Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 22:04   #721
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post

Ljudske zajednice ne mogu postojati zasada bez da ne utjecu na okolis, nazalost. Ali zasto taj utjecaj ipak ne pokusati smanjiti?
Komocija.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:50   #722
kompleks vitamina B - B12 sadrži :
jetra,iznutrice,kvasac,riba,mlijeko i mliječni proizvodi,jaja,banane,
orašasti plodovi,zeleno lisnato povrće,gljive,kikiriki,mahunarke,cjelovite žitarice.

kolin i inozitol ubrajaju se u vitamine B kompleksa iako nisu vitamini.
kolin se nalazi u jajima,soji,životinjskim masnoćama,zobenom brašnu i povrću.
izvori inozitola su hrana životinjskog podrijetla,cjelovite žitarice i povrće.

kompleks vitamina B je neophodan za normalnu funkciju organizma,to bi onda značilo da vegetarijanci i pesketarijanci ne moraju uzimati nadomjestak prehrani vitamina B u obliku kapsula.
__________________
Zea Mays. 💚
Meadow Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 04:54   #723
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Random, ti si troler na ovoj temi. Tvoji upisi su uglavnom neupuceni i lose argumentirani i sklon si vrijedjanju forumasa/ica koji ne dijele tvoje misljenje.

'oni liberalni vegancici' - kome ti pises?
'Oni' zive u istom drustvu u kojem si i ti. Pripadnici ste iste zajednice.

I naravno da ne moram pristati na zivot u istim socioekonomskim uvjetima i po istim kulturnim praksama koji su vrijedili za moju babu, a kamoli prije tisucu ili vise godina. Pa zar nemamo pravo odabrati zivjeti na nacin za koji mislimo da je bolji? Ako sam ulozila svoje vrijeme u to da se informiram o zdravijim, eticnijim ili ekoloski prihvatljivijim nacinima prehrane, jel stvarno mislis da ce me tvoje nemusto vrijedjanje pokolebati?

Genius, veganstvo je ekstremno jednako koliko i jedenje mesa. To je stvar kulture. Kultura se moze promijeniti.
Zasto te zivcira razgovor o svijesti u zivotinja? Jesi li ikad imao psa? Ili svinju? Hoces reci da pas nema neki oblik svijesti?
nisam ja nikakav troler nego me smeta popovanje "prosvijecenih" forumasa vegana, to sto zivimo u istoj zajednici ne znaci da moram voliti prosjecnog PC vegana koji se zgraza na sam spomen jedenja mesa i proklinje te do sedmog koljena zbog toga...


sto se tice nacina zivljenja to mos kak oces dok ne utjece na druge ljude, fanaticno promoviranje religije, promoviranje abortusa i promoviranje veganstva je jednako po meni tu nema razlike, i sve to zeli ograniciti neka moja prava jebiga pa mi se to ne svidja

umm neki od nas ne zele forsat neku umjetnu kulturu niti se mijenjati da bi se prilagodili tudjim religijama, vracam se na ovo gore radi sta os al ne smijes time utjecati na tudju slobodnu volju i prava
imao sam kucne ljubimce, deda kolje svinje svake godine, gledao sam klanje pilica, to je tijek zivota za mene, svijest psa ili muhe nije ni blizu nasoj, i kak je neko rekao PC vegani cesto zaboravljaju da su i komarci zivotinje, ustvar prilagode vlastita uvjerenja da pasu danoj situaciji, ak ces imat religiju nemoj bit licimjer neg zivi u skladu s njom do kraja
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 12:47   #724
Ali svaka je kultura umjetna. To sto ona dugo traje i sto ti ju netko zeli prodat pod 'prirodno' ne znaci da ona to je. Sve nase navike dolaze od toga da je negdje netko, doslovno ili metaforicki, odlucio da ce se stvari radit na jedan, a ne drugi nacin. I taj netko obicno ne vodi racuna o tvojim interesima.

Drugo, live and let live filozofija je laz. Kompletni Zapad izgradjen je i odrzava se na nesreci Treceg svijeta, nerazvijenih zemalja ili kak god ih zelis zvat. Ono sto je tebi 'pravo' drugima je privilegija. Treba razluciti istinska prava i neotudjive slobode od naucenih navika i zivotnog standarda.

Trece, jel mozes dat jedan primjer, iz svakodnevnog zivota, u kojem su te vegani lisili nekog prava ili te inkomodirali?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:34   #725
mesna prehrana nije stvar odluke pojedinca (koji je to nametnuo veganima) nego stvar prezivljavanja.
ne, ljudi nemaju probavu kakvu imaju biljojedi. nemaju ni kakvu imaju mesojedi. ljudi su svejedi i to ih je dovelo do ovog stupnja razvoja.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 17:22   #726
Genius, nemoj se uvrijedit, ali taj argument o "preživljavanju" i obliku crijeva i čeljusti je više puta prožvakan. Čovjek može sa i bez mesa. Bitno je što se i zašto se hoće.

Mislim, ak te boli neka stvar pa i to je ok. I to je izbor. Al nemoj tvrditi da si se obrazovao i promislio meditirao analizirao što već zašto je to tvoja odluka.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 17:46   #727
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
....
apsolutna najispravnija hrana za čovijeka je biljna hrana i ima neosporivih dokaza za to, meso nije nužna ni za opstanak ni za zdravlje,.....
Aj dijete ne lupaj gluposti.....nije niti biljna hrana nužna za opstanak....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 17:51   #728
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Genius, nemoj se uvrijedit, ali taj argument o "preživljavanju" i obliku crijeva i čeljusti je više puta prožvakan. Čovjek može sa i bez mesa. Bitno je što se i zašto se hoće.

Mislim, ak te boli neka stvar pa i to je ok. I to je izbor. Al nemoj tvrditi da si se obrazovao i promislio meditirao analizirao što već zašto je to tvoja odluka.
Da je bio bez mesa ne bi bio ovakav kakav je sada. Čovjek JEST svejed i zapravo bliži mesojedima nego pravim biljojedima. Može jednako tako i bez biljne hrane.....zapravo čovjek uopće ne može probaviti veliku većinu biljne hranu ako od nje odvojimo gomolje i plodove....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:32   #729
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Genius, nemoj se uvrijedit, ali taj argument o "preživljavanju" i obliku crijeva i čeljusti je više puta prožvakan. Čovjek može sa i bez mesa. Bitno je što se i zašto se hoće.

Mislim, ak te boli neka stvar pa i to je ok. I to je izbor. Al nemoj tvrditi da si se obrazovao i promislio meditirao analizirao što već zašto je to tvoja odluka.
ljudi bez mesa ne bi prezivjeli ledena doba. da su oduvijek jeli samo biljke, nestali bi, odnosno ne bi se razvili koliko su se razvili. sad mozda i moze bez mesa, nekad nije mogao.
iskreno, nije me briga tko sto jede. bitno je da svoj stav ne namece drugima. vegani su ti koji svoj stav agresivno namecu drugima, ne oni koji sve jedu.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 22:31   #730
Cijeli život sam manje-više vege, iako samo u jednom, nedavnom, periodu bijah to 100%. Razlozi za vege su ranije bili gastronomski i zdravstveni, sada više etički.
Meso mi je odbojno, ali mi je zanimljivo to što me ne smeta ni svinjska mast ni čvarci.
Ja si to objašnjavam tako što to ipak nije a/lešina, b/hrana u stadiju truljenja, što meso uvijek jest. I oboje doživljavam kao nusproizvode ubojstva pa u stilu američkih Indijanaca na taj način imam osjećaj da životinja nije umrla samo zbog nekog hedonističkog obžderavanja ćevapom već i za dugoročniju svrhu preživljavanja. (no ipak je umrla da bi netko drugi ostao na životu)

Ima li još nekih (polu)vegetarijanaca sa sličnim sentimentima?

Isprike mesojedima na slikovitom izražavanju.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 23:33   #731
Kumek & Genius, kak lijepo od vas da mislite na to da kao vrsta ne deevoluiramo.

Slažem se da sjevernjaci ne bi preživjeli ledeno doba bez mesa, pustinje bez koza, Kinezi bez riže, a internet bez trolanja.

Pomozi sirotu na svoju sramotu. Bežim malo s ove teme. Srediste me.


@ verushka - šta te boli briga, jedi šta hoćeš. ja jedem crve u trešnjama uredno. vermitarijanka dakle.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 00:00   #732
@peronja, misliš li da netko zatrolava temu, prijavi na trokutić, pa će moderatori pogledati o čemu se radi. Ubuduće će prokazivanje 'trolera' i trolera na temi biti tretirano kao trolanje.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 12:09   #733
jel´ gledao jučer tko Galileo? - kako onaj čovjek zbog nekih zdravstvenih komplikacija već 5 godina jede samo sirovo meso,pojede cijelu sirovu ovcu.
__________________
Zea Mays. 💚
Meadow Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 16:07   #734
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Čovjek može sa i bez mesa. Bitno je što se i zašto se hoće.
A gle, ljudi mogu bez auta, čamaca i jahti, vikendica, klime, kompjutera i interneta, perilica za veš i suđe, kozmetike, nakita, mobitela, stilske odjeće i namještaja, frizura, turizma, masaža, aromatiziranih kupki, cvijeća u vrtu itd.

Za sve se može nać argument Za i Protiv. Ovisno iz koje perspektive gledaš.
Ali ono što nije podložno perspektivi je Priroda u kojoj vlada zakon korištenja potencijala u svrhu opstanka. A što je opstanak? Opstanak je odnos dobrog i lošeg osjećaja. Ugodno i neugodno. Kada se osjećamo ugodno, naše postojanje je neupitno. Kada se osjećamo neugodno naše postojanje postaje upitno jer nas strah stavlja u poziciju nesigurnosti i sputanosti.
I sad, zašto ljudi rade to što rade? Zato što se osjećaju ugodno kada to rade.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 20:13   #735
meni meso nema fini okus.
većinom me mrko ljudi gledaju kad kažem da ne jedem meso.
nisam dobar akter za feštu
__________________
Zea Mays. 💚
Meadow Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 22:11   #736
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
C
Ja si to objašnjavam tako što to ipak nije a/lešina, b/hrana u stadiju truljenja, što meso uvijek jest.
Zato ja volim živog jastoga zveknuti u lonac. Nit je trul niti lešina.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 22:14   #737
ne kuzim, zakoljes zivotinju i bacis meso u kistru, na niskim temp. ono ostaje kakvo je u trenutku zamrzavanja, niste culi za tu tehnologiju hmm
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:47   #738
Quote:
Meadow Flower kaže: Pogledaj post
meni meso nema fini okus.
većinom me mrko ljudi gledaju kad kažem da ne jedem meso.
nisam dobar akter za feštu
Nije istina...bitno je da piješ...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:54   #739
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
....
Ja si to objašnjavam tako što to ipak nije a/lešina, b/hrana u stadiju truljenja, što meso uvijek jest. ¸.....
Hmmm... dakle prema gore navedenoj logici ako ispečeš šnicl onda on odjednom više nije u stanju truljenja kao niti čvarci (a što je naravno oboje pogrešno) i možeš komotno prema toj tvojoj logici zapravo sve jesti.....jerbo niti mi ostali ne jedemo meso u procesu truljenja nego pečenog (prema tvojoj logici truljenja a ne prema stvarnom procesu koji se itekako dešava). Dodatno mi nije jasno kako je to truljenje mesa (koje spriječavaš pečenjem uz dobitak na probavljivosti) odjednom lošije od truljenja recimo jabuke ili luka kojeg nesmetano jedeš u tom truljenju.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:57   #740
Quote:
Meadow Flower kaže: Pogledaj post
jel´ gledao jučer tko Galileo? - kako onaj čovjek zbog nekih zdravstvenih komplikacija već 5 godina jede samo sirovo meso,pojede cijelu sirovu ovcu.
Nu eskima.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.