Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 19:32   #141
Svako toliko, a posebno u ovim predbozicnim danima pozalim sto ne mogu vratit vrijeme....
jer svi slave obitelj,sakupljaju se, svugdje bi se trebalo veseliti,druziti....
a mi rastrzani na sve strane...tko ce kome,kako,koliko,gdje...
Onda dodem k sebi i sjetim se da osim tih blagdana u kojemu se posebno osjecas sam i ranjiv...ostanu jos 11 mjeseci u kojima mogu uzivati ako to zelim, a mozda i pronaci koju dusu slicnu meni koja ce znati cijeniti zagrljaj i zajednistvo ...
Znaci, ne nije mi zao sto sam se rastala,jer sad ostaje nada da dolazu bolji dani....
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 16:14   #142
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Meni su najzanimljiviji oni koji su željeli razvod a kad su ga dobili, onda su požalili. Znam za takav slučaj gdje je jedna osoba stalno prijetila razvodom a druga strana se nije izjašnjavala dok jednom nije rekla OK, pokupila se i otišla.
Sad se ova prva nemre pomirit s tim da je gotovo
A ova druga..je zrelo i odgovorno šutila...dok se nije pokupila...jako pametno ?
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 17:24   #143
ljudi žale i za komadom neke drage sitnice kad ju izgube,kamoli za osobom....navika,strah,šok.....najteže je napraviti korak....a kako druga strana vidi sve nakon milijun pokušaja,koliko joj je žao i koliko se nemre pomirit-puca mi k....
život je samo jedan,svatko zaslužuje šansu,pa i dvije....ali treća je već A BIIIG SHAME ON ME!
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 23:50   #144
ne, nisam ni u jednom trenu požalila šta smo se rastali,
žao mi je jedino šta nisam imala snagu za to pokrenit bar 8 godina ranije...
eventualno mi je žaj šta nisam bila malo mudrija glede financija, al opet nije tako strašno,
je, teško je sad ovo razdoblje blagdana, ipak je lakše kad imaš uz sebe nekog,
a opet i ne znam kako je to kad je uz tebe neko s kim baš uživaš sve to, netko s kim bi bila ova prava ja....
i u ovom trenu, koliko god je teško i ne možeš uteć tuzi jer si sam, ipak ne poželim taj prošli život..
__________________
Immature love says: 'I love you because I need you.' Mature love says 'I need you because I love you.'
Happy is he who still loves something he loved in the nursery: He has not been broken in two by time; he is not two men, but one, and he has saved not only his soul but his life.
Happyme156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:29   #145
vidi mila, IMAŠ SEBE...i kad to spoznaš,ne treba ti ni blagdan nit folklor...jer to je jedino bitno...sve ostalo je navika i življenje u nekadašnjim lijepim vremenima...
kad imaš sebe,svaki dan je blagdan:***
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:42   #146
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
vidi mila, IMAŠ SEBE...i kad to spoznaš,ne treba ti ni blagdan nit folklor...jer to je jedino bitno...sve ostalo je navika i življenje u nekadašnjim lijepim vremenima...
kad imaš sebe,svaki dan je blagdan:***
Pa uvijek sebe imaš? Meni kao novom rastavljenom čovjeku bu garant bilo izrazito teško za blagdane iako imam sebe.No to je i normalno. Kad dođu dani blagdana uglavnom je hladno pa ti je lakše ak imaš još nekog uza sebe ako nikaj drugo zbog topline bar.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 13:52   #147
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
A ova druga..je zrelo i odgovorno šutila...dok se nije pokupila...jako pametno ?
A čuj, ko smo mi da sudimo drugima ali da, sudeći po svemu, to joj je i bilo najpametnije.
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa uvijek sebe imaš? Meni kao novom rastavljenom čovjeku bu garant bilo izrazito teško za blagdane iako imam sebe.No to je i normalno. Kad dođu dani blagdana uglavnom je hladno pa ti je lakše ak imaš još nekog uza sebe ako nikaj drugo zbog topline bar.
Ja sam se od ex muža rastala 5.12. i kužim ovo s blagdanima. Nije poanta da nemaš nikog uz sebe (btw ja sam bila ta koja je htjela razvod) nego da nikog tada ni ne želiš blizu. I onda sam sa sobom imaš kaos u glavi i prebireš po uspomenama.
Bar je meni tako bilo.
Al nije to ni loše jer napraviš neki mentalno-emotivni rezime prije nove godine koja ti dolazi u susret

Zadnje uređivanje -honey- : 01.12.2014. at 13:58.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:07   #148
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja sam se od ex muža rastala 5.12. i kužim ovo s blagdanima. Nije poanta da nemaš nikog uz sebe (btw ja sam bila ta koja je htjela razvod) nego da nikog tada ni ne želiš blizu. I onda sam sa sobom imaš kaos u glavi i prebireš po uspomenama.
Bar je meni tako bilo.
Al nije to ni loše jer napraviš neki mentalno-emotivni rezime prije nove godine koja ti dolazi u susret
A čuj mislim da je ovo ipak ključno o doživljajima blagdana nedugo nakon razvoda!

Zadnje uređivanje Retra : 01.12.2014. at 14:23. Reason: q...
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 21:55   #149
da mi je prespavat blagdane i probudit se negdje oko proljeća..
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 09:42   #150
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
da mi je prespavat blagdane i probudit se negdje oko proljeća..
pa zar je toliko strašno?
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:00   #151
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
pa zar je toliko strašno?
Pa, sigurno je prilično strašno ako si ostavljena strana, koja nije željela razvod jer emocije još postoje i koja nije još pomirena sa situacijom.
A, ovo s obiteljskim blagdanima, zajedništvom, scenama iz reklama, a što ja znam...
Lijepo je kad je stvarno, i ima i toga, ali ako samo stvoriš tu scenu za božićnu fotku, a iza nje stoji godina ili godine svađa, netrpeljivosti i razočarenja, onda je to samo Ah, Božić je, idemo sve okitit, upalit lampice i pravit se dva dana da je sve u redu.
Ja se veselim blagdanima, nećemo biti svi na hrpi, ali će i bivši sigurno navratit sa sestrom na piće i odvest dijete njegovoj rodbini, drugi dan ćemo dijete i ja do mojih, svratit će i koja frendica ili ja do njih, nije reklama za Coca Colu ni Vip, ali opet može biti lijepo.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:33   #152
Premišljanja prije razvoda

dragi svi, jeste li ti tijekom razmišljanja o razvodu imali uspone i padove u razmišljanju?

ja mjesec dana totalno sigurna u sve i nema povratka, a od jučer ne želim rasturati brak. što je to? jel to mozak zeza ili su to zadnji trzaji i tako je svima?

pomagajte, osjećam se kao luđakinja
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:39   #153
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
dragi svi, jeste li ti tijekom razmišljanja o razvodu imali uspone i padove u razmišljanju?

ja mjesec dana totalno sigurna u sve i nema povratka, a od jučer ne želim rasturati brak. što je to? jel to mozak zeza ili su to zadnji trzaji i tako je svima?

pomagajte, osjećam se kao luđakinja
Ma, čije ti tu mišljenje ili iskustvo može pomoći ?
Ako se predomišljaš, znači da nisi sigurna.
Tko ti može reći spašavaj brak ili bježi više, dosadna si :P?
Neće ti razvod pobjeći ako ga ne uloviš dovoljno brzo.
Ako nisi spremna, nisi.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:45   #154
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ma, čije ti tu mišljenje ili iskustvo može pomoći ?
Ako se predomišljaš, znači da nisi sigurna.
Tko ti može reći spašavaj brak ili bježi više, dosadna si :P?
Neće ti razvod pobjeći ako ga ne uloviš dovoljno brzo.
Ako nisi spremna, nisi.
molim moderatora da obriše temu
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:47   #155
A zašto se razvodiš?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:57   #156
Postali smo cimeri koji su otrovna kombinacija kad su na istom mjestu - puno svađa i nerazumijevanja. Ja ne bih pokušavala ponovno romantično probuditi nešto, ali opet, ne znam kaj mi je jučer i danas.. ma ko na vrtuljku emocija sam stalno

Bolje da prestanem okolo tražiti savjete jer sam već smiješna i sebi i drugima.
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:28   #157
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
Postali smo cimeri koji su otrovna kombinacija kad su na istom mjestu - puno svađa i nerazumijevanja. Ja ne bih pokušavala ponovno romantično probuditi nešto, ali opet, ne znam kaj mi je jučer i danas.. ma ko na vrtuljku emocija sam stalno

Bolje da prestanem okolo tražiti savjete jer sam već smiješna i sebi i drugima.
Možda netko drugi ima sličnu situaciju kao i ti, ali meni je užasno teško nešto ti savjetovati ili sugerirati.
Ja sam godinama bila svjesna da je između muža i mene kao partnera i ljubavnika gotovo i nije uopće postojala opcija s moje strane da se to "obnovi".
Uopće, nikako i ni pod kojim uvjetima.
I u to sam bila sto posto sigurna.
U braku na papiru sam ostajala iz nekih desetih razloga i manje ili više opravdanih strahova.
Na kraju sam to prekinula i sve je ispalo dobro.
I dijete i on i ja i okolina.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:35   #158
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
dragi svi, jeste li ti tijekom razmišljanja o razvodu imali uspone i padove u razmišljanju?

ja mjesec dana totalno sigurna u sve i nema povratka, a od jučer ne želim rasturati brak. što je to? jel to mozak zeza ili su to zadnji trzaji i tako je svima?

pomagajte, osjećam se kao luđakinja
Prvo nisi luđakinja jer odluka o razvodu je vrlo kompleksna odluka.

Stičem utisak da se ti ne premišljaš zbog emocija, jer istih sa tvoje strane nema. Već da se ti dvoumiš zbog onoga "lakše je u dvoje". Jeste ukoliko je taj partner na neki način sam doprinosio i zalagao se, ali ako nije i ako je sve bilo na tebi-onda ti svejedno bili vi pod istim krovom ili ne.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:44   #159
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Prvo nisi luđakinja jer odluka o razvodu je vrlo kompleksna odluka.

Stičem utisak da se ti ne premišljaš zbog emocija, jer istih sa tvoje strane nema. Već da se ti dvoumiš zbog onoga "lakše je u dvoje". Jeste ukoliko je taj partner na neki način sam doprinosio i zalagao se, ali ako nije i ako je sve bilo na tebi-onda ti svejedno bili vi pod istim krovom ili ne.
Naravno da je lakše udvoje.
I financijski i logistički.
Pitanje je samo cijena psihičkog mira i vlastite (ne)sretnosti u lošem braku koju plaćaš.
Je li ona tebi viša ili niža od cijene života bez partnera.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:03   #160
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Naravno da je lakše udvoje.
I financijski i logistički.
Pitanje je samo cijena psihičkog mira i vlastite (ne)sretnosti u lošem braku koju plaćaš.
Je li ona tebi viša ili niža od cijene života bez partnera.
Pa naravno. Vjerovatno da je Cry na tome zapela pa vrti li vrti po svojoj glavi.

Ukoliko nekog partnerovo prisustvo ne iritira, ukoliko si je udesio sadržajan život u svakom smislu mimo partnera, onda može to. Danas ima takvih brakova koji funkcionišu na tom principu. Nije to ono klasičan otvoreni brak kada su jedno drugom dali za pravo, već više doma frendovski odnos, a uslijed ravnodušnosti partnere ni ne zanima da li će onaj drugi imati nekoga ili ne. Tako se nekako posloži samo od sebe.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.