Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 22:14   #781
Mislim da je svako dijete razigrano sa 6 do 7 godina. Takva sam bila i ja. I mi smo se u razredu rugali jednoj djevočici sa posebnim potrebama, koja po meni i nije bila za redovnu školu jer je ipak bila u pitanju mentalna retardacija koja i nije bila toliko blaga. Danas bi ona vjerojatno imala asistenta, ali od 1984. do 1992. mislim da asistent nije niti postojao. Riješilo se to tako da je sjedila sa jednom dobrom učenicom koja ju nije zadirkivala i pomagala joj je u nastavi. Mi ostali smo dobili napomenu u informativci da smo se nedolično ponašali prema njoj i roditelji su morali potpisati da su vidjeli tu napomenu. Ona nije bila starija od nas, čak mislim da je bila među mlađima jer je rođena negdje u 2. mjesecu 1978. godine. Tako da mislima da se u moje vrijeme odgode nisu uopće davale, možda zato što je i bilo opisno ocjenjivanje sve do 4 razreda. Po meni je to bilo bolje nego sada kada je ocjenivanje već od drugog polugodišta prvog razreda.

Šta bi rekla da se preselite u Englesku. Tamo djeca kreću u školu u kalendarskoj godini kada navršavaju 4 godine. Možda je to više kao predškola, ali obavezna je mislim i više nego kod nas. Zamisli da tamo dođeš a tvoj sin od 7 godina nije još krenuo niti u osnovnu školu. I tamo bi ti sigurno zvali socijalnu službu. I ja mislim da su vam dali odgodu jer im se nije dalo natezati sa vama, a kategorički ste odbijali polazak sina u školu. Nigdje niste napisali je li sin ipak htio krenuti u školu, je li se radovao polasku u školu i kupnji prve školske torbe. Vjerojatno i dijete te dobi zna da nakon predškole slijedi škola, a vi ga sada vraćate u vrtić.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:23   #782
Što se tiče ruganja, pa toga je i bilo u prvom razredu gimnazije. Jednoj učenici se druga učenica rugala kako hoda, inače je bila najbolja učenica i nije imala nikakvih zdravstvenih problema osim što je malo drugačije hodala. Ja sam sa njom bila dobra prijateljica i nisam joj rekla da joj se ove druge rugaju iza leđa. Ali ona je to saznala i na kraju drugog razreda se preselila u suprotni turnus. Mislim da je i ruganje bio jedan od razloga. Danas je jako uspješna osoba.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 07:05   #783
Znaci posve zdravo i spremno dijete koje ce u jesen navrsiti sedam godina i koje je odradilo predskolu mama salje jos jednom u vrtic (automatski i predskolu) i doma s njim intenzivno ide jos godinu dana provoditi pripreme za kretanje u prvi razred os (vjezbe citanja i pisanja) a sve iz vlastite frustracije i strahova od skole jer njoj nije bilo lako.

Nije joj uopce palo na pamet da bidijete mozda svladalo skolski program bez ikakvog problema vec ove godine, da ce mozda doci na kraju u skolu puno prespremno i iz dosade pocet radit pi***je (ovisno o karakteru ), a i da svim tim svojim postupcima ipak salje djetetu negativnu poruku o tome da je skola neko tesko mjesto? (ako je mjescima iso u predskolu i svi njegovi prijatelji tamo pricaju kako krecu u skolu i vesele se a on iz nekog razloga ne ide)

Jer, objektivno i uz sve mane koje ima nase skolstvo ciji definitivno nisam fan, vecina djece zna i moze svladati program prvog razreda bez imalo problema. I veseli su, sretni i zaigrani u toj istoj bauk-skoli. Sve ostalo napisano od nje je vise manje dokaz da roditelji definitivno ne znaju avijek sto je najbolje za dijete i da drzava treba uloziti malo vise truda da ih zastiti. Samo poznavajuci nas czss ne bu tu bilo nikakve zasite prava djeteta nego samo jos jedan besmisleni papir.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:00   #784
Mislim da je prilicno jasno, od 4.posta nadalje ( od jugoslavije i opisivanja strucnjaka i gdje je doktor odlozio civilnu odjecu ) da mama ima problema i zato czss. Jbg.




Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:51   #785
Ma slazem se.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:23   #786
Czss nije zbog ničije odložene odjeće niti zbog juge već procedureeeee! Ali tko će vama dopovediti to.

U Engleskoj je obavezno u vrtić sa 3 gdje već onda djeca budu u uniformama i radi se drugačije nego kod nas.

Uglavnom nisam ja dobila poziv jer eto zapeli za mene već procedura u kojoj sam danas dala izjavu od dvije rečenice i potpisala je. Starija gospođa, sa 35 godina staža puna razumjevanja i sama je za to da se djeci odgodi upis u prvi razred jer i sama kaže da je sustav u rasulu. Njezine riječi, ne moje.

Dakle naša izjava je bila, bili smo svi, mada su samo mene pozvali, vidjela je i maloga pričala sa njime, zajednički su roditelji odlučili se za odgodu upisa u prvi razred za svog sina, ime i prezime, datum rođenja i godina , potpuno zdravog psihofizički djeteta, uz komisijsku odluku koja preporuča isto tako odgodu upisa u školu.

Eto to je sve.

A vi sada udrite pljuvati i dalje....
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:34   #787
U CZSS se ide samo dati izjava da dijete nema nikakvih poteškoća i ili invaliditet. Ništa drugo.

Sama gospođa mi je to odmah objasnila prvo na telefon pa uživo danas. Je to je procedura po nalogu Ministarstva a vodi ga Državni ured za zdravstvo.

Nisam ja jedina, bilo ih je još danas tamo koji su isto dobili odgodu upisa u školu i morali smo svi dati iste izjave, osim ako je netko zbilja imao papire od drugih povjerenstava da dijete ima poteškoća pa mu CZSS omogućava da ostvari svoja prava preko HZZO i sl...
Ali pošto su svi došli sa djecom klinci su se igrali vani dok smo mi potpisivali papire od dva reda. Svi kod iste gospođe.


Znači i sam CZSS podržava takve odluke, daklem vaša mišljenja su irelevantna. Sama gospođa mi je rekla mi se na te odluke i rješenja ne žalimo niti davamo svoje mišljenje.

To je procedura gdje oni upoznavaju roditelje/skbnike /staratelje samo na njihova prava na pomoć bilo novčano i ili stručnu i kako ih ostvariti i czss pomaže u tome.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:43   #788
Onda super

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:52   #789
Eto to je informacija za one kojima treba za ubuduće ako budu tražili odgodu.

To je info koju vi ovdje niste mogli dati, jer ne znate procedure po kojima RH radi. Vi samo nagađate . Jer niste prošli ali zato obilato pišete druge stvari koje su totalno irelevantne za moj slučaj ili neki drugi.

I da u pravilniku piše da se Czss "miješa" ako dijete ima poteškoća i ili invaliditet, ali isto tako sama gospođa je rekla naš posao nije samo to što piše u pravilniku već je puno više . I ovo što smo mi danas prošli je za svih bilo isto, svi su dobili isti poziv i svi smo dali iste izjave.

Btw. Frupy ja ne radim posao kako ti misliš ili zamišljaš od 7-15 ili dvokratno ili u smjenama. Moj posao zavisi o vremenskoj zoni koju mi dodijele. Ja nemam standardni HR godišnji niti nariktavanja godišnjeg niti spajanja praznika i vikenda. Ja radim od doma sa čestim odlaskom u inozemstvo. I da moje obaveze prema RH se ispunjavaju u cijelosti iz mog đepa jer u protivnom ne mogu raditi.


Ajde sada dosta o tome više. Ljeto je i kupanje do mile volje.

Zadnje uređivanje Lady of leisure : 14.07.2017. at 12:06.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:09   #790
Ja moram priznati da mi nije jasno na temelju čega su baš sve stručne službe to odobrile.
Moja frendica ima dijete s očitim poteškoćama u razvoju i prvo što joj je školska liječnica rekla, ni ne vidjevši dijete, bilo je "odgode se ne daju olako, a ja ih vrlo rijetko dajem".
OK, kad je vidjela nalaze i dijete, dala je, ali znam da se ne daju na traženje roditelja tek tako.
Ne kužim.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:23   #791
Eto vidiš koja razlika.

Nama je sama naša liječnica rekla neka tražimo odgodu. I viđa maloga često, ne zato što je bolestan već malo mjesto. Zna mog sina, zna da je sve u redu sa njime. Sam vrtić je podržao naš jednostavan upit/zahtjev za odgodom, škola isto tako svi su išli u tom smjeru. Bez da smo nekoga gnjavili, kumili, prijetili, podmićivali. Sam direktor škole mi je rekao dobro ste postupili što ste tražili odgodu. Njega znam još od kada sam bila dijete. Pristupačan i otvoren čovjek koji je i sam rekao da u školstvu vlada kaos i rasulo.

Ovdje svi gledaju na to kao sasvim normalna stvar. I sam CZSS se zalaže za odgodu dakle stvar je kako se ljudi postave prema tome. Nekome je to jasno nekome nije. Valjda zavisi od doktora do doktora, ne znam.

I još jedanput ću reći mali će imati točno 7 god i 10 mj kada će krenuti u školu. Jedan dečko će krenuti sa 8.5, godina,isto tako zdravo psihofizičko dijete. I nitko ne pravi frku oko toga niti govore da će mu faliti ili biti dosadno u vrtiću. Ili da neće biti sa vršnjacima. Ama baš nitko. Jeli vama to sjeda u glavu? Nego dapače podržavaju to.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:32   #792
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ja moram priznati da mi nije jasno na temelju čega su baš sve stručne službe to odobrile.
Ne kužim.
Nije ni meni nikako jasno i grozno je. Ocito postoji ogromna razlika izmedu gradova ali ne mogu vjerovat da se tako olako odnose prema odgodama.

Lady, ne pisem napamet i znam jako dobro proceduru po kojoj se odgode odobravaju. Ili bi barem trebale, u slucaju vaseg mjesta.
To sto se kod vas odgode dijele ko na placu i to je svima normalno nema veze sa zdravim razumom niti strukom. To nema sad veze s vama, ocito je problem cijelog sustava tamo. Bas me zanima sto bi inspekcija rekla da procesljaju rad tih "strucnjaka".
verdena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:37   #793
Ako znaš onda isto tako znaš da zadnju riječ ima povjerenstvo/komisija stručna sastavljena od strane države. Tako da oni su ti koji davaju zadnju riječ da ili ne.

Inspekcija valjda radi svoj posao, tu ne mogu reći ništa jer ne znam.

Mali će u vrtić još jedu godinu a na drugu jesen u školu i to je eto to.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:37   #794
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Ovdje svi gledaju na to kao sasvim normalna stvar. I sam CZSS se zalaže za odgodu dakle stvar je kako se ljudi postave prema tome. Nekome je to jasno nekome nije. Valjda zavisi od doktora do doktora, ne znam.
mozes ti sad ovdje sve eufemizirati i reci da je czss divno mjesto s dugama i jednorozima, ali apsolutno nije istina da sve odgode zavrsavaju tamo, da se tamo samo daju izjave o invaliditetu ili da czss svesrdno podrzava odgode, nemoj tako bezocno dezinformirati forumski puk.
s razlogom su vas zvali (i tebe i sve ove koji su danas bili tamo), mi o tim razlozima mozemo samo nagadjati, ali s obzirom da sam vec dugo unutar sustava obrazovanja vrlo dobro mogu zakljuciti zasto.

i super, odgoda vam ostaje, to sam i ocekivala.
ali sad ste ipak u njihovom sustavu, nemoj misliti da je to nesto divno i krasno i svima preporucljivo.
mogu vas nadzirati kad i ako se za to ukaze bilo kakva potreba.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:43   #795
bez obzira na razloge i bez obzira na naše šugavo školstvo, totalno mi je nezamislivo vidjeti u 1. razredu djecu od 8 ili 8,5 godina..
ako njih bude svega par na ostatak razreda, to će biti jedno ogromno odstupanje koje će ispoljiti na tko zna koji način...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:47   #796
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Ako znaš onda isto tako znaš da zadnju riječ ima povjerenstvo/komisija stručna sastavljena od strane države. Tako da oni su ti koji davaju zadnju riječ da ili ne.

Inspekcija valjda radi svoj posao, tu ne mogu reći ništa jer ne znam.

Mali će u vrtić još jedu godinu a na drugu jesen u školu i to je eto to.
Da, komisija gradskog ureda ili zupanije, ovisi o mjestu. Sto isto ne znaci da oni svoj posao rade kako treba, sve da ih je i papa stavio na tu poziciju

Za Zagreb mogu garantirati da se odgode ne dobivaju tako pa prema tome i ta izjava koju se u czss potpisuje nije uobicajena kao u vasem kraju niti je czss uvijek dio standardne procedure.
verdena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:49   #797
Ne nisu duge i jednorozi u czss. Već žena koja je i sama priznala da je u sustavu loše. Ne ne ostajemo pod prismotrom czss i to nam je rečeno, već mali nagodinu ide u školu.

Baš sam gledala jednu socijalnu radnicu dok sam tamo čekala šta radi na radnom mjestu. Opaljuje selfije i surfa po facebooku za vrijeme radnog vremena. Ja stojim vani i čeka i gledam joj u kancelariju.

Nismo iznimke, ako te to muči.

Verdana to je točno za njihov posao.

E sad da ja komentiram kako radi ZG nemogu i ne znam.

Ja sam iznijela kako smo mi prošli i kako su se prema nama odnosili tokom procedure.

Ako smo se već uhvatili kako tko radi jeli procedura ili ne, striktno ili ne. Jedno pitanje vezano uz zdravstvo da li bi vama u ZG dijete koje ima prehladu koja ide na gore, pregledaju ga 5 različitih doktora, jeli bi ga poslali na RTG da vide da nisu pluća možda?

100% bi, ali eto Kantrida to ne radi nego tek kada stvari krenu totalno nizbrdo eto sjete se da bi možda bilo dobro napraviti RTG. S time da smo dva puta bili na hitnom traktu i otpirjali su nas sa to je viroza. Dok dijete na kraju nije dobilo temp. 40 koju ne možeš skinuti, drhtavica, ne može disati, krvna slika u redu. Zadrže ga na liječenju 6 dana sa 2 antibiotika i pošalju ga doma sa trećim kojim ga nisu uopće liječili. Nakon 12 h sve se vraća na staro, drhtavica, temp, ne može disati. Opet trči doktoru dobiva 4 antibiotik kojim su ga liječili u bolnici, povlače se simptomi. Dijete se budi ujutro osuto od glave do struka kao da ga je netko bacio u koprive. Opet trči doktoru po inekciju i tablete, mjenjaju opet antibiotik 5 po redu i na kraju se bolest povlači. Točno koji lijek je izazvao reakciju ne znaju samo pogađaju ili je od previše lijekova. Leukociti su mu se toliko spustili da nij imao imunitet, došao sa 9 izašao sa 2. Razlog antibiotici, puno njih u kratkom vremenu razdobljene od 10 dana. Karantena od mjesec i pol dana, nema van. Sve je za sada u redu. Ja izgubila 6 kila od muke i brige.

Nakon toga mala dobila teški bronhitis a ja početak upale pluća sa 41.5 C temp.

Zadnje uređivanje Lady of leisure : 14.07.2017. at 13:10.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.07.2017., 12:57   #798
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Već žena koja je i sama priznala da je u sustavu loše.
Ajmo se cudit sto je loše a takvi sjede svugdje u sustavu. Sustav cini i ona. I s obzirom kako obavlja svoj posao, izmedu ostalog je i zbog nje losiji.
verdena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:02   #799
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Ne nisu duge i jednorozi u czss. Već žena koja je i sama priznala da je u sustavu loše. Ne ne ostajemo pod prismotrom czss i to nam je rečeno, već mali nagodinu ide u školu.
ne ostajete mozda sluzbeno.
ali u sustavu vas sad imaju a sad ti probaj jos nekad eskivirati neke zakonske propise iz njihove domene...
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Baš sam gledala jednu socijalnu radnicu dok sam tamo čekala šta radi na radnom mjestu. Opaljuje selfije i surfa po facebooku za vrijeme radnog vremena. Ja stojim vani i čeka i gledam joj u kancelariju.
a ovo ima veze s temom...kako?

Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Nismo iznimke, ako te to muči.
nista mene ne muci, ne brini.
ja samo zadrzavam pravo zgrazavati se sa strane nad postupcima pojedinih roditelja koji "znaju najbolje".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:24   #800
Izvini ali ja nisam u prekršaju, ja sam dobila crno na bijelo od države da se odgađa upis, jer je mali prošo proceduru kakvu su oni htjeli niti sam eskivirala zakon. Država je sama donesla smjernicu šta se mora proć i mi smo to napravili od a do ž.

Ti si pomiješala pravo i pravdu. Pravo je jedno a pravda je drugo, to nije isto.

Puno loših ljudi sjedi na nekim mjestima u ovoj državi i rade stvari koje kvare sustav. Nije to sada došlo van toga imate od kad je ljudi. Ali ako meni direktor škole kaže da je rasulo, defektolog mi kaže da je rasulo, logoped mi kaže da je rasulo, czss isto tako pa pobogu onda ili oni su svi za otkaz ili netko laže ili je stvarno tako.

Za ovu socijalnu radnicu sam ti samo htjela reći šta ljudi rade za vrijeme radnog vremena, a plaćeni su da RADE! A ne da se slikava i fejsbukira.

Ja ako ne radim nema novaca.

Svakako tvoje je pravo zgražati se. To ti nitko ne brani.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.