Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2009., 20:04   #261
Još nešto sam izostavio u prethodnom pitanju, što bi moglo biti važno. Ja nisam nositelj police. Da li to igra ikakvu ulogu?
Mr. NiceGuy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 15:03   #262
ne igra nikakvu ulogu, odšteta se isplaćuje sa police osiguranja vozila koje je prouzročilo prometnu nezgodu
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 15:50   #263
odšteta!kako dalje?

imam par pitanja,pa ako ima netko iskustva?
imala sam prmetnu,jučer je bilo točno 3 godine,to se vuklo po sudu,bla,bla,jako dugo,prije par mjeseci je nastupila zastara,no,moj odvjetnk je rekao da to nema veze sa odštetnim zahtjevom.sad bi trebala uskoro na komisiju,te mi je rekao da bi do kraja ove godine trebalo biti gotovo,znači komisija gdje će mi se utvrditi kolika mi je invalidnost,te sposobost za rad!
pa me zanima,što kad to završi?
1.kada meni osiguranje isplačuje novac?
2.te koliki bi meni bio postotak invalidnosti?
ozljeda je je bila fraktura kalježnice,ugrađene su mi šipke u leđa,bila sam nepokretna 6mj,parapareza(oduzetost obje noge),a sada je monopareza(jedna noga),ne smijem dugo stajat,teško dizat,uglavnom totalna koma,nikakva forsiranja.po struci sam frizerka,pa si sve mislim da ću morat u invalidsku mirovinu,koja će biti bijedna s obzirom na godine staža
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:45   #264
molim vas za pomoć,
početkom godine slomila sam zglob desne ruke. ovaj tjedan dobila sam rješenje od osiguranja gdje se priznaje 3% . kako da sročim prigovor na njihovo rješenje jer je odšteta zanemariva a rukom se ne mogu služiti kao prije.

hvala unaprijed na trudu.
bjvt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 00:12   #265
Quote:
bjvt kaže: Pogledaj post
molim vas za pomoć,
početkom godine slomila sam zglob desne ruke. ovaj tjedan dobila sam rješenje od osiguranja gdje se priznaje 3% . kako da sročim prigovor na njihovo rješenje jer je odšteta zanemariva a rukom se ne mogu služiti kao prije.

hvala unaprijed na trudu.
Nikako. Sama ocjena u postotku govori o osiguranju nezgode, dakle dobijaš 3% od svote na koju si osigurana. Ne plaća se ništa osim toga, prigovorom ćeš samo odužiti isplatu.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:06   #266
Prigovor na obračun odštete o invaliditetu

Pozdrav svima..ovako, zanima me jel ima netko iskustva sa pisanjem prigovora na konačni obračun odštete o invaliditetu....
Zakoni, pravila...kako započeti i na što se pozvati?
Pitam Vas jer me stariji kolega iz firme zamolio da mu napišem žalbu na ovo, citiram: " Na temelju nalaza i ocjene liječnika-cenzora utvrđeno je: -trajni invaliditet od 55% po toč. 48b.(5%), 98c.(25%), 11b.x2(20%), 121.(5%) ugovorene Tablice za određivanje postotka trajnog invaliditeta, pa u odnosu na ugovorenu visinu osigurane svote za slučaj trajnog invaliditeta po polici..................iznosi............
PS.Primjena član 7.stav 1.točka 3. Općih uvjeta ukupan invaliditet 60%

Pošto sam potpuni laik u tome, zanima me stručno mišljenje i savjet što napraviti, kažem jel se mogu na išta pozvati i kako?

i thx unaprijed
__________________
....što to ima u ljudima tužno....
DollyBell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 19:17   #267
Molim savjet.
Prije par mjeseci muž i ja smo imali prometnu nezgodu u kojoj stvarno nismo mi bili krivi, drugi lik se zabio u nas, ali kad je došla policija, izmjerili su mom mužu 1,01 promila i tako je sva krivnja spala na nas. Na drugom autu bili su oštećeni prednji branik, far, malo izgrebana hauba i čini mi se da im je procurio kiler. Ispunili smo europsko izvješće i sve kaj ide uz to. Prije par dana došla je pošta iz Croatia osiguranja da im moramo platiti (vratiti) 18000 kn kojima su oni platili popravak na tuđem autu. Ja jesam žensko, ali nisam luda i znam da jedan branik, lampa i kiler nemreju koštat 18000 kn. Očito su imali nekog "svojeg" mehaničara koji je ko zna kaj sve napiso da je bilo pokvareno. No, mene sad zanima da li netko zna kaj će se dogodit ako mi to njima ne platimo, jel ide ovrha ili kaj? Ako ide ovrha, a moj muž nema nikakve imovine, kaj će mu onda uzet?
Hvala unaprijed.
I još nekaj, ljudi, alkohol je zlo, nemojte vozit ako ste pili imalo.
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:47   #268
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
.. Ja jesam žensko, ali nisam luda i znam da jedan branik, lampa i kiler nemreju koštat 18000 kn. ...
O može, može. I više.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 18:51   #269
pa to znam, ali kak za koji auto, za ovaj sigurno ne
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 12:31   #270
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
pa to znam, ali kak za koji auto, za ovaj sigurno ne
Ne bih htio ispasti spolno diskriminantan, ali ipak bi bilo bolje da se uhvatiš kuhinje.

Naime, da bi se oštetio kiler (hladnjak), moraš razbiti i:
1. Branik
2. Masku
3. Vezni lim
4. Poprečni nosač
5. Prednji poklopac

Dakle, to što ti misliš da je 18.000 kuna puno nije baš mjerodavno mišljenje.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 09:16   #271
dobro, dobro, to je sad manje bitno, moje najvažnije pitanje bilo je kaj će s3 dogodit ako ne platimo osiguranju te novce?
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:56   #272
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
dobro, dobro, to je sad manje bitno, moje najvažnije pitanje bilo je kaj će s3 dogodit ako ne platimo osiguranju te novce?
Ovrha.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:06   #273
molim pomoc!!!

situacija je sljedeca:

vozac automobila kojemu je isteklo osiguranje je skrivio prometnu. e sada - kako ide naplata stete za drugo auto koje je sudionik nesrece (koje je osigurano)?

Zadnje uređivanje Curly_Sue : 28.10.2009. at 19:33.
Curly_Sue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 21:37   #274
Javi se HUO-u, tj. garancijskom fondu.

Više na...http://www.huo.hr/
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 22:32   #275
Pozz svima.Imao sam prometnu nesrecu 14.8. Auto je presao na moju stranu i napravio totalku na mom autu.Nakon nekog vremena dobio sam od osiguranja da sam suodgovoran 20% zbog neprilagodene brzine,sto uopce ne pise u policijskom zapisniku.Isto tako sam dobio u vezi nematerijalne stete da mi je suodgovornost 30% zbog neprilagodene brzine i nevezivanja pojasa.Sad ne shvacam kako oni mogu teretiti na temelju brzine kad ona uopce nije spominjana u policijskom zapisiniku.----Sto se tice odstete za strah,bio sam kod psihijatra i neurokirurga koi mi je napisao u nalazu da moram ici na vjezbe zbog bolova,iz osiguranja su mi poslali da moram na pregled kod njihovih cenzora??Zasto ako sam bio kod doktora u bolnici i imam sve nalaze.??Hvala .
nitros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 17:55   #276
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Ovrha.

OK, a kaj ak nam nemaju kaj uzet
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 23:08   #277
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
OK, a kaj ak nam nemaju kaj uzet
Pa....na netu si, znači barem komp i račun za net...malo pomalo.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 23:23   #278
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Pa....na netu si, znači barem komp i račun za net...malo pomalo.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 17:54   #279
ganjat će te dok se ne naplate, bilo da će ti uzeti nešto iz kuće (a to ti se naj manje isplati, jer kad uzimaju stvari, to procjenjuju ispod svake cijene) ili će ti uzimati novce sa računa
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 16:37   #280
OSiguranje za auto

molim vas za pomoć, naime kupujem auto i dobila sam info da više se nemože srediti 50% popusta na osiguranje.Dali je to istina?Jer mi se ne sviđa pomisao da moram platiti punu cijenu rege.

Hvala
nina01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.