Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 21:00   #1
Šta kad beba neće jesti?

Bebica ima 4 mjeseca i 20 dana i već desetak dana jako malo jede. Prije je imala 5 obroka po 140-180 mlilitara a sada ima 5 obroka po 60-120 mililitara.
Mene to jako zabrinjava.
Kaže pedijatrica da zubići još nisu na vidiku.
Sutra radimo urin.
Šta bi to moglo biti?
zizitop is offline  
Old 31.07.2007., 21:54   #2
Zizi,voljela bih pomoći,ali osim vrućina ne znam koji bi mogao biti uzrok.
Jel pedica bila zabrinuta?Jel rekla nešto određeno?Tvoja mala je bila dosta bolesna kad se rodila,pa možda sada puše na hladno.Možda je samo vrućina maleckoj.~~~~~~~~~~~~ nadam se da je tako.
InkaRaa is offline  
Old 01.08.2007., 08:58   #3
Ja paničarim baš zbog toga jer je bila bolesna. Radili smo pretragu urina i urinokulture. Ispalo je dobro. Sada ponavljamo urin.
Doca kaže da možda zubići, iako nisu baš na vidiku, al može i to biti. Vidjet ćemo.
Ipak, dok dobro jede, ja sam nekako mirnija, sada kad ne jede panika me hvata.
zizitop is offline  
Old 01.08.2007., 09:27   #4
joj i meni je tako.Beba mi ima 9 miseci i uvjek ak nist jela je a sad ima misec-dva jako slabo jede.Kazu svi da zbog vrucine.Jedan doktor mi jr rekao ovako:da negledam vise koliko pojede neg da gledam koliko popije.Bitno je sada po ovakom vrimenu da samo puno pije.
Esni is offline  
Old 01.08.2007., 09:55   #5
Popije donekle tekućine, 3 - 4 deci čaja. Mogu prihvatiti da je to od vrućine, ali kad je bilo najvrućije jela je više,a sada kad baš i nije vruće, ne jede baš. To nekako ne mogu povezati sa nejedenjem od vrućine
zizitop is offline  
Old 01.08.2007., 11:34   #6
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Popije donekle tekućine, 3 - 4 deci čaja. Mogu prihvatiti da je to od vrućine, ali kad je bilo najvrućije jela je više,a sada kad baš i nije vruće, ne jede baš. To nekako ne mogu povezati sa nejedenjem od vrućine
a i kod mene je tako da sad kad je zahladilo nece da jede ili jede isto malo ko i uvjek.Ja jos uvjek krivim vrucinu
Esni is offline  
Old 01.08.2007., 13:02   #7
zizi, moj mali ima 4 mjeseca i 12 dana i isto zadnjih tjedana/mjeseci zeza sa hranom... dok su bile one jaaaake vrucine jeo je obroke od 140-180 ml, pa poceo smanjivati obroke a dosta piti caja, sada zadnjih dana jede zaista jako malo od 70-140 najvise... neki puta pojede samo 40 ml.... pije kako koji dan, neki puta nije raspolozen niti za to pa popije cca 100 ml caja, neki puta i do 300.
ako zbrajam kroz dan koliko pojede - krecemo se od 500 ml do 600 (jedva zadnjih dana...) inace smo isli i do skoro 700.

mi smo patili od neke alergije i mazali se kortikosteroidima, a rekla mi nyn@ da to zna uspavati bebu i ubiti apetit... to je mozda nas problem...
a prije toga su problem definitivno bile vrucine
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Old 01.08.2007., 13:08   #8
I mi smo na antibioticima, zaštiti, ali ne vjerujem da je od toga jer to pije već 3 mjeseca. A i ona je jela prije od 750 do 850 dnevno, a sada 500, 600.
Nadam se da je to nešto tek tako, faza, vrućina, možda zubići a ne nešto ozbiljnije. Leukociti su joj bili mrvicu povišeni prošli tjedan, danas dobijamo nove nalaze pa ćemo vidjeti.
Držite mi fige da su leukociti ok
zizitop is offline  
Old 01.08.2007., 16:03   #9
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Popije donekle tekućine, 3 - 4 deci čaja. Mogu prihvatiti da je to od vrućine, ali kad je bilo najvrućije jela je više,a sada kad baš i nije vruće, ne jede baš. To nekako ne mogu povezati sa nejedenjem od vrućine
Možda ju voda zasiti pa zbog toga neće mlijeko.
Probaj ju prvo nadojiti i tek nakon podoja ili bočice svejedno dati nešto tekućine.
Pedijatri kažu da djetetu do 6 mjeseci osim majčinog mlijeka ni ne treba davati vode, ali ja nisam sklona tome tako da sam svome davala prokuhanu vodu , ali poslije podoja.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 01.08.2007., 16:14   #10
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Možda ju voda zasiti pa zbog toga neće mlijeko.
Probaj ju prvo nadojiti i tek nakon podoja ili bočice svejedno dati nešto tekućine.
Pedijatri kažu da djetetu do 6 mjeseci osim majčinog mlijeka ni ne treba davati vode, ali ja nisam sklona tome tako da sam svome davala prokuhanu vodu , ali poslije podoja.
i nama je pedica rekla neka ne dajemo tekucine, ali za ne povjerovati, robi sam sebi definira sto hoce
tako da njena teorija pada u vodu a ako ju poslusam cinit cu svoje dijete nesretnim - sto mi nije niti na kraj pameti
on npr. jede bocicu bebimila i kad vise nece okrene glavu i ni makac - onda uzmem bocicu sa vodom ili cajem i frajer vrati glavu i popije koliko mu se jos pije.
ne znam da li ga zasitim tekucinom izmedju obroka, ali neki puta pocne biti bas nervozan izmedju obroka i onda mu dam piti i to je to sto ga usreci
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Old 01.08.2007., 16:18   #11
PS: probala mu po preporuci pedijatrice davati manje tekucine, da ga zaista ne zasitim sa njom - i pocelo dijete kakati kuglice svaki drugi dan, a inace kaka svaki dan
tak da joj je savjet po ovim vrucinama
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Old 01.08.2007., 17:47   #12
Mi smo na adaptiranom mljeku i nikad joj ne dajem ništa piti sat vremena prije obroka. A inače imamo problema sa bubrezima i urinarnim infekcijama i mora puno puno piti po preporuci nefrologa. Sada smo počeli sa sokovima, razrijeđenim, ali ne želi ih ni pomirisati.
zizitop is offline  
Old 01.08.2007., 18:52   #13
inace ne volim savjete kada se radi o bebinom zdravlju jer tu ipak zadnju ima strucnjak, i tu ponajprije mislim na mamu

no da te utjesim Junacak toliko malo jede da se ponekad zapitam na cem prezivljava, a opet je vesel i razigran
magic blue is offline  
Old 03.08.2007., 18:41   #14
Kod nas je situacija svakim danom sve gora. Svaki se dan nadam da će taj dan početi jesti a ona sve manje jede. Sad smo dotakli dno, po pitanju obroka. Ne pojede mi više od deca po obroku ni slučajno. Neće kašice, neće soka, neće ništa. Proplakala noć, proplakala dan, ne znam šta joj je
Zar nema nikoga sa sličnim iskustvom????
Pedijatrica samo sliježe ramenima, jer urin i urinokultura su uredu. Kaže ona: zna se desiti. Ali koliko dugo meni beba može imati tako male smiješne obroke da mene to ne mora zabrinjavati????
Već dva tjedna ne jede.
zizitop is offline  
Old 03.08.2007., 19:01   #15
Moja sestra je od dvije godine imala 9,5kg. Jela je skoro pa ništa. Znala bi povratiti totalno neprobavljenu hranu nakon nekog vremena.
Liječnici su mojoj mami govorili da je luda i da dijete jede koliko mu treba. Onda je završila u bolnici zbog upale pluća, sami vidjeli koliko jede odnosno ne jede i posumljali da ima premalo želučane kiseline. Dali su joj neki sirup i kad je krenulo nije stalo. Onda je postala prava bucka
E da, njoj su uvijek svi nalazi (krv, urin) bili super. Jedino je, valjda zbog slabosti bila sklona upalama. Bila je na antibioticima skoro stalno.
penelop@ is offline  
Old 03.08.2007., 19:03   #16
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Kod nas je situacija svakim danom sve gora. Svaki se dan nadam da će taj dan početi jesti a ona sve manje jede. Sad smo dotakli dno, po pitanju obroka. Ne pojede mi više od deca po obroku ni slučajno. Neće kašice, neće soka, neće ništa. Proplakala noć, proplakala dan, ne znam šta joj je
Zar nema nikoga sa sličnim iskustvom????
Pedijatrica samo sliježe ramenima, jer urin i urinokultura su uredu. Kaže ona: zna se desiti. Ali koliko dugo meni beba može imati tako male smiješne obroke da mene to ne mora zabrinjavati????
Već dva tjedna ne jede.
...a da probaš češće davati,pa po malo...ili čak i u snu joj uvali bočicu,pa da vidiš da je ipak nekaj pojela... to je ono kaj mi prvo pada na pamet...
paspa is offline  
Old 03.08.2007., 19:15   #17
Probavala sam joj davati manje obroke ali ćešće i nije išlo. Probavala sam joj davati u snu, polusnu i nije išlo. Probavala sam joj dati dugu formulu isto neće, kašice neće, sok neće, rižolinoo neće.
Ne znam šta više probati.
Na rubu živaca sam.
Pet puta dnevno (za svaki njen obrok) doživim slom živaca
zizitop is offline  
Old 03.08.2007., 19:28   #18
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Probavala sam joj davati manje obroke ali ćešće i nije išlo. Probavala sam joj davati u snu, polusnu i nije išlo. Probavala sam joj dati dugu formulu isto neće, kašice neće, sok neće, rižolinoo neće.
Ne znam šta više probati.
Na rubu živaca sam.
Pet puta dnevno (za svaki njen obrok) doživim slom živaca
...ne znam kaj ti pametno reći...daj joj onda svaki sat,pa nek pojede 50 svaki put...kad to zbrojiš kroz dan,trebalo bi biti ok...ali ak počne gubiti na kilaži,odmah do bolnice...
paspa is offline  
Old 03.08.2007., 19:38   #19
MA probala sam joj davati manje obroke ali češće. Neće. Pojede 70 i sljedećih 4, 5 sati ne želi pomirisati bočicu. A i tada kad pojede, to je više na silu. Ne znam.
Znala sam da s djecom nikad mira, ali ja se jednostavno svaki dan s nečim borim. Pa bolesna, pa nalazi, pa krv, urin, antibiotik, pa ne jede, pa ne spava. U zadnjih 5 mjeseci nije dan prošao a da nisam proplakala bar pola sata. Umorna sam i iscrpljena.
zizitop is offline  
Old 03.08.2007., 19:41   #20
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
MA probala sam joj davati manje obroke ali češće. Neće. Pojede 70 i sljedećih 4, 5 sati ne želi pomirisati bočicu. A i tada kad pojede, to je više na silu. Ne znam.
Znala sam da s djecom nikad mira, ali ja se jednostavno svaki dan s nečim borim. Pa bolesna, pa nalazi, pa krv, urin, antibiotik, pa ne jede, pa ne spava. U zadnjih 5 mjeseci nije dan prošao a da nisam proplakala bar pola sata. Umorna sam i iscrpljena.
...nesmiješ sve tako primati k srcu...obično djeca pojedu kolko im treba...naročito ako više spava...velim ti,prati kilažu,za početak...
paspa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.