Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2010., 12:51   #1
Prijedlog za progon i zabrana pristupa

Pozdrav svima.Imam jedno pitanje.Podigla sam kaznenu prijavu za prijetnju.Zakazano je bilo ročište u kojem okrivljenik nije došao.Sudkinja zakazala drugo ročište koje je u devetom mjesecu.Moja namjera rješit sve to u šta bezbolnijem smislu jer nemam namjeru se goniti sa nikim po sudu a niti zatvarati nikog .Samo sam tražila mir budući da me okrivljenik svakodnevno maltretirao.Prijetnje su nestale i zato mi je u planu izvući nekakvu zabranu pristupa ali nezatvarati nikoga,ali se nerazumijem u ovakave stvari pa neznam ni sama šta trebam napraviti i dokad mogu sve to povući''????I dali je moguće na prvom ročištu tražiti zabranu od sudkinje i reći ovo šta sada vama pišem ovdje i koliko je to uopće moguće???okrivljenik je već na uvjetnoj pa mislim da bi ova moja prijava ako je ne povučem mogla mu presuditi a to mi nije cilj jer neželim veče probleme.
beautifulbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 13:28   #2
- mozete povuci svoj prijedlog za progon sve do kraja dokaznog postupka (do završetka glavne rasprave) u bilo kojem trenutku
- u vasem slucaju gl. rasprava nije ni zapocela koliko vidim, jer nije dosao okrivljenik
- prijedlog za progon mozete povuci usmeno, izjavom sucu koji duzi predmet, ili izjavom ODO-u koji zastupa optuzbu
- prijedlog za progon mozete povuci i pismenim podneskom /pismenom izjavom o odustanku od progona/ koju dostavljate sucu na spis, i/ili ODO-u na spis
- nakon takve izjave gubite pravo da ga opet za isto prijavite (misli se na isti/konkretan/ dogadjaj, ne i na ponovljenu prijetnju!)
- vi ne mozete odlucivati o sankciji prema okrivljeniku/njezinoj vrsti/
- ne mozete dobiti zabranu prilazenja bez izricanja sankcije
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 13:50   #3
Ok,hvala vam.Radi se o tome da sada problema nemam ,a okrivljeniku nije za vjerovati.Tako da ako ja to povučem strah me da opet ne počne sa prijetnjama i proganjanjem mene.A dok to opet dođe do suda još godina a za to vrijeme me može ubiti.A ako nastavim sa sudom gdje sam stala ,imam svjedoke ,a okrivljeni se hvali kako će ako ga se zatvori,kad izađe ubiti mene ,a svjedoke da ne govorim,njih već naganja ali na fin način tako da dokaza nemamo a svi se bojimo budale.Nisam pametna šta da napravim.......
beautifulbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:25   #4
zabrana pristupa

Molim za savjet.Podignula sam kaznenu prijavu protiv mog bivšega,znači nismo bili u braku.Dali je moguće da on dobije zabranu pristupa meni???koji su uvjeti???
beautifulbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:31   #5
Quote:
beautifulbird kaže: Pogledaj post
Molim za savjet.Podignula sam kaznenu prijavu protiv mog bivšega,znači nismo bili u braku.Dali je moguće da on dobije zabranu pristupa meni???koji su uvjeti???
A što ti je radio?
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:56   #6
kazneno djelo prijetnja.
beautifulbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:07   #7
Čitajuči nekakve izjave neznam dali sam dobro shvatila da zabranu mogu dobiti samo osobe koje su bile u braku sa dotičnim???znači da to samo vrijedi za obiteljsko nasilje???
beautifulbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:38   #8
evo ovako, imao sam problem i osuđen sam na 5 mjeseci uvjetno s rokom kušnje 2 godine jer sam se fizički sukobio sa trojicom mladića radi prijašnjih prijetnji meni i curi, uza sve to sam dobio zabranu pristupa onome koji je najgore prošao u sukobu ( onome koji je prijetio), on se makao par mjeseci ali sada je počelo opet. Ja i cura živimo skupa i jednom ona meni kaže da joj je došao na posao i sad ja računam da je naišao slučajno. Uskoro zvoni njen a uskoro i moj mob jer se ona nije javila na svoj, i opet ista priča kao i prije sukoba. Preksinoć pogledam kroz prozor kad vidim parkiran Audi i u njemu jedna mlađa osoba, ja mislio to neki normalan lik čeka nekoga od susjeda ali vidim ja ljudi iz zgrade prolaze on se ne miče, stajao on tako do 3 ujutro, ja inače u 3 idem prošetat psa jer mi je dnevni raspored radi posla narušen. Ja sa rotweilerom ispred zgrade Audi gas i bježi ( znači opet je neko od te gospode). Prošetam ja psa vratim se pred zgradu kad eto opet audia istoga. Krenem ja na posao kad audi krene za mnom ( oko 4 ujutro) i nekako mu izmaknem tj on je odustao. Jučer opet zvonio telefon i mobiteli ko ludi, i u kafiću sam primjetio sumnjive likove...dakle više se ne prijeti lomovima nogu, ruku, ubijanjem itd ( jer su skužili ko je na kraju bio slomljen)...sad me lagano prže jer imam zabranu pristupa, kako bi se to moglo rješiti a da sve to prestane, jer koliko sam skužio ako ga opet taknem odo ja u prdekanu...što ja mogu jer meni se nitko ne obraća, malo provociraju na mobitele, niti curi se nitko ne obraća...dakle samo stoje ispred zgrade i obilaze kafiće u kojima se krećemo jer znaju da sam ja na trenutke eksplozivan...postoji li kakav pravni lijek za ovo...mogu li ja prijaviti toga lika da se on približava meni...može li se išta učiniti a da je legalno i da ode u moju korist...unaprijed hvala, ako sam pisao u krivu temu prebacite me
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.