Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 15:03   #861
Pozz. Je li ko zna da li se uzv kukova u splitu radi samo na krizinama ili se moze obavit i na skolskoj poliklinici? Naime, sa prvin ditetom uzv san obavila na dispanzeru i dosla smo na red za misec dana. To je bilo prije 5 godina pa ne znan je li se to prominilo. Izgleda da se na krizinama ceka vise od misec dana.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:45   #862
Mame pomozite, gdje se u Zagrebu najmanje čeka za uzv kukova ( na uputnicu) ? Hvala
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 00:10   #863
Imam pitanje: da li se uzv kukova ponavlja i sa pet mjeseci? Bili smo jučer na pregledu i muž i ja smo čuli različito iako smo bili u istoj prostoriji. Ja sam čula da treba doći sa pet mjeseci ponovo, on nije...na papiru ništa ne piše.


Što se tiče ovog gdje se može najranije doći na pregled u Zgb, nama je doktor Bačić na Šalati rekao da se tamo ne treba čekati termin koji se dobije pri naručivanju nego da se nazove i dođe do bebinog šestog tjedna.
Mi smo tupavo čekali termin pa nas je dočekao sa pitanjem što smo toliko čekali a pedijatrica nam rekla da ne moramo ići privatno mi smo je poslušali, a nismo znali da se to može jednostavno požuriti. Ajde, malenoj su kukići super duper pa je ispalo ok, ali da nije...
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 00:20   #864
mi smo dosta kasno dobili termin na šalati ( sa 5. mjeseci), pa smo ranije otišli privatniku. nismo otkazali termin na šalati nego smo ga iskoristili. doktor nas je dobro oprao kaj krademo nekom drugom termin tko još nije obavio pregled jer su gužve, a na prvom uzv je bilo sve uredno, te da je ionako već kasno u toj dobi dolaziti. tak ak je sve ok ne trebate opet ići.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 00:29   #865
e, da- nama je pedica rekla nek svejedno odemo obaviti i taj drugi pregled, tak da se ne čudiš ak i tebi veli.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 00:40   #866
Hvala! Dobro je da znam sto ocekivati.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 13:52   #867
Prvi pregled obavili kad je imala cca dva mjeseca. Sve bilo ok, ali naruceni opet s cca pet mjeseci. Razlog: porod cr.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 14:49   #868
drugi put se narucuju djeca kojoj je sve ok ali kukovi nisu do kraja okostali. inace ako je na prvom pregledu kuk "gotov" i sve je ok, ne narucuje se vise
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 22:42   #869
Vidis, kod nas to nije bio razlog za drugo narucivanje. Razlog je porod carskim rezom. Imam napismeno. Ali taj ortoped je po mnogocemu sumnjivo lice... Skoro sam dijete vodila privatno jer mi je rekao da je kuk ok, okostalo sve, ali neka dodjem jos jednom, a da u medjuvremenu dijete stavim u hodalicu jer vidi da moze rano prohodati pa da ne nanasam okolo. Tako je on svoju djecu.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 21:00   #870
Quote:
barby_brane kaže: Pogledaj post
molim vas gdje u rijeci mogu otici s bebom na privatan pregled kukova? i koliko otprilike kosta?
Pridružujem se pitanju! Nije mi bitna cijena, nego da se ne čeka dugo na pregled i da mi netko stručan pregleda dijete.

Čula sam horror priče o Kantridi (gdje nas je naručila naša pedijatrica), pa molim friška iskustva - da li se i dalje mora uzeti cijeli dan kako bi se obavio pregled uz seljakanja iz jedne u drugu prostoriju i da li 90% djece dobije remenčiće?

Unaprijed hvala!
Brontola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:01   #871
Zašto se ne naručite u Lovran?
Mi smo s malim tamo išli. Preko maila se naručili, dobili svoj termin i u jako kratkom roku sve obavili.
Na Kantridi se svi naručuju u isto vrijeme, pa kako se tko prijavi na šalteru tako se ulazi. Pa se još desi da ultrazvuk mora na intenzivnu pa ti skoro i večera treba.
Mali je 3 puta na Kantridi radio ultrazvuk mozga i iskustvo mi nije bas naljepše.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 11:12   #872
Quote:
Brontola kaže: Pogledaj post
Pridružujem se pitanju! Nije mi bitna cijena, nego da se ne čeka dugo na pregled i da mi netko stručan pregleda dijete.

Čula sam horror priče o Kantridi (gdje nas je naručila naša pedijatrica), pa molim friška iskustva - da li se i dalje mora uzeti cijeli dan kako bi se obavio pregled uz seljakanja iz jedne u drugu prostoriju i da li 90% djece dobije remenčiće?

Unaprijed hvala!
bolnica nemec na matuljima. dječiji ortoped dr. ernest irha. nemojte ići na kantridu, neljubazni su, čeka se i onda još ne naprave kako treba.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 21:19   #873
Puno hvala na odgovorima!

Nazvala ja jutros Bolnicu Nemec i imala totalnu sreću - UZV kukova bebama rade dva puta mjesečno i upravo je danas bio jedan od tih dana, te su imali slobodan termin Došla ko čovjek, javila se na šalter, teta na šalteru nas uputila do ordinacije, dr. Irha nas odmah pozvao unutra, pregled obavio u 5 minuta, popričao s nama i posavjetovao nas ko čovjek, iskeširali 280 kn, i sretni ekspresno otišli doma bez da je beba stigla ni zacviliti. S moje strane tople preporuke.

Koliko sam vidjela po netu dr. Irha je renomirani dječji ortoped, tako da u njegov nalaz imam apsolutno povjerenje. Ljubazan je i susretljiv, te ne samo da je odgovorio na moja pitanja o bebi već i o mojoj skoliozi.

Za sve novorotkinje i buduće mame prenašam što je meni rekao - doći na pregled s bebom starom 2 mj. a koja nema zdrave kukiće je prekasno - jedino preostaju invanzivne metode za liječenje. Čudo jedno - pedijatri i ortopedi se ne slažu meni pedijatrica rekla da nema smisla raditi UZV kukića prije nego beba bude stara 2 mj. jer se tada na UZV ne može vidjeti pravilno okoštavanje...ehhhh... i još mi je rekao da ukoliko u obiteljskoj anamnezi postoji povijest bolesti kukova ili je dijete nošeno na zadak se UZV mora obavezno ranije obaviti budući su isto rizični faktori da s bebinim kukićima nešto neće biti u redu.
Brontola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 23:44   #874
Quote:
Brontola kaže: Pogledaj post
meni pedijatrica rekla da nema smisla raditi UZV kukića prije nego beba bude stara 2 mj. jer se tada na UZV ne može vidjeti pravilno okoštavanje...ehhhh...
ako se dobro sjećam nama je dr. rekao da je bolje što ranije jer ako postoji problem lakše i brže se riješi dok ne okošta. e, sad se ne sjećam koliko je to "što ranije"
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 08:11   #875
tocno je i jedno i drugo tj, ima smisla raditi ranije, dapace, ali ako je sve uredu na prvom uzv onda treba ponoviti jos jednom kad pocnu okostavaiti. za svaki slucaj da se vidi da se sve ok razvilo.
inace, sama logika kaze da je dobro sto ranije, prije okostavanja, jer se iscasenja bolje i brze rjesavaju
moja je remencice dobila s 2 tjedna
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 11:39   #876
mi smo uzv prvo napravili privatno jer se u bolnicama naravno čeka, a onda smo kasnije iskoristili taj termin u bolnici. dr. je popizdio na nas da zakaj smo došli kad smo to već obavili jer se ionak počelo okoštavati, a kao drugima krademo termin. a pedica i privatnik su rekli da slobodno odemo još jednom kad već imamo termin.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 08:10   #877
pa da, treba jos jednom provjeriti kad pocne okostavati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 23:23   #878
Mi smo obavili s 1,5 mj., sve je bilo u redu, i nije nam receno da moramo ponavljat. Ni pedica, ni ta dr.kod koje smo snimali nisu nista spominjale.
Kad bi bilo dobro ponovo otic? Ako 8 mj.nije prekasno, otisla bi ponovo.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 08:20   #879
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa da, treba jos jednom provjeriti kad pocne okostavati
Summer, sjećam se da je tvoja cura nosila remenčiće pa da te pitam da li je još uvijek vodiš na kontrole?
Ja sam svoju vodila do drugog rođendana i poslije nisam.A kao rečeno je da bi bilo dobro do puberteta kontrolirati.
Dok je nosila remenčiće išli smo na Šalatu kod dr.Đapića i nakon skidanja remenčića išli na kontrolu nakon mjesec dana. Onda smo imali jednu nakon prohodavanja,tj.godinu i pol nakon skidanja remenčića i to smo obavili privatno kod dr.Đapića koji je radio kod Polovine. I to samo zato što si termin na Šalati morao čekati godinu dana ili kod nekog drugog ortopeda koji ima slobodan termin.
I onda opet nakon godinu dana trebali ići i dobijem termin kod Polovine i u tih dan dva je pametni ministar zabranio doktorima da rade privatno i tako da to nismo obavili.
Voljela bi možda obaviti još jednu kontrolu. Ili ne moram?
Na zadnjoj kod Đapića kad je bila rekao je da je to sad sve super.
Ide mi zapravo na živce to što na Šalati čekaš termin mjesecima ili čak godinama ako želimo baš dr.Đapića,a privatno on više ne radi.
I sad ja mogu dobiti termin 03.12.2016. i kako je to dosta daleko i život je nepredvidiv i nek' mi se taj dan nešto zakomplicira ( bolest i slično ) i propustim termin onda treba raditi novi koji bi bio možda 03.09.2017.

Zna li netko da li je dr.Đapić počeo raditi negdje privatno?
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 09:28   #880
isli smo do cca 2 godine, rekao nam je jos oko kretanja u skolu da mozemo doci. buduci da je gazila na unutra rekoa je ako se ne popravi oko 4-5 da radi toga dodjemo po uloske.
nazalost, nas ortoped je u medjuvremenu umro pa smo se preselili kod onog markovca, ok je ti skroz, maloj se svidio i iz iste je "skole" ko tiefenbach (bose noge itd)
uglavnom, ne treba vise kukice kontrolirati,to je sad ok skroz
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.