Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 09:20   #161
Pitaj ovdje:https://www.forum.hr/forumdisplay.php?forumid=274
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 09:23   #162
Quote:
Come undone kaže: Pogledaj post
bitno mi je samo da dijete ne mogu oduzeti majci jer ona ne namjerava reći ime oca. ne zato jer je objesna kučka, već jer ima za to više nego debeli razlog.
a zasto je to tebi bitno?

to sto nece reci ime oca nije razlog za oduzimanje djeteta
niti se djeca oduzimaju tako lako
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 10:55   #163
@nosorog,
jer je riječ o članicama moje obitelji, postojećoj i budućoj, a u nesreći se moja obitelj drži zaštitnički i kao jedno. ne namjeravam dalje obrazlagat privatne probleme, zahvaljujem na odgovorima
Come undone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 13:58   #164
poznanica je imala takav slučaj. nakon nekog vremena kad je izašla iz rodilišta bila je pozvana u Czss da da izjavu tko je otac. ona je to odbila. žena ju je tada uputila u njena prava, tj.prava djeteta i to je sve. nikad poslije ju nisu kontaktirali.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 18:10   #165
Mislim da, sve i ako navede ime oca, on ne može biti upisan u rodni list samo na temelju njezine riječi (ako nisu u braku), već treba doći osobno dati izjavu da jest otac i potpisati se. Ali sumnjam da će joj itko raditi probleme ako odbije reći ime oca, iako će joj naglasiti važnost toga da dijete zna tko mu je otac, kao što je nosorog gore lijepo napisala.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 18:54   #166
ja sam imala slican slucaj tj ne da nisam htjela rec ime oca neg me zena iz opcine u rodilistu pitala jesam li udana cim sam rekla ne rekla je onda me o ocu nista vishe nit ne zanima ako zeli priznat bebu doci ce s vama kad budete vadili rodni list u roku od mj dana nakon djetetova rodjenja ...i tako je i bilo...nemas straha...

Zadnje uređivanje ellyon : 15.07.2012. at 18:54. Reason: isparavk
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 22:26   #167
nitko joj ništa ne može

czss će ju pozvati na ''razgovor'', jer to moraju po zakonu

ona tamo odbije imenovati oca i kraj priče
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 00:31   #168
obzirom da je autora teme zanimalo samo kako prijaviti dijete bez oca, dakle tehnicki (zakonski) detalji, za sto je i dobio odgovore, selim na opcu temu: prijave, bebe, naknade
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 21:24   #169
zna li netko nakon koliko treba Petrovoj da pošalje papire u Draškovićevu,da je dođem prijaviti dijete prije nego što im stignu papiri...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:10   #170
Pitanjce oko prijave, nadam se da sam na pravom mjestu.

Dakle, kad obavim maticni ured, policiju i to, kako se djeca prijavljuju na hzzo da dobiju zdravstvene? Ne stignem guglat, surfat i ostako jet su uz starije dijete stigle blizanke doma pa pomagajte
Mm je nezaposlen, ja zaposlena ali bi htjela ako je moguce izbjeci prijavu preko moje firme (nebitni razlozi).
S prvim se sjecam da smo ga prijavili u firmi od mm-a al je on u medjuvremenu dobio otkaz, a prava su ostala, buduci da svi imamo pravo na zdravstvo.
Jel semoze to ili bas moramo preko mene ako sam zaposlena?
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:20   #171
Quote:
zameomevjetar kaže: Pogledaj post
Pitanjce oko prijave, nadam se da sam na pravom mjestu.

Dakle, kad obavim maticni ured, policiju i to, kako se djeca prijavljuju na hzzo da dobiju zdravstvene? Ne stignem guglat, surfat i ostako jet su uz starije dijete stigle blizanke doma pa pomagajte
Mm je nezaposlen, ja zaposlena ali bi htjela ako je moguce izbjeci prijavu preko moje firme (nebitni razlozi).
S prvim se sjecam da smo ga prijavili u firmi od mm-a al je on u medjuvremenu dobio otkaz, a prava su ostala, buduci da svi imamo pravo na zdravstvo.
Jel semoze to ili bas moramo preko mene ako sam zaposlena?
Može se prijaviti na muža, mi smo isto tako napravili, zaručnik ima zdravstveno ali je nezaposlen i mala je dobila zdravstvenu preko njega. Uglavnom treba ti tiskanica T3, rodni list i potvrda o prebivalištu (za bebu jel),i to je to... E sad jedino ako ima neka razlika u papirologiji od grada do grada, al ne bi trebala biti...
Sabrina86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 19:06   #172
Potvrda o školovanju

Pozdrav svima trebam uskoro roditi pa me zanima za što će mi sve trebati potvrda s faxa da sam redovna studentica? Pod tim mislim na stvari tipa dječjeg, one jednokratne potpore za opremu novorođenčeta i slično. Htjela bih izvaditi i potvrditi te potvrde već sad na faxu da ne moram ići u drugi grad nakon što rodim samo radi tih par papira. Unaprijed hvala na odgovoru
maja-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:28   #173
prijava novorođenčeta na hzzo

Danas sam slala mail u firmu da ih pitam što im trebam dostaviti za prijavu djeteta na hzzo, a oni mi odgovore da su se stvari promijenile s ulaskom u EU i da sad moram dijete prijavit sama?!
U hzzo-u se naravno nitko ne javlja na telefon...
Zna li netko proceduru i kaj mi sve treba?
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:24   #174
Quote:
pikova mama kaže: Pogledaj post
Danas sam slala mail u firmu da ih pitam što im trebam dostaviti za prijavu djeteta na hzzo, a oni mi odgovore da su se stvari promijenile s ulaskom u EU i da sad moram dijete prijavit sama?!
U hzzo-u se naravno nitko ne javlja na telefon...
Zna li netko proceduru i kaj mi sve treba?
mogu ti ga prijaviti i oni u firmi ali ima ta mogucnost da ga prijavis sama. nisam jos nikoga cula da je to napravio pa te moli da kad saznas da ovdje napises da i mi znamo.

naravo da ce poslodavac sve skinuti sa sebe ako on bas ne mora
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:48   #175
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
mogu ti ga prijaviti i oni u firmi ali ima ta mogucnost da ga prijavis sama. nisam jos nikoga cula da je to napravio

A ja nikad nisam cula da je to firma napravila. Svi oko mene sami prijavljuju svoju djecu. Dakle, prvo odete u opcinu s onim otpusnim iz bolnice, pa s tim papirima koje dobijete u opcini (oib, jmbg) odete u mup prijaviti prebivaliste i sa svim tim u hzzo.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:33   #176
Pretpostavljam da je stvar u tome sto su se djeca nekad prijavljivala na jednog od roditelja, znaci nositelj osiguranja je bio roditelj pa je to i poslodavac mogao odraditi, ili barem tiskanicu ispunit a sad se djeca prijavljuju ajmo reci samostalno, drugačija je tiskanica.
E sad vjerovatno ovisi o referentima na HZZOu ali meni je referentica ispunila tu tiskanicu na licu mjesta, imaju oni to sve u kompu, samo treba ponjeti djetetove dokumente.
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:17   #177
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
A ja nikad nisam cula da je to firma napravila. Svi oko mene sami prijavljuju svoju djecu. Dakle, prvo odete u opcinu s onim otpusnim iz bolnice, pa s tim papirima koje dobijete u opcini (oib, jmbg) odete u mup prijaviti prebivaliste i sa svim tim u hzzo.
ne mogu kopirati samo dio teksta pa/stavljam cijeli link.

http://www.klokanica.hr/beba/mama-po...viti-dijete-90


mozda je tu prijavu roditelj i obavio sam na zavodu, ali su mu u firmi u kojoj radi morali ovjeriti tu famoznu tiskanicu 3.

sad po novom firma nema apsolutno nikakve veze s tim, ali moze i po starom, ali ne znam kako to funkcionira.

evo i tu isto pise

http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/pr...eteta-na-hzzo/
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 16:00   #178
https://www.gov.hr/moja-uprava/obite...ja-djeteta/326


Zdravstveno osiguranje
U roku od 15 dana nakon rođenja, dijete morate prijaviti u sustav zdravstvenog osiguranja u područnoj službi Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (HZZO) prema mjestu prebivališta.

Uz vlastitu zdravstvenu iskaznicu, priložite kopije sljedećih dokumenata (ponesite originale na uvid):

- rodni list djeteta
- potvrdu o prebivalištu djeteta ili odobrenom stalnom boravku
- ispunite tiskanicu za prijavu člana obitelji koju možete preuzeti sa stranica HZZO-a:
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 16:13   #179
ja sam nasla jedno ovaj clanak, ali znam da sam citala negdje opsirno o tome i komentirala s kolegicom na poslu koja je radila kadrovske kako ce joj ovo biti olaksanje je vise nece to morati raditi


http://www.poslovni.hr/mobile/hrvats...ditelje-247657

nasla

https://www.forum.hr/showthread.php?t=715412&page=7

pocevsi od posta beoj 127 se raspravljalo o tome.
znaci to je uvedeno sa eu

Zadnje uređivanje vlovrec : 23.09.2014. at 16:23.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 16:23   #180
Idem u četvrtak prijavit bebu pa javim što sam obavila
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.