Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 16:53   #2241
Imaju i simpatičnog druga Pukovnika na zapadu, i Sudan na jugu gdje se može desiti stvarno svašta...
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Old 29.08.2007., 19:35   #2242
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Po toj logici 90% zemalja na svijetu ima previše hardvera. S kim će jedna njemačka ratovati? Ili jedna švedska, itd? Egipat se svakako nalazi u 'opasnijem' dijelu svijeta. Koliko god odnosi s izreaelom sada bili bolji nego prije, i dalje se oni ne vole. A ni Saudija-egipat odnos nije baš prepun ljubavi.
Stoji naravno, ali ipak npr. Svedska, Njemacka i ostale evropske zemlje su u poredjenju s Egiptom oaze blagostanja, a ovi daju pola milijarde eura na tenkiće.Izrael je svoje probleme s Egiptom riješio prije 3 decenije. Saudijci, ma nema šanse. Zašto bi oni s bilo kim zaratili i ugrozili svoj izvoz nafte ? Njima neprekidna napetost u regiji itekako odgovara,jer vještački diže cijene nafte,ali ratovati i izlagati svoj teritorij opasnosti ? Sumnjam...
...ska is offline  
Old 29.08.2007., 19:43   #2243
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Imaju i simpatičnog druga Pukovnika na zapadu, i Sudan na jugu gdje se može desiti stvarno svašta...
A i pukovnik nam se u zadnje vrijeme smirio. Ne treba zaboraviti ni njegovu Egipatsku ekskurziju 1979, kad je dobio po nosu.

On također ima razloga da ne voli Egipćane, ali za te nesporazume iz 1973. je kriv Asad, koji je odavno rahmetli. U međuvremenu njegove oružane snage su postale smijurija. Prije 25-30 godina možda su se mogli porediti s Egipćanima, ali sada bi ih Egipat pregazio za dan.

Pitanje... Zašto je Izrael prije par dana nabavio 500 AIM-9M ? Mislim, imaju Python, koriste ga na najnaprednijim lovcima u arsenalu, na čemu namjeravaju nositi AIM-9M ?
...ska is offline  
Old 29.08.2007., 20:24   #2244
Quote:
...ska kaže: Pogledaj post
A i pukovnik nam se u zadnje vrijeme smirio. Ne treba zaboraviti ni njegovu Egipatsku ekskurziju 1979, kad je dobio po nosu.
Misliš 1977?

Inače, iznenađujuće se malo zna o svim afričkim ratovima. Mislim, u općoj javnosti. Pa i među onima koji se bave bilo poviješću, bilo vojnim pitanjima. Taj koji spominješ, pa Libijsko-sudanski, Čadsko-libijski i francuske intervencije u Alžiru itd. još i nekako, pa Ogadenski i gomila drugih subsaharskih...
Manaslu11 is offline  
Old 29.08.2007., 21:12   #2245
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Misliš 1977?

Inače, iznenađujuće se malo zna o svim afričkim ratovima. Mislim, u općoj javnosti. Pa i među onima koji se bave bilo poviješću, bilo vojnim pitanjima. Taj koji spominješ, pa Libijsko-sudanski, Čadsko-libijski i francuske intervencije u Alžiru itd. još i nekako, pa Ogadenski i gomila drugih subsaharskih...
Damn, fakat 1977. Ma ne volim googlati, samo iz glave, pa makar i pogrešno.

Subsaharski... Većinom građanski, niskog intenziteta i jako prljavi. Miješanje velikih sila je također bilo prljavo i nepopularno, odatle vjerovatno i premalo pažnje u medijima i stručnim publikacijama. Uostalom tu nije bilo ni nafte, ni Amera, ni Rusa, ni Arapa ili Izraelaca.

Sad kad vidim šta sam napisao... Pomalo mi se čini da sam opisao i naše balkanske ratove
...ska is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.