Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 22:23   #121
Quote:
Napalm kaže: Pogledaj post
Super, evo daj nam konkretan znanstveni dokaz da vidimo?

Jer neki ovdje kažu da Devčići postoje u kontinuitetu, drugi im to osporavaju jer nema pisanoga dokaza za to. I ja se počinjem slagati da ništa ne prepuštamo hipotezi već dokazu.

Evo i mene zanimaju papiri da vidim jesu li Čermaci, Hodaci, Čehi, Houre, Berani, Mačeki, Adamčeki, Markovići, Tušeki, Čičeki, Kolaci, Červenki, Gregureki, Habeki, Funteki, Pečeki, Kunšteki i mali milijun hrvatskih prezimena na -ek i -ak naseljavali Hrvatsku i Sloveniju stotinama godina prije velikoga češkog doseljavanja tokom 1800tih te odakle su svi navedeni -eki i -aki došli da li su tu od stoljeća sedmog ili su došli 1100tih i 1200tih iz Češke, a ne da bude kako su neki Basta ili Napalm rekli..
Kad se doda ceskoj rijeci sedlák nastavak -ek dobije se prezime Sedlaček, a taj nastavak -ek znaci umanjenica i znaci seljačić. To je njihov sistem kojim oni prave prezimena. Osim toga ti koji imaju prezime na -ek ne moraju biti samo Cesi, nego i Madjari. Ja sam imala susjede Tonček, koji su prije bili Madjari, a sada su pohrvaceni i zive u Slavoniji i dalje s istim prezimenom.
Euphrasie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.