Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 09:36   #81
oboje morate ići u matični ured prijaviti dijete,ako ste u braku,treba vam vjenčani list (dijete se prijavljuje u matičnom uredu po mjestu bolnice gdje je rođeno,ja sam rodila u petrovoj,malu smo prijavljivali u draškovićevoj) tamo dobiješ rodni list,izvod iz matične knjige rođenih,domovnicu i oib

nakon toga možeš sve sam : policija (ponesi ženinu osobnu) - vadiš prebivalište za sebe, ženu i dijete + dobiješ matični broj djeteta

porezna uprava- uzmeš poreznu karticu iz firme (onu na koga prijavljujete dijete) i nosiš u poreznu da upišu dijete na poreznu karticu

grad-podnosiš zahtjev za pomoć

hzzo- podnosiš zahtje za pomoć od hzzo-a (žena,jer imaju njezine podatke tamo,ali može i netko drugi odnjeti,ne mora ona osobno)

kad rješite matični ured kopiraj si par puta rodni list,izvod iz matične knjige rođenih i domovnicu jer će ti kopije trebati dalje

to je to

mi smo nedavno prijavljivali pa znam kako ide
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 10:02   #82
ja sam iz VG i mi smo prijavljivali prije cca 7mj. i mogu ti reci da ako si van ZG zena ne mora s tobom u maticni ured kojem pripada bolnica - odite u velikogoricki maticni ured tamo cete dati izjavu da ste se sporazumjeli oko imena i narodnosti i s tim papirom ti mozes obaviti sve sam, obicno ti je dovoljan 1dan. Dakle, sve ostalo je kako su ti napisale ostale curke, ali nema potrebe da vuces zenu sa sobom u ZG, pretpostavljam da se jos oporavlja od poroda.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 10:44   #83
Da li netko zna kakva je procedura s prebivalištem za bebu ako roditelji nisu na istoj adresi prijavljeni? Bebu bi prijavili gdje sam i ja prijavljena jer muž još nije sredio papire za sebe. Da li treba ići i vlasnik stana (moja mama) da se beba prijavi ili mogu samo ja kao majka?
__________________
28.3. L. <3
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:14   #84
Quote:
suntzu kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kakva je procedura s prebivalištem za bebu ako roditelji nisu na istoj adresi prijavljeni? Bebu bi prijavili gdje sam i ja prijavljena jer muž još nije sredio papire za sebe. Da li treba ići i vlasnik stana (moja mama) da se beba prijavi ili mogu samo ja kao majka?
ova tema vec ima, al da ti odgovorim:

ide mm prijavit dijete na tvoju adresu, jer mora potpisat suglasnost da dijete zivi sa tobom
tvoja mama ne treba, a niti ti
(ja sam imala obrnut slucaj)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 12:53   #85
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ova tema vec ima, al da ti odgovorim:

ide mm prijavit dijete na tvoju adresu, jer mora potpisat suglasnost da dijete zivi sa tobom
tvoja mama ne treba, a niti ti
(ja sam imala obrnut slucaj)
Hvala
__________________
28.3. L. <3
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 14:49   #86
Zvrksa, evo teme koja ti treba...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 15:03   #87
ja bih samo htjela napisati da smo mi otišli u našu općinu gdje smo napravili neki dokument gdje ja dajem suglasnost oko imena sina pa je mm išao sam na Črnomerec (rodila sam u Vinogradskoj)
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 15:04   #88
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
ja bih samo htjela napisati da smo mi otišli u našu općinu gdje smo napravili neki dokument gdje ja dajem suglasnost oko imena sina pa je mm išao sam na Črnomerec (rodila sam u Vinogradskoj)
čim si morala negdje ići zar nije svejedno jel na općinu ovu ili onu?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 15:18   #89
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
čim si morala negdje ići zar nije svejedno jel na općinu ovu ili onu?
pa i nije obzirom da je moja općina na 10min od kuće a općina na Črnomercu min. pola h
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 15:58   #90
Kod mene je malo zapetljano
Prebivalište mm i ja imamo u gradu A, a boravište u gradu B gdje radimo i živimo trenutno. naknadu za komplikacije i rodiljnu mi isplaćuje hzzo u gradu B, tamo sam izvadila i poreznu karticu, itd..

Znam da prijavu prebivališta bebe obavljamo u MUP-u grada A.. no, ovi u hzzou i mojoj firmi su zbunjeni i nisam sigurna kako riješiti zdravstveno osiguranje i jednokratnu pomoć od hzzo-a - radimo li to u gradu A ili gradu B, koji su nam dokumenti potrebni i moramo li i bebi prijavljivati boravište u gradu B - što nam u ovom trenu dodatno komplicira stvari.. Ako netko zna iz prve ruke jer smo pitali i dobili više različitih verzija što i kako trebamo... hvala
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 16:53   #91
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
oboje morate ići u matični ured prijaviti dijete,ako ste u braku,treba vam vjenčani list (dijete se prijavljuje u matičnom uredu po mjestu bolnice gdje je rođeno,ja sam rodila u petrovoj,malu smo prijavljivali u draškovićevoj) tamo dobiješ rodni list,izvod iz matične knjige rođenih,domovnicu i oib

nakon toga možeš sve sam : policija (ponesi ženinu osobnu) - vadiš prebivalište za sebe, ženu i dijete + dobiješ matični broj djeteta

porezna uprava- uzmeš poreznu karticu iz firme (onu na koga prijavljujete dijete) i nosiš u poreznu da upišu dijete na poreznu karticu

grad-podnosiš zahtjev za pomoć

hzzo- podnosiš zahtje za pomoć od hzzo-a (žena,jer imaju njezine podatke tamo,ali može i netko drugi odnjeti,ne mora ona osobno)

kad rješite matični ured kopiraj si par puta rodni list,izvod iz matične knjige rođenih i domovnicu jer će ti kopije trebati dalje

to je to

mi smo nedavno prijavljivali pa znam kako ide
ovo je grozno ....nisu li to mogli sloziti sve na jednom mjestu??
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 16:57   #92
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
ovo je grozno ....nisu li to mogli sloziti sve na jednom mjestu??
jesu,al morali bi otpustiti desetke drzavnih sluzbenika jer oni ne bi imali posla
meni je najbolje to kaj ovi u maticnom uredu fakat imaju sve podatke i sa MUPa-ono gledaju u kompjuter, al te svejedno posalju u petrinjsku
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:08   #93
uzas i katastrofa! Cijeli dan izgubis da dijete prijavis! A sigurno i svaki put moras priloziti i par biljega!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:54   #94
da dan..nemoguće je sve obavit u jednom danu..(poreznu, HZZO, MUP)..procedura je koma a sve imaju u kompjuterima
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:16   #95
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
ja bih samo htjela napisati da smo mi otišli u našu općinu gdje smo napravili neki dokument gdje ja dajem suglasnost oko imena sina pa je mm išao sam na Črnomerec (rodila sam u Vinogradskoj)
da, tako smo i mi radili, jer zivimo van ZG (a rodila sam u Zg), tako da je to super opcija za nas iz dr.gradova. A reci, ti si iz zg i svejedno su ti dali tu moggucnost? Pitam cisto informativno jer mojoj kumi u njenoj opcini to nisu dali
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:14   #96
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
da, tako smo i mi radili, jer zivimo van ZG (a rodila sam u Zg), tako da je to super opcija za nas iz dr.gradova. A reci, ti si iz zg i svejedno su ti dali tu moggucnost? Pitam cisto informativno jer mojoj kumi u njenoj opcini to nisu dali
ja imam ko neku "vezu" na opcini crnomerec i svejedno sam morala doci
doduse, kod nas se radi i o razlicitim prezimenima, al zena nam je rekla da moram doci potpisati, tj da moramo u isto vrijeme biti oboje.

ne znam kak je iz drugih gradova (nekima je to zapravo dalek put, iako se cini da su umrezeni i da bi mogli u svojoj opcini to obavit), ne znam kak je kada je zena imala tezak porod i ne smije se dignut iz kreveta (mozda dolazi maticar doma?), al kao njih zakon obavezuje da budu oba roditelja prisutna pri odabiru imena i prezimena djeteta.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 10:58   #97
ja samo moram zahvaliti lestrt-u s prethodne stranice... Posao besprijekorno obavljen
čovjek je do zadnje sitnice naveo kojim redoslijedom, gdje, što i kako kod prijave bebe. Stvarno ništa drugo ne treba pitati.
To, care!
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:23   #98
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
da, tako smo i mi radili, jer zivimo van ZG (a rodila sam u Zg), tako da je to super opcija za nas iz dr.gradova. A reci, ti si iz zg i svejedno su ti dali tu moggucnost? Pitam cisto informativno jer mojoj kumi u njenoj opcini to nisu dali
općina Sv. Nedjelja
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:47   #99
lestrt
hvala na iscrpnom vodiču za prijavu bebe i ostale zavrzlame naše divne papirologije
ja sve sejvala jer će mi za koji mjesec trebati
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 16:36   #100
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
općina Sv. Nedjelja
eh da, to je onda dr.prica, jer si Zagrebacka zupanija, a ne Grad Zagreb
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.