Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2016., 14:55   #61
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
upravo to, ja se razalostim kad vidim da mama place i popustim i poslije shvatim da je to manipulacija ali u tom vremenu me vec dobrano iskoristila..
znam da sam odgovorna za sebe ali ispada ako se njima sto dogodi da sam ja kriva to jednostavno ja ne mogu shvatiti. da netko moze tako razmisljati..prije su bila druga vremena, znam. s nama nikad nije bilo problema,nismo alkoholicari,narkomani.odlicni ucenici bili, svima pomogli kad bi nas netko trazio..prije bismo drugima pomogli nego sebi. eto sad me je to kostalo, za njih mislim, prije mislim na njihovu srecu nego na svoju.
Kako ne razumješ da se oni u sebi duboko osjećaju slabima i nesigurnima, oni su kao mala djeca koja nisu u stanju preuzeti odgovornost za svoju sudbinu. Kada se nešto loše ima desiti oni imaju strašnu potrebu naći krivca jer im ego i vlastita nesigurnost i sebičnost ne daju da kritički pogledaju na sebe. Ako oni vjeruju da nisu krivi i odgovorni, a nešto loše se događa pitam te tko je kriv? Pa naravno da si ti kriva, da se više baviš njima mjesto svojim životom oni bi se bolje osjećali (iluzija ali eto), da su njihovi roditelji bili bolji oni bi sada imali bolji život, da tvoj brat nije otišao oni se ne bi osjećali usamljeni i nesigurni, da im ti ližeš guzu selo bi bolje pričalo i oni se ne bi osjećali loše... u svakom slučaju vidiš poveznicu, ti moraš biti za sve kriva hoćeš ili nećeš, drugi moraju biti krivi jeroni vlastitu krivnju nisu u stanju prihvatiti, oni će srušiti sve oko sebe ako treba ali nikad, baš nikad neće krivnju svaliti na sebe. Zbog toga oni tebe ne mogu razumjeti i prihvatiti tvoje otrebe, cijela koncepcija njihovog doživljaja sebe tako pada u vodu. Morali bi si priznati da su loši roditelji, sami odgovorni za svoj loš život, nervozu, nesigurnost, nezrelost... zar ti zaista gajiš iluziju da bi se tvoji roditelji jednog jutra mogli probuditi sa takvim pogledom na sebe? NIKAD se to neće desiti, to je nemoguć scenarij, što se prije riješiš te iluzije prije ćeš ti ozdraviti od njih...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:11   #62
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
iskreno,mene je sram zbog ponasanja mojih..a strucne glave bi mi rekle isto sto i vi, radije volim cuti ovako misljenja vise ljudi mozda pouceni svojim iskustvom itd.nego rjesenja po nekom sistemu.
otici cu ja svakako, ali stvar je u tome da prije listopada ne mogu nista..tad imamo jedan dogadaj pa tek poslije i jesam planirala otici...zato do tada ne zelim s njima o tome, kad dode taj dan doci cu spakiranih kofera i stati pred njih prihvatili ili ne ja idem.

i znam da ce biti kaos, ali zeljna sam slobode i svog mira. i rekli su mi ako i odem da ne zele i da znaju da ja necu uspijeti. borit cu se da bude suprotno jer vjerujem u sebe i znam koliko i za sta sam sve sposobna.
Nije stvar u tome sto bi ti strucne glave rekle ili ne, vec upravo u emocionalnoj potpori i sigurnosti, dakle, bilo bi ti lakse to i izvesti kad dodje cas, manje bi se osjecala lose i krivo. Ne znam jesi li me shvatila.
Terapeut nije tu samo da ti kaze sta jest ili nije, vec stvori s tobom odnos koji ti daje sigurnost u trenucima kad se osjecas tanko i nesigurno. Zato mislim da je to dobro za tebe. Ako imas ikakve mogucnosti, toplo ti savjetujem da krenes, taman se nesto stigne napraviti do selidbe van.

Glede odlaska, tj cina odlaska, mislim da je to dobar nacin, nemoj se nikako dovesti u situaciju da im to unaprijed najavljujes jer bi to mogli shvatiti kao priliku da te manipulacijama odvrate.
I budi spremna da ce te ispratiti jako ruzno, svasta ce ti govoriti i pricati, mozda ces do Amerike letjeti uplakana i tjednima se osjecati lose. Toga svega moras biti svjesna, ali unatoc tome, nemoj odustati.

Ovo sto te pokusavaju obeshrabriti da neces uspjeti je tipicno oruzje manipulativnih roditelja, protiv toga nema druge nego ignorirati i maknuti se sto dalje.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:24   #63
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

evo zanima me kako biste vi reagirali kad bi vas vasi roditelji natjerali da birate izmedu njih i osobe koju volite?
s deckom sam dugo i stvarno sebe vidim s njim u buducnosti...ali moji roditelji stvarno mi svakodnevno nabijaju na nos to sto sam s njim. jedini razlog zbog kojeg to rade je sto je on daleko. ne zivi u Hrvatskoj.
moji se boje ako ja odem da ce ostati sami. nisu mladi vise da se razumijemo i nazalost oboje su bolesni. brat je otisao prije par godina van zivjeti a ja sam ostala paziti na njih. tata je vec desetak godina bolestan i mama se brine o njemu. ali jednostavno ne daju mi da budem sretna i stalno mi nabijaju griznju savjest u smislu da ako odem da će oni umrijeti da će se ubiti oboje jer bolje se ubiti nego ostati sam...
ja sam sigurna u svoju ljubav s deckom i stvarno on je meni odlican i super se slazemo i nikakve lose stvari u smislu prevara i sl.se nije dogadalo. stvarno nam je lipo...koliko moze biti s obzirom na vezu na daljinu ali zadovoljni smo. planiramo skupa zivjeti ali ovo s mojim roditeljima me izluduje. nisam imala super djetinjstvo..moja mama ima taj neki ne znam jel bi to nazvala cudan pogled na svijet no nesto u tom smislu da za nju postoje samo muska djeca i njih jedino se cijeni, dok od zenske djece nema bas puno koristi. to mi je i rekla i tako se odnosila prema meni..
znam da njega zelim ali kad bi otisla s njim moji bi me prekrizili, mozda i ne bi ali bi mi svakodnevno davali do znanja da im je tesko i da sam ja kriva za to...
ako su roditelji u svojem svijetonazoru-tako podijelili uloge
među muškom i ženskom djecom-
onda-moraš!-biti svjesna da tebi su dodijeli ulogu-
nekog koga će iskorištavati do zadnje kapi tvoje snage.
ne samo da će tebe roditelji itekako dobro iskoristiti-
nego će cjelokupnu imovinu ostaviti bratu.
naravno da imaš pravo krenuti svojim životnim putem(sa partnerom)
što i jest prorodan slijed.
u dogovoru sa bratom-pronađi nezaposlenu žensku osobu(ili umirovljenicu)
koja će se za prosječnu plaću brinuti o vašim roditeljima.
roditelji će imati nekog tko će se brinuti za njih,vi ih možete
posjećivati,sve organizirati,voljeti-ali imaš pravo ići
svojim životnim putem.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:31   #64
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
znam da da ili cu njima sluziti ili zapoceti svoj zivot, tesko je sto je tata nepokretan,mama nema ni polozen vozacki a trebaju lijekovi,pretrage i sve to. neka plati nekog da je vozi i to je to, al to je nju sramota.
i to je problem veliki da nadem nekog da im pomaze pa ce biti ono sta ce selo reci pored moje djece zive...to ti je sve neki krug, na sve se ima odgovor i opet nista ne postignemo i vratimo se na pocetak.
tvoju mamu,očito nije sramota-tebe zarobiti-u kući.
što će selo reći-
to isto selo neće o tebi voditi računa-ako propadneš zdravljem,
psihom,i što si bez posla.
tvoji roditelji odobravaju bratu-da si zarađuje za život-
a tebi su namjenili drugu sudbinu.
pozovi brata-nek se on brine o roditeljima.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:34   #65
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
ako su roditelji u svojem svijetonazoru-tako podijelili uloge
među muškom i ženskom djecom-
onda-moraš!-biti svjesna da tebi su dodijeli ulogu-
nekog koga će iskorištavati do zadnje kapi tvoje snage.
ne samo da će tebe roditelji itekako dobro iskor
istiti-
nego će cjelokupnu imovinu ostaviti bratu.
naravno da imaš pravo krenuti svojim životnim putem(sa partnerom)
što i jest prorodan slijed.
u dogovoru sa bratom-pronađi nezaposlenu žensku osobu(ili umirovljenicu)
koja će se za prosječnu plaću brinuti o vašim roditeljima.
roditelji će imati nekog tko će se brinuti za njih,vi ih možete
posjećivati,sve organizirati,voljeti-ali imaš pravo ići
svojim životnim putem.
Ovo se upravo dogodilo mojoj mami s njenom majkom, ona je s njom zivjela i pazila ju, doduse, dovela je muza u kucu u medjuvremenu i to je super napravila, no stara joj to nikada nije oprostila. Na kraju, ostavi stan njenoj dvojici brace, a kcerki nista, a braca vec svaki imali po dvije nekretnine, moja mama nista. Braca naravno to nisu htjeli uzeti vec su stan poklonili sestri.
Pozadina je upravo ta - zene su manje vrijedne, koliko god se trudile i brinule, ne zasluzuju ni svoj zivot ni brak ni srecu.
Od toga se treba otrgnuti na koji god moguci nacin, jer takve se osobe nikad ne promijene. Cak bi rekla da su tim gore sto su starije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:35   #66
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ja sam to odradila. ista situacija kao i ti, brata sam tražila da popola platimo dom, ne želi. mama ne želi ni da platim ženu da dodje pospremiti. ništa ne žele, osim da ostanem i budem sluga bez svog života.
otišla sam jer mi je druga opcija bila jadan život i vjerovatno neka bolest kasnije,
naravno da me sudi mama, naravno da me cijela rodbina i susjedi sude, ali i psihijatar mi je rekao da je odlazak jedina opcija za normalan život.
teško je jer znaš da te svi ogovaraju od susjeda do rodbine, ali živim svoj život i konačno dišem.
ni prvi niti zadnji roditelji-koji zarobe dijete-
da im bude-besplatna sluga.
novce uredno čuvaju-za drugo muško dijete.
neka se onda o roditeljima pobrine-onaj tko je favoriziran-i za
koga se štede novci.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:42   #67
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ovo se upravo dogodilo mojoj mami s njenom majkom, ona je s njom zivjela i pazila ju, doduse, dovela je muza u kucu u medjuvremenu i to je super napravila, no stara joj to nikada nije oprostila. Na kraju, ostavi stan njenoj dvojici brace, a kcerki nista, a braca vec svaki imali po dvije nekretnine, moja mama nista. Braca naravno to nisu htjeli uzeti vec su stan poklonili sestri.
Pozadina je upravo ta - zene su manje vrijedne, koliko god se trudile i brinule, ne zasluzuju ni svoj zivot ni brak ni srecu.
Od toga se treba otrgnuti na koji god moguci nacin, jer takve se osobe nikad ne promijene. Cak bi rekla da su tim gore sto su starije.
nitko ništa nema protiv takvog svijetonazora-
sve dok se perfidno i proračunato-čitavo vrijeme-i do zadnjeg daha-
(pomoz mi bože što ovo pišem,al je istina)namjerno i planski
iskorištava jedno dijete.
po zakonu o roditeljima-koji su osiromašili-
što bi značilo da imaju jako mala novčana sredstva-
(nikako da ako su iznad minimuma-) trebaju se brinuti
sva djeca-jednako-na jednake dijelove.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:47   #68
STvar je u tome da to cesto nije namjerno i planski. Iz tih iskoristavaca progovara velika praznina, neostvarenost i gnjev na kojesta, ni sebi cesto ne mogu pomoci, cak i da su svjesni sto cine, ali to je destrukcija velikih razmjera, ne samo da unistavaju sebe vec i svoju djecu uvlace u taj vrtlog.
Zato je svakom djetetu najbolje da se od toga makne cim moze ili na bilo koji nacin ostvari svoj prostor za zivot. Moja majka je to djelomicno uspjela osnivanjem svoje obitelji ovoj pred nosom, nakon cega ona s njom 15 godina nije razgovarala niti pojela obiteljski rucak (ne pretjerujem). Zao mi je sto nije i otisla daleko daleko, jer je i za nas djecu bilo mucno odrastati u toj atmosferi i sve bi dala da su se moji roditelji maknuli od te uzasne zene koju ne mogu nazvati bakom jer nas od prvog dana nije voljela, samo zato sto smo bili obitelj njene kceri.
Teske su to stvari, preteske, i odlazak je jedini nacin i to bez osvrtanja.

Nela S, nadam se da citas ovo.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:27   #69
evo citam ja sve i sve je upravo tako kako ste rekli. ja znam i svjesna sam u njihovu sebicnost i kako se ponasaju i dijele nas djecu. ja sam bila dijete rodeno eto da mama opusti zivce poslije jedne tragedije ali sam vise bila predmet izivljavanja. vi meni samo dajete sa svojim komentarima jos vise i jasnije da ostvarim svoje naume. bila ja jesam na razgovoru kod psihologa prije par godina. rekao mi je da se moram maknuti i tada sam planirala otici no opet se nesto dogodilo sto me sprijecilo,iznenada nazalost. i tako danas cu sutra cu i evo me ostala sam tu. meni je eto problem sto moram cekati jer prije listopada ove godine ne mogu nista.
a ovo za brata. on ne zeli ni cuti niti pomisliti o vracanju doma, meni je rekao da ja odem negdje raditi ovako u HR ali da ne odlazim u Ameriku jer moram ja i njega razumijeti da nije njemu lako. jednostavno borba s vjetrenjacama upravo to.
ali da ja sam rodena planski jer je doktor mami savjetovao poslije jedne tragedije, na kraju sam postala predmet izivljavanja. ja sam toga svega svjesna.. kad si sad s njima tako zarobljen doma jednostavno trazis nekog ko razumije i realno shvaca..svi znaju nasu situaciju doma i mene osuduju zato ne mogu ni sa kim porazgovarati. prijatelji su uglavnom povrsni i nisu pravi jer oni kazu da se u mojoj ulozi ne mogu zamisliti i ne znaju sto bi mi rekli. s dragim logicno mogu o svemu i on mi je najveca podrska u svemu.
ja dragi moji bi htjela sutra spakirati kofere i otici, ssamo moram sad cekati. te neke stvari bole, jer ocekujes da ti je obitelj puna razumijevanja i ljubavi,podrske..ja sam shvatila vec da moja to nikad nije bila nit ce biti.nema veze idemo dalje, ja to trpjeti ne moram..ne moram ja nista dobiti od njihovog nasljedstva,to sam im i rekla i da dobijem prodala bi.jer ne zelim da me ista veze za ovo ovdje.
ne znam,moj brat mozda i bi pomogao ovako novcano ali to je sad nova prica..njegova zena itd. i da moja baka je ista takva, ista.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:31   #70
Ne razumijem zasto je brat protiv toga da ides u USA?
Pa nisi li rekla da on nema nista s roditeljima ionako? Zasto mu je onda bitno koliko daleko ides?
Bilo bi fer da ti zeli sve najbolje i potakne te na odlazak.

I btw, tko to molim te tebe osudjuje i zasto?
Zato sto se brines za roditelje? Zato sto si dala otkaz da ih bedinas?
Pa molim te, ako te itko tu osudjuje, ne treba ti takva osoba u zivotu ionako.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:39   #71
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zasto je brat protiv toga da ides u USA?
Pa nisi li rekla da on nema nista s roditeljima ionako? Zasto mu je onda bitno koliko daleko ides?
Bilo bi fer da ti zeli sve najbolje i potakne te na odlazak.

I btw, tko to molim te tebe osudjuje i zasto?
Zato sto se brines za roditelje? Zato sto si dala otkaz da ih bedinas?
Pa molim te, ako te itko tu osudjuje, ne treba ti takva osoba u zivotu ionako.

e pa onda bi se on morao vratiti iz lipe Njemacke gdje mu je zivot super i njemu i zeni. mislim da takoder tu dosta ima ulogu njegova zena, ne volim tracati bas me briga njihov zivot,ali mislim da je tu sve jasno, ona isto ima super placu pa tamo dosta dobro zive. ovdje bas i nisu.
zato sto me gleda kao mladu i balavu sestru koja ima vremena da krene naprijed sa svojim zivotom. on kaze da ako odem da mi je to pogreska jer nisam svjesna ja zivota. mamin sin, isti kao i mama. tako da mi on nije podrska u nicemu...ni novcano ni moralno. zove jednom tjedno ili ali, a majka cvate.
on samo ne zeli biti ovo sto sam ja,sada..doma..bio bi rastrgan takoder izmedu super zivota sa zenom vani i dolaska kuci.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:41   #72
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
e upravo to! ja znam da bi joj ja pomogla kako god mogu bez obrzira kakva je ona i ne bi nikad ni bila žedna ni gladna a i ona se uvijek pobrine da do toga ne dode jer joj je to najvaznije. njih samo to brine ko ce ih sluziti i da ne bi morali nekog placati pored mene i brata. brat je imao priliku i otisao sad se meni pruza prilika. za brata su svi bili puni podrske a za mene sada muk i uvrede.
ja ne kazem da je zivot savrsen i ne ocekujem palace i kule i gradove. samo zelim ono sto znam da je dobro za mene..stvarno sam spremna i na tezak rad i na borbu jer tako nam je ovdje cijelo vrijeme. i kao djetetu jos bilo i meni i bratu. samo zelim ono sto bi me usrecilo. ako ne uspije vratit cu se ali ne kod njih...znam se ja snaci. nije zivot bajka znam to i sama.
Ne znam jesi li bila na zapadu, ali sa takvim razmišljanjem (rad, red i borba) nećeš ti ostati praznih ruku.
AlkaMine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:44   #73
Pa i da zena ima ulogu, pa kaj onda? Nek ima. Mislim, zasto bi se vracao? Zasto ne bi ostao u Njemackoj?

Lijepo odvojite od dvije vase place i financirajte im pomoc u kuci. Hoce-nece, morat ce to prihvatiti.
Mozda nije ni lose da odes, mozda onda shvate da njihov sin nije toliko zlato kao sto misle, niti da si ti tolika negativa.

Btw, cim ti brat ima potrebu vratiti se, tj osjeca da bi morao, znaci da ga nisu do kraja 'pustili' tj dali mu odrijesene ruke da sa zivotom radi sto zeli.
Koliko vidim, ima tu jos puno emocionalnih okova, da nema, on bi te ohrabrivao da odes i ne bi se brinuo oko toga da se on mozda mora vratiti.

To sto ce roditelji blatiti tebe i okretati familiju protiv tebe - na to budi spremna. No, koja ti je druga opcija?
Pa ne vole te ionako, familija te blati vec i sada, a nemas slobodu nikakvu.
Ako odes, blatit ce te i dalje, ali ces barem imati priliku da ides svojim putem, a vjeruj mi to je jako puno, puno vise nego sto sada u ovom trenu mozes zamisliti.
I da, mlada si, ali opet ne bas toliko da ne mozes povuci neke nepopularne poteze. Sto prije se izvuces, to ces prije biti sretna.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:46   #74
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
e pa onda bi se on morao vratiti iz lipe Njemacke gdje mu je zivot super i njemu i zeni. mislim da takoder tu dosta ima ulogu njegova zena, ne volim tracati bas me briga njihov zivot,ali mislim da je tu sve jasno, ona isto ima super placu pa tamo dosta dobro zive. ovdje bas i nisu.
zato sto me gleda kao mladu i balavu sestru koja ima vremena da krene naprijed sa svojim zivotom. on kaze da ako odem da mi je to pogreska jer nisam svjesna ja zivota. mamin sin, isti kao i mama. tako da mi on nije podrska u nicemu...ni novcano ni moralno. zove jednom tjedno ili ali, a majka cvate.
on samo ne zeli biti ovo sto sam ja,sada..doma..bio bi rastrgan takoder izmedu super zivota sa zenom vani i dolaska kuci.
on po zakonu mora brinuti o roditeljima,
sva djeca na jednake dijelove.
savjetuj se sa odvjetnikom-tim više ako je prijavljen na adresi
u Njemačkoj-sudom će biti obavezan i neće moći izbjeći plaćanje.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:55   #75
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa i da zena ima ulogu, pa kaj onda? Nek ima. Mislim, zasto bi se vracao? Zasto ne bi ostao u Njemackoj?

Lijepo odvojite od dvije vase place i financirajte im pomoc u kuci. Hoce-nece, morat ce to prihvatiti.
Mozda nije ni lose da odes, mozda onda shvate da njihov sin nije toliko zlato kao sto misle, niti da si ti tolika negativa.

Btw, cim ti brat ima potrebu vratiti se, tj osjeca da bi morao, znaci da ga nisu do kraja 'pustili' tj dali mu odrijesene ruke da sa zivotom radi sto zeli.
Koliko vidim, ima tu jos puno emocionalnih okova, da nema, on bi te ohrabrivao da odes i ne bi se brinuo oko toga da se on mozda mora vratiti.

To sto ce roditelji blatiti tebe i okretati familiju protiv tebe - na to budi spremna. No, koja ti je druga opcija?
Pa ne vole te ionako, familija te blati vec i sada, a nemas slobodu nikakvu.
Ako odes, blatit ce te i dalje, ali ces barem imati priliku da ides svojim putem, a vjeruj mi to je jako puno, puno vise nego sto sada u ovom trenu mozes zamisliti.
I da, mlada si, ali opet ne bas toliko da ne mozes povuci neke nepopularne poteze. Sto prije se izvuces, to ces prije biti sretna.

ona je njega nagovarala da odu van (njegova zena) otisli su, njemu nije bilo svejedno upravo zbog mame i cijele situacije...kao da on osjeca isto griznju savjest pa mene moli da ostanem. on bi mene pustio kada bi ja dosla u npr. u Njemacku ali bas US kao pre daleko je.
iskreno to za familiju,svi su isti stariji i sebicni a od svih njih su djeca takoder otisla svojim putevima i sa svojim obiteljima. upravo to izborit cu se ja za sebe.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:02   #76
Pa nagovarala njega zena ili ne, svakako je dobro da je otisao, kuzis?
Napravio je odraslu stvar, i dobro da je.
Ali nije u redu od njega sto sav teret zeli tebi ostaviti na grbi. Nije vam bajno, istina, imate obvezu dodatnog tipa koju mnogi nemaju, ali jednako ste njihova djeca, i oni su jednako vasi starci, i kad vec govno postoji, barem ga pojedite popola, razumijes? Nije u redu da jedan guta govno, a drugi slobodno udise zrak i boli ga kuki.
Bilo bi u redu da ga suocis s time i pitas ga zar doista misli da je u redu da ti ostanes s njima u toj kuci.
Nakon toga probajte dogovoriti ZAJEDNICKU financijsku pomoc roditeljima.

Btw, ne treba se ni on vracati u tu kucu, nemoj ga ni slucajno hrabriti u tom smjeru.
Nadam se da si svjesna da on sada strahuje od njih, ako si ti u USA; boji se da ce oni poceti vrsiti pritisak na njega da se vrati obzirom da je blize.
Jasno mi je ko dan da je on zapravo takodjer od njih pobjegao glavom bez obzira i jednako mu je muka od svega skupa, koliko god bio 'voljenije' dijete. Oni njime takodjer manipuliraju na daljinu, iako se mozda tako ne cini.
S tobom koja si jos uvijek s njima, on kupuje mir u glavi i dodatno vrijeme, kako se ne bi morao brzo suociti s ocitim - da mu roditelji nisu bas zlato. Ti si to, iako mladja, shvatila i prihvatila prije nego on.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:08   #77
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
ona je njega nagovarala da odu van (njegova zena) otisli su, njemu nije bilo svejedno upravo zbog mame i cijele situacije...kao da on osjeca isto griznju savjest pa mene moli da ostanem. on bi mene pustio kada bi ja dosla u npr. u Njemacku ali bas US kao pre daleko je.
iskreno to za familiju,svi su isti stariji i sebicni a od svih njih su djeca takoder otisla svojim putevima i sa svojim obiteljima. upravo to izborit cu se ja za sebe.
E ovo je već neprihvatljivo. Brat pere savjest preko tebe, koliko god da ga voliš, mislim da bi trebao znati kako nisi mašina za pranje savjesti, nego njegova sestra koja kao i on ima pravo na SVOJ život.
AlkaMine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:08   #78
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa nagovarala njega zena ili ne, svakako je dobro da je otisao, kuzis?
Napravio je odraslu stvar, i dobro da je.
Ali nije u redu od njega sto sav teret zeli tebi ostaviti na grbi.
Bilo bi u redu da ga suocis s time i pitas ga zar doista misli da je u redu da ti ostanes s njima u toj kuci.
Nakon toga probajte dogovoriti ZAJEDNICKU financijsku pomoc roditeljima.

Btw, ne treba se ni on vracati u tu kucu, nemoj ga ni slucajno hrabriti u tom smjeru.
Nadam se da si svjesna da on sada strahuje od njih, ako si ti u USA; boji se da ce oni poceti vrsiti pritisak na njega da se vrati obzirom da je blize.
Jasno mi je ko dan da je on zapravo takodjer od njih pobjegao glavom bez obzira i jednako mu je muka od svega skupa, koliko god bio 'voljenije' dijete.
S tobom koja si jos uvijek s njima, on kupuje mir u glavi i dodatno vrijeme, kako se ne bi morao brzo suociti s ocitim - da mu roditelji nisu bas zlato. Ti si to, iako mladja, shvatila i prihvatila prije nego on.

ne, ne draga ni slucajno ja ne bi trazila niti htjela da se on vrati.nego on to ima u podsvijesti da ce morati upravo jer ce mama vrsit pritisak na njega i sve sto si napisala tako i je. znam da nije ni njemu ni sad svejedno ali mora me pustit, ja svakako moram otici i zbog cijele situacije a i da i ja krenem nesto od svog zivota radit...jer zelim. ne zelim propast, a to mi slijedi ovdje. svjesna sam
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:10   #79
Quote:
AlkaMine kaže: Pogledaj post
E ovo je već neprihvatljivo. Brat pere savjest preko tebe, koliko god da ga voliš, mislim da bi trebao znati kako nisi mašina za pranje savjesti, nego njegova sestra koja kao i on ima pravo na SVOJ život.
a nismo mi bas i neki odnos ikad imali, to mi je uvijek bilo zao..da smo se bar vise povezali jer smo u istoj gabuli bilo bi nam lakse...
bila ja jesam vani,kratko nesto radila..znam kako je bilo naporno ali se isplatilo meni.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:11   #80
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
ne, ne draga ni slucajno ja ne bi trazila niti htjela da se on vrati.nego on to ima u podsvijesti da ce morati upravo jer ce mama vrsit pritisak na njega i sve sto si napisala tako i je. znam da nije ni njemu ni sad svejedno ali mora me pustit, ja svakako moram otici i zbog cijele situacije a i da i ja krenem nesto od svog zivota radit...jer zelim. ne zelim propast, a to mi slijedi ovdje. svjesna sam
Pa ne moze te ni drzati Mislim, brat ti je, nije tvoj robovlasnik
Jbt, mi zene smo toliko osjetljivije i moramo ulagati nadljudske napore da ponekad napravimo rez, imam osjecaj da je muskima to mrvicu lakse...

Ne znam, evo, od srca ti zelim da ostanes ustrajna i ne odustanes , dotice me tvoja prica, sto zbog situacije u vl. familiji, sto zbog cinjenice da imam dragu osobu u poprilicno slicnoj situaciji....
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.