Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2005., 08:55   #1
Golubovi uneređuju terasu

Pokenjani balkoni - ima li pomoći?

Daklem, ubola sam novi stan...krasan...
A s njime i dva balkona...onak k'o iz priče....fali mi samo Romeo pod prozorom

Zadnji kat sam, pod strehom, krov mi pokriva do polovice širine balkona. Taman da se ptičice sednu na krov, na grede...i kenjaju li kenjaju po balkonima
I ne samo da sjede na krovu, žljebu...nego i rade gnijezda pod gredama, pa u utorima...a balkoni moji su im glavna šetnica valjda....

Osim ptičje gripe najveći problem mi je (osim estetski) to što mi Micek žvače ta perja, govna...i narafski da onda i bljuje svud po okolo. Ujutro ja počistim...ali do navečer dreka i perja k'o u priči.
O sušenju veša na balkonu da i ne pričam

Imate li ideje što napraviti?
Mislila sam iznad jednog balkona "produžiti" krov....
Ali kaj da radim s drugim, jerbo je iznad drugoga onaj špis gdje se susreću dvije strane kova...i visoko je...
Pa sam mislila tende...ali i one bi za tik-tak bile posrane...

Kaj da delam?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 25.02.2015. at 22:36. Reason: Naslov umetnut u post zbog spajanja tema
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 09:05   #2
Balone na balkone!

Nabaviš nekog limara koji smisli neko smetalo za zaustavljanje ptica. Znam da su kod nas u bj. imali puno problema sa ptičurinama koje su kakale sa vrhova starih zgrada pop pločnicima i prolaznicima. Imali su neku akciju limara koji su postavljali ta "smetala" u obliku nekiš šiljatih traka. To nije pomoglo dovoljno pa su angažirali neku ekipu koja je prskala po krovovima neku kemikaliju koja smeta pticama i tjera ih da se ne zadržavaju. Mislim da je to na kraju donekle upalilo.

No uvijek ti neko od majstora na grupi može napravit klopotac (znaš što je to?).

I nije li tvojem Romeu malo previsoko za na balkon? Možeš nabaviti i romea koji grozno svira pa time tjera ptice.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 09:49   #3
Quote:
Veky kaže:
Balone na balkone!

Možeš nabaviti i romea koji grozno svira pa time tjera ptice.




Ima onih ultrazvucnih uređaja.Koriste ih za glodavce,valjda ima i za ptice.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 22:34   #4
Kod mojih staraca u zgradi jedna dobra duša hrani taubeke.
Kako moji imaju stan na zadnjem katu tj. pod strehom lođa im je zgledala kak kokošinjac.
Da nebi majka moja ludaču prigutila, predstavnik stanara (moj tatek) je dao da se postave na krov nekakvi štitnici protiv golubova.
To je od lima a izgleda slično kao oni ježevi protiv tenkova.
Uglavno postavljeno je prije par mjeseci, rupe koje su bile u krovištu su zaštopane i taubeka više nema.
Plaćeno iz pričuve.
Kad se stari vrati sa sela pošaljem ti ime firme koja to radi.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 23:50   #5
Ima jos 1 rijesenje u uradi sam sistemu , jer se tako i zove podforum .
Nabavis negdije stare zice , nailona, kese i slicno , i to nagiras sa nekim stapom u te rupe di se oni skupljaju , tako da ne mogu sletiti .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 00:28   #6
Quote:
polly kaže:
Kod mojih staraca u zgradi jedna dobra duša hrani taubeke.
Kako moji imaju stan na zadnjem katu tj. pod strehom lođa im je zgledala kak kokošinjac.
Da nebi majka moja ludaču prigutila, predstavnik stanara (moj tatek) je dao da se postave na krov nekakvi štitnici protiv golubova.
To je od lima a izgleda slično kao oni ježevi protiv tenkova.
Uglavno postavljeno je prije par mjeseci, rupe koje su bile u krovištu su zaštopane i taubeka više nema.
Plaćeno iz pričuve.
Kad se stari vrati sa sela pošaljem ti ime firme koja to radi.
Polly, hvala unaprijed. Vidiš, nije mi niti palo na pamet da bi se to moglo platiti od pričuve!!!!

Bodul, dok ja dočekam...poslušat ću te. Daklem nešto pikavo, da se ne mogu pentrati i hodati...da im nije udobno za ugnijezditi se...

Zna li itko od vas nešto o "mrežama" ? Navodno ima i nekih mreža koje se stavljaju...gje? ...
Probala sam uguglati...al mi ništa nije bacilo van...
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 00:30   #7
E da Polly......da te još nešto pitam....
Ta firma za koju ćeš mi dati podatke...da li oni samo proizvode te šiljke...ili ih i montiraju na krovove?? Tko je vama to napravio?
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 00:32   #8
Quote:
Veky kaže:
Balone na balkone!

I nije li tvojem Romeu malo previsoko za na balkon? Možeš nabaviti i romea koji grozno svira pa time tjera ptice.
Vidiš, vidiš...fakat nije da nešto lijepo pjeva....mogao bi pjevati dok meštri ne srede stvar
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 09:45   #9
Samo pazi da ne zapjeva dok meštri budu na krovu pa da oni popadaju umjesto golubova.

Nego, sumnjam da ultrazvuk smeta pticama. Ono što znam da im smeta je snimnjeni zvuk sokola, jastreba, orla kako god hoćete...
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 09:48   #10
Quote:
deatwin kaže:
E da Polly......da te još nešto pitam....
Ta firma za koju ćeš mi dati podatke...da li oni samo proizvode te šiljke...ili ih i montiraju na krovove?? Tko je vama to napravio?
Rade i montiraju.

Postavili su i mreže na mjestima gdje su se golubovi mogli uvuć u krovište i gnjezdit.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 09:51   #11
Quote:
Veky kaže:
Samo pazi da ne zapjeva dok meštri budu na krovu pa da oni popadaju umjesto golubova.

Nego, sumnjam da ultrazvuk smeta pticama. Ono što znam da im smeta je snimnjeni zvuk sokola, jastreba, orla kako god hoćete...
smeta, tako tjeraju golubove s dolca
ako si primjetila na trznici ih nema, a dolje po trgu i ispod zida ih ima masu
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 14:13   #12
Šiljke za zaštitu od ptica proizvodi firma koja se zove"ERGO" sa sjedištem u Sesvetama,Kelekova 59 b,montiram ih JA ,uz napomenu da je to relativno skup proizvod .Jedan komad duljine 33 cm sa šestrednim špicama bez pdv-a i montaže košta 60 kn.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 10:30   #13
Evo ovako,

Čekam ponudu dvije firme:
Agoram i Arežina.

S time da su izgleda i ostali stanari zainteresirani, pa ćemo rješavati cijelu zgradu (da bar!!!).

Zh1, imaš li i ti neki kontakt, gdje te se može naći, pa da i ti dođeš posnimiti zgradu i dati svoju ponudu???
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 10:43   #14
Quote:
deatwin kaže:

S time da su izgleda i ostali stanari zainteresirani, pa ćemo rješavati cijelu zgradu (da bar!!!).

Mislim da nećete puno napraviti ako im ne zblokirate cijelu zgradu.
Neće sjedit iznad tvog balkona, ali će preljetat (i kakat) balkon do slobodnih dijelova.

Rekoh ti ja, iskoristi ptičju gripu i dobro ih prestraši.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 11:05   #15
I jesam prestrašila sam ih...

I sebe i njih

Slažem se s tobom da je najučinkovitije - cijela zgrada. Još jednom, hvala ti za informaciju.
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 14:30   #16
ovako, imaš i uređaj, neka vrsta zvučnika koji možeš namjestit na određenu frekvenciju koja tjera ptice. takvo nešto postoji na Tomislavovom trgu u Zg na ulazu u Importanne centar. Ne znam da li se to ovdje može nabavit, ali vidila sam u Njemačkoj kako mnoge zgrade i privatni vlasnici imaju to isto, ali naravno manje. i nemaju problema s golubovima.

ne znam nikakve detaljnije informacije o tome, ali čula sam i vidjela da se može koristiti i privatno, ne samo za velike gradske površine.

ne znam isto tako o kolikoj se investiciji radi.

i još, taj uređaj ne šteti, jedino ako imaš apsolutan sluh pa ti može ići na živce.

možda je ovo više kao ideja, al eto, baš sam razmišljala o tome zbog te glupe gripe.
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 14:32   #17
ah da već je to spomenuto. nisam pažljivo čitala.
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 14:17   #18
..da apdejtam....

Daklem, AGORAM je dao najbolju ponudu.

Za cijelu kuću cifra je 8.650,00 kuna.
Kombinacija "iglica" i mreže i to preko cijelog krova (svi "labuđi vratovi", sve grede, svi oluci....).

Držite mi fige da vijeće stanara potpiše suglasnost!
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 15:40   #19
Zaštita od golubova (ptica)

Ima li netko ideju, kako se zastititi od golubova, po ne tako skupoj varijanti kako se nudi od firmi koje se time bave?

Naime, susjeda ih redovito hrani i slijecu na prozorski lim kod nje, uspuc se prosire i na moj dio, zagade cijele prozore i lim, a uz to me i bude u 5 ujutro cupkajuci po tom limu...

Puno hvala na idejama!
Enola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 15:46   #20
Najjednostavnije ti je da zamoliš susjedu da prestane hraniti golubove na balkonu ili da ih hrani u parku.
U slučaju da to ne upali postoji fora da na gumu (može i stara zračnica gume za bicikle prerezana uzdužno) popikaš čavle (probaj stvaljati čavle različitih duljina i po mogućnosti što gušće ali nemoj sada pretjerivati:-)) i zalijepiš na lim s čavlima okrenutim prema gore tako da golubi ne mogu slijetiti na to mjesto.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.