Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2015., 23:09   #41
Ovo je super novost.
Znaci bas svi PC useri koji imaju bar W7 ce moci napravit legit upgrade na W10.
Ovo ce jako razveselit gejmere.

Quote:
Tehnolog kaže: Pogledaj post
Žalosno je što svi windows 10 očekuju zbog kozmetičke izmjene u start sučelju.
Nebi se s time slozio. Ta kozmeticka sucelja su skroz sporedna stvar.
Rekao bi da vecina iscekuje W10 zbog vise manje svega navedenog u postu #29 (DX12, Cortana (koja se nekima cini zanimljivom funkcijom), jos bolja optimizacija).
Kak sam cuo W10 ce i puno manje memorije zauzimati u odnosu na sve Windowse.

Jos malo korisnih detalja - Windows 10 will end OS reinstall headaches
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 15:42   #42
Sve super, samo Cortana sumnjam da će raditi na HR i u HR.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 17:18   #43
Na HR, sumnjam, u Hr, moguce da bude.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:39   #44
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Sve super, samo Cortana sumnjam da će raditi na HR i u HR.
Sam mala paralela, pocetak Cortane ima Xbox u sebi preko Kinecta (pogotovo Xbox One i K2.0). Vecina stvari je radila out of the box (naravno, ne pricanje na Hrvatskom), a neke su bile zalokane regionalno, ali su postepeno dodane. Vjerujem da ce raditi, no kvaliteta je upitna.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 21:48   #45
Manji update - Microsoft to make rendering engine changes with Spartan, IE in Windows 10
Quote:
Microsoft is making some tweaks to its browser strategy for Windows 10 that center around the rendering engines for its two browsers: Internet Explorer 11 and the one codenamed "Project Spartan."

Microsoft's new strategy for Windows 10 browsing is for Spartan to include the Edge rendering engine only and IE 11 to include the Trident engine only.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 22:09   #46
Quote:
Tehnolog kaže: Pogledaj post
ova konstatacija jednostavno ne stoji.

windows 8 je u odnosu na sedmicu poboljšan višestruko, optimiran je da troši manje resursa i slično. To što je korisničko sučelje ne odgovara svima je stvar individualnog mišljenja.

Windows 10 neće biti ništa novo naspram windows 8, osim što će napraviti univerzalnu platformu za sve uređaje (phone, tablet, PC), optimizacija i promjena sučelja.

Žalosno je što svi windows 10 očekuju zbog kozmetičke izmjene u start sučelju.
niti jedan windows od '95-ice nije optimiziran kako spada, to su sve redom poluproizvodi od optimizacije.

Xp još uvijek drže najbolji omjer stabilnosti, optimizacije i funkcionalnosti i dok se microsoftovi poluproizvodi ne optimiziraju mogu štnacati i do broja 55.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 22:42   #47
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
niti jedan windows od '95-ice nije optimiziran kako spada, to su sve redom poluproizvodi od optimizacije.

Xp još uvijek drže najbolji omjer stabilnosti, optimizacije i funkcionalnosti i dok se microsoftovi poluproizvodi ne optimiziraju mogu štnacati i do broja 55.
a to točno možeš poduprijet kojim informacijama? osobnim iskustvom?
ako ti je win 95 tako super, onda si ga instaliraj i koristi, kad su očito tako najbolji


speaking of win10 - osobno nisam sretan zbog starta kojeg "vraćaju", sad kad sam naviko na metro u 8.1 mislim da potrebe za starom nema. zapravo mi je žao što ljudi ne mogu naučit koristit windows key + q,w,e,r, s,d, itd.. koji je ubiti nešto najbolje i najbrže što se može iskoristit, pogotovo uz win 8.1 ultrabrzi search. mislim da je i start kao takav bio resource hog i samo je smetao - ionako 90% toga nitko nije nikad koristio. all programs? really? to je služilo ljudima samo za otvorit word/ppt/minesweeper/karte. documents/pictures/whatever... winkey+e - solved. run? winkey+r. search u win 8.1 ? winkey+q. dakle totalno nepotrebno skroz, ali kad su korisnici tudumi pa im treba sve napravit.

anyway, ono što me ultrazanima na windowsima 10 je cortana i sinkronizacija opcija, ako to i win10phone bude sve lijepo izvedeno mislim da ću uzet winphone + win 10 = gg.
Za cortanu mi je nebitno, vjerojatno bi je koristio na engleskom ionako, taman da si sharpam malo govorni skill, ali me užasno zanima kako će to napredovat i hoće li jedan dan postat virtualno inteligentna. (ne umjetno inteligentna, virtualno, google razlike ), a možda i umjetno pa dobijemo nešto ko u filmu HER

što se synca tiče, nadam se da neće bit preko onedrivea, al ono, ne bi se žalio da mi se preko accounta spreme svi settingsi windowsa i pri sljedećoj reinstalaciji podese instant.

ono što me još zanima je, a to je jedno od najbitnijih stvari for now - directX12, kud za development, kud za gejming, kud za primjene na WPFu i wpf appsima. isto tako i .net 4.6 i novi visual studio i compiler i stuff koji bi trebali poduprijet nadolazeće promjene i win10 stuff.

također responsivnost samog OSa me također zanima, nadam se da će bit snappy ko win 8.1, a možda i brži, to bi bilo odlično. također jedno od očekivanja koje bi bilo najbolje da naprave ikad - animirane wallpapere (gif / something)
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 22:42   #48
Meni je i 8.1 stabilna i prije sp1 (I osmica od početka) što se za xp nije moglo reči da je bio stabilan prije sp1 ili i sp2.

Xp je već duže prošlo svršeno vrijeme osim ako nemaš muzejski hardware jer za noviji hardware ni nema drivera.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 23:49   #49
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
speaking of win10 - osobno nisam sretan zbog starta kojeg "vraćaju", sad kad sam naviko na metro u 8.1 mislim da potrebe za starom nema.
Taj start ce vjerovatno bit replaceable, kao theme kod prijasnjih verzija.
Kako se mogao i W8 sredit da izgleda kao W7.

Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
ono što me još zanima je, a to je jedno od najbitnijih stvari for now - directX12,
DX12 ce mozda bit najveci plus kod W10 (uz optimizaciju naravno), jer prosle godine su Nvidia i AMD izdali DX12 graficke, a mnogi hardcore gameri su vec pokupovali GTX970 i R9 290. Tako da ce oni sigurno prelazit i na W10.

Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
također responsivnost samog OSa me također zanima, nadam se da će bit snappy ko win 8.1, a možda i brži, to bi bilo odlično. također jedno od očekivanja koje bi bilo najbolje da naprave ikad - animirane wallpapere (gif / something)
Taj response sustava i optimiziranosti W10 u odnosu na W8.1 i mene zanima, koliko ce biti razlika.
Kako sam nacuo bit ce jos bolje optimiziran od W8.1.

Mislim da animirani wallpaperi nebi imali smisla jer gutaju procesor bezveze.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 23:55   #50
Start menu će se moć birat koliko sam čuo oćeš Win8 style (full screen) ili Win10.

a kad smo već kod tog, moraju ga mijenjat pothitno jer je užasno ružan

bljak

a recimo ovaj mi je lijep ali mislim da je samo koncept? bo
==

animirani wallpaperi? možda varijanta da su animirani samo ako je čisti desktop, tj. čim ti je otvoren neki prozor drugi da animacija stane? to bi moglo proc.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 12:17   #51
da, od XP2 nadalje su sustavi stabilni, jedini problem je količina neoptimiziranog smeća koje MS trpa unutra pa je za očekivati da će win10 biti najneoptimizirani i najglomazniji od svih. Poanta:ko ih j.

bilo koji optimizirani OS ne smije da pređe 2GB HDDa i 512mb RAMa.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:51   #52
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
da, od XP2 nadalje su sustavi stabilni, jedini problem je količina neoptimiziranog smeća koje MS trpa unutra pa je za očekivati da će win10 biti najneoptimizirani i najglomazniji od svih. Poanta:ko ih j.
A zasto si uvjeren da ce W10 bit lose optimizacije?
W7 i 8.1 rade kao podmazani, i to kaj ima raznih dodataka ne znaci da ce zakazat sami OS.

Neki izvore tvrde bas suprotno, da ce W10 bit najoptimiziraniji.

Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
bilo koji optimizirani OS ne smije da pređe 2GB HDDa i 512mb RAMa.
Ako ti hardware predstavlja problem onda se lako mozes drzati Win XP recimo...
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 18:24   #53
not sure if trolling il šta.

ako ti je 2GB OS dovoljan, slobodno koristi XP, koji čak i prelazi 2GB kad je sa SP3 + updejti - therefore - fail - loše optimizirani.

al zanimljivo je da ljudi ne iskoriste nove stvari od windowsa poput ultra brzog searcha, storea sa raznoraznim zanimljivim appsima, One drive umjesto stalno čačkanja po
dropboxu i raznoraznim drugim servisima za cloud, itd..
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 18:57   #54
Ma meni se cini da je trolanje, jer tip usporedjuje PS4 hardware sa PC rigom na financijskom nivou.

Za W10 system requirement je jednak kao i 8.1.

OT: One more reason to get excited about Windows 10
Quote:
Developers will be able to experience several new app elements that will be available inside Windows 10, the company said. For example, Adaptive UX is a new user interface for apps that can adapt to any screen, whether it’s a small smartphone or a large desktop display. Developers will be able to add Adaptative UX to their existing Windows 8.1 apps as they prepare them for Windows 10.

Furthermore, Windows 10 apps will have a way of determining how the user is interacting with them, and offer them the appropriate user experience. This feature is especially useful on convertible laptop/tablet devices that can be operated both with touch gestures or using a mouse and keyboard combination. For example, an application sensing that the user relies mostly on touch gestures rather than mouse clicks will provide rather touch-targets.

One other interesting feature, at least for developers, is the new API contracts that will tell them whether a Windows feature will be available on a certain device, so they can adapt code “at runtime to deliver user experiences that feel right on the device it’s being run on.”

Windows 10 developers looking for more details about these new tools should check out the source link below. As for regular Windows 10 users, the future of computing that Microsoft is painting sounds more interesting than ever before.

Quote:
Other new features include “a new handwriting-recognition panel for pen users, Network fly-out menu that brings quick access to network settings, enhancements to the photos app including support for RAW image format OneDrive cloud storage, and changes to the Lock screen that’ll now show tips, tricks and beautiful imagery (at least for the U.S. and France).

Zadnje uređivanje *Hades* : 25.03.2015. at 19:20.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 20:01   #55
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
A zasto si uvjeren da ce W10 bit lose optimizacije?
W7 i 8.1 rade kao podmazani, i to kaj ima raznih dodataka ne znaci da ce zakazat sami OS.
zato što je povijest pokazala da su u MSu lijeni napraviti optimizaciju te da svaki "novi" OS je veći i tromiji od predhodnih.

radi se o čistoj lijenosti, samo zato što se kapaciteti pc-a povećavaju ne znači da software mora biti glomazniji.

Isto vrijedi i za ostale lijenjivce tipa Adobe.

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Za W10 system requirement je jednak kao i 8.1.
a zašto nije MANJI ako je napredniji?

zbog lijenosti.

tek kada ih ljudi popljuju i financijski izgube tek onda seljedeći os naprave relativno optimiziran.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 21:55   #56
Ajme je spor ovaj update na novu verziju Technical Previewa.
__________________
uvik kontra, takva sorta
acmevagabundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 21:59   #57
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
zato što je povijest pokazala da su u MSu lijeni napraviti optimizaciju te da svaki "novi" OS je veći i tromiji od predhodnih.

radi se o čistoj lijenosti, samo zato što se kapaciteti pc-a povećavaju ne znači da software mora biti glomazniji.

Isto vrijedi i za ostale lijenjivce tipa Adobe.



a zašto nije MANJI ako je napredniji?

zbog lijenosti.

tek kada ih ljudi popljuju i financijski izgube tek onda seljedeći os naprave relativno optimiziran.
Ako nešto može napraviti A, a nešto novije ABC ono je naprednije ali ne znači da je manje.
__________________
uvik kontra, takva sorta
acmevagabundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 07:18   #58
vidim da nobrainer nije probao ni jedne windowse poslije xpa očito.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 14:31   #59
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
a zašto nije MANJI ako je napredniji?

zbog lijenosti.
Poprilicno krivo napisano. Nova verzija softwarea ne znaci nuzno minijaturizaciju (ili smanjivanje istog) jer stvari ne funkcioniraju tako. Nove funkcije, pracenje hardwarea mogu znaciti bolji proizvod, al naposlijetku veci od prethodnika. Bitno da si ti nama rekao kak stvari idu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 16:20   #60
ovo izlazi već na ljeto. link

mislim da su se malo prenaglili.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.