Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2015., 08:45   #361
Koji su konverzacijski stupnjevi?
Volim jezike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 12:06   #362
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ako izvorni govornik ne govori tečno jezik zemlje u kojoj predaje, beskoristan je. naročito na nižim stupnjevima. recimo, sve do b2.
B2 uključujući? Ako da, ne razumijem zašto tek na C razinama? Ja mislim da je i B2 dovoljno visoka razina da bi izvorni govornik bio koristan, valjda čak i B1?
Volim jezike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 20:24   #363
Kolega je na nekom tečaju kineskog.
Profa je originalni govornik. Komuniciraju na engleskom
Zasad mu je dobro
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 03:20   #364
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Kolega je na nekom tečaju kineskog.
Profa je originalni govornik. Komuniciraju na engleskom
Zasad mu je dobro
dobra ilustracija.
(niti ne znaš koliko si pogodio srž problema. ili znaš, intuitivno )

konkretno, kod mene na otocima.
ne moš predavat engleski frankofonima (guadeloupe, martinique) ako ne govoriš francuski. niti moš predavat francuski anglofonima (dominika, jamajka, st lucia) ako ne govoriš engleski.
takodjer. ne moš predavat francuski hispanofonima (kuba, dominikanska republika), ako ne govoriš španjolski. ili barem talijanski.

sve je gornje postalo jako važno od kad je u francuskoj uveden ispit jezika kao uvjet za dobivanje papira.
fala parizu da podržava privatne prof. jezika. nakon šta nas max odrape za porez, dakako.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 03:39   #365
Quote:
artoni kaže: Pogledaj post
Recimo da mi je postojeća razina:
Slušanje: B2
Čitanje: B2

Interakcija: B1
Govorna produkcija: A2
Pisanje: A2
da skratim.

slušanje: b2, govorna produkcija: a2.
ako gornje nije dovoljno, ne znam šta jest.

generacija y je u medjuvremenu naučila da se jezici ne mogu progovorit preko online tečajeva.
generacija z tek uči lekciju, još su premladi.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 11:06   #366
Učim njemački preko Duolingo al mana je što nema hrvatski jezik pa mi se poslije miješa engleski i njemački kad govorim jer engleski znam puno bolje pa ubacujem engleske riječi kad mi zapne njemački, jel ima nešto slično, a da ima hrvatski jezik?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 19:01   #367
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Učim njemački preko Duolingo al mana je što nema hrvatski jezik pa mi se poslije miješa engleski i njemački kad govorim jer engleski znam puno bolje pa ubacujem engleske riječi kad mi zapne njemački, jel ima nešto slično, a da ima hrvatski jezik?
Bit će dobro za vježbu. Sam pronađi razinu.
http://www.goethe-verlag.com/tests/index1.htm
richard5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:03   #368
Uči li tko ovdje jezike putem Duolinga? Imam pitanje naime...

Zašto, nakon što odradim lekciju i postignem Strength 5/5, kad se ponovo ulogiram ta lekcija odjednom ima Strength 4/5 ?
Dakle, prođem 4-5 lekcija, na svakoj postignem 5/5, odlogiram se, pojedem sendvič, ulogiram se - dvije od pet lekcija odjednom imaju rezultat 4/5. Ne razumijem.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:39   #369
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Uči li tko ovdje jezike putem Duolinga? Imam pitanje naime...

Zašto, nakon što odradim lekciju i postignem Strength 5/5, kad se ponovo ulogiram ta lekcija odjednom ima Strength 4/5 ?
Dakle, prođem 4-5 lekcija, na svakoj postignem 5/5, odlogiram se, pojedem sendvič, ulogiram se - dvije od pet lekcija odjednom imaju rezultat 4/5. Ne razumijem.
zato što ti slabi znanje. taj strength ti koristi da učvrstiš svoje znanje. ponekad će ti se nakon tjedan dana spustiti jedna crtica.
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:53   #370
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
zato što ti slabi znanje. taj strength ti koristi da učvrstiš svoje znanje. ponekad će ti se nakon tjedan dana spustiti jedna crtica.
Aha, oni pretpostavljaju da kako vrijeme prolazi, pomalo zaboravljam? Sad mi je jasno, hvala.
U pravu su.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 15:41   #371
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
dobra ilustracija.
(niti ne znaš koliko si pogodio srž problema. ili znaš, intuitivno )
konkretno, kod mene na otocima.
ne moš predavat engleski frankofonima (guadeloupe, martinique) ako ne govoriš francuski. niti moš predavat francuski anglofonima (dominika, jamajka, st lucia) ako ne govoriš engleski.
takodjer. ne moš predavat francuski hispanofonima (kuba, dominikanska republika), ako ne govoriš španjolski. ili barem talijanski.
sve je gornje postalo jako važno od kad je u francuskoj uveden ispit jezika kao uvjet za dobivanje papira.
fala parizu da podržava privatne prof. jezika. nakon šta nas max odrape za porez, dakako.

Tek sad sam skužio post
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 16:53   #372
Pozdrav!

Učila sam njemački jezik 4 godine u srednjoj (ne pretjerano revno), znam izgovor u potpunosti, gramatika je ta koja malo šteka i slab vokabular.. iako znam nekada shvatiti iz konteksta. Vidim da preporučate assimil.. postoji li nekakvo drugo online učenje njemačkoga koje ne bi bilo baš same osnove, nego ovdje gdje sam ja.

Usput, engleski sam odlično naučila kroz filmove/serije itd, pa si planiram i njemački tako samo je problem što nema tako puno njemačkih filmova :/
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 07:55   #373
Pozdrav svima.
Zanima me da li je tko učio jezik pomoću Ling Fluent??
Svašta tamo pišu da za 4 tjedna se naući jezik od nule. Ima li tko osobna iskustva??
tuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 05:27   #374
Quote:
tuky kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Zanima me da li je tko učio jezik pomoću Ling Fluent??
Svašta tamo pišu da za 4 tjedna se naući jezik od nule. Ima li tko osobna iskustva??
opće je poznato da se strani jezik od nule nauči u 4 tjedna.
zahvaljući takvim sajtovima svi govorimo najmanje 7 stranih jezika.

idealan sajt za imbecile koji vjeruju da se strani jezik može naučit u 4 tjedna.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 08:17   #375
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
opće je poznato da se strani jezik od nule nauči u 4 tjedna.
zahvaljući takvim sajtovima svi govorimo najmanje 7 stranih jezika.

idealan sajt za imbecile koji vjeruju da se strani jezik može naučit u 4 tjedna.
I meni se tako činilo, zato pitam jel tko slučajno kupio i sam se uvjerio...
Lp
tuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 12:16   #376
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Učila sam njemački jezik 4 godine u srednjoj (ne pretjerano revno), znam izgovor u potpunosti, gramatika je ta koja malo šteka i slab vokabular.. iako znam nekada shvatiti iz konteksta. Vidim da preporučate assimil.. postoji li nekakvo drugo online učenje njemačkoga koje ne bi bilo baš same osnove, nego ovdje gdje sam ja.

Usput, engleski sam odlično naučila kroz filmove/serije itd, pa si planiram i njemački tako samo je problem što nema tako puno njemačkih filmova :/
Ja sam ga učila 8 godina, 4 u osnovnoj i 4 u srednjoj.. i također obnavljam znanje preko Assimila.. imam i Njemački za 3 mjeseca, neki tečaj od Pons - mislim da se tako zove.. instalirala sam ga na kompjuter, ali nisam još počela učiti preko njega.. Zasad sam na Assimilu.. meni je izvrstan za obnovu znanja, a vjerojatno bi bio dobar i za početnike..
Ovi ostali slijede iza Assimila
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:25   #377
Quote:
tuky kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Zanima me da li je tko učio jezik pomoću Ling Fluent??
Svašta tamo pišu da za 4 tjedna se naući jezik od nule. Ima li tko osobna iskustva??
Iz xy primjera se vidi da je taj site mega prijevara koja ljude privlači lažnim oglašavanjem, uvodna stranica glumi vijest na portalu, a zapravo nema nikakvog portala, citati korisnika i informacije o tome kako ljudi kupuju svakih pola minute koje iskoče dolje desno su laž...

Kad se naruči se vjerojatno dobije nešto, ali bezvrijedno. Mislim da su vlasnici toga iz Poljske, a država nam je inače sposobna pa to neće biti zabranjeno tako brzo.

A za Duolingo koji gore spominju - sve najbolje.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 12:20   #378
Pozdrav

Može li mi netko pomoći u vezi ovog Assmila? Jedino što ja pronalazim su neki materijali ( knjige i cd-ovi koji se prodaju preko amazona ).

Gdje se mogu skinuti ti materijali, ako netko može staviti link? Gore sam vidjela je neka cura napisala da si je instalirala na računalo, hm?

Zanima me njemački jezik. Imam predznanja.

Hvala.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:46   #379
Ako netko želi učit neki strani jezik online, preporučam Duolingo i Babbel. Duolingo je potpuno besplatan, dok Babbel ima besplatnih tečaja i tečaje koji se plaćaju. Oba servisa imaju dostupne aplikacije za Android, iOS i Windows (Phone), a moguće je učit i online preko preglednika. Jedini nedostatak koji bih izdvojio je da je potrebno predznanje nekog većeg stranog jezika jer nema tečajeva dostupnih na hrvatskom (npr. engleski, njemački, španjolski).

Jezici koji se mogu učit na Duolingu (neki su još u eksperimentalnoj fazi): engleski, španjolski, njemački, francuski, talijanski, portugalski, grčki, nizozemski, švedski, irski, ruski, turski, danski, norveški, poljski, esperanto, ukrajinski, velški, hebrejski, vijetnamski, mađarski, rumunjski, češki, svahili, hindi, indonezijski, korejski i klingonski (ne, ne šalim se).
Android - iOS - Windows

Jezici koji se mogu učit na Babbelu: engleski, španjolski, njemački, francuski, talijanski, portugalski, nizozemski, švedski, ruski, indonezijski, turski, danski, norveški, poljski.
Android - iOS - Windows
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 17:39   #380
Molim cas preporuku za neki link ili aplikaciju za online učenje njemačkog jezika za dijete 9 godina početnik.
Bilo bi super da je tečaj na hrvatskom, ali može proći i na engleskom. Ako nema online onda bar neki link za skinuti materijale. Može i na pp


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.