Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2006., 10:26   #41
ako do sada nisi bio kaznjavan, mozes traziti da te kazne opomenom (ono, nenovcano)...

no, po mom je vise opasan tvoj nacin razmisljanja od 500 kn koje ce ti otepsti iz dzepa... a s obzirom na poprilicno rigorozan zakon i na to da nemas malo prekoracenje koje ti se moglo slucajno omaknuti, mislim da ti je sud dodijelio najmanju mogucu kaznu

svi bi da pravna drzava funkcionira do onog trenutka do kad njih treba nesto zakaciti...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 12:22   #42
Quote:
Taroth kaže:
svi bi da pravna drzava funkcionira do onog trenutka do kad njih treba nesto zakaciti...
Lijepo rečeno!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 09:31   #43
Sta sad, tako se vozim uvijek i nakon pet godina morali su me jednom da ulove. S obzirom da godišnje pređem oko 40 tisuća to je OK.
U subotu sam krenuo u Munchen i trebalo mi je 12 sati od inaće 4 i pol sata zbog malo snijega i puuuno skijaša, a juće sam došao i isto 12 sati ali nije bilo puno stajanja ali puuno snijega u Austriju i Sloveniji i onih što voze kao po jajima.

Što ako im ne odgovorim tko je vozio ili ne platim kaznu niti pišem prigovor. Da li ću onda dobiti poziv na prekršajni?

Usput hvala Xena2000. Ti znaš za što.
igrgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 00:13   #44
Quote:
cp.tar kaže:
Danas svakom divljaku koji projuri - naročito ako projuri kroz crveno - iskreno poželim da mu takav jedan majmun pogazi djecu. Da vidi kako je to.
A kad ti netko pogleda ženu, poželiš da mu siluju majku?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 20:26   #45
Quote:
igrgic kaže:
Sta sad, tako se vozim uvijek i nakon pet godina morali su me jednom da ulove. S obzirom da godišnje pređem oko 40 tisuća to je OK.
U subotu sam krenuo u Munchen i trebalo mi je 12 sati od inaće 4 i pol sata zbog malo snijega i puuuno skijaša, a juće sam došao i isto 12 sati ali nije bilo puno stajanja ali puuno snijega u Austriju i Sloveniji i onih što voze kao po jajima.

Što ako im ne odgovorim tko je vozio ili ne platim kaznu niti pišem prigovor. Da li ću onda dobiti poziv na prekršajni?
Ne znam zasto ti nitko ne zeli reci jednu cinjenicu?

Na hrv. sudu fotografija nije dokaz identiteta osobe. Fotografija se priznaje kao dokaz da je vozilo u prekrsaju.

Znaci, kako taj auto koristi vise osoba (tvoja supruga, brat, otac itd.), napises da nisi siguran tko je taj dan u to vrijeme upravljao doticnim vozilom... kljucevi stoje u hodniku i uzme ih onaj tko treba auto. Tko bi se sjecao tocno u minutu tko je i kad koristio koji auto.
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 21:22   #46
Quote:
Superskeptik kaže:
Ja se inače ne vozim prebrzo, al' su me nedavno isto ukebali na ravnom dijelu Aleje Bologne. Vozio sam 84 km/h a dozvoljeno je 60 km/h.

Inače preuzimam punu odgovornost ako napravim neki prekršaj i ako zakon koji opisuje taj prekršaj ima logično objašnjenje.

U ovom slučaju ne namjervam platiti kaznu jer smatram da je ograničenje 60 na dvostrukoj traci bez pješačkih prelaza i raskršća glupo. Ako je cesta prazna, može se vozit i 100 bez problema, a kad je puna - tak i tak se vozi 70-80 km/h.

Moje mišljenje da bi pravosuđe i zakoni bili daleko efikasniji da imaju klauzulu ako se nešto desi usljed prekoračenja preporučene brzine i:

- netko bude fizički ozlijeđen - 5 godina zatvora.
- netko izgubi život - 20 godina zatvora.
- netko izgubi život, a krivac pobjegne sa mjesta nesreće - doživotni zatvor. - - ako je samo materijalna šteta - nadoknada toga. Ako nemaš - naplata od imovine.

Jedino što bi policajci na taj način ostali bez novca "za kavu i čaj"...
Nema veze što je ograničenje glupo, bitno je da ti ne poštuješ to ograničenje jer si glup kao i autor teme. Da je postavljen znak sa ograničenjem na 80, ti bi opet vozio 90 ili 100 na sat i opet bi kukao kako je glupo ograničenje.

Dok god budu postojali "pametnjakovići" kao ti, bit će i dalje previše nesreća na našim cestama.

Ako se i zezneš i zaboraviš i voziš brže nego je dozvoljeno, plati kaznu i ne seri oko toga.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 21:26   #47
Quote:
igrgic kaže:
Sta sad, tako se vozim uvijek i nakon pet godina morali su me jednom da ulove. S obzirom da godišnje pređem oko 40 tisuća to je OK.
U subotu sam krenuo u Munchen i trebalo mi je 12 sati od inaće 4 i pol sata zbog malo snijega i puuuno skijaša, a juće sam došao i isto 12 sati ali nije bilo puno stajanja ali puuno snijega u Austriju i Sloveniji i onih što voze kao po jajima.

Što ako im ne odgovorim tko je vozio ili ne platim kaznu niti pišem prigovor. Da li ću onda dobiti poziv na prekršajni?

Usput hvala Xena2000. Ti znaš za što.
Mislim da bi ti bolje bilo vratiti vozačku i kupiti bicikl. Ili možeš nabavit neku igricu i nastavit se vozit doma u sobi.

Pazi, vozi 5 godina i već se pravi pametan i misli da je savršen vozač.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 12:41   #48
jednakom logikom bi ja mogao setati po cesti i pucati iz pistolja ili cega vec , nesmetano , sve dok nekoga ne ubijem ili ucinim invalidom
pijan , drogiran ... nema veze
zasto ja nebi imao pravo smatrati da je neka odredba ili zakon glupa i da se ne odnosi na mene??
a i banke se smiju pljackati , sve dok vas ne ulove
uvijek mozete reci da ste se salili
ako policija reagira , pizda im materina , oni u stvari krse vasa ljudska prava...
a ljudsko je pravo raditi sve kaj hocemo , bez obzira i brige za ostale
ustvari , i ti ostali, isto krse nasa ljudska prava
i njima pizda materina , treba im poslati policiju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 13:44   #49
sashe, policijska ulizico... gdje ti je mladost?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 13:56   #50
stari moj, skini mi policiju i zakone s vrata ...
i pocni se bojati , jako se bojati

ne volim ni stegu ni murju ni nista takvoga , ali , kad vidim kaj rulja radi cim im se malko stisak oko vrata popusti , zazalim za onim starim drotima i njihovim autoritetom
koliko si se puta na njih zalio , waltere??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 14:02   #51
Ma sash gle, ja prije svega ne vozim ludo i uopće nisam takva furka. Ali kad uzmu jedno mjesto i mene u Bubi staroj 30 godina zaustave zbog prebrze vožnje, što se dogodilo prije par godina, onda će im Bog platiti kaznu.

Za starim drotovima mogu samo žaliti, iako sam dobio par puta po pički od njih. Zaslužio sam, što jest jest.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 14:16   #52
ma , tu se slazemo , itekako
medutim , nakon svih dosadasnjih situacija , gdje sam imao vise nego nekoliko prilika za poginuti po zavojima i na semaforima , ne mogu se natjerati da zalim nekoga tko vozi 120 po gradu, a jos mu ni brada nije posteno narasla
neznam da li si vise pozelim murju ili bazuku kad naidem na takvoga
bio sam i ja mlad i bogu hvala , ganjao sam se samo tako, ali nikada bez mozga i brige da nekoga ne zgazim (a vozio sam najrazlicitija vozila i bastarde i domace uradke)
ovo danas jedino mogu opisati kao jednostranu anarhiju: netko moze koknuti mene , ali ja sam sprijecen "uzvratiti vatru"

znas i sam da nekad nisu ljude pustali zbog pripadnosti dobroj obitelji i da kad si jednom uhvacen , da nisi imao kaj prigovarati
ne zalim za starim vremenima , ali mi ide lagano , kad se rulja izvlaci na zastaru i nesposobnost suda (makar je to njihovo pravo i legalna mogucnost)
svi cemo mi to pozdravit , osim kad se nademo na drugom kraju batine , kad netko nas ili mi sami nadrapamo
tada se nivo tolerancije vise nego samo malo spusti i onda zazivamo murju , sud , pravdu , boga ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:03   #53
Quote:
walter kaže:
Ali kad uzmu jedno mjesto i mene u Bubi staroj 30 godina zaustave zbog prebrze vožnje, što se dogodilo prije par godina, onda će im Bog platiti kaznu.
Ja sam prije par godina ostala bez tablica jer mi je tehnički istekao 20 dana. Iskreno, stvar je bila u tome što sam morala popraviti neke stvari po autu i nisam imala love za tehnički i popravak. Čekala sam plaću da mogu dignut čekove i poć na tehnički. Policajac (nekih dvadesetak godina) na motoru, rekao mi je kad sam ga pokušala zamoliti da ne paničari ...rekao mi je "Gospođo, saberite se!" Ajd dobro...skinuo mi tablice bez puno razgovora i ja sutradan napravim tehnički i podignem tablice nazad.
Međutim, kad su počele stizat kazne...da sam ubila nekog jeftinije bi prošla. Tužili su me po osnovi više zakona....zakon o sigurnosti na cestama, pa zakon o osiguranju, pa prekršajni zakon itd...uglavnom...cijela priča je koštala oko 9.000,00 kuna.

Žalba na žalbu... točnije prigovor na prigovor...nisam platila ništa. A prigovor je glasio (po naputku mog prijatelja advokata) - niti sam tamo bila niti su mi skinuli tablice niti imam veze s tim...
To mi je bilo tak smiješno dok sam pisala da vam ne mogu opisati, ali na kraju je ispalo da je advokat u pravu...suci za prekršaje uopće ne čitaju ko je tu koga i zašto...na kraju sam prošla s 400 kuna koji su se uglavnom odnosili na sudske troškove i takse... i opomena suda.
Što je okej...nisam se osjećala kriva, auto je bio ispravan, a meni se radilo o dan- dva dok ne sjedne lova za tehnički...ima pravde
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 08:59   #54
pa , ako se ti ne osjecas krivom , onda je vajlda sve u redu

vjerojatno bi imala razumijevanja i za nekoga tko bi te napucao s neosiguranim i neregistriranim autom? za njegove zalbe na zalbe , otezanja , nedolaske , izvlacenja ... zastaru!
ili bi mozda tada citali o neucinkovitosti sudova , nemanju pravne drzave , nesposobnosti ...??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 16:06   #55
Za to postoji fond iz kojeg dobiješ odštetu a oni onda utjeruju lovu od toga koji nije imao osiguranje na autu.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 19:46   #56
Quote:
zg_sash kaže:
pa , ako se ti ne osjecas krivom , onda je vajlda sve u redu

e pa fakat se nisam osjećala krivom. Prvo u tih dvadeset dana sjela sam u taj auto tri puta. Dva puta je bilo da ga odvezem mehaničaru i da ga dovezem od mehaničara. Treći puta je bilo da odem do marketa udaljenog 3 km jer sam morala prevest neke stolce i onda me hop - zaskočio iza čoška policajac od 20 ljeta u kožnjaku sav oduševljen što će me skratiti za 9.000 kuna. Give me a break...u životu nisam imala kaznenog boda, vozim ko i svaka pametna ženska sve po ograničenjima, vezana sve po regulama i s upaljenim farovima, nikad nijednog udesa - a vozim od 18 godine - što je znači punih 20 godina. Šta je najgore i sutradan sam tako i tako trebala otići na tehnički jer mi je trebala sjesti plaća na račun. I taj jedan trenutak trebao me koštat skoro dvije plaće - najprije su tužili muža kao vlasnika, zatim mene kao vozača. Srećom da sam imala spretnog pravnika uz sebe i tako uštedila lovu koju smatram da nisam bila dužna dati u tom slučaju.
Sutkinja me pitala jel se osjećam krivom..rekoh - krivo mi je što su me uhvatili... ovdje po otoku kod nas 50% auta vozi pod krivim tablicama, nema šanse da prođu tehnički ni sa 5 veza i od svih njih - ukeba mene
Još uvijek mislim da nije bilo fer i ....da je Bog zato bio na mojoj strani
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 11:28   #57
xena
znaci , ti smatras da treba ubrojiti minuli rad , ili mislis da bi za pojedino djelo ti sama trebala sebi odrediti kaznu??

ili mislis da bog djeluje kroz pravnike i suce??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 19:00   #58
U koji film kozmičke pravde li si ti ufuran ...svaki sud uvažava i olakotne okolnosti između ostalog i prema tome presuđuje.
Ti bi isto odrapio kaznu nekome tko prvi puta radi prekršaj i nekom kome su prekršaji konstanta... nije logično, a te stvari se i te kako uzimaju u obzir.

A Bog djeluje na razne načine, pa valjda i kroz suce. I oni su božja stvorenja
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 07:37   #59
Quote:
GoodOne kaže:
Ne znam zasto ti nitko ne zeli reci jednu cinjenicu?

Na hrv. sudu fotografija nije dokaz identiteta osobe. Fotografija se priznaje kao dokaz da je vozilo u prekrsaju.

Znaci, kako taj auto koristi vise osoba (tvoja supruga, brat, otac itd.), napises da nisi siguran tko je taj dan u to vrijeme upravljao doticnim vozilom... kljucevi stoje u hodniku i uzme ih onaj tko treba auto. Tko bi se sjecao tocno u minutu tko je i kad koristio koji auto.

auto se uvijek vodi (registriran je) na jednu osobu, te na tu osobu stize i kazna... isto kao sto ce ti stici ovrha za neplacanje struje ako je stan na tebe, a u njemu zivi jos 5 kineza...

situacija se mijenja jedino ako jedna od osoba/sustanara da pisanu izjavu da je ona upravljala vozilom u tom trenutku...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 09:43   #60
Talking Moralka

Postoji i nesto sto se zove i ukor ili opomena...to je izaslo u novinama prije par godina da je u Splitu predsjednik Zupanijskog ili Opcinskog suda, napravio 50-tak prometnih prekrsaja, tipa prekoracenje brzine i slicno i svaki put je od PU Splitsko_Dalmatinske dobio samo ukor....e sad postoji i primjer Bandica i kazne u Zagrebu kao relativno pozitivan ali dok god postoje ove glave koje smrde, neka se i repovi malo oslade...zato se zali dok jos mozes!
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.