Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 22:28   #1
OSR sustav - HROK

Može li mi netko točno objasniti kako to HROK pomaže prezaduženom hrvatskom pučanstvu?
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:44   #2
kolko sam čuo,
npr. ako si do sada podigla, recimo 12 kredita i sve ih otplatila uredno i u roku, dobila buš 13. bez problema i valjda sa malo manje papirologije
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 23:38   #3
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
kolko sam čuo,
npr. ako si do sada podigla, recimo 12 kredita i sve ih otplatila uredno i u roku, dobila buš 13. bez problema i valjda sa malo manje papirologije
upravo tako...postaješ poželjan klijent koji može dobiti i povoljniju kamatu ili neke druge uvjete...naime za banku nije ista cijena kredita ako ga da lošem ili dobrom klijentu ( s time da na loš mislim onaj koji ne vraća, a dobar onaj koji to ipak čini)...naravno, tek je krenulo, i mogu se promjene očekivati u budućnosti...
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:06   #4
Unhappy Hrok

Ovako, pitala sam štop znači HROK za nas prezaduženo pučanstvo... Što se tiče kredita, sada kad je HROK bezobzira da li si uredan, neuredan, ako ti je zadužena trećina plaće KREDIT NE MOŽEŠ DOBITI.... a ako i možeš traže nenormalno puuno osiguranja....
Moj slučaj je da imam kredita koliko i plaća oko 6.ooo, oo kuna, uredna sam, nikad opomenu nisam dobila, imamo obrt i kad sam htjela kupiti stan....rekli su da sam prezadužena i tako to....
Naravno da se razumijemo za sve kredite koje sam digla imam pokriće, znači ili je išla kuća pod hipoteku ili 2 jamca ili životno osiguranje. Svaki kredit koji sam digla išao je za renoviranje ili kupovnaje kuće, stana, građevinskog zemljišta, ili tako neke investicije....
Nadala sam se da će se pomoću HROK-a odvojiti dobri od loših, ali vjerujte itekako se gleda na zaduženost.....
Znači neki roditelj koji je htio kupiti u Osijeku stan i iznajmiti ga pa da mu podstanari vraćaju kredit ne znam kako će to sad izvesti, naime, njih zanima samo zaduženost,a ne i gdje su ti novci.
Kod mene je slučaj da mi podstanari vraćaju kredit i tako... Ako netko ima drugačija iskustva neka mi javi... I u kojoj banci....
Jer sve se meni čini da su prošla vremena kad si mogao dići 3 stana od 50,000,ooe i iznajmit ih,,,,, jer sve se sad vidi.....
jjsapm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:46   #5
Quote:
jjsapm kaže: Pogledaj post
Kod mene je slučaj da mi podstanari vraćaju kredit i tako... Ako netko ima drugačija iskustva neka mi javi... I u kojoj banci....
Jer sve se meni čini da su prošla vremena kad si mogao dići 3 stana od 50,000,ooe i iznajmit ih,,,,, jer sve se sad vidi.....
Jedino se nigdje ne vidi da si stanove iznajmila
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:55   #6
HROK => Hrvatskog registra obveza po kreditima d.o.o.

Quote:
jjsapm kaže: Pogledaj post
Ovako, pitala sam štop znači HROK za nas prezaduženo pučanstvo... Što se tiče kredita, sada kad je HROK bezobzira da li si uredan, neuredan, ako ti je zadužena trećina plaće KREDIT NE MOŽEŠ DOBITI....
ako si mislila na onaj podatak od prije mjesec-dva da će vlada ograničiti zaduživanje do max 1/3 plaće ... to još nije izglasano ... i ako ti neka banka ne želi dati kredit onda je to njihova politika izračuna kreditne sposobnosti .. u nekim bankama se još uvijek računa na drugačiji način ...

Quote:
jjsapm kaže: Pogledaj post
a ako i možeš traže nenormalno puuno osiguranja....
ništa drastično se nije promijenilo u odnosu na vrijeme prije 01.05. kada je HROK proradio


Quote:
jjsapm kaže: Pogledaj post
Moj slučaj je da imam kredita koliko i plaća oko 6.ooo, oo kuna, uredna sam, nikad opomenu nisam dobila, imamo obrt i kad sam htjela kupiti stan....rekli su da sam prezadužena i tako to....
krediti se još uvijek daju temeljem kreditne sposobnosti (plaće) a ne temeljem urednosti povrata ... ako ti je plaća=zaduženjima znači imaš neprijavljenih priliva, a to banke ne uzimaju u obzir


Quote:
jjsapm kaže: Pogledaj post
Naravno da se razumijemo za sve kredite koje sam digla imam pokriće, znači ili je išla kuća pod hipoteku ili 2 jamca ili životno osiguranje. Svaki kredit koji sam digla išao je za renoviranje ili kupovnaje kuće, stana, građevinskog zemljišta, ili tako neke investicije....
što znači imati pokriće?
banka tvoje pokriće računa temelju tvojih prihoda, a oni su kompletno u kreditima ...
ovo što ti spominješ su instrumenti osiguranja koje svaka banka traži (neka ih traži više neka manje), ali je prvenstvenstveno traži kreditnu sposobnost ... ona ti ne treba jedino kod lombardnih kredita


Quote:
jjsapm kaže: Pogledaj post
Nadala sam se da će se pomoću HROK-a odvojiti dobri od loših, ali vjerujte itekako se gleda na zaduženost.....
naravno da se gleda ... to je HROK-ova glavna funkcija

Quote:
jjsapm kaže: Pogledaj post
Znači neki roditelj koji je htio kupiti u Osijeku stan i iznajmiti ga pa da mu podstanari vraćaju kredit ne znam kako će to sad izvesti, naime, njih zanima samo zaduženost,a ne i gdje su ti novci.
Kod mene je slučaj da mi podstanari vraćaju kredit i tako... Ako netko ima drugačija iskustva neka mi javi... I u kojoj banci....
Jer sve se meni čini da su prošla vremena kad si mogao dići 3 stana od 50,000,ooe i iznajmit ih,,,,, jer sve se sad vidi.....
samo ću citirati @plimpija
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Jedino se nigdje ne vidi da si stanove iznajmila
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:26   #7
Nemogu vjerovati - HROk i gluposti kod odobravanja kredita

Dakle cura je trazila kredit u pbz-u , rata je cca 1/4 place, zaposlena je 7 mj za stalno, doo sa par zaposlenih, a jamac je iz drzavne firme sa placom koja je 9 puta veca od rate kredita.

kredit je 5000 eura na 5 godina dakle cca 750 kn rata

sve 5 , kazu u pbz kada je jamac netko iz drzavne firme prolazis odmah

i odjednom problem

cura je opunomocena na racunu jedne osobe iz familije koja je prijavljena na istoj adresi a racun joj je blokiran

Sada traze da prvo podmiri ta osoba dug (radi se o obicnom tekucem racunu) i tek onda moze ici kredit dalje

ne mogu vjerovati, pa nije jamac niti je ikada koristila ista sa tog racuna a posto su na istoj adresi i posto je ona opunomocena po tom racunu smatra se po hroku navodno da je to i njezin dug...

Savjet neki?

Otplata tog duga ne dolazi u obzir

P.S.Zaboravio sam napomenuti
Ne daju da se skida pounomoc jer je taj racun blokiran preko suda
Dakle nikakve intervencije na tome nisu moguce

Zadnje uređivanje buljaka : 18.02.2009. at 16:35.
buljaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 18:23   #8
Quote:
buljaka kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati,niti je ikada koristila ista sa tog racuna...
To ti kažeš, nije a mogla je...pošto je tu i blokada suda mislim da nije za kriviti banku...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 18:41   #9
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To ti kažeš, nije a mogla je...pošto je tu i blokada suda mislim da nije za kriviti banku...
ok ma i da je, opunomocena je a ne suduznik za nesto, dakle i da je koristila kakve to veze ima nije njen racun a ne sudi se njoj niti je ona igdje spomenuta niti ista
buljaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 00:51   #10
biti nekome opunomocebnik ne znaci da si suduznik niti jamac. Halo zaista jakooo cudno, ta djevojka nema veze s tim dugom i ne bitno je jeli ona podizalam novce ili nije
ali sve je to diskreciona politika banke gdje u ovim krizama samo iznovijetaju daj ovo ne dostajeti ovo i sl... uzas
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:52   #11
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
ta djevojka nema veze s tim dugom i ne bitno je jeli ona podizalam novce ili nije
Otkuda ti znaš (ili banka) da nije podizala? Kako nije bitno dali je podizala, pa ako je podizala onda je ona napravila taj dug kojeg ne želi vratiti. Možda ju je vlasnik računa zbog toga tužio i sada je stvar na sudu. Ne ulazim, ali moguće je da je bila i takva situacija...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 16:14   #12
Po meni je banka u pravu, pogotovo kad se ovako kategoricki odbija vracanje vec postojeceg duga i kad je taj isti na sudu zavrsio.
kokos bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:57   #13
ne ne ne krivo ste se postavili. njezina rodjakinja je na sudu sa svojim poslodavcem i zato su blokirani racunil, nista nije zimano sa nicega, niti to ima veze sa mojom curom, osim sto je bila opunomocena a tu karticu je vratila u banku cca 2 godine prije toga (sudske zabrena) i nije ju koristila uopce.

dakle ne trazi banka niti sudi ista
buljaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 18:05   #14
Jednostavno ne vjerujem u tu priču..
Punomoč nije nikakvo sudužništvo i hrok nema nikakve veze ni uvide u punomoći. kad bi i imao, svejedno ne bi imao nikakve osnove pripisivati dug opunomočeniku.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 18:44   #15
Nije mi jasno kako je onda banka došla do tog podatka.
U svakom slučaju klijenata je više nego raspoloživog novca i banke mogu birati "podobne" klijente.
Ja tu ne vidim neko pametno rješenje...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:01   #16
2 gljeva - zive na istoj adresi i navodno se zato gleda, tako kazu u banci.
buljaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 13:00   #17
Imala ona išta sa tom osobom ili ne, imala ona išta sa tim dugom ili ne, najvažnija je činjenica da je sud blokirao taj račun. Dok god sud ne makne blokadu, tj. dok firma koja je u blokadi ne podmiri svoje dugovanje, njoj se vodi nekakva blokada pošto je opunomoćenik po tom računu, dakle, ovlaštena je za upravljanje sredstvima te firme. Jednostavno i žalosno.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:58   #18
neka ode u banco popolare, tamo dobija kredit sa sudužnikom iz državne firme jer ne gledaju hrok. Uzimaju depozit te je kamata 13 %, ali ako je žurno nema nigdje sada bolje. Bolje ta banka nego lude zadruge ili kamatari.
brki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 00:32   #19
Wink da,da

malo bi mutili a hrok kao problem
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 00:53   #20
ovaj tvoj post ima neku svrhu ili ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.