPun1cOs
https://www.youtube.com/watch?v=gk8eKm4ajgM
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:16   #617
da i ja sam prije s kojekakvim pa sam ima cak ozljede na zubnom mesu. nije curaprox upitna uopce. koristim je otprije 4 mjeseca kad sam odlucio stat na kraj problemima s tim. ja sam zadovoljan cetkicom mekana je meni treba takva.

e sad koji dio cetkice gdje, upravo sam to i pitao. banalno do obli na prvi pogled, u vise navrata sam pitao slicna pitanja po forumu i problem je sta dobijem odgovore oprecne i razlicite. jedni kazu kruzni pokreti bla bla, drugi samo vibrirajuci pokreti bla bla. gledao curaprox video sluzbeni kako peru prednje zube i to se sad potpuno kosi s onim sta mi je veceras stomatolog reka . tako da covjeka to sve skupa zbunjuje , a meni je problem pogotovo predni zubi jer mi su mi desni tu najosjetljiviji. sad mi je problem uzasna bol na hladno vruce na prednjem zubu koji je nedavno popravljen i imam dojam da me zubar neizravno optuzuje za nepravilno cetkanje, a ja kad to cujem koda s marsa padnem.

videa cu pogledat naknadno nek bude iznenadjenje nagledao sam ih na stotine i svih stotine su razlciite.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:30   #618
ne bi se složila..
četkica je itekako važna..
dobra četkica + pasta za zube = što zubima više treba..

edit: sad vidim da si izmijenio- bitna, upitna..

Quote:
imam dojam da me zubar neizravno optuzuje za nepravilno cetkanje, a ja kad to cujem koda s marsa padnem.
zašto te to čudi?
mislim, većina ne zna pravilno prati zube..
hrvati smo, jedva da ih i peremo, a kamoli pravilno..
briga i higijena zubiju i usne šupljine nam je na razini rumunjske
priznajem, ja koja sam kod zubara bila više nego kod frizera, koja imam blagi okp kada su zubeki u pitanju , do ne tako davno nisam znala prati zube kako spada..
neka te ne čudi ako ih ne znaš prati, bitno je da želiš naučiti
meni je ovakav sistem najbolji, bez rifljanja, kružni pokreti, unutarnja strana, vanjska, 'od ispod' i onda ovo 'povlačenje..
počela sam i sa tim gengigelom i zadovoljna sam, samo što ga ne stavim na prst i ne razmazujem po mesu, već ga stavim na četkicu koju imam samo za to i onda masiram meso najnježnije minutu, dvije..
okp velim ti
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:21   #619
pogledao sam ovaj prvi video. vec sam gledao prije ovaj video i mogu rec da je samo jedan manji dio objasnjen u njemu, PONOVO nema kako prednje zube tocno i ispravno oprati to je upravo ono o cemu pricam cijelo vrijeme.
ovakva vrst povlacenja cetkicome kutnih zbiju je jako tesko, imam osjecaj koda ce mi ispast iz ruke cetkica kad tako radim kako je nezgrapno nekako.

drugi video= opet nije pokazano kako naprid prat odnosno ako je opet se kosi s onim prije vidjenim da ne smi vodoravno bit cetkica usmjerena. ovde vidim vodoravno nesto.
jos uvijek ne znam kako oprat zube naprijed..

sta se tice toga opcenitog neznanja.. slazem se. ja sam preko 20 godina lose prao zube pratkicki sve do ne davno. kao krivce vidim zubare koji nece da govore kako pravilno prat zube, skolstvo, obrazovanje itd.. nitko mi nikad nije rekao kako pravilno prati zube NIGDJE. cak je to tabu tema i pitanje.
dok ovo pisem jedan moj ukucanin me blijedo gleda i smatra cudakom da se zamaram ovim pitanjima uopce. to je ona paralela s "rumunjskom".

ne znam sto je gengigel?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:43   #620
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
sta se tice toga opcenitog neznanja.. slazem se. ja sam preko 20 godina lose prao zube pratkicki sve do ne davno. kao krivce vidim zubare koji nece da govore kako pravilno prat zube, skolstvo, obrazovanje itd.. nitko mi nikad nije rekao kako pravilno prati zube NIGDJE. cak je to tabu tema i pitanje.
slažem se..ma cijeli sustav šteka po tom pitanju..
hrvatima odmalena nije usađena briga oko zubiju..
a koliko je to istina pokazuje podatak da hrvati u grubim procjenama peru zube svaki peti dan
frapiralo me kada sam to čula..

Quote:
ne znam sto je gengigel?
http://www.gengigel.eu/hr/proizvodi-...l/gengigel-gel

što se tiče pranja, malo mi je kasno ne mogu se skoncentrirati, ne znam na što točno misliš..pokušam dati odgovor sutra (ako shvatim )
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.