Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 09:01   #21
hvala, Asteri na odgovoru. istina je da sam odgovorna i kad se treba disciplinirati nije mi teško.
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 16:17   #22
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
nije ti to dobar aspekt.
moj brat ima jupiter u kvadratu sa marsom,i još odmalena je išao na neke operacije(auto ga 3 puta udarilo),slijepo crijevo.
pa mu se te operacije iskompliciraju,pa mora ići ponovo...
prestrašno nešto

onda sam ja kasnije saznala da je taj aspekt pokazatelj lomova kostiju,operacija...
Vidi, nije ti taj aspekt pokazatelj lomova već pokazatelj pojačane fizičke aktivnosti, fizičke spremnosti, takmičarskog duha... Hoće li biti lomova i operacija, i u kojoj meri, zavisi od toga:

- u koju kuću planete upadaju
- kojim kućama vladaju
- od ostalih aspekata koje grade

Činjenica je da kvadrati uvek nose u sebi veći mogućnost povređivanja nego, na primer opozicija.
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:01   #23
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da je prilikom smrti često tranzitni Jupiter napravio neki aspekt na natalno Sunce. Posljednja pomast?
baš sam pogledala, moj djed je imao baš taj aspekt kad je umro.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 19:27   #24
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
baš sam pogledala, moj djed je imao baš taj aspekt kad je umro.
ja to cijelo vrijeme govorim, 9 polje je uskrsnuće odlazak , putovanje = strijelac, nije džabe tu Kiron suvladar strijelca. Dakle jako je to važno gledati.

netko je pitao jupiter u 8 90 Pluton ? E sad to vrijedi ako je pluton natalni ako su obje planete u tranzitu ako horoskop nije kardinalan može se lako dogoditi ništa.

ako je pluton natalan, može donijeti burnu i strastvenu vezu , koja loše završava, a ovisno o horoskopu može i donijeti nasljedstvo, međutim onda je ovdje uključeno nečije stradanje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 13:24   #25
Quote:
Asteri kaže: Pogledaj post

Jupiter je daleko od toga da uvek nosi samo dobro. Ukoliko nema izazovnih aspekata (a pri tom ima sekstile i/ili trigone) Jupiter je siguran put u bolest, gojaznost, lenjost, depresiju... Jako je nezgodan kad se utrefi u nekom tranzitnom apsektu sa Venerom , pogotovo ako sa treće strane deluje neki malefik.

Kada je "predobro" aspektovan, u zavisnosti od polja gde se nalazi može potencirati narcizam, lažno samopouzdanje, pozerstvo, gramzivost...

Ja ga najviše volim u onim čuvenim "sportskim", "lošim" aspektima sa Marsom. Čini mi se da ga se tako najbolje može iskoristiti. Mora nešto da ga pokrene da bi se potencijal Jupitera realizovao.
Tako nekako kaže i moj frend - da Jupiter nije baš tak "dobroćudan" kako ljudi uvijek misle.
Rekao mi je da on donosi "širenje" tamo gdje se nađe.
Pa sad, ako ti se proširi struk, to baš i nije neka fora, ali ako ti se prošire vidici, cool..

E sad si mi dala konačno odgovor za moju "sportsku žicu" - bar mislim da jesi. Otkad znam za sebe, non stop nekaj treniram, imam užasnu volju i želju za sportovima i najbolje se i mentalno i duhovno osjećam nakon neke sportske aktivnosti. Kao da mi je to ono, "ispušni ventil" za moju ravnotežu.
Isto tako mi je super kada se moji prijatelji ili partneri zajdno sa mnom bave nečime - svejedno da li je to badminton na travi dok roštiljamo ili nešto slično - osjećam se povezano totalno s njima i baš mi je to lijepo. Bolje mi se "posvađat" na terenu, nego verbalno unutar 4 zida - nekak mi je to zdravije i poslije smo svi sretni i smijemo se.

E sad, zanimljivo mi je koliko sam se dugo mučila da otkrijem nešto što mi baš ono leži od tih svih silnih sportova: teretana mi je bila beskrajno dosadna, ali sam nevjerojatno dugo u njoj izdržala (to valjda pragmatičan Mars u Jarcu ), trčanje mi je bilo isto dosadno, ove igre s lopticama su mi bile ful zanimljive, ali timski i tek kad sam otkrila borilačke, shvatila sam da sam tu "doma" - ono, meditacija i pokret. To mi je falilo. Duhovni aspekt u sportu takoreć.

Natalno mi je Jupiter u konjukciji s Marsom na vrhu petog polja (Jupiter na 5, a Mars na 4) i ta konjukcija radi trigon s AC i Plutonom. Usput mi još i Mars kvadrira Uran.
Sad bi mi preko toga trebao proći i tranzitni Jupiter (tj. već prolazi) - nije valjda da ću "proširit" svoje aktivnosti u klubu?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.

Zadnje uređivanje Dragonfly : 10.01.2009. at 13:37.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 14:09   #26
Naravno, ključna riječ za Ju je širenje... u principu je pozitivan no ne uvijek... kad se osoba nalazi u "lošem" periodu tranzit Ju ga može ublažiti, no isto tako ako postoji neki problem tranzitni Ju ga može proširiti, odnosno povećati , naravno ukoliko aktivira onu točku u natalu preko koje je i nastao neki problem....

Iz tog razloga nemora uvijek biti pozitivan.... naprimjer jedan grubi primjer ... iz astrološke medicine , zna se da, recimo, kancerogena stanja ne mogu proizvesti tranziti Ju i Ne, ali ih mogu proširiti. Jer to su benigne planete i mogu "donijeti" recimo benigne izrasline, ciste i sl., no međutim ukoliko se desi da već postoji neki problem sami tranziti Ju ili Ne preko područja u natalu koji je "proizveo" problem može dovesti do širenja istog... u tom slučaju , naravno da nije pozitivan...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 00:54   #27
Bog i bogme
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 02:03   #28
meni je fakat taj jupiter znao prošišati nezamijećeno.

žalosno, ali istinito.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 12:32   #29
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
meni je fakat taj jupiter znao prošišati nezamijećeno.

žalosno, ali istinito.
Isto tako i meni
Prošle godine mi je šetao kroz 11. polje, prolazio preko mjeseca, radio trigone na natalne planete u 2. I niš! Nit ostvarenja ikakvih želja, nit poboljšanja na financijskom planu.. nula.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:25   #30
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Isto tako i meni
Prošle godine mi je šetao kroz 11. polje, prolazio preko mjeseca, radio trigone na natalne planete u 2. I niš! Nit ostvarenja ikakvih želja, nit poboljšanja na financijskom planu.. nula.
Wonder, možda zato što ti Jupiter nije osobito značajan u natalu ( nema mnogo aspekata ili se ne nalazi na nekoj od osjetljivih točaka natalne karte ).
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:34   #31
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Wonder, možda zato što ti Jupiter nije osobito značajan u natalu ( nema mnogo aspekata ili se ne nalazi na nekoj od osjetljivih točaka natalne karte ).
U natalu mi je u konjukciji s Venerom i trigonu s Mjesecom (opoziciju s Uranom zanemarujem jer je orbis više od 8st.). Tako da bih rekla da mi je u ovom konkretnom slučaju trebao biti važan...
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:48   #32
Lijepo položen Jupiter, u svakom slučaju
U tom slučaju ti je, ako je u tranzitima napravio konjunkciju s natalnim Mjesecom, mogao aktivirati natalne aspekte, a zašto nije - uistinu ne znam, na to bi ti mogao odgovoriti netko tko zna više od mene. No, možda se uistinu radi o tome da treba biti na veoma istaknutom mjestu u karti da bi '' radio '' u tranzitima. Znam po sebi jer meni je vladar karte i prima nekih 8 aspekata sve zajedno i retrospektivno prateći tranzite uočila sam da je u svakom važnijem događaju u mom životu imao svoje prste Recimo, prije 12 godina, kada mi je tranzitni Jupiter posljednji puta napravio konjunkciju sa natalnim, rodila mi se sestra ( Ju, vladar 1. kuće u egzaktnom sekstilu sa Ur, vladarem 3. kuće ).

A postoji mogućnost i da si aspekt odradila na nematerijalnoj razini, da si se duhovno i emocionalno obogatila.

Zadnje uređivanje Hermione Granger : 14.01.2009. at 13:53.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:28   #33
pročitala sam nešto da tranzit jupitera 4.poljem može osobi donijeti smrt,da li može donijeti i smrt u obitelji te osobe ili samo toj osobi?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 18:47   #34
svoj prvi pravi posao dobila sam kad mi je jupiter tranzitirao 6. poljem! divno vrijeme je to bilo... smršavila sam nekih 7-8 kila gotovo iz čistog mira, a baš sam se bojala da mi taj tranzit ne donese još naslaga...
maria_5359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 19:40   #35
Quote:
Asteri kaže: Pogledaj post
Činjenica je da kvadrati uvek nose u sebi veći mogućnost povređivanja nego, na primer opozicija.
da?
daj mi malo pojasni, molim te.

moj sin ima opoziciju marsa i jupitera. misliš da je kvadrat gori?
vrlo je sportski tip, ali imao je i jednu sportsku ozljedu, koju će još dugo trebati sanirati.

inače, vidjela sam dosta često kvadrat marsa i jupitera u horoskopima sportaša, ali ne mogu se sad točno sjetiti konkretnih primjera. mislim da košarkaš dino rađa ima kvadrat marsa i jupitera. koliko znam, nije baš imao ozljeda, na sreću.
__________________
Early morning's bright sun shine, it seems a bit different today... open the window, hear the seagulls, spring is finally here...
Allegria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 23:33   #36
moja zapažanja u vezi tranzitnog jupitera su ta da kad mi je tranzitni jupiter bio u konjukciji s lilithom tad sam imala prvo seksualno iskustvo, a kad mi je par godina poslije radio sekstil sa lilithom tad sam također imala kratku avanturu(ali bez sexa.ovaj put)...pa evo ak je netko imao sličnih iskustava...





natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif
leticija5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 18:39   #37
podijelit ću i ja svoja friška iskustva s jupiterom.. na početku mjeseca mi je iz 3. kuće kvadrirao asc i malo poslije toga natalni jupiter u blizancima u 7. kući. ugl, ne znam je li on imao prste u tome, ali sam baš u to vrijeme izgubila volju za učenjem, disciplina, radne navike= 0 bodova, i nikako, ali baš nikako se nisam mogla koncentrirati.i izgubila sam 2. ispitna roka
i do prije par dana radio mi je sekstil s neptunom u jarcu u 2. kući i nisam ga ni osjetila. pretpostavljam da se trebao odraziti na materijalnom planu, ali se apsolutno ništa nije dogodilo.
ugl, kad su neki napeti aspekti redovito me bocne, a često ovi dobri tranziti prolaze totalno nezapaženo. ccc
nastja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 09:45   #38
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
svoj prvi pravi posao dobila sam kad mi je jupiter tranzitirao 6. poljem!
i ja
sad mi ide na mjesec u 9. kuću
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:45   #39
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
svoj prvi pravi posao dobila sam kad mi je jupiter tranzitirao 6. poljem! divno vrijeme je to bilo... smršavila sam nekih 7-8 kila gotovo iz čistog mira, a baš sam se bojala da mi taj tranzit ne donese još naslaga...
Ja ne znam što mi donosi tranzit Jupitera kroz 6.polje,a tek je i ušao u to polje pa ću vidjeti.I meni je prošlo glavom da bi mogao donijeti kilograme,a kako nisam sklona debljanju baš,valjda i neće.Uglavnom radi mi trigon sa MC-om od ovog mjeseca pa do veljače iduće godine,što je baš dobro...a radi i kvadrat sa Neptunom do početka iduće godine,hmm tu bi morala izgleda biti oprezna.
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:53   #40
Jupiter zna lepo da iznenadi ali mislim da mu ipak nije toliko jako dejstvo...
stipe_bp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.