Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2007., 17:03   #81
Quote:
šljivica kaže: Pogledaj post
da se nadovežem...
što sa strijama i viškom kože? kako imam popriličan višak nabijen u zadnje 2-3 godine, imam i mnogo strija i celulita. što da radim protiv toga? ne želim smršaviti ako će mi ostat mnogo mlohave kože.
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Zato treba polako mršaviti da se koža onda polako zateže. Nemoj ići brže od 2-3 kile mjesečno.

tako sam i mislila. ali to znači da bi smršavjela 30kg u 10 mjeseci. a negdje tu na forumu sam pročitala da je netko smršavio u 10mjeseci 30kg i da je ostalo mnogo kože visjeti. pa se toga bojim.

kakve vježbe? kreme? da se osiguram protiv toga. nisam na nikakvoj ekstremnoj dijeti, samo izbacila junkfood i vježbam ali me svejedno strah za kožu.
šljivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:10   #82
Šljivica, za zdrav izgled kože i njenu elastičnost bitno je izbaciti šećere. Protiv celulita lagana masaža od stopala prema gore.
__________________
conka amazonka
conka amazonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:24   #83
Quote:
šljivica kaže: Pogledaj post
tako sam i mislila. ali to znači da bi smršavjela 30kg u 10 mjeseci. a negdje tu na forumu sam pročitala da je netko smršavio u 10mjeseci 30kg i da je ostalo mnogo kože visjeti. pa se toga bojim.
30 kg u 10 mjeseci nije tako puno kao sto izgleda. To je 3 kg mjesecno, a to je ok. Ako se redovno vjezba i maze nekakvim kremama onda nema viska koze.

Druga je stvar ako se izgubilo 20 kg u 3 mjeseca i onda jos 10 kg u preostalih 7 mjeseci

Do 3 kg mjesecno je skroz dobar tempo za mrsavljenje.

Inace, nije ti dobro stavljati neke stroge vremenske okvire i propisane kilaze. Bitno je da polako ali sigurno ide prema dole. Pa koliko trebalo da trebalo.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 00:01   #84
Preporuča se do 1% težine tjedno

važno je zamijeniti špekec, za mišiće. težina je manje bitna.

@šljivica: hodanje, šetnja, plivuckanje, i izbaci smeće iz prehrane i to ti put zdravlja.
zdravo, samo u razumnim količinama.

više o prehrani sportaša:
http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=2948&show=1
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 02:19   #85
Quote:
šljivica kaže: Pogledaj post
trebam vašu pomoć. na svojih ..........

recite mi da li je ovo dobar način?

Ako napraviš sve što si napisala, ne trebaš ničiju pomoć i sve će ti krenuti onako kako se nadaš.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:17   #86
https://www.forum.hr/showthread.php?t=249455

Sve jako dobro objašnjeno i meni je uspjelo...tko želi i treba smršaviti više od 3 kg, samo se treba nastaviti pridržavati režima i načina prehrane, ničega se u potpunosti odreći. Svakako, preporučam poslušati upute tvuk-a.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:35   #87
Slobodno pročitaš ovu kategoriju sa puno dobrih članaka:

Mršavljenje

Nadam se da ćeš uskoro doći do željenog cilja
zokiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:47   #88
Quote:
Balkanka kaže: Pogledaj post
pročitala sam onaj članak iz 24 sata i mogu samo reći kako je to licemjerno...govore kako dijete štete a sami su izdavali priloge-knjižice u par navrata o svim mogućim dijetama...kako jadno...
da, slažem se, ali nije samo 24sata u pitanju, tak većina novina...
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 14:41   #89
hello bokic svima
opet sam nabacila koju kilu pa se vracam starim dobrim navikama zdrave prehrane, odnosno proucila sam malo vase postove i krecem u nove pobijede, jer znam da funkcionira!

imam par pitanja, pa vi dobre volje odgovorite

1. krecem u teretanu pa me zanima koje je najbolje doba dana za vjezbanje, odnosno nakon kakvog obroka, koliko nakon obroka itd. (sad nisam na faksu pa imam bilo koje doba dana na raspolaganju)

2. nakon vjezbanja sta popapati?

3. suho voce, grozdice, bademi..? to mi je ovisnost... gora od cokolade. da li steti u mrsavljenju i koja kolicina je optimalna?
jako mi pomaze i s mojom losom probavom

eto, jako sam zahvalna na odgovorima sto prije. joj, malo mi fali i motivacije... hm, moram na razgovor sama sa sobom.
pozz
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:10   #90
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
joj, malo mi fali i motivacije...
i ja imam viška kila, a motivacija je moj najveći problem...
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:11   #91
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
1. krecem u teretanu pa me zanima koje je najbolje doba dana za vjezbanje, odnosno nakon kakvog obroka, koliko nakon obroka itd. (sad nisam na faksu pa imam bilo koje doba dana na raspolaganju)
Najgore je vjezbati navecer, zbog akumuliranog stresa tijekom dana. Najbolje je vjezbati ujutro nakon dorucka. Ali taj dorucak mora biti dorucak, a ne nesto tipa jogurt i jedna breskva. Vjezbati treba 1 h - 2 h nakon obroka, ovisno o brzini tvog metabolizma. Ja vjezbam 1 h i 20 minuta nakon obroka.

Quote:
2. nakon vjezbanja sta popapati?
Odmah popiti 20-30 g wheya i 30-70 g glukoze. Gramaze zapravo ovise o tvojoj misicnoj masi.

Quote:
3. suho voce, grozdice, bademi..? to mi je ovisnost... gora od cokolade. da li steti u mrsavljenju i koja kolicina je optimalna?
jako mi pomaze i s mojom losom probavom
Bademi su super. Suho voce i grozdice nisu tak super jer imaju visok GI. Izbjegavaj u sirokom luku buduci da zelis stesati masne naslage. Optimalna kolicina je 0 g.

Jedini ugljikohidrati na koje se sada trebas skoncentrirati su povrce i zitarice, dakle, spori ugljikohidrati.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:20   #92
Suho voće... u pincipu ima dosta šečera u sebi, nemoj baš pretjerivati s time (poanta vježbanja je da trošiš nešto više energije nego unosiš). Ipak, ne treba zaboraviti da mozak troši poprilične kolićine šečera, a mozak nikako ne želiš dovesti u stanej gladovanja, tako da je određena kolićina slatkoga i dobra. Pokušaj nači kolika je u biti energetska vrijednost recimo jedne vrečice tog suhog voća, nađi koliko otprilike vježbanjem gubiš, i onda izračunaj.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:32   #93
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
tako da je određena kolićina slatkoga i dobra. Pokušaj nači kolika je u biti energetska vrijednost recimo jedne vrečice tog suhog voća, nađi koliko otprilike vježbanjem gubiš, i onda izračunaj.
Nije to samo bitno, energetska vrijednost je manje bitan podatak.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:41   #94
.
Quote:
Suho voce i grozdice nisu tak super jer imaju visok GI.
može poslije treninga, umjesto glukoze
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:58   #95
Quote:
cvio14 kaže: Pogledaj post
.

može poslije treninga, umjesto glukoze
Moze.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:29   #96
Mene nesto buni.
Shvacam zasto proteini nakon vjezbe, ali kako znati da mi je npr whey potreban? I koliko?
Ukoliko rekreativno idem na boks, aerobik, pilates i sl. da li je potrebno uzimati proteine? Ili je dovoljno za obrok imati npr posni sir i slicne budalastine?
Da li nakon svake fizicke aktivnost treba uzmati whey i glukozu? Ili?
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:38   #97
Quote:
bettie_page kaže: Pogledaj post
Mene nesto buni.
Shvacam zasto proteini nakon vjezbe, ali kako znati da mi je npr whey potreban? I koliko?
Ukoliko rekreativno idem na boks, aerobik, pilates i sl. da li je potrebno uzimati proteine? Ili je dovoljno za obrok imati npr posni sir i slicne budalastine?
Da li nakon svake fizicke aktivnost treba uzmati whey i glukozu? Ili?
Posni sir budalastina? Usi cu ti izvuci. Je li rekreativcu potreban whey, pa i nije. Ja uzimam whey jer imam intenzivne treninge i neki cilj, a whey ce mi pomoci kako bih brze ostvario taj cilj, buduci da je tijelo nakon treninga u stanju u kojem moze izmijeniti najvise tvari, te ce se na taj nacin misici bolje sintetizirati i oporavak ce biti brzi.

Hoces li ili ne korisiti whey, to je fakat na tebi, ali uzimanjem wheya i glukoze nakon treninga oporavak ce biti brzi i bit ces poletnija na drugom treningu.

Nije potrebno nakon svake fizicke aktivnosti uzimat whey+glukozu. Nakon 45 minuta trckaranja na traci to fakat nije potrebno, no nakon intenzivnih sprinteva na 60 m jest potrebno. Treninzi koji ukljucuju visoki intenzitet (puls u maksimalnim granicama) trebaju whey +glukozu nakon, lagani aerobni treninzi ne trebaju.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:48   #98
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Posni sir budalastina? Usi cu ti izvuci. Je li rekreativcu potreban whey, pa i nije. Ja uzimam whey jer imam intenzivne treninge i neki cilj, a whey ce mi pomoci kako bih brze ostvario taj cilj, buduci da je tijelo nakon treninga u stanju u kojem moze izmijeniti najvise tvari, te ce se na taj nacin misici bolje sintetizirati i oporavak ce biti brzi.

Hoces li ili ne korisiti whey, to je fakat na tebi, ali uzimanjem wheya i glukoze nakon treninga oporavak ce biti brzi i bit ces poletnija na drugom treningu.

Nije potrebno nakon svake fizicke aktivnosti uzimat whey+glukozu. Nakon 45 minuta trckaranja na traci to fakat nije potrebno, no nakon intenzivnih sprinteva na 60 m jest potrebno. Treninzi koji ukljucuju visoki intenzitet (puls u maksimalnim granicama) trebaju whey +glukozu nakon, lagani aerobni treninzi ne trebaju.
Ma posni sir ruzl. S puno soli i zacina. Inace

Svidja mi se ovo sto si rekao da cu biti poletnija na drugom treningu. Boks me poprilicni iscprpi jerbo mi tijelo nije u takvoj formi da moze podnijeti takvu vrstu naprezanja. Mozda da pocnem selektivno, nakon boksa da, nakon pilatesa ne.

Hvala na pomoci.
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 18:13   #99
Quote:
bettie_page kaže: Pogledaj post
Ma posni sir ruzl. S puno soli i zacina. Inace

Svidja mi se ovo sto si rekao da cu biti poletnija na drugom treningu. Boks me poprilicni iscprpi jerbo mi tijelo nije u takvoj formi da moze podnijeti takvu vrstu naprezanja. Mozda da pocnem selektivno, nakon boksa da, nakon pilatesa ne.

Hvala na pomoci.
Nakon boksa, apsolutno. Pilates je za curice.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 18:17   #100
zahvaljujem
znaci one fore vjezbanje ujutro nataste ne jelda? pa mislim da bi se zrusila
sto se tice tih glukoza i wheya... ja trebam skinut jedno 4,5 kila, a fizicki nisam bas u stanju pretjerivati sa treningom, tako da mislim da to necu, jer su mi treninzi malo laganiji. pazit cu na prehranu vise.
kad mi krene faks i obaveze morat cu ponekad i kasnije popodne i navecer vjezbati.. da li i onda vrijedi 1, 2 h nakon obroka?

hvala ekipa jos jednom
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.