Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 16.07.2013., 15:45   #1
Obrt za prijevoz putnika 7+1 ili 8+1

S danom ulaska u EU omogućeno je otvaranje obrta za prijevoz putnika kombi vozilima 7+1 i 8+1. Mi smo novi u ovoj djelatnosti, dakle samo proširujemo postojeći obrt i uvidjeli smo specifičnosti ove djelatnosti. Krenimo od uvjeta za dobivanje licence, pa do dokumentacije u vozilu. Već sam nekoliko puta pitala da li je potrebno za svaku vožnju pisati putne naloge i dobila nekoliko odgovora, pa sam i dalje u dilemi, dok smo iz nadležnog ministarstva dobili informaciju da putni list ne moramo imati u vozilu. Dakle kombi je osnovno sredstvo za rad, zaposlenom profesionalnom vozaču - radno mjesto. Po novom Zakonu o prijevozu u cestovnom prometu kombi vozila smiju obavljati shuttle ili povremeni prijevoz putnika. Molim za bilo kakvu informaciju, koju je sve dokumentaciju potrebno imati u vozilu: znam za licencu, dokumente vozila, ugovor o zaposlenome vozaču, ugovor s klijentom (čl. 55 Zakona o prijevozu u cestovnom prometu)... Da li je potreban putni nalog? Da li voazač mora voditi evidenciju radnih sati? Svaka pomoć je dobrodošla! Hvala svima i nadam se da ćemo pojasniti sve propise svim budućim obrtnicima-prijevoznicima!
lacibrk is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.