Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2015., 20:34   #121
Quote:
ms19 kaže: Pogledaj post
Sad moje pitanje glasi kome upiti žalbu?
Nemaš osnove za žalbu u konkretnom slučaju.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 21:06   #122
Quote:
PolarBear kaže: Pogledaj post
uvjerenje o nekažnjavanju dobija se za 10 min i ako je za posao, ne naplaćuje se.
a u pravilu možeš dati staro do 6 mjeseci.

.
nije baš tako.
u splitu se npr čeka 8 dana potvrda o nekažnjavanju.dok se ne dobije,vridi zahtjev i to poslodavac treba uvažit.

ja bih rekla da se treba žalit.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 13:55   #123
županija splitsko dalmatinska

NISAM PRIJE VIDJELA OVU TEMU .. UGLAVNOM ZA NATJECAJ ZA VJEZBENIKA JE VEĆ RJEŠENO SADA SE MORA ČEKATI OTPRILIKE DVA MJESECA ZA POCETI RADITI DOK SVI ŽALBENI ROKOVI PRODU..

MENI JE U PONEDJELJAK STIGLO I MATULIC I VUKOVIC SU PRIMLJENI DVI CURE
matulicantonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:15   #124
Pravo zalbe na odluku lijecnika

Pozdrav!
Imam jedan problem i zanima me koja su moja prava, bio bih zahvalan kad bi odgovorio netko strucan po tom pitanju.

Problem je sljedeci, naime na ljecnickom pregledu za posao nisam prosao jer mi je receno da imam "neki problem u zivotu" na temelju testa licnosti.
Moje zdravstveno stanje je savrseno, test inteligencije je pokazao nadprosjecni rezultat, to je i psihijatrica potvrdila no iz nekog razloga ja imam problem u zivotu.
Da stvar bude gora, u zadnje 3 godine sam rijesio nekoliko takvih testova i nikad nije bilo problema.
Moje misljenje je da sam mozda vlastitom greskom zaokruzio odgovor koji nisam smio, a drugi razlog koliko god nekome zvucalo smijesno je to da sam pao jer sam - morao.
Isto tako test je pisan obicnom drvenom olovkom te gledajuci sa te strane mogu uzeti u obzir da su odgovori mogli biti i prepravljani. Znam, smijesno ali zar je nemoguce?

Razlog iz kojeg razmisljam o mogucoj zalbi je to sto se osjecam posramljeno i prevareno, osjecam da mi je nanesena velika nepravda i bez obzira na moje mogucnosti krajnji rezultat se vise ne moze mijenjati (mislim na posao), ali zelim vidjeti kako je to moguce.

Takodjer sam isao svojoj doktorici, trazio sam uputnice za psihotest, psihijatra i sve sto mogu dobiti kako bi vidio problem.
Moja doktorica je u cudu, ljudi u ministarstvu su u cudu, a najvise sam ja u cudu.
Mozda nekome izgleda cudno sto se ja zelim zaliti, ali vjerujte ne mozete ni zamisliti kakav je to osjecaj.
Cak i ako nemam nikakva prava, obavit cu sve preglede jer zelim dokazati svoje tvrdnje.
DeichoEbu3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:37   #125
Angry namješteni natječaju u državnim bolnicama

Pozdrav!

Dakle, evo godinu dana sam na burzi, prije bi se s heroina skinula nego s burze u Hrvatskoj

po zanimanju sam viši fizioterapeut, šaljem molbe na svaki natječaj u RH.
1.postoji li neki zakonski rok u kojem ustanova MORA javno objaviti rezultate natječaja?
2.moram li biti pozvana na razgovor za posao ako zadovoljavam sve uvjete natječaja i ako sam poslala svu potrebnu dokumentaciju?
3.kome se žaliti, jer za svako radno mjesto unaprijed se zna tko će dobiti posao, to su uvijek kolege kojima netko radi u nekoj bolnici ili je doktor i sl...
4.na zadnji natječaj u Dubravi se javilo 2 kolega za koje znam da još nemaju licencu(u izradi je), iako se u natječaju tražila licenca, pozvani su na testiranje?! može li netko tko ne ispunjava uvjete i samim time nije poslao svu potrebnu dokumentaciju uopće biti pozvan na testiranje/razgovor?

molim Vas, ako itko ima više informacija ili zna kako da dođem do istih da mi napiše
katarina97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 10:05   #126
Pozdrav svima......bila bih vam pre zahvalna kad bi mi netko mogao odgovorit na par pitanja.....slala sam zamolbu na jednu srednju školu za suradnika u nastavi.....uvjeti natječaja su SSS nije navedeno koja, radno iskustvo nije bitno, te dokaz o pedagoško psihološkoj izobrazbi......iako imam VŠS ipak sam odlučila sudjelovati u natječaju......još uvijek nisam dobila rješenje iz škole koga su primili....saznala sam da su primili osobu bez pedagoških predmeta.....zanima me da li imam pravo žalbe....
požežanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:30   #127
Quote:
požežanka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima......bila bih vam pre zahvalna kad bi mi netko mogao odgovorit na par pitanja.....slala sam zamolbu na jednu srednju školu za suradnika u nastavi.....uvjeti natječaja su SSS nije navedeno koja, radno iskustvo nije bitno, te dokaz o pedagoško psihološkoj izobrazbi......iako imam VŠS ipak sam odlučila sudjelovati u natječaju......još uvijek nisam dobila rješenje iz škole koga su primili....saznala sam da su primili osobu bez pedagoških predmeta.....zanima me da li imam pravo žalbe....
prvo provjeri koga su stvarno primili i jel taj udovoljava uvjetima natječaja.
imaš pravo na uvid natječajne dokumentacije pa ajde to vidit.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:52   #128
24.02 je bio objavljen natječaj za stručnog suradnika u vrtiću, danas su stavili na svoje stranice da se natječaj poništava zbog
citiram "pogrešno uvjetovanog stručnog ispita". S obzirom da se javljam već dugo na natječaje, uvjet za stručnim je uvijek
bio stavljan. Čitam Zakon o predškolskom odgoju i obrazovanju i nigdje ne nalazim odgovora.
Također u odluci se pozivaju na članak statuta vrtića koji se odnosi na "upravno vijeće predlaže gradonačelniku Grada Zagreba
imenovanje i razrješenje ravnatelja". Sad mi tek nije jasno??
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 17:46   #129
Može li mi netko poslati primjer žalbe u školi. Pljiz!
ema123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 20:21   #130
Question Posao na određeno i testiranje u drugoj firmi za posao na neodređeno u struci

Zaposlena sam u firmi na određeno već nekoliko mjeseci na poslovima sss, a pozvana sam na testiranje u drugu firmu za posao u struci vss i na neodređeno. Da li mogu tražiti izlaz za testiranje odnosno da li je to Zakonom uređeno kao plaćeni dopust? Nisam nigdje u zakonu pronašla tako nešto. Nemam još pravo na godišnji odmor tako da tu mogućnost ne mogu koristiti, a oba posla su u državnoj službi. Nadam se odgovoru jer mi je hitno, hvala!
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 09:37   #131
vrlo jednostavno pitanje, radi se o natječaju iz javnog sektora:

jesu li termini "radno iskustvo na odgovarajućim poslovima" i "radno iskustvo u struci" sinonimi?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 22:02   #132
E ovo iznad i mene zanima...vidim da nitko ne odgovara.

Da ilustriram: ako se dipl.ing.prehrambene tehnologije javi na natječaj za inspektora detektivskih poslova (u natječaju piše tehnički smjer fakulteta, dakle prehrana to svakako je), nema ni dana isustva u takvim poslovima, ali ima iskustva u struci - da li takva osoba ima iskustva na "odgovarajućim" poslovima ili ne? Pretpostavljam da ne, ali ipak pitam, jer mi se čini da su natječaji baš pisani namjerno tako da se može "podesiti" kako god kome odgovara.
Simpsonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 23:39   #133
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
vrlo jednostavno pitanje, radi se o natječaju iz javnog sektora:

jesu li termini "radno iskustvo na odgovarajućim poslovima" i "radno iskustvo u struci" sinonimi?
Ne.

Radno iskustvo u struci je primjerice radno iskustvo diplomiranog ekonomista na ekonomskim poslovima.
Radno iskustvo na odgovarajućim poslovima je radno iskustvo na mjestu za koje je raspisan natječaj ili njemu bliskima, primjerice natječaj za rukovodeće mjesto traži da imaš iskustva u rukovodstvu.
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 11:16   #134
E tu sam te čekala....tako sam i ja razmislila jutros, da bi, kao onaj moj slučaj iznad, "iskustvo na odgovarajućim poslovima" moglo značiti i da je osoba radila kao inspektor, pa taman plovidbe, što je recimo nešto deseto od struke za koju se traži inspektor.

Sve u svemu, iz mojeg iskustva, to bi se moglo tumačiti kako kaže Loreanna, ali i na način da je dovoljno da je osoba već radila u državnoj/javnoj službi, ne mora biti nešto slično, glavno da je već bila u "tim vodama".

Prema Loreanninom objašnjenju, ja nema u čemu nemam isksutva: radila sam na rukovodećim poslovima, ali i kao "običan" radnik, radila sam u državnoj službi (opet i kao rukovoditelj i kao referent), ali i kod privatnika - imam hrpu staža. Ak me kužite kaj hoću reći...dakle, zadovoljavam taj uvjet "sličnih poslova" za skoro svaki natječaj, iako sam SVE RADILA U ODREĐENOJ ISTOJ STRUCI.
Simpsonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 14:25   #135
Moje pitanje je išlo u ovom smjeru:

u zakonu je jasno napisano da je "radno iskustvo na odgovarajućim poslovima" radno iskustvo stečeno na mjestu određene stručne spreme (ako si VSS, na mjestu VSS) i određenog područja (ako si ekonomist, bilo koje radno iskustvo vezano za ekonomiju-menadžer, direktor, voditelj poslovnice, šta god)

dakle, ako se traži VSS ekonomije s iskustvom 5 godina rada na odgovarajućim poslovima, to znači da osoba mora imati diplomu ekonomije i 5 godina rada na poslovima VSS gdje je je radila ekonomske poslove.

da li joj se kao "5 godina radnog iskustva u struci" broji ako je radila poslove ekonomije, ali na radnom mjestu VŠS i gdje je to u zakonu definirano?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 22:41   #136
jel netko dobio obavijest o rezultatima natječaja za stručno osposobljavanje u DHMZ-u? Razgovori su bili između 20.-24. travnja 2015.
posaoposao is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 14:00   #137
zalba na rijesenje o prijemu

pozz..

evo ovako, dobila sam rijesenje o prijemu za jedno radno mjesto (primljena sam) , na koje je ulozena zalba koja je neosnovana..zalitelj se pozvao na prava branitelja a imao je najmanje bodova od svih kandidata..

zanima mi ima li ko iskustva s ovakom situacijom, koliko se ceka rijesenje o rasporedu i odgovor na zalbi od strane odbora za drzavnu sluzbu i sl.

hvala na odg.
orif90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 14:47   #138
Kad vec postoji ova tema da pitam jedno tehnicko pitanje:
dakle, od kojeg datuma tece zalbeni rok? Onog koje stoji na dokumentu, rjesenju kad je izdano ili kad osoba primi rjesenje iduci dan?
MissConception is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:12   #139
a vidite ovo sto radi nase ministarstvo cak 6 natječaja se rusi a ravnatelj ostaje http://www.dulist.hr/rasomon-u-tus-u...riliku/240425/
mijami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 20:12   #140
Može pitanje ...?

Ako izađe natječaj za profesora u srednjoj strukovnoj školi te jedan od uvijeta je fakultet, magisterij, doktorat i slično.


Ako mi za mjesec dana završava preddiplomski sveučilišni studij mogu li se prijaviti na taj natječaj s tim da ću potvrdu imati tek za minimalno mjesec dana.

Postoje li tu neke cake da se može na taj način prijaviti
__________________
Veslog do neveselog !!
Bržola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.