Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 15:03   #1
Obnova zavjeta

Dragi mladenci, kad već pričate o vjenčanjima i ludim idejama, kao i procedurama... evo jedne moje velike želje - za nekoliko mjeseci ćemo proslaviti 5.godišnjicu braka.

Kako naše vjenčanje nije bilo onakvo kakvo smo htjeli (sami s kumovima na plaži ili Las Vegasu i tako nešto otkačeno), već tradicionalno (i ipak jako lijepo i zabavno), htjela bih na 5.godišnjicu napraviti obnovu zavjeta.

E... prva stvar - ne mora biti nazočan nitko drugi, eventualno naša kćerkica, a drugo - mora biti jako posebno... Znači, dolaze u obzir daleka putovanja (pa se "vjenčamo" na plaži na Baliju ili tako nešto) ili u nekoj maloj crkvici u Engleskoj ili čak negdje kod nas na plaži (doduše, bit će zima, pa ne bi bilo baš najljepše...)

Molim Vas sve s idejama i informacijama o vjenčanjima na egzotičnim mjestima...

I zapravo, kako to nije pravo vjenčanje, ne mora biti netko ovlašten, matičar, ali bilo bi poželjno da to ipak bude svećenik ili npr. kapetan broda, astronaut ili tko već

U svakom slučaju, želim da bude nešto daleko ljepše i neobičnije od našeg vjenčanja... da budemo obučeni kao na vjenčanju (samo mrvu ležernije), da buket bacimo u more (ili bocu u kojoj će biti na papiru naši zavjeti), ostavimo na grobu neke značajne ličnosti (npr. ako bismo se vjenčali u Parizu, na grobu Marie Callas, Chopena, Balzaca ili sl., u Italiji na Danteovog grobu) ili tako nešto... uglavnom, puno je ideja, ali želim čuti i vaše...

Dajte mašti na volju...

(osim onih nemogućih o putovanjima u svemir)
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:28   #2
Odlična ideja!

Ja sam baš nedavno razbijala glavu zašto nismo takvo vjenčanje radili

Ova agencija organizira vjenčanja na egzotičnim mjestima, pa vjerujem da bi vam i obnovu mogli organizirati. Sretno
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 16:24   #3
Ne kužim ovu simboliku s ostavljanjem buketa na grobu neke poznate ličnosti
Može objašnjenje?
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 02:11   #4
Ti bi vjencanje a da nije vjencanje u biti?
Maticar ali da nije, lokacija ali da nije, odjeca za mladence ali da nije....
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:40   #5
ne vjerujem da netko može usporediti svećenika s kapetanom broda

sama si dala najviše prijedloga, odite na neki daleki put i neka vas vjenča lokalni mag...

http://www.24sata.hr/news/na-obnavlj...rnicima-196529
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 01:07   #6
Draga Lara... ti si već sve sama napisala, ne znam što bi ti još mogli predložiti,
meni ova tvoja tema više izgleda kao hvalisanje kako imaš mogućnost za daleko putovanje nego što tražiš prijedloge...
neka me netko ispravi ako griješim...
__________________
"Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe." Gabriel Garciá Márquez
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:48   #7
joj Daisy, nismo svi isti... ja 5 godina nisam nikud otputovala, nisam zadnjih bar 6-7 otišla na more na 2-3 dana (uvijek samo po jedan dan), ne pušim, ne kupujem odjeću, ne farbam se, ne kupujem ništa što mi nije nužno i sad sam se išla hvaliti što sanjarim o tome da napravim nešto prelijepo za 5.godišnjicu braka?!
Samo sam tražila ideje, pa ću iskombinirati nešto što će biti moguće napraviti...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 11:51   #8
Darovi za obnovu zavjeta?



Svekrva i svekar obnavljaju zavjete, dobili smo i "službenu pozivnicu" pa me zanima kakvi su običaji- daju li se kakvi darovi (u svakom slučaju sam mislila na cvijeće, ali ne znam za ostalo) i kakav je dress code (radi se o prijepodnevnoj ceremoniji i domjenku)?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 13:13   #9
Obnova zavjeta- procedura

Pozz svima, vidim da tu ima ljudi koji se razumiju u ove stavri pa mi možda netko može pomoći.

Dakle, kada smo se MM i ja vjenčali, prisustvovali su samo kumovi.

Razmišljali smo o toj obnovi zavjeta jer nema smisla da se rastajemo pa ponovno ženimo, a razlog zašto bi htjeli tu obnovu zavjeta je taj da napravimo malu svadbu i proslavimo s rodbinom i prijateljima (jer nitko osim kumova ne zna da smo mi u braku).

Mene zanima sljedeće:
1.Koja je procedura za to- trebamo otići u općinu i tražiti tu obnovu zavjeta ili?
2.Kako izgleda sama ta procedura obnove zavjeta? Je li sve isto kao na vjenčanju ili? Pitam zato jel me zanima dal bi netko od rodbine mogao shvatiti da to nije pravo vjenčanje ili?
3.Da li kod obnove zavjeta trebaju biti isti kumovi koji su bili na vjenčanju ili može netko drugi?

Hvala svima na odgovorima, ugodan dan želim!
pitanjriodgovor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 16:11   #10
Ne znam u detalje, no bili smo na jednom vjencanju koje je bilo zapravo obnova zavjeta. Prijatelji su se vjencali u crkvi samo uz prisutstvo kumova te su nekih godinu dana poslije imali obnovu zavjeta u drugoj crkvi i svadbu za sve prijatelje i rodbinu. Sve je bilo kao i inace na vjencanju jedino je tekst obreda bio nesto izmijenjen. Ne sjecam se vise tocno.
Najbolje bi bilo da popricate sa svecenikom u crkvi u kojoj bi odrzali obnovu zavjeta pa ce vas on uputiti.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 16:13   #11
Quote:
pitanjriodgovor kaže: Pogledaj post
Pozz svima, vidim da tu ima ljudi koji se razumiju u ove stavri pa mi možda netko može pomoći.

Dakle, kada smo se MM i ja vjenčali, prisustvovali su samo kumovi.

Razmišljali smo o toj obnovi zavjeta jer nema smisla da se rastajemo pa ponovno ženimo, a razlog zašto bi htjeli tu obnovu zavjeta je taj da napravimo malu svadbu i proslavimo s rodbinom i prijateljima (jer nitko osim kumova ne zna da smo mi u braku).

Mene zanima sljedeće:
1.Koja je procedura za to- trebamo otići u općinu i tražiti tu obnovu zavjeta ili?
2.Kako izgleda sama ta procedura obnove zavjeta? Je li sve isto kao na vjenčanju ili? Pitam zato jel me zanima dal bi netko od rodbine mogao shvatiti da to nije pravo vjenčanje ili?
3.Da li kod obnove zavjeta trebaju biti isti kumovi koji su bili na vjenčanju ili može netko drugi?

Hvala svima na odgovorima, ugodan dan želim!
Jesi ti sigurna da to uopće možeš legalno napraviti? Pretpostavljam da u crkvi možeš dobiti nekakav blagoslov, ali matičar te neće nanovo vjenčati jer njemu niste ni prvi put davali nikakve zavjete
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 18:16   #12
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Jesi ti sigurna da to uopće možeš legalno napraviti? Pretpostavljam da u crkvi možeš dobiti nekakav blagoslov, ali matičar te neće nanovo vjenčati jer njemu niste ni prvi put davali nikakve zavjete
aha- biti u dobru i zlu uz partnera/icu
vjernost
poštovanje

meni to izgledaju zavjeti.
možda nas zakon podsjeti te zavjete
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 21:45   #13
Nastupila besparica pa valja svatove organizirati?
Guns is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 23:06   #14
Quote:
pitanjriodgovor kaže: Pogledaj post
Pozz svima, vidim da tu ima ljudi koji se razumiju u ove stavri pa mi možda netko može pomoći.



Dakle, kada smo se MM i ja vjenčali, prisustvovali su samo kumovi.



Razmišljali smo o toj obnovi zavjeta jer nema smisla da se rastajemo pa ponovno ženimo, a razlog zašto bi htjeli tu obnovu zavjeta je taj da napravimo malu svadbu i proslavimo s rodbinom i prijateljima (jer nitko osim kumova ne zna da smo mi u braku).



Mene zanima sljedeće:

1.Koja je procedura za to- trebamo otići u općinu i tražiti tu obnovu zavjeta ili?

2.Kako izgleda sama ta procedura obnove zavjeta? Je li sve isto kao na vjenčanju ili? Pitam zato jel me zanima dal bi netko od rodbine mogao shvatiti da to nije pravo vjenčanje ili?

3.Da li kod obnove zavjeta trebaju biti isti kumovi koji su bili na vjenčanju ili može netko drugi?



Hvala svima na odgovorima, ugodan dan želim!
Ako ste se vjenčali samo kod matičara, možete održati crkveno vjenčanje.

Ako ste se vjenčali u crkvi, možete imati i obnovu, ali koliko znam, ta procedura je drugačija od samog vječanja.

Ako želite samo matičara, mislim da tu ne možete puno. Kod njega ste već upisani i to je to. (Nek me neko ispravi ako griješim).

Ono kaj još možete je uzeti lažnog matičara. Znam hrpu ljudi koji su to riješili na taj način, i svima super, nikad nitko nije saznao da je fejk.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2019., 13:12   #15
Predobra idejaa

Mislim da su maldivi, zanzibar, sejseli, filipini savrseni za predivnu i romanticnu obnovu zavjeta na plazi
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 07:29   #16
Zvuči fora svakako mada i ne vjerujem toliko u ( crkveni) brak.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 20:10   #17
Quote:
pitanjriodgovor kaže: Pogledaj post
Pozz svima, vidim da tu ima ljudi koji se razumiju u ove stavri pa mi možda netko može pomoći.

Dakle, kada smo se MM i ja vjenčali, prisustvovali su samo kumovi.

Razmišljali smo o toj obnovi zavjeta jer nema smisla da se rastajemo pa ponovno ženimo, a razlog zašto bi htjeli tu obnovu zavjeta je taj da napravimo malu svadbu i proslavimo s rodbinom i prijateljima (jer nitko osim kumova ne zna da smo mi u braku).

Mene zanima sljedeće:
1.Koja je procedura za to- trebamo otići u općinu i tražiti tu obnovu zavjeta ili?
2.Kako izgleda sama ta procedura obnove zavjeta? Je li sve isto kao na vjenčanju ili? Pitam zato jel me zanima dal bi netko od rodbine mogao shvatiti da to nije pravo vjenčanje ili?
3.Da li kod obnove zavjeta trebaju biti isti kumovi koji su bili na vjenčanju ili može netko drugi?

Hvala svima na odgovorima, ugodan dan želim!
1. Nema obnove zavjeta u opcini Uzmite laznog maticara.
2. Uzmete laznog maticara i sve je isto.
3. Kumovi su svjedoci, a vi ste se vjencali pa ne trebate svjedoke.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.