Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2016., 21:44   #1
Moram izabrati

Pozdrav svima!

evo zanima me kako biste vi reagirali kad bi vas vasi roditelji natjerali da birate izmedu njih i osobe koju volite?
s deckom sam dugo i stvarno sebe vidim s njim u buducnosti...ali moji roditelji stvarno mi svakodnevno nabijaju na nos to sto sam s njim. jedini razlog zbog kojeg to rade je sto je on daleko. ne zivi u Hrvatskoj.
moji se boje ako ja odem da ce ostati sami. nisu mladi vise da se razumijemo i nazalost oboje su bolesni. brat je otisao prije par godina van zivjeti a ja sam ostala paziti na njih. tata je vec desetak godina bolestan i mama se brine o njemu. ali jednostavno ne daju mi da budem sretna i stalno mi nabijaju griznju savjest u smislu da ako odem da će oni umrijeti da će se ubiti oboje jer bolje se ubiti nego ostati sam...
ja sam sigurna u svoju ljubav s deckom i stvarno on je meni odlican i super se slazemo i nikakve lose stvari u smislu prevara i sl.se nije dogadalo. stvarno nam je lipo...koliko moze biti s obzirom na vezu na daljinu ali zadovoljni smo. planiramo skupa zivjeti ali ovo s mojim roditeljima me izluduje. nisam imala super djetinjstvo..moja mama ima taj neki ne znam jel bi to nazvala cudan pogled na svijet no nesto u tom smislu da za nju postoje samo muska djeca i njih jedino se cijeni, dok od zenske djece nema bas puno koristi. to mi je i rekla i tako se odnosila prema meni..
znam da njega zelim ali kad bi otisla s njim moji bi me prekrizili, mozda i ne bi ali bi mi svakodnevno davali do znanja da im je tesko i da sam ja kriva za to...
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:48   #2
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
ali jednostavno ne daju mi da budem sretna i stalno mi nabijaju griznju savjest u smislu da ako odem da će oni umrijeti da će se ubiti oboje jer bolje se ubiti nego ostati sam...

Oni trebaju oboje ići psihijatru.


Ti trebaš ići negdje daleko, daleko od njih i stvarati svoj život i svoju sreću.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:58   #3
S obzirom da će ti ovdje mnogi napisat tko su i što su tvoji roditelji a mislim da si i sama toga svijesna ja ću te suočit sa bolnom istinom. Nabavi si mačku ili psa pa ga zovi "sine" kao i mnogi luđaci koji hodaju po svijetu ili postani alkoholičarka. Trebat ćeti kad budeš brisala usranu guzicu od svoje majke koja će se pretvarat da je nepokretna samo da ti napakosti. To će ti bit život ako ne uzgojiš kičmu i odeš iz tog pakla bez obzira na tu vezu koju imaš. Nebi im on valja niti da je susjed osim ako nebi i njega upregli ko magarca.
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 09:44   #4
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Oni trebaju oboje ići psihijatru.


Ti trebaš ići negdje daleko, daleko od njih i stvarati svoj život i svoju sreću.
Potpisujem
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:51   #5
moja mama ima taj neki ne znam jel bi to nazvala cudan pogled na svijet no nesto u tom smislu da za nju postoje samo muska djeca i njih jedino se cijeni, dok od zenske djece nema bas puno koristi. to mi je i rekla i tako se odnosila prema meni..

Nakon ove tvoje rečenice ja ne bi puno razmišljala da odem. Kažeš da si sigurna u svoju ljubav. Ok, iako za ništa nema garancije, ali nemoj dozvoliti da te roditelji ucjenjuju. Tvoja sreća mora biti na prvom mjestu.
Njih je dvoje, a ti si sama. Mislim da su sebični po tom pitanju.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:51   #6
Sljedeći put joj reci da ako ju brine dal će ostat sama nek slobodno nazove tvog brata i kaže mu da se vrati kući

Definitivno nema razloga da se osjećaš krivom niti da svoj život stavljaš na čekanje radi nečijih prohtjeva koji nisu mali.
Mislim, ako tvoj brat ima potporu da živi kako hoće, ne vidim razlog zašto si i ti ne bi to dozvolila pa makar se njima to i ne sviđalo. Oni su svoj način života odabrali
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:59   #7
moja mama je ovako psihicki nestabilna osoba i onda ako bi ona sebi nesto napravila ja bi osjecala krivicu. ne znam zasto joj toliko smeta da budem sretna i stalno me sputava. sad se i ona razboljela..dala sam otkaz da se brinem o njima, dok ne ozdravi mama. nisu bas nikad bili zadovoljni sa mnom..zavrsila sam skolu i bila odlicna ucenica,nisu imali novaca za idem na faks ali sam se zaposlila poslije srednje skole i njima pomagala. takoder eto i brat mi je to rekao kad je otisao van zivjeti da bi ja trebala ostati u HR i brinuti se za njih jer on ne moze.
ja sam mu rekla da ne vjerujem da ce tako biti jer planiram i ja van s deckom biti. odlucila jesam, bit cu s deckom sto god bilo..ja si trebam poceti gradit zivot ali ovo me psihicki ubija. morala sam s vama to podijelit samo da cujem misljenja vasa. vjerujte mi cijeli zivot su sebicni.
al ne smijem dozvolit da imaju utjecaj na mene...a to rade tako da mi nabijaju krivicu. normalno da svi vole svoje roditelje i ne zele da pate.
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 22:12   #8
Kažeš odlučia si? Samo čekaj, tek ćekrenit pritisak, ako nemaš spakirane kofere pakiraj ih odma, javi im da si otišla tek kada se smijestiš u novi dom. Ne brini, neće tom manipulatoru ništa bit, samo će izgubit kantu za napucavanje. Nisi ni prva ni zadnja u toj situaciji i niko se nikad nije ubio kad je izgubio predmet svog iživljavanja, emotivnog iživljavanja. Ili se odmah pakiraj ili kupi jeftino vino i navikavaj se
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 22:23   #9
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
moja mama je ovako psihicki nestabilna osoba i onda ako bi ona sebi nesto napravila ja bi osjecala krivicu. ne znam zasto joj toliko smeta da budem sretna i stalno me sputava. sad se i ona razboljela..dala sam otkaz da se brinem o njima, dok ne ozdravi mama. nisu bas nikad bili zadovoljni sa mnom..zavrsila sam skolu i bila odlicna ucenica,nisu imali novaca za idem na faks ali sam se zaposlila poslije srednje skole i njima pomagala. takoder eto i brat mi je to rekao kad je otisao van zivjeti da bi ja trebala ostati u HR i brinuti se za njih jer on ne moze.
ja sam mu rekla da ne vjerujem da ce tako biti jer planiram i ja van s deckom biti. odlucila jesam, bit cu s deckom sto god bilo..ja si trebam poceti gradit zivot ali ovo me psihicki ubija. morala sam s vama to podijelit samo da cujem misljenja vasa. vjerujte mi cijeli zivot su sebicni.
al ne smijem dozvolit da imaju utjecaj na mene...a to rade tako da mi nabijaju krivicu. normalno da svi vole svoje roditelje i ne zele da pate.
Zato što je način na koji ti želiš biti srećna je njoj stran i čudan da ga tako nazovem, ipak je ona odrasla i živjela u periodu đe je pojam 'neovisna žena' bio stran i đe su se muški pitali za sve. Sami nisu, imaju jedni drugo a opet, familiju ne biraš što znači da ako ti se ne sviđaju, možeš bez njih.

Šta bih ja uradio ovdje, pa zatjerao bih ih sve u pičku materinu i otišao nacugati se negdje. Ipak si ti malo bolja od mene u tome pa to ne bi uradila. Možda bi bilo dobro da uradiš ovo prvo i da im kažeš da te ne stavljaju u poziciju da biraš jer to nećeš...
__________________
otac Pablo Eskobar i majka Kolumbija.
pellissier is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 22:36   #10
Quote:
pellissier kaže: Pogledaj post
Zato što je način na koji ti želiš biti srećna je njoj stran i čudan da ga tako nazovem, ipak je ona odrasla i živjela u periodu đe je pojam 'neovisna žena' bio stran i đe su se muški pitali za sve. Sami nisu, imaju jedni drugo a opet, familiju ne biraš što znači da ako ti se ne sviđaju, možeš bez njih.

Šta bih ja uradio ovdje, pa zatjerao bih ih sve u pičku materinu i otišao nacugati se negdje. Ipak si ti malo bolja od mene u tome pa to ne bi uradila. Možda bi bilo dobro da uradiš ovo prvo i da im kažeš da te ne stavljaju u poziciju da biraš jer to nećeš...
cugala jesam, ali to mi je samo privremeno. sutra opet sve po starom...ne bude mi nista bolje :P
je istina je...ona i tata su se vjencali u sedamdesetima ali vidis, moj dida joj je branio da se uda za tatu, jer onda je bilo sramota ono da se bogatas uda za siroticu i obratno, ali ipak se udala. kad joj to spomenem ona mi kaze " ali sam ipak blizu svojih roditelja ostala"
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 01:14   #11
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
cugala jesam, ali to mi je samo privremeno. sutra opet sve po starom...ne bude mi nista bolje :P
je istina je...ona i tata su se vjencali u sedamdesetima ali vidis, moj dida joj je branio da se uda za tatu, jer onda je bilo sramota ono da se bogatas uda za siroticu i obratno, ali ipak se udala. kad joj to spomenem ona mi kaze " ali sam ipak blizu svojih roditelja ostala"
Reci joj da danas narod drugačije gleda na to, objasni joj fino...

Zašto baš tebe hoće da ih čuvaš, pa vrati se na ono što tvoja majka misli da su muška djeca SVE a ženska ništa...
__________________
otac Pablo Eskobar i majka Kolumbija.
pellissier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 08:41   #12
Wink

Quote:
pellissier kaže: Pogledaj post
Reci joj da danas narod drugačije gleda na to, objasni joj fino...

Zašto baš tebe hoće da ih čuvaš, pa vrati se na ono što tvoja majka misli da su muška djeca SVE a ženska ništa...

vjeruj mi jesam vec sto puta sve objasnila i detaljno ali ona se pokupi ili ne zeli razgovarati ili opet tupi po svom, nema sanse da ti njeno misljenje mozes promijeniti.
mene hoce zato sto zeli bolji zivot za brata, on je vani i dosta zaraduje pa misli odmah da ce i njoj biti bolje.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 22:19   #13
Ti si dala otkaz da se brineš o njima, a brat je otišao van i rekao da je to na kraju tvoja dužnost.
Strašno. Sram ih sve bilo.
Odi van s dečkom i živi svoj život. Oni ako ne mogu sami, neka idu u starački dom ili si nađu nekoga tko će brinuti o njima.
Očito imaju mirovine kad mogu živjeti bez tvoje plaće.
Znam da su ti roditelji i da ih ipak voliš, ali nemoj zažaliti za desetak godina i reći da si propustila život.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 22:23   #14
ma problem je taj sto jos par mjeseci ne mogu bas nikuda,nisam im ni rekla kad tocno idem, ali skuzila je s pripremama za vizu i sve to pa je pocela glumiti pacenicu i jadnicu. a jbg.meni onda bude zao a posli shvatim da je bas manipulatorica..da se brine samo za sebe...neki bi sve dali da im djeca budu sretna pa makar i pogrijesili ali vecina roditelja je podrska djeci ili ne mora biti, svejedno, ali ovo je stvarno preraslo u nesto nenormalno. znam da ce me vecina i familije i svih prekrizit zbog toga. ma briga me ja znam da cu biti sretna,nije zivot savrsen i bit ce svega al cu biti uz osobu koju volim a ne uz dva manipulatora uz koje cu propasti. vasi komentari mi daju snagu jos vise i da budem jos cvrsca u svojoj namjeri.
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 23:12   #15
Koliko je tebi i dragom godina?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 23:18   #16
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Koliko je tebi i dragom godina?
meni je 23 a njemu 26
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 23:27   #17
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
znam da njega zelim ali kad bi otisla s njim moji bi me prekrizili,
Što bi ti ako bi se ovo dogodilo?

Quote:
ali bi mi svakodnevno davali do znanja da im je tesko i da sam ja kriva za to...
Kako bi im ovo uspjevalo ako ne živite u istoj državi, a ti im se ne javljaš na telefon?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 23:39   #18
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Što bi ti ako bi se ovo dogodilo?



Kako bi im ovo uspjevalo ako ne živite u istoj državi, a ti im se ne javljaš na telefon?

ako bi oni mene prekrizili onda bi i ja njih takoder. moj je izbor s kim cu biti i gdje. makar i na kraju svijeta. nisam ja napravljena da samo njima sluzim,nisam ja robot.

eh,kad im barem se ne bi javljala. znam da bi bila ista prica svaki dan,ali valjda trebam i ja biti sebicna. OK,othranili ste me, odskolovali ste me i sad trebam biti pokorna i zahvalna sto sam imala tu privilegiju da se MOJI roditelji brinu o meni :klap::klap:
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 00:18   #19
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
ako bi oni mene prekrizili onda bi i ja njih takoder. moj je izbor s kim cu biti i gdje. makar i na kraju svijeta. nisam ja napravljena da samo njima sluzim,nisam ja robot.

eh,kad im barem se ne bi javljala. znam da bi bila ista prica svaki dan,ali valjda trebam i ja biti sebicna. OK,othranili ste me, odskolovali ste me i sad trebam biti pokorna i zahvalna sto sam imala tu privilegiju da se MOJI roditelji brinu o meni :klap::klap:
Ako si na miru sa sobom da ih možeš ako treba otpisati bez grižnje savjesti, onda seli čim prije i ne okreći se.

Ako će te to sve izjedati kad se odseliš, onda to nikako nije dobro za tvoj daljnji miran život. Trebala bi onda taj svoj odnos sa njima razriješiti kroz neku terapiju, potražiti stručnu pomoć ili barem intenzivno raditi na tome da samoj sebi osvjestiš da roditelj koji ti prijeti samoubojstvom ako se odseliš nisu netko koga trebaš u svom životu. I nema te obveze koja bi te u tom slučaju trebala vezati uz njih ako si ne želiš upropastiti.

Samo moraš znati da od svoje grižne savjesti i "zavezanosti za njih" ne možeš pobjeći pa i da ideš na drugi kontinent. To moraš sama sa sobom razriješiti čim prije, možda i prije nego odseliš.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 08:39   #20
Da,moram razrijesiti sa sobom jer bi imala griznju savjest kad bi otisla tamo. Nisam vjerovala da bi ikad doslo do toga da moram birati, to stvarno nije normalno a s obzirom na njihov odgoj i vrijeme u kojem su zivjeli njima je normalno takvo ponasanje.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.