Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Koje drzave su nas najpovoljniji geostrateski partner
SAD 133 37.25%
Velika Britanija 21 5.88%
Njemacka 105 29.41%
Rusija 76 21.29%
Zemlje Visegradske skupina 130 36.41%
Zemlje Zapadnog Balkana 39 10.92%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 357. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 17.10.2014., 03:19   #11
Quote:
realist kaže: Pogledaj post

Mi smo za razliku od Srba u drugoj situaciji,opredjeljeni smo,e sad nekad je to ok a nekad teret
Mislim da nitko nije u nekoj bajnoj situaciji, jer je kriza općih razmjera. Ono što bi jedna mala zemlja poput Hrvatske ipak mogla jest da pod hitno prestane rarmišljati i djelovati u lokalnim uskim okvirima i krene aktivno surađivati i proširivati svoj djelokrug.
Opredjeljivanje protiv Rusije i općenito polarizacija u bilo kojem smijeru nije dobra za Evropu u cjelini. Mnogi europski dužnosnici i privrednici traže načina da olabave američki pritisak kako bi se mogli fleksibilno kretati.
U tom smislu postoje živa previranja i kombinacije unutar kojih bi naši političari i predstavnici u tijelima EU mogli, kad bi znali djelovati šire, sklapati saveze po osnovi sličnih stajališta, poticati akcije, posredovati, lobirati, vršiti utjecaj itd
To je stvar, ali za to valja izrasti i sluganskom mentaliteta i shvatiti da je šira zajednica u krizi, a također bi trebalo imati i neku viziju, neke principe, te pojam o stvarnoj prirodi problema na europskoj i svjetskoj razini.
Nikakva isključivost tu ne dolazi više u obzir na način na koji je to predloženo u anketi.
Na žalost mislim da trenutna garnitura ljudi za takvo što nije sposobna.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.