Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 18:32   #141
Quote:
Beljki kaže:
na rugi dio nije moje da se osvrcem, al zanima me ima li nekih potvrda za ovo navedeno?

Da spava u najljepsim kucama - pa logicno. Da ti dolazi u goste guru i da imas pet kuca (odnosno da vas pet njegovih ucenika u gradu imate po jednu) vjerojatno bi ga stavili u najljepsu - i ne samo gurua nego i bilo kog gosta kojeg se postuje, normalno.

Svaki osnivac organizacije je svojevrsna zvjesda u istoj, kao sto je to i guru ucenicima.

Dakle da bi se tu nesto osporilo trebalo bi imati nesto zaista kontroverzno oko njega, tj nesto sto bi uputilo da svjesno izgradjuje i onda zloupotrebljava takav status unutar grupe sljedbenika.

Mislim da mu nije opce tako tesko pristupit, posebno u ashramu isl (vjerojatno je teze na vecim seminarima zbog mase ljudi), al znat ce Mano bolje. U stvari kod njega me bas bilo zanimljivo vidit (u usporedbi s onim mojim hohstaplerom ) prilicno prirodno i jednostavno ponasanje u mnogim situacijama bez velike dramatike i duhovnog prenemaganja.
Ne trazim nista kontroverzno da bi ga prikazao zlocincem nego samo velim da po svemu sto sam vidio, cuo, procitao od njega ne zvuci mi vjerodostojno. Jasno i glasno: ne djeluje mi kao realizirani, pa koliko god ponizan bio

Tesko da cu moc iznijet logicke dokaze al imam eto taj dojam. To da je svaki osnivac zvijezda je totalno nebitno. Ako su svi znaci moze i on?!

Eto nek ti mano kaze jel kad sjedio s njim i pricao....i poznaje li koga iz raje tko je imao tu priliku. Al ne preko mikrofona na bini. Jel mu se moze pristupit bez da npr. tjelohranitelji interveniraju?
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:40   #142
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
mislis da je s Ramanom bilo puno drugacije.. je on je bio pristupacniji.. nije ni na pitanja odgovarao, morao si cekat tjedan dana da se umilostivi, a obozavali ga daleko vise nego Mahesha (ipak su to Indijci dole)
Ma daj ramana je u kuhinji sjeckao mrkvice i pomidore i igrao se s majmunima i davao kravama jest i nisu mu trebali nikakvi posebni uvjeti niti ih je prihvacao i uvijek je tupio da je on bhagavan ko i svi drugi. Da nema razlike osim sto on to zna A nije odgovarao zato sto mu se ili nije dalo ili je vidio da pitatelj pita samo da mu ovaj na tacni posluzi ono sto i sam moze vidit. Nije odgovarao na svako glupo pitanje. Pustio bi da pitatelj sam malo "mućne glavom", a ne na svaki impuls da ide "vani" tražit odgovore.

Neem Caroli Baba bjezao od "pastve" kad bi se skupili oko njega i nije trazio susrete ni s Mesicem ni s Indirom Gandi, ni s popovima ni s UNom. Niti je na sluzbene stranice stavljao da je "priznat od ceske vlade"

Quote:
Slovački predsjednici kao i ministri športa, izobrazbe, zdravstva i kulture priznali su "Jogu u svakodevnom životu" kao znanstveni sustav.
So what? Sta bi ovo sad trebalo znacit? De mi pojasnite. Da je njemu eto Primorac dao priznanje. Ili Vlahusic. Ili Cobankovic Ili lolek i bolek......



Ah, da...to je karma....


Ma dajte ljudi............
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:43   #143
Quote:
Lame Deer kaže: Pogledaj post
Ne trazim nista kontroverzno da bi ga prikazao zlocincem nego samo velim da po svemu sto sam vidio, cuo, procitao od njega ne zvuci mi vjerodostojno. Jasno i glasno: ne djeluje mi kao realizirani, pa koliko god ponizan bio

Tesko da cu moc iznijet logicke dokaze al imam eto taj dojam. To da je svaki osnivac zvijezda je totalno nebitno. Ako su svi znaci moze i on?!

Eto nek ti mano kaze jel kad sjedio s njim i pricao....i poznaje li koga iz raje tko je imao tu priliku. Al ne preko mikrofona na bini. Jel mu se moze pristupit bez da npr. tjelohranitelji interveniraju?
jel realiziran ne znam, to su vasi osobni dojmovi, rekoh da u taj dio price ne ulazim.

Za ovo drugo - ne znam za njega ali ja znam ljude (bivsa saijevka recimo jedna) koji su s njim sjedili i pricali i to dosta. Cak sam i ja imao priliku (ali nisam) na ovim velikim seminarima, mos mislit da je to neki veliki problem kad boravi u ashramu ili sl, a posebno ranijih godina kad nije bilo tolko ucenika okolo. Sada pak mislim da cisto vremenski i s obzirom na raspored (stalna putovanja, seminari, veliki broj ucenika) to nije tako lako, al ne bih rekao jos uvijek da je nedostupan.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:46   #144
Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
postizes? mir? pravi mir? svaka cast
Onako kao kad vrtlaris, posvetis se ruzama... radis nesto kretivno osjecas zadovoljstvo i tako. Sta je to nego mir? Zar postoji neki drugi mir?
U buducnosti mi pada na pamet saditi sumu, pravu sumu, visokog gustog listopadno zimzelenog drveca... kakav uzitak, kakvo veselje, kakav duh, kretivnost... najveca, veca od bilo kakve umjetnosti... eto, to je mir, zar nije?

Vidi, nije li lako u nekom samostanu postici taj "mir" o kojem ti pricas kad si izoliran od bilo kakvih problema, na vrhu planine... i sve sto radis je kontemplatiras o tom "miru"... jedini problem ti moze eventualno biti povremena erekcija u penisu, a da prostis neki to rijese macetom.

Da mi je vidit tog miroljubivog nirvanistu koji bi se svojom nirvanom i meditacijom suocio sa zbiljskim gadostima koje se događaju u svijetu...

Ne poricem da ima ljudi koji svojoj duhovnosti posvecuju vise vremena... ali nisu to neki ljudi koji "znaju put" ili koji su "prosvjetljeni"... nisu to ljudi koji putuju u druge dimenzije... po meni, to su samo ljudi koji su imali prilike i srece da se mogu malo vise posvetiti istrazivanju "mira" dok se mi ostali moramo posvetiti proucavanju "motike".

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
nerazumljivost je do tebe. oni opisuju ono sto poznaju - ti ne razumijes. tvoj problem. ne bih se slozila da se sve moze tako jednostavno opisati.
niti razumjeti bez iskustva.
Ne bih rekao da mi je covjek po imenu Manu ista opisao, ili objasnio... zato ga i bodem da mi konkretno objasnjava. No on nece, valjda je meditacija ucinila da bude tako miran pa da jedino sto zna jest nazivati covjeka glupim cobaninom.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
ti bi nesto. netko drugi bi nesto drugo. vidi cuda.
i ja bi svasta.
Ne bi ja nista, ali ukljucujem mogucnost da bi to bila jedina stvar koju mozda odem isprobati... i budi sigurna da to ne bi bilo djelomicno, nego cjelovito prihvacanje određenih vrijednosti...

Ne mozes zivjeti u betonskoj zgradi i umisljati si da si indijanac, da imas "indian spirit"... ne mozes meditirati i umisljati si da si yoga i da zracis... ne mozes prakticirati wiccu i misliti da si travarica-vjestica iz srednjeg vijeka...

Da bi istinski dozivio duh te magije moras odbaciti sve okove kapitalizma i profiterskog nacina zivota, moras napustit kult ekonomije i smrti i otici tamo gdje je kult zivota... a zelenih zablji(dolara)nema. Lame, lame...

Meditacije i mudrosti sa istoka i zapada su veoma popularne upravo zato sto je na taj nacin najlakse si umisliti da si pobjegao iz kandzi mrtvoga, propadajuceg svijeta... jer prakticki kroz meditaciju ne moras nista uciniti: nego samo sjediti.


Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
nisam niti ostra niti ostrija. niti se iskljucivo tebi obracam svojim upisima.
Jesi, ostra si... a to je bolje nego da razgovor zamre.
__________________
forget-me-not: reci kako ti se sad svidja moj avatar? :)
Zelengor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:47   #145
Quote:
Lame Deer kaže: Pogledaj post
Ma daj ramana je u kuhinji sjeckao mrkvice i pomidore i igrao se s majmunima i davao kravama jest i nisu mu trebali nikakvi posebni uvjeti niti ih je prihvacao i uvijek je tupio da je on bhagavan ko i svi drugi. Da nema razlike osim sto on to zna A nije odgovarao zato sto mu se ili nije dalo ili je vidio da pitatelj pita samo da mu ovaj na tacni posluzi ono sto i sam moze vidit. Nije odgovarao na svako glupo pitanje. Pustio bi da pitatelj sam malo "mućne glavom", a ne na svaki impuls da ide "vani" tražit odgovore.

Neem Caroli Baba bjezao od "pastve" kad bi se skupili oko njega i nije trazio susrete ni s Mesicem ni s Indirom Gandi, ni s popovima ni s UNom. Niti je na sluzbene stranice stavljao da je "priznat od ceske vlade"



So what? Sta bi ovo sad trebalo znacit? De mi pojasnite. Da je njemu eto Primorac dao priznanje. Ili Vlahusic. Ili Cobankovic



Ah, da...to je karma....


Ma dajte ljudi............
to se ni meni ne svidja, al osobna stvar. Kako rekoh da bi nekog optuzio morao bi raditi nesto sto bih smatrao nemoralnim, necasnim, nedostojnim.. ovo sve nije nista sto bi diskvalificiralo. A ovi drugi koje si naveo nisu bili predstavnici i ucitelji hatha/raja yoge, nisu osmisljali i predstavljali takve sisteme (koji su onda i psihofizicki rekreativni/zdravstveni sustavi, ne samo duhovni) pa da bi ih imalo smisla priznavat od nekih institucija, naravno da oni ne priznaju neka prosvjetljenje isl...

Ramana je mmozda i bio jednostavan, al sumnjam da je to sprijecilo obozavanje ucenika:



__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:53   #146
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
jel realiziran ne znam, to su vasi osobni dojmovi, rekoh da u taj dio price ne ulazim.

Za ovo drugo - da, zna ljude koji su s njim sjedili i pricali i to dosta. Cak sam i ja imao priliku (ali nisam) na ovim velikim seminarima, mos mislit da je to neki veliki problem kad boravi u ashramu ili sl, a posebno ranijih godina kad nije bilo tolko ucenika okolo.
Eto onda povlacim to ako je tako. Mea culpa.

Iako, nekako sam stekao sasvim drugaciji dojam, po beskrajnim pricama jedne kolegice koja je zajedno s deckom vec godinama clan organizacije. Decko joj je cak instruktor: kanal vjecne mudrosti i ljubavi.



Najveci biser u prici bio je kad su u Samoboru, ne..u Cakovcu prenosili neka nova izdanja starih Svamidjijevih knjiga (razlika je bila ta sto je na novima bila Njegova slika) i kao pocela padat kisa, neka cura stavi knjigu na glavu, a ovi ju pocnu spotat okolo da kako se usudi stavljat Njegovu sliku na glavu da kisne

Znam, kakve veze ima on s time kako mu se sljedbenici ponasaju, ali opet, meni to sve u svemu jaaaako smrdi.

A mozda je do mojih naocala. A mozda i nije. A mozda je oboje. A mozda su u sumi......
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:59   #147
Quote:
Lame Deer kaže: Pogledaj post
Eto onda povlacim to ako je tako. Mea culpa.

Iako, nekako sam stekao sasvim drugaciji dojam, po beskrajnim pricama jedne kolegice koja je zajedno s deckom vec godinama clan organizacije. Decko joj je cak instruktor: kanal vjecne mudrosti i ljubavi.



Najveci biser u prici bio je kad su u Samoboru, ne..u Cakovcu prenosili neka nova izdanja starih Svamidjijevih knjiga (razlika je bila ta sto je na novima bila Njegova slika) i kao pocela padat kisa, neka cura stavi knjigu na glavu, a ovi ju pocnu spotat okolo da kako se usudi stavljat Njegovu sliku na glavu da kisne

Znam, kakve veze ima on s time kako mu se sljedbenici ponasaju, ali opet, meni to sve u svemu jaaaako smrdi.

A mozda je do mojih naocala. A mozda i nije. A mozda je oboje. A mozda su u sumi......
a cuj, ti si pitao pozna li takvih ljudi, ja reko ne znam za njega al ja poznam itd.. a sad za globalnu sliku morao bih imat vise informacija. Kako rekoh ni meni se neke stvari ne svidjaju u samoj prici iako mi je Swamiji legenda . Na zadnjem seminaru mi se nije svidila ni sama atmosfera ni prica, previse me podsjecala na neke stre flafinjuejdj dane, a to je opet mozda neka moja psiha sta mi se dize zeludac na to.. u stvari gotovo sigurno jest... no sve sta mogu rec je da mi se ne svidja il da se s necim ne slazem il da mi osobno ne lezi, no jos nisam naisao na informaciju koja bi me uvjerila da u Swamijiju ima ista lose ili da mulja ili se lazno predstvlja isl, tj da postoji ista objektivno sto bi se moglo prigovorit, a u ova doba interneta kada se najmanja sitnica odmah dozna to dosta govori.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:03   #148
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
to se ni meni ne svidja, al osobna stvar. Kako rekoh da bi nekog optuzio morao bi raditi nesto sto bih smatrao nemoralnim, necasnim, nedostojnim.. ovo sve nije nista sto bi diskvalificiralo. A ovi drugi koje si naveo nisu bili predstavnici i ucitelji hatha/raja yoge, nisu osmisljali i predstavljali takve sisteme (koji su onda i psihofizicki rekreativni/zdravstveni sustavi, ne samo duhovni) pa da bi ih imalo smisla priznavat od nekih institucija, naravno da oni ne priznaju neka prosvjetljenje isl...

Ramana je mmozda i bio jednostavan, al sumnjam da je to sprijecilo obozavanje ucenika:




Ma ne optuzujem ga ja za nesto posebno, osim za to da malo vara i zavlaci u vezi "uvida". Po onom sto prica mi se ne cini da je bas "skontao" ONO. Uvijek iznova provire nogice

A ucenici ko ucenici. Na tim slikama tu se vidi da kurca nisu shvatili sto je pjesnik htio rec. Na prvoj ocu rec. A nemozes ih odbit sasvim. Uvrijedili bi se. A ni odbijanje samo po sebi nije nikakav znak. Dapace, bas to odbijanje cesto znaci da se covjek preozbiljno shvaca i veze. E sad.....pitanje je koliko ce tko ciniti ustupaka.

PS. Nije bhakti sklopit ruke i ljubit noge i ljutit se kad netko "povrijedi" ucitelja

Mano, mano......
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:06   #149
Quote:
Zelengor kaže: Pogledaj post
Onako kao kad vrtlaris, posvetis se ruzama... radis nesto kretivno osjecas zadovoljstvo i tako. Sta je to nego mir? Zar postoji neki drugi mir?
to jest mir.
ne na papiru, tj na ekranu, nego u vrtu s ruzama.

Quote:
U buducnosti mi pada na pamet saditi sumu, pravu sumu, visokog gustog listopadno zimzelenog drveca... kakav uzitak, kakvo veselje, kakav duh, kretivnost... najveca, veca od bilo kakve umjetnosti... eto, to je mir, zar nije?
to ti najbolje znas.

Quote:
Vidi, nije li lako u nekom samostanu postici taj "mir" o kojem ti pricas kad si izoliran od bilo kakvih problema, na vrhu planine... i sve sto radis je kontemplatiras o tom "miru"... jedini problem ti moze eventualno biti povremena erekcija u penisu, a da prostis neki to rijese macetom.
Da mi je vidit tog miroljubivog nirvanistu koji bi se svojom nirvanom i meditacijom suocio sa zbiljskim gadostima koje se događaju u svijetu...
ja kad kazem "mir" ne mislim na izoliranost u nekom samostanu i duboku kontemplaciju o tom miru, nego smirenost u svakom slucaju, u svakodnevnim situacijama. pomirenje sa sobom i svime oko sebe. kad se sjedinis s Bogom u srcu
ispunjenost.
sadnja ruza u vrtu... svejedno.
zasto je problem povremena erekcija u penisu?

Quote:
Ne poricem da ima ljudi koji svojoj duhovnosti posvecuju vise vremena... ali nisu to neki ljudi koji "znaju put" ili koji su "prosvjetljeni"... nisu to ljudi koji putuju u druge dimenzije... po meni, to su samo ljudi koji su imali prilike i srece da se mogu malo vise posvetiti istrazivanju "mira" dok se mi ostali moramo posvetiti proucavanju "motike".
niti ja ne tvrdim da ima ljudi koji "znaju put", neki univerzalni put. ali svoj put mozda imaju. tim bolje ako ih tim putem vodi srce. i otkud ti znas u koje dimenzije oni putuju a u koje ne?
taman da te netko i natjera "svojim putem", ili tim univerzalnim putem, ti ne mozes nego ici svojim putem. pa neka je to i proucavanje motike.


Quote:
Ne bi ja nista, ali ukljucujem mogucnost da bi to bila jedina stvar koju mozda odem isprobati... i budi sigurna da to ne bi bilo djelomicno, nego cjelovito prihvacanje određenih vrijednosti...

Ne mozes zivjeti u betonskoj zgradi i umisljati si da si indijanac, da imas "indian spirit"... ne mozes meditirati i umisljati si da si yoga i da zracis... ne mozes prakticirati wiccu i misliti da si travarica-vjestica iz srednjeg vijeka...

Da bi istinski dozivio duh te magije moras odbaciti sve okove kapitalizma i profiterskog nacina zivota, moras napustit kult ekonomije i smrti i otici tamo gdje je kult zivota... a zelenih zablji(dolara)nema.

Meditacije i mudrosti sa istoka i zapada su veoma popularne upravo zato sto je na taj nacin najlakse si umisliti da si pobjegao iz kandzi mrtvoga, propadajuceg svijeta... jer prakticki kroz meditaciju ne moras nista uciniti: nego samo sjediti.
zasto bi si uopce umisljao da si nesto sto nisi? o tome ti pricam kad spominjem mir. a s druge strane, mozes si svasta umisliti. i umisljas. ne samo ti...
s obzirom da ne mogu otici tamo gdje sam si ja umislila da bi mi bilo bolje umjesto u ovim okovima kapitalizma i kulta ekonomije, trazim upravo taj mir, u sebi, ne u zemljopisnoj duzini i sirini.
i pritom mi nisu ni najmanje bitne neke isfurane mudrosti s istoka i zapada, vec ono sto iskreno osjecam da mi je bitno.
a najsmijesnije od svega mi je kada covjek koji nadje svoj mir (kao npr mano) biva meta nemirnih jer je vama nerazumljivo ono sto on dozivljava.
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:09   #150
Quote:
Lame Deer kaže: Pogledaj post
Ma ne optuzujem ga ja za nesto posebno, osim za to da malo vara i zavlaci u vezi "uvida". Po onom sto prica mi se ne cini da je bas "skontao" ONO. Uvijek iznova provire nogice
ONO.. OVO.. nesto TRECE...

to je previse subjektivno...

Mislis da je dokaz da je neko skuzio ONO da od njega cujes retoriku Jnanija. Ali to neces cut od Bhakte (makar i vrhunskog bhakte poput Gaurange) niti od jogina kao sto je Swamiji. Bhakta ima bhakti retoriku, pristup, metodologiju i nacin poducavanja, yogin yoginsku itd.. Ljudi uvijek misle da su oni (i njihovi putevi i dosezi shvacanja i duha) mjerilo svih stvari. Pa bhakta mjeri jnanija njegovom kolicinom bhaktia, a jnani bhaktu njegovom jnanom... to nema smisla..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:10   #151
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ONO.. OVO.. nesto TRECE...

to je previse subjektivno...

Mislis da je dokaz da je neko skuzio ONO da od njega cujes retoriku Jnanija. Ali to neces cut od Bhakte (makar i vrhunskog bhakte poput Gaurange) niti od jogina kao sto je Swamiji. Bhakta ima bhakti retoriku, pristup, metodologiju i nacin poducavanja, yogin yoginsku itd.. Ljudi uvijek misle da su oni (i njihovi putevi i dosezi shvacanja i duha) mjerilo svih stvari. Pa bhakta mjeri jnanija njegovom kolicinom bhaktia, a jnani bhaktu njegovom jnanom... to nema smisla..


erm, da me ne brise, drago mi je da si komentirao ono isto sto sam i ja htjela, samo na svom jeziku
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:14   #152
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
a cuj, ti si pitao pozna li takvih ljudi, ja reko ne znam za njega al ja poznam itd.. a sad za globalnu sliku morao bih imat vise informacija. Kako rekoh ni meni se neke stvari ne svidjaju u samoj prici iako mi je Swamiji legenda . Na zadnjem seminaru mi se nije svidila ni sama atmosfera ni prica, previse me podsjecala na neke stre flafinjuejdj dane, a to je opet mozda neka moja psiha sta mi se dize zeludac na to.. u stvari gotovo sigurno jest... no sve sta mogu rec je da mi se ne svidja il da se s necim ne slazem il da mi osobno ne lezi, no jos nisam naisao na informaciju koja bi me uvjerila da u Swamijiju ima ista lose ili da mulja ili se lazno predstvlja isl, tj da postoji ista objektivno sto bi se moglo prigovorit, a u ova doba interneta kada se najmanja sitnica odmah dozna to dosta govori.
Jos jednom velim, ovdje se radi o finesama, a ne o necem kriminalnom. A eto, pod cijenu sveopceg ismijavanja i ridikuliziranja, tvrdim da sam u stanju primjetiti te finese.
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:25   #153
Quote:
Lame Deer kaže: Pogledaj post
Jos jednom velim, ovdje se radi o finesama, a ne o necem kriminalnom. A eto, pod cijenu sveopceg ismijavanja i ridikuliziranja, tvrdim da sam u stanju primjetiti te finese.
a ne znam, mozda..

jednom su Ramanu pitali o nekim duhovnim temama i ovaj je rekao da ne zna o tome, da je on imao odredjeno iskustvo, to poducava i to je to...

Swamiji je raja yogin i to poducava i to je to.

Neko treci je bhakta i to poducava...

a nama se nesto vise lili manje svidja i smatramo ga vise ili manje istinitim... no kako Swamiji propagira raja yogu, smatra se autoritetom i uciteljem u okviru iste, poducava metodu iste, koristi retoriku iste itd onda je i to domena unutar koje se moze razgovarati o vjerodostojnosti. Sigurno nece nikad zvucat kao Ramana niti kao Gauranga..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:29   #154
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ONO.. OVO.. nesto TRECE...

to je previse subjektivno...

Mislis da je dokaz da je neko skuzio ONO da od njega cujes retoriku Jnanija. Ali to neces cut od Bhakte (makar i vrhunskog bhakte poput Gaurange) niti od jogina kao sto je Swamiji. Bhakta ima bhakti retoriku, pristup, metodologiju i nacin poducavanja, yogin yoginsku itd.. Ljudi uvijek misle da su oni (i njihovi putevi i dosezi shvacanja i duha) mjerilo svih stvari. Pa bhakta mjeri jnanija njegovom kolicinom bhaktia, a jnani bhaktu njegovom jnanom... to nema smisla..
Tebi je to subjektivno, al bogme meni nije. U jednom trenu dolazi "tocka" gdje je jasno sto misli onaj koji te pita: ZNAS LI?

cesto ne treba ni pitat, sve bude jasno.

Ne pomaze tu subjektivnost

Priznajem i bhaktu i jnanu i sve ostalo. Cak i one koji koji pojma nemaju o svim tim pravcima. Al ne priznajem "realizaciju" nekog tko veli da je "realiziran" a niti da spomene ovo dolje....kamo li da "pjeva".

Onog kojeg si imao na avataru, Nammalvara, ono je nesto drugo.

Nammalvar:
"I was in a maze, sticking to “I” and “mine”; I wandered without knowing my Self. On realising my Self I understand that I myself am You and that “mine” (i.e., my possessions) is only You.”




Ansari of Herat:
Know that when thou learnest to lose thy self
Thou wilt reach the Beloved.
There is no other secret to be revealed,
And more than this is not known to me.


Kabîr: "When you unite love with the Lover, then you have love's perfection."


Sve se svodi na isto, Beljki

Jel primjecujes?

Kad dolazi onaj "mir". Kad "zaboravis" "sebe". Kad nisi svjestan da postojis "ti" koji je suprostavljen "svijetu". I to je to. Zato ima ljudi koji cijeli zivot na polju kopaju i nista im drugo ne treba. Jer sto god da radis i dozivljavas - dozivljavas i zivis sebe.

Kazu englezi: Enjoy YOURSELF.

PS. Mozes ti meni sad govorit da ja to ne zivim iz trena u tren, da serem o necem sto ne zivim, al to je ko da nekom osporavas uvid da se zemlja vrti oko sunca samo zato sto on to ne osjeca svaki tren. Dakle, nije relevantno, jer to ne govori nista o tome vrti li se zemlja oko sunca ili ne. Dosta je jednom jasno vidjet.
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 20:29   #155
Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
to jest mir.
ne na papiru, tj na ekranu, nego u vrtu s ruzama.
Ne razumijem sto hoces da kazes...

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
to ti najbolje znas.
Da.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
ja kad kazem "mir" ne mislim na izoliranost u nekom samostanu i duboku kontemplaciju o tom miru, nego smirenost u svakom slucaju, u svakodnevnim situacijama. pomirenje sa sobom i svime oko sebe. kad se sjedinis s Bogom u srcu
ispunjenost.
sadnja ruza u vrtu... svejedno.
I ja mislim na to, samo nitko da mi objasni zasto su za to potrebni gurui, vjezbe, meditacije, cakre... kad je to jednostavno.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
zasto je problem povremena erekcija u penisu?
I ja se to pitam, erekciju u penisu smatram pozeljnom sto je cesce moguce.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
niti ja ne tvrdim da ima ljudi koji "znaju put", neki univerzalni put. ali svoj put mozda imaju. tim bolje ako ih tim putem vodi srce. i otkud ti znas u koje dimenzije oni putuju a u koje ne?
Ne znam nego pretpostavljam... jerbo sam cuo za neke cudne sposobnosti yogija, teleportacija, pa mi malo cudno, da ne kazem kako mislim da je to laz.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
taman da te netko i natjera "svojim putem", ili tim univerzalnim putem, ti ne mozes nego ici svojim putem. pa neka je to i proucavanje motike.
Da.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
zasto bi si uopce umisljao da si nesto sto nisi?
Ne umisljam, ako bi isao u amazoniju ja bi ostao ja, samo bi promjenio lokaciju, drustvo, odnose, prioritete.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
o tome ti pricam kad spominjem mir. a s druge strane, mozes si svasta umisliti. i umisljas. ne samo ti...
Ne bih rekao da nesto umisljam a da mislim da je to sto umisljam stopostotna istina, sumnjicav sam prema svojim mislima...

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
s obzirom da ne mogu otici tamo gdje sam si ja umislila da bi mi bilo bolje umjesto u ovim okovima kapitalizma i kulta ekonomije, trazim upravo taj mir, u sebi, ne u zemljopisnoj duzini i sirini.
i pritom mi nisu ni najmanje bitne neke isfurane mudrosti s istoka i zapada, vec ono sto iskreno osjecam da mi je bitno.
Bravo za tebe, također: to i ja radim.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
a najsmijesnije od svega mi je kada covjek koji nadje svoj mir (kao npr mano) biva meta nemirnih jer je vama nerazumljivo ono sto on dozivljava.
Kako ce mi biti razumljivo kad covjek nece da prica sa mnom... i ja sam nasao svoj mir pa hocu pricati s njim o tome ako on hoce... Ne znam zasto nece.

On nije nicija meta, ljudi ga bodu, pitaju, malo se smiju... on mora biti iznad toga, ne smije ga to pogađati, a pogotovo ne smije pomisljati i obznanjivati povlacenje sa foruma, i topica zbog toga. Kakva li mu je to onda meditacija kad ga nije ucinila malo otpornijim i mirnijim. Upravo je on imao ispad ovdje gdje vrijeđa ljude... koji njega nisu uvrijedili.

Stoga Mano, pozivam te na dijalog... mozes me pitati sto god zelis, a isto ja bidem tebe, dam ti ozbiljne odgovore, a i ti meni... sta kazes?

Lame: poscisti malo pretinac... ne morem ti poslat odgovor na "kumasine". .
Znam, nije ni tebi lako...
__________________
forget-me-not: reci kako ti se sad svidja moj avatar? :)
Zelengor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 20:52   #156
@lame
lame sorry za ono 'čoban' digo si mi živac..

@zelengor
nemaš kaj sa mnom diskutirat o meditaciji vidiš i sam kako reagiram, pa prema tome nisam kompetentan ... nemam ti ja pojma o meditaciji

Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 21:05   #157
Quote:
Zelengor kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sto hoces da kazes...
hocu da kazem otprilike ono sto je u jednom postu i lame deer rekao:

Kad dolazi onaj "mir". Kad "zaboravis" "sebe". Kad nisi svjestan da postojis "ti" koji je suprostavljen "svijetu". I to je to. Zato ima ljudi koji cijeli zivot na polju kopaju i nista im drugo ne treba. Jer sto god da radis i dozivljavas - dozivljavas i zivis sebe.

Quote:
I ja mislim na to, samo nitko da mi objasni zasto su za to potrebni gurui, vjezbe, meditacije, cakre... kad je to jednostavno.
ne znam, ne bih rekla da su potrebni, sve to sto si nabrojio, ili bilo sto drugo. mislim, to sam vec rekla. a opet, zasto bi nuzno bili suvisni ili "krivi"?
kad vec spominjes taj mir... mislis stvarno da je do njega tako lako i jednostavno doci? ja ne mislim...
odnosno, vidim da nije. dodje, pa se zagubi. a drs ga ti ako mozes.
ali nacin na koji dolazis do njega, samo je na tvoj izbor.
iako, ne trazim zato "gurua". ali u nekoliko osoba nadjem refleksiju svoje "iskre" kad ju "zagubim". i to je moj nacin.
mozda netko drugi treba putovati u indiju ili u amazoniju, osjecaju da moraju citati odredjenu literaturu, vjezbati odredjene tehnike. iako je sve u tebi.

Quote:
I ja se to pitam, erekciju u penisu smatram pozeljnom sto je cesce moguce.
ne razumijem sto zelis da kazes...

Quote:
Ne znam nego pretpostavljam... jerbo sam cuo za neke cudne sposobnosti yogija, teleportacija, pa mi malo cudno, da ne kazem kako mislim da je to laz.
a cuj.. teleportacija.. hmmm...
ne znam, ne bavim se tim stvarima. niti me zanimaju. trenutno.

Quote:
Ne umisljam, ako bi isao u amazoniju ja bi ostao ja, samo bi promjenio lokaciju, drustvo, odnose, prioritete.
zasto? zar ih ne mozes promijeniti upravo tu gdje jesi? zasto su ti bitni ti prioriteti? nasao si svoj mir, za cime jos tragas?
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 21:12   #158
Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
hocu da kazem otprilike ono sto je u jednom postu i lame deer rekao:

Kad dolazi onaj "mir". Kad "zaboravis" "sebe". Kad nisi svjestan da postojis "ti" koji je suprostavljen "svijetu". I to je to. Zato ima ljudi koji cijeli zivot na polju kopaju i nista im drugo ne treba. Jer sto god da radis i dozivljavas - dozivljavas i zivis sebe.
Ok, sad razumijem. No, nemoj citirati dragog... on i ja imamo poseban odnos, vrlo prisan i intiman.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
ne znam, ne bih rekla da su potrebni, sve to sto si nabrojio, ili bilo sto drugo. mislim, to sam vec rekla. a opet, zasto bi nuzno bili suvisni ili "krivi"?
kad vec spominjes taj mir... mislis stvarno da je do njega tako lako i jednostavno doci? ja ne mislim...
odnosno, vidim da nije. dodje, pa se zagubi. a drs ga ti ako mozes.
ali nacin na koji dolazis do njega, samo je na tvoj izbor.
iako, ne trazim zato "gurua". ali u nekoliko osoba nadjem refleksiju svoje "iskre" kad ju "zagubim". i to je moj nacin.
mozda netko drugi treba putovati u indiju ili u amazoniju, osjecaju da moraju citati odredjenu literaturu, vjezbati odredjene tehnike. iako je sve u tebi.
Uredu je, ne mislim nuzno da su odmah krivi gurui, ne mora to biti nesto lose.


Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
ne razumijem sto zelis da kazes...
Vraga ti ne razumis... Lame, pokazi joj covice.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
a cuj.. teleportacija.. hmmm...
ne znam, ne bavim se tim stvarima. niti me zanimaju. trenutno.
Ni mene, ali me zanima kako neki zive na prani besplatno... to meni treba: nista ne radit a imat kruv.

Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
zasto? zar ih ne mozes promijeniti upravo tu gdje jesi? zasto su ti bitni ti prioriteti? nasao si svoj mir, za cime jos tragas?
Mozda odem tamo tako zivjeti pa ako mi se svidi vise od ovoga sad ostat cu...
__________________
forget-me-not: reci kako ti se sad svidja moj avatar? :)
Zelengor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:10   #159
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Nemaju imena. Naprosto su meditacije. Još od 20-ih godina svog života odustao sam od razvikanih gurua i njihovih razvikanih imenovanih tehnika.
Meditiram. Mogu ti opisati kako to radim, ali ti ne mogu napisati po kome to radim, jer ne padam na gurue, gurače, gurđijeve i sve druge gurabije.
Hajde ih opiši, molim te. Ova tema bi trebala i služiti za takve opise. Što ti osjećaš da se promijenilo (u tebi, oko tebe) od kad meditiraš?
Ja tebe niti ne mogu zamisliti kao učenika nekog gurua. Velik broj ljudi teško prihvaća učitelje (govorim i iz vlastitog iskustva). Ipak tim prihvaćanjem priznaješ da ne znaš sve, da trebaš pomoć, a to baš i nije lako priznati.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:12   #160
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Hajde ih opiši, molim te. Ova tema bi trebala i služiti za takve opise. Što ti osjećaš da se promijenilo (u tebi, oko tebe) od kad meditiraš?
Promijenilo se to da više nemam neodlučnosti kada treba djelovati. Nađem snagu kada mi je potrebna. I ne brinem se kada me dokače nevolje.

Quote:
Ja tebe niti ne mogu zamisliti kao učenika nekog gurua. Velik broj ljudi teško prihvaća učitelje (govorim i iz vlastitog iskustva). Ipak tim prihvaćanjem priznaješ da ne znaš sve, da trebaš pomoć, a to baš i nije lako priznati.
Prihvaćam gurua, ali u mojoj blizini oni ljudi koji su bolji od mene ne nazivaju sebe guruima. Oni pak koji se nazivaju guruima, su budale.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.