Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 12:21   #201
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
...(sorry, sala mala.. )
Bez brige.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 20:23   #202
Ovako mene zanima je li mi može tko reći egzaktno je li skijaška maska dopuštena da se nosi.
Naime potoje više vrsta...one koje imaju otvore za oči,pa one koje imaju za oči okrugle rupe te za usta te ona koja ima crtu u predjelu očiju.
Naime za ove prve dvije vrste čuo sam da se nazivaju fantomkama i da su nedopuštene jer ih se gotovo uviek koristi u pljačkama i kriminalnim radnjama etc.
No ja imam vojničku podkapu za gas masku specijalnih postrojba koja ima,znači samo crtu za oči..bez rupa za nos i usta. Debela je i uglavnom je koristim za skijanje na Sljemenu jerbo nije potreban šal etc etc efektivnija je.
Mene zanima je li je mogu koristiti na motoru ali bez kacige ili recimo na biciklu specijalki po hladnom vremenu. Je li postoji neki zakon koji izričito brani te podkape zapravo kape,i ako da, je li sve vrste istih ili samo neke gore nabrojane vrste.
Unapried se zahvaljujem
sephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 23:12   #203
Quote:
sephir kaže: Pogledaj post
Ovako mene zanima je li mi može tko reći egzaktno je li skijaška maska dopuštena da se nosi...
Je li postoji neki zakon koji izričito brani te podkape zapravo kape,i ako da, je li sve vrste istih ili samo neke gore nabrojane vrste...
Nikakav zakon ne zabranjuje skijaške maske (bilo koji model). Zabranjene su jedino pravilnicma pojedinih objekata (npr. banaka, mjenjačnica i sl.), pa ne smiješ unutra s maskom radi sigurnosti. Za sve ostale potrebe je dozvoljena. Može biti problem jedino ako se zatekneš na krivom mjestu (npr. u zoni razbojništva), pa budeš legitimiran i priveden zbog provjere. Ako nisi kriv, brzo ćeš biti pušten i to je to. Možda samo mala neugodnost,
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 01:24   #204
šta se dogodi ako neko stavi pravi metak odgovarajučeg kalibra u plinski pištolj???
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 01:37   #205
zahvaljujem se puno drot13. Da,naravno nisam niti mislio u zoni unutar banaka ili sličnih objekata..mislio sam sam na cestu..prvenstveno za upotrebu na motoru ili biciklu po hladnome vremenu.
Svaki put sam dobivao različite odgovore ali zadovoljan sam sa ovime.
Naravno doza rizika "krivo vrijeme krivo mjesto" je uviek prisutno tako da nije u ničijoj moći izbjeći isto.
Hvala još jednom na pomoći i kompetentnom odgovoru.
sephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 02:16   #206
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
šta se dogodi ako neko stavi pravi metak odgovarajučeg kalibra u plinski pištolj???
... plinsko oruzje ima u pravilu pregradjenu cijev, i ako opalis, sve ce se razletjeti i zaraditi ces gadne (u najboljem slucaju) povrede... nije dobra ideja, nikako...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:23   #207
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
šta se dogodi ako neko stavi pravi metak odgovarajučeg kalibra u plinski pištolj???
Nevjerojatno pitanje. Čovjek ti je već super odgovorio:

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... plinsko oruzje ima u pravilu pregradjenu cijev, i ako opalis, sve ce se razletjeti i zaraditi ces gadne (u najboljem slucaju) povrede... nije dobra ideja, nikako...
Ja bih još dodao da je za ovo dovoljno pogledati kroz cijev plinskog pištolja.

Plinski pištolj nije pravi pištolj, iako često izgleda kao pravi. Materijali od kojih je napravljen nisu dovoljno čvrsti kako bi izdržali opaljenje pravog metka (ili metaka). Oprezno s takvim pokušajima.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:27   #208
Zanima me još nešto. Naime svjestan sam činjenice da svaki građanin u svako doba dana ili noći mora kod sebe imati osobnu iskaznicu za identifikaciju iste osobe.
Je li policijski službenik ima pravo privesti bilo koju osobu bez obzira ako ista nije počinila ama baš nikakvi zakonski neposluh ili kršenje bilo kakovog zakona. Znači otprilike ako dotična osoba samo stoji na javnoj površini bez ikakvog remećenja javnog reda i mira bude privedena i držana u policijskim prostorijama 4 i pol sata samo zbog toga što je u dotičnome momentu bila sumnjiva?
Ima li policija na to pravo bez ikakve nadopune štete? Postoje li ikakve zakonske regulative koji im to brane ili dopuštaju?
sephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:51   #209
... @sephir, sto ne pitas ovdje : https://www.forum.hr/showthread.php?t...t=legitimirati (ako si ozbiljan)
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 22:34   #210
Bilo je u jednoj epizodi CSI-ja da je frajer ubio drugog tako da ga je iz velike blizine upucao citiram: "plinskim pištoljem kakve koriste za snimanje filmova", koji ima tzv. muzzle flash (ne znam kak se to kaže na hrvatskom, bljesak iz cijevi?), a znam i da postoje pištolji za airsoft koji nemaju muzzle flash, no oba mogu pomicati gornji dio unazad za izbacivanje čahure. Pa koja je razlika. Npr., ak želiš snimiti niskobudžetni akcijski film, jel bolje koristiti pištolj za airsoft ili ovaj za filmove koji izbaci plinove i napravi bljesak?
Night_raven26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 23:33   #211
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
Ma i o tome sam razmišljala...palica je najsigurnija...ona teleskopska na razvačenje...fantastično...samo sta je sad postala zakonski zabranjena mislim...a i neznam gdje da je kupim...znate li vi?

A sprej je po mom mišljenju sranje...napadača triba dobro zveknit a ne tu špricat...




Ako se hoćete obraniti ,trebate tečaj samoobrane.Uz to raditi na svojoj kondiciji i vježbati.To je jedini stvarno efikasni način.
Palica je način da dobijete batine sa njom,da bi ju koristili potrebna je vježba(zanemarite filmove).Ako baš hoćete probati uzmite drvenu palicu pa pokušajte efikasno udariti sa njom.Teško je na miru a kamoli pod stresom i napadačem.Ako ju baš hoćete koristiti (reskirate kaznenu prijavu)učlanite se u klub koji se bavi „borbenim“vještinama.Kada dođete do borbe palicama vjerojatno ćete već znati dovoljno da vam ne trebaju.
Sprej je najbolje sredstvo za samoobranu,samo se i njegova upotreba treba savladati.
Plinski pištolj je glupost jer osim psihičkog efekta nema neke koristi u praksi.Prevelik ,pretežak,domet nikakav itd.Jedino za pokazivanje u društvu.
Električni uređaji su upitni zbog potrebe kontakta elektroda sa kožom.Inače su vrlo efikasni.
Pozdrav
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:11   #212
Quote:
MBSK kaže: Pogledaj post
Ako se hoćete obraniti ,trebate tečaj samoobrane.Uz to raditi na svojoj kondiciji i vježbati.To je jedini stvarno efikasni način.
Palica je način da dobijete batine sa njom,da bi ju koristili potrebna je vježba(zanemarite filmove).Ako baš hoćete probati uzmite drvenu palicu pa pokušajte efikasno udariti sa njom.Teško je na miru a kamoli pod stresom i napadačem.Ako ju baš hoćete koristiti (reskirate kaznenu prijavu)učlanite se u klub koji se bavi „borbenim“vještinama.Kada dođete do borbe palicama vjerojatno ćete već znati dovoljno da vam ne trebaju.
Sprej je najbolje sredstvo za samoobranu,samo se i njegova upotreba treba savladati.
Plinski pištolj je glupost jer osim psihičkog efekta nema neke koristi u praksi.Prevelik ,pretežak,domet nikakav itd.Jedino za pokazivanje u društvu.
Električni uređaji su upitni zbog potrebe kontakta elektroda sa kožom.Inače su vrlo efikasni.
Pozdrav
Potpuno točno. Dodao bih samo da je plinski pištolj glupost jer daje izrazito lažni osjećaj sigurnosti i neopravdani osjećaj nadmoći nad eventualnim suparnikom. I onda dođe do situacije da potegneš taj pištolj, a suparnik (u boljoj varijanti) shvati da je riječ o plinskom i dobro te nalupa zbog toga, ili (u goroj varijanti) potegne pravi pištolj, a onda si stvarno u banani. Uglavnom, tečajevi samoobrane (preporučam Krav Magu jer ima baš određene metode za brz obranu i bijeg - ima i tema na forumu), a uz to i sprej suzavac.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 22:49   #213
nesto smo se frend i ja raspravljali..pa ako mozete razjasniti

znaci ovo vrijeme od (mislim)27.12-1.1 kada se smiju petarde bacati da za novu godinu u dvoristu grunemo koji iz plinskoga. e sada prije nego me napadnete dali sam normalan moram vas prisjetiti kako se zenga cuje, neki kazu puno glasnija od plinskog. koliko nam je to zdrava ideja, pogotovo ako nam dode koji prijatelj u plavom?
BrainVison is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 00:13   #214
Quote:
BrainVison kaže: Pogledaj post
... koliko nam je to zdrava ideja, pogotovo ako nam dode koji prijatelj u plavom?
Nije baš previše zdrava.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 18:47   #215
ono, ne bi isli po ulici nego u dvoristu, ali i mislio sam. hvala
BrainVison is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 23:34   #216
Možeš kupiti bez dozvole pravo oružje recimo, luk i strijelu sa nategom od 90funti, npr. Btw ti to vjerojatno nebi ni u snu mogao nategnuti, osim ako nisi utreniran i slično i znaš što radiš.

To je otprilike izlazna snaga strijele kao kod jedne bolje sačmarice tipa recimo AA-12.

Ili npr. puške na zrak(popularno zvane zračnice) do otprilike nekih 10-tak bara su legalne za kupnju ako si punoljetan.
Kod zračnih pušaka kalibra 6,35 izlazna snaga metka je 230 m/s što je u rangu malokalibarke npr.

One od 21bara ili atmosfera(to nisam siguran) i više spadaju u kategoriju anti-terorističkih, u HR moraš imati dozvolu za njih dok se u Sloveniji prodaju kao i slabije, dakle uz punoljetnost.

Tako je bilo prije sad nisam išao to provjeravati jer se stalno nešto mijenja zbog EU, ali skoro sam siguran da se to nije mijenjalo.


A plinski pištolj je bezveznarija, ne znam šta će ti to uopće jer sa pištoljem ne zastrašuješ, to kad potegneš dešavaju se druge stvari, zato neću dalje u to ulaziti.

A i kloni se oružja općenito bilo kakvog to ti je moj savjet ako ti šta znači.

Kao što ti je netko već rekao, treniraj TI, zadobi crni pojas, nauči se vještinama tijela i uma, otrči maraton, budi atleta, oružje je za debile osim ako nisi pripadnih specijalnih postrojbi, jedino oni znaju sa oružjem, jer su mentalno i fizički superiorni(barem stara škola) ovo sve ostalo je cirkusantski cirkus.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 12.12.2010. at 00:09.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:40   #217
Quote:
BrainVison kaže: Pogledaj post
nesto smo se frend i ja raspravljali..pa ako mozete razjasniti
znaci ovo vrijeme od (mislim)27.12-1.1 kada se smiju petarde bacati da za novu godinu u dvoristu grunemo koji iz plinskoga. e sada prije nego me napadnete dali sam normalan moram vas prisjetiti kako se zenga cuje, neki kazu puno glasnija od plinskog. koliko nam je to zdrava ideja, pogotovo ako nam dode koji prijatelj u plavom?
1.Pretpostavljam da bi ispucavali petarde iz cijevi pištolja.
Vjerojatno će vas prvo pitati da li ste normalni i otkud vam takva luda ideja.Ako petarda eksplodira u cijevi postoji realna mogućnost da neko teško strada.Petarde se obično pune običnim dimnim barutom koji stvara veliki pritisak,ako se pištolj ne razleti(što je moguće- tada se dijelovi ponašaju kao projektili) iz cijevi će izaći snop užarenog baruta na razne otvore pištolja.Za ilustraciju - zapali teško gorivu uniformu pa zamislite što bi napravio na koži,oči bi vjerojatno trajno spalio.
Zašto radite takve gluposti, kupite si rakete sa efektima kakve hoćete, nisu skupe a rezultati su daleko najbolji .Ako baš želite pucati iz pištolja rakete kupite si signalni pištolj sa nastavkom za rakete ( vidi se mjesto na cijevi) i odgovarajuće rakete.
2.Pretpostavka da bi ispucavali patrone(orginalne) iz plinskog pištolja.
Policajac vam ne bi ništa već bi se smijao,a vi plakali ili gušili se ovisno što ste stavili u pištolj.Pa namjenjen je za samoobranu i napunjene su patrone sa nadražljivcem.Pročitajte upute.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja

Zadnje uređivanje MBSK : 12.12.2010. at 22:50.
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 11:53   #218
luk od 90 funti kod nas samo jedna osoba moze rastegnuti

zracnica u kalibru 6,35?? prvi put cujem

inace , kako god okrenes , sa ili bez oruzja , ako zaista neznas sto i kako raditi - mozes jedino nadrapati
takoder, oruzje je namjerno napravljeno i dizajnirano da bude sto jednostavnije i lakse za upotrebu i onda si svi misle kako mogu imitirati scene iz filmova
prvo - oruzje ne sluzi za igru i kurcenje i to je vjerojatno najbrzi put da se zavrsi u bolnici , na groblju ili u zatvoru
drugo - za koristenje oruzja na ispravan nacin potrebno je jako puno treninga i vjezbe i ispucane municije
nije uopce neobicno u stresnim uvjetima promasiti sa dva metra siluetu covjeka

trece i najgore - treba se moci nositi s posljedicama upotrebe oruzja, a te nisu ni male ni lake
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:34   #219
Quote:
babajuna kaže: Pogledaj post
Jel me sad shvaćaš? PIŠTOLJ je ORUŽJE, bez obzira jel plinski il kakav već...
K vragu! Gdje vadim dozvolu za plastični pištolj? Ja se nadao da ću moći igrati ''lopova i policajca''
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 00:22   #220
Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
K vragu! Gdje vadim dozvolu za plastični pištolj? Ja se nadao da ću moći igrati ''lopova i policajca''
U MUP-u morate prijaviti posjedovanje plinskog pištolja.On se ubraja u oružje kategorije C.Ne trebate posebno odobrenje za nabavku.Ako ga zaboravite prijaviti "čestitka" vam je u iznosu od 5000-10000kn.Ako ga upotrijebite morate snositi posljedice svog čina.
Ako sretnete policajca ili zaštitara kad imate pištolj ima pravo primjeniti sve ovlasti da vas odmah zaustavi (mislim da vam je jasno na što mislim).
Ako sretnete nekog drugog sa oružjem vjerojatno nećete više nikog ništa pitati. Pa vi se igrajte sa bilo kakvim oružjem.
PS.Postoje i realna oružja izrađena dijelom od plastike.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.