Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 18:31   #1
Talking Gastarbajteri

Nisu li naši stričevi/ujaci/tete/bake/kumovi koji rade i žive vani ikone trasha? Evo par činjenica po kojima su trashastiji od svih na ovom forumu zajedno!

- konstantno se žale kako je vani teško, nema se posla, došli turci i kinezi i maznuli njima radna mjesta, ali opet s druge strane, mi smo zadrti balkanci i ne znamo kako je to u bijelom svijetu

- uvijek imaju potrebu nositi nešto izvana. Kao mi jadni, živimo u socijalizmu pa ne znamo što je Coca Cola ili Nutella. Svi moji nose apsolutno sve, od WC papira do kondoma. I što je najgore, očekuju da smo sretni kada nam ostave poluprobavljene gumene bombone iz Lidla ili Aldija za 0.25 eura.

- od tate bratić je prije par godina ponio karnister benzina jer je mislio da hrvatsko gorivo nije dovoljno kvalitetno za njegov 8 godina star Audi. Štoviše, čak je mislio da je kod nas nestašica goriva.

- ne treba zaboraviti ni specifičan ukus za uređenje eksterijera. Najljepša i najveća kuća u selu je redovito od Mate iz Duseldorfa, sa betonskim lavovima, fontanicom, solarnim lampama u obliku žabe i sličnim.

- osim istančanog ukusa za nekretnine, prijevozna sredstva su redovito Mercedesi karavani u poluraspadnom stanju sa milijun krunica oko retrovizora, kapom ili jastkukom (šahovnica naravno) na stražnjem staklu i onim drvenim nečim na vozačevom sjedalu

A kako vi doživljavate svoje rođake izvana?
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 18:36   #2
meni stric davno,davno donio dualov gramofon (ali sam ga naručila)
to je onda bila marka samo takva..iznenadio me znanjem

..i sat kukavicu smo dobili(od toga imam traume dan danas)
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:20   #3
moji imaju sovu pri ulazu u dvorište, koja budno pazi dal će netko napast drvenu vikendicu s šparhetom na drva.
__________________
jako sam si fensić s ovim tickerom: http://tickers.TickerFactory.com/ezt...fb82/event.png
Beautifully Chaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 00:03   #4
Meni su osobno najdraze poslovice koje pocinju na:

"Svabo, on ti......."
buzinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 00:34   #5
@piacere dfn samo ću reć ::: za post i temu...
sve si reko,nažalost neam šta dodat...
__________________
eh da...
°!~piXiee~!° is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 00:41   #6
Quote:
buzinho kaže: Pogledaj post
Meni su osobno najdraze poslovice koje pocinju na:

"Svabo, on ti......."

Ili kad se priča o autima/strojevima/bilo čemu iz njemačke:

E, al kad ga švabo napravi...
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 00:41   #7
Quote:
°!~piXiee~!° kaže: Pogledaj post
@piacere dfn samo ću reć ::: za post i temu...
sve si reko,nažalost neam šta dodat...
Ma sad po ljetu se svi skupljaju pa dobio inspiracije
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 00:46   #8
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
- uvijek imaju potrebu nositi nešto izvana. Kao mi jadni, živimo u socijalizmu pa ne znamo što je Coca Cola ili Nutella. Svi moji nose apsolutno sve, od WC papira do kondoma. I što je najgore, očekuju da smo sretni kada nam ostave poluprobavljene gumene bombone iz Lidla ili Aldija za 0.25 eura.
e ovo mi je najjače...
i šteke crvenog marlbora su apsolutni must have...
__________________
eh da...
°!~piXiee~!° is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 01:02   #9
Osim Mercedesa 123 karavana, vrlo je popularan, osobito među turskim i balkanskim gastićima bio Opel Rekord. Koja trešina od auta

Inače, za temu i za istaknute detalje majstore!
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 01:08   #10
kod nas u australija cjeli dan radis, pa imas para, nema odmor, malo ljudi vozit mercedes jako malo, a davat tolike pare za cigareta je glupo, ali mi zivimo super i nista nam nefali ode u hercegovini meni nije jasno kako vi tako svaki dan festate i pecete rostilj ili janje u nas nema toga nemoze se ni u brata otic ako se ne najavis... a ja njemu jedi striko kotlete pa cemo zapalit malboro i odesmo negdi na pivu (i to sa Meckom neka je 12 god stara) nalit glavu nece se gazda ljutit ako nedodem sutra na posao... jebala vas australija
__________________
Zasto?- Eto bas zato.....
kinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 01:22   #11
Ma Hrvatska je obecana zemlja. Ko je vidio radit i imat uspjesnu karijeru.
buzinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 02:31   #12
Najlegendarnije od svega je kad bi mi stric iz švabije donija punu kutiju haribo bombona i milka čokolade!
Inače, topic je !
__________________
KODEKS!
Heineken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 03:58   #13
odlicna tema
evo moji bas otisli prosli tjedan ...ja se ne zalim...dobijem odjece kad dodju
aj najjace mi je kad moj stric prvi dan kad dodje prica: "je, ma jesu kod nas place vece, al se puno i radi. ovo je mir bozji doc ovdje. tisina, nitko te ne dira..bla bla"
a dan prije nego idu doma "hebemu ma#*$...biiiiip... stalno vozi, u grad, iz grada,... vražja dječurlija se dere po ulici, ne mogu spavat"
i tako iz godine u godinu...jel da ih obavjestim da nisu u trendu, nemaju merđu?
chikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 05:40   #14
meni su svi ti ljudi što rade dolje više od 20 godina čudni(moja 2 bratića,koji frikovi)
jebo ja i nutelu i mercedes (i to su rijetki) ako ostaneš emocionalno zakinut..draži su meni redovi za benzin i kavu
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 10:43   #15
Ovo sam pokupio sa jedne strane stranice:

When a Croatian is bored of the country he was blessed to live in, he goes to Germany which is already inhabited by more Croatians than Croatia itself. When there, he will never stop saying that Croatia is the most beautiful country in the world.

Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 13:36   #16
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Ovo sam pokupio sa jedne strane stranice:

When a Croatian is bored of the country he was blessed to live in, he goes to Germany which is already inhabited by more Croatians than Croatia itself. When there, he will never stop saying that Croatia is the most beautiful country in the world.



Jučer su nam došli u posjet bakini kumovi (da, znam) i nisu se mogli načuditi da doma jedemo iz duplih tanjura. Mislim, tko je vidio da ljudi u Yugoslawien imaju doma plitke i duboke tanjure? Čovjek bi očekivao da jedemo iz drvenih posudica.
A prošli put kada su bili kod nas (peti mjesec) dobio sam ona čokoladna jaja punjena marcipanom. Možda sljedeće godine za Uskrs dobijem adventski kalendar sa malim čokoladicama?
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 14:15   #17
ništa nema bolje nego kad u razgovoru "zaborave kako se na hrvatski kaže" pa onda opletu po njemačkom da ih cijeli svijet razumije. Tamo kod njih ti na ... ono kad odeš na "ajnladungsfurhzahe"... mena kod nji ko u nas... to kod švaba, GANC ALES PERFEKT ZAJN!!

Tice ti Isusove... dojčland iber ales. A skupile se seoske babe da vide šta je Mate iz Duseldorfa donio pa se nemogu načudit toj tehnologiji. Razumiš ti mene, kod nji tamo na tankišteli, nedo ti Bog da ti vidi švaba kako fojercak pališ. Odma u Haft... jelte, ovaj... kakono se rekne u nas... Zatvor!!! Ja!!

A onda i babe naučile više šta triba reć pa i one... Ma ja.... Švaba je to!


I još sam nešto zaboravio... ZLATNI ZUBI!!! Kad prasne u smijeh, poprska ukućane, i zakocene se, misliš uguši se čovik od smija...a zubi svitle... divota za vidit!
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 14:22   #18
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
I još sam nešto zaboravio... ZLATNI ZUBI!!! Kad prasne u smijeh, poprska ukućane, i zakocene se, misliš uguši se čovik od smija...a zubi svitle... divota za vidit!


Još brčine i zlatni lanac...
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 14:43   #19
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post


Još brčine i zlatni lanac...
i zlatni sat.... Izrazito ŽUT! i prstenja, i debela narukvica. I zaboravio si spomenut... križ na lancu mora bit veći od onog koji je obješen na zidu!
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 14:51   #20
...a svi muškarci imaju na ruci prsten sa velikim zelenim kamenom četvrtastog oblika.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.