Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 11:45   #61
Kako sam znala da je autorici uteg biološka obitelj....da nemaš preveliku vezanost za braću već bi odleprsala van.nemoj se izvlačiti na posao.naveli smo ti opcije u vezi toga: godišnji, neplaćeni dopust,...ne ponašaj se djetinjasto....ne odbacuj nešto što nisi probala...radi brace ?imaju oni i svoje obitelji
A gdje je tvoja?


Samo jedna je istina
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 12:03   #62
Quote:
megran kaže: Pogledaj post
Kako sam znala da je autorici uteg biološka obitelj....da nemaš preveliku vezanost za braću već bi odleprsala van.
Cuj, ako cemo tako, a tko to onda njega tako cvrsto drzi u Kanadi?
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 12:30   #63
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
On vani, a ja u Hrvatskoj.

Molim vas vaša iskustva i mišljenje.
Moj muž radi u Kanadi već tri godine. Imali smo plan da nešto zaradi vani i da se vrati natrag u Hrvatsku. Da je vani kraće vrijeme. To se nije dogodilo.

Ne želi se vraćati tu. Ima solidna primanja i posao.
Ja imam posao u Hrvatskoj kojega ne mogu samo tako ostaviti.
Problem je što je sve na početku dobro funkcioniralo, čuli bi se skajpom, messengerom, čuli bi se svaki dan.

Onaj osjećaj "daleko od očiju, daleko od srca i nas je sustigao". Počeo se zbližavati sa ljudima u Kanadi, što našim ljudima što strancima.
Imam osjećaj da se udaljuje od mene. Priča ushićeno o kolegama i kolegicama, osjećam da je bliži sa njima,nego sa mnom. Društvo , ekipa.
Predložio je da se i ja preselim kod njega, da imamo normalniji život, ali osjećam strah ostaviti posao.
Pitam se što ako se tamo neću dobro snaći i vratim se natrag ovdje na ništa. Svi znamo kakva je situacija u našoj zemlji.
Počinjem se tješiti da je većini ljudi tako koji imaju ovako razdvojene živote. Mislila sam da će vrijeme napraviti svoje i da ćemo se naviknuti na ovo, ali sve manje mislim to.

Vidimo se jednom mjesečno. On dođe u Hrvatsku ili ja kod njega. Koliko nam to posao i vrijeme dopusti. Onda smo zajedno nekoliko dana i sve ispočetka. Ne znam kako se osjećam. Osjećam prazninu.
Kada gledam druge koji su u braku, zajedno su, imaju djecu. Osjećam ljutnju, nemoć, ljubomoru, na kraju samo ostane ispraznost i gorčina.

Oboje smo u tridesetima. Voljeli bismo planirati dijete, sada više nisam sigurna kako bi to funkcioniralo.
Svi oko nas misle da smo dobro, da je to idealna situacija gdje se zarađuje vani. Nitko ne zna kako je zapravo.

Da li netko ima slična iskustva? da li je vama brak na daljinu uspio?

Kazes da on dode ovdje ili ti ides u tamo !Sta ti se nesvida tamo konkretno ?
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 12:35   #64
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Kada čovjek ide van raditi, na to se odluči iz nekoliko razloga.
1. Ne može naći posao u hr
2. Odlazi da si podigne životopis
3. Stjecanje novih znanja ( najviše to ide liječnike)

Moj muž je otišao radi prvog i drugog razloga. Nije mogao naći posao, što mu i nije puno preostalo nego da otiđe van. U tome je dobio punu podršku sa moje strane. To je bio plan i cilj.
Da se sada vrati u Hr vjerujem da bi našao prihvatljiv posao. Sada ima više iskustva, više mogućnosti nego što je to imao prije.
Ne želi. Ne želi niti probati poslati zamolbu za kakvi posao u Hr.
O tome se radi.

Sada samo dolazi u obzir Kanada. Razumijete da se sada osjećam kao da je sve podređeno njemu i njegovim potrebama i željama.
Vidis, tu lezi problem.

Ti ne mozes shvatiti, jednom kada odes iz supka od drzave kao sto je Hrvatska, i uspijes stati na vlastite noge te vidis da svijet funkcionira puno bolje nego sto (ne)funkcionira u Hr, izgubis svaku volju za povratkom. Jebate, ono, poslodavac te cijeni, potice i placa posteno, zamisli raspasoja!!!

Ti si uhljeb na drzavnom proracunu, jebe ti se zivo, pogotovo za neke kanade tamo, ne trazis vise i ne zelis vise. Ok je to, tvoj izbor, sve je to legitimno, zivot ti je tu, pase ti i zasto ulaziti u rizike?
Ali ima ljudi kojima je to ne prihvatljivo. Isto kako im je nepotizam, korupcija i opci jad i stanje drzave ne prihvatljivo. A sada zamisli da se on mora vratiti nazad u to odvratno stanje (to mu defakto, po tvojim upisima, jedino preostaje)...

Jedino sto vam preostaje je - prekid. Po svemu sto si napisala, do toga ce i doci, pitanje je samo vremena.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 12:36   #65
U Kanadi ga drĹľi bolji standard.
Autorica se mora osvijestiti da joj vrijeme curi a odbacuje nešto što nije ni probala.djeluje mi nehrabro.


Samo jedna je istina
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 14:51   #66
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Argument je najviše novac, sa njegove strane. Bolji način života u Kanadi. Sada je naučen na drugi standard. Više to nije pitanje zarade u smislu "crnih dana", već je to pitanje i prestiža. Ono što meni ne treba. Njemu treba.

Što se tiče onoga što me veže ovdje. Naravno da je to familija, braća ( ne živim sa njima) koje želim posjetiti barem jednom tjedno. On sa druge strane nema potrebe za svojom familijom. Dovoljno je ukoliko ih vidi i čuje jednom mj (i to ako) što ne znači da je sa njima u lošim odnosima, već je takva osoba.

Nije nikakvo rješenje da živimo odvojeno, jer nemam osjećaj da sam u braku. Nemam više osjećaj niti da sam u vezi. Osjećam se kao studentica koja je zatreskana i piše ljubavna pisma svom tamo nekom.

Ne pada mu na pamet vraćati se ovdje, niti jedna solucija ( predložena sa moje strane) ne prolazi. Jedino prolazi da ja dođem tamo.
Ovo je najveci problem...dovodjenje pred gotov cin
Pitam se koja je kvaliteta takvog odnosa i gdje je tu bliskost...
oprosti
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:03   #67
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post

Što se tiče onoga što me veže ovdje. Naravno da je to familija, braća ( ne živim sa njima) koje želim posjetiti barem jednom tjedno. On sa druge strane nema potrebe za svojom familijom. Dovoljno je ukoliko ih vidi i čuje jednom mj (i to ako) što ne znači da je sa njima u lošim odnosima, već je takva osoba.
Evo nam srži problema.
Ja sam tip tvoga supruga i apsolutno nemam potrebe jednom tjedno viđati obitelj. Ponekad zna proći i jako puno vremena, što ne znači da se ne volimo...jednostavno nemamo tu potrebu.
Sa druge strane...muža ne želim viđati jednom mjesečno...ako me razumiješ
"Otpusti ga" i ne nabijaj mu grižnju savjesti..niti on niti ti niste loši ljudi...samo ste jako različiti
Krenite dalje.
Ti u Hr...očito..on u Kanadi.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:10   #68
Ti si sretnija u Hrvatskoj, muž ti je sretniji u Kanadi. Ne sviđa ti se takav život da se viđate jednom mjesečno ili rjeđe. Vidiš da ti je život čisto dobar i kad njega nema tu. Bilo bi najbolje da se rastanete i potražite nove partnere s kojima ćete biti sretniji.
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:12   #69
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
On vani, a ja u Hrvatskoj.

Molim vas vaša iskustva i mišljenje.
Moj muž radi u Kanadi već tri godine. Imali smo plan da nešto zaradi vani i da se vrati natrag u Hrvatsku. Da je vani kraće vrijeme. To se nije dogodilo.

Ne želi se vraćati tu. Ima solidna primanja i posao.
Ja imam posao u Hrvatskoj kojega ne mogu samo tako ostaviti.
Problem je što je sve na početku dobro funkcioniralo, čuli bi se skajpom, messengerom, čuli bi se svaki dan.

Onaj osjećaj "daleko od očiju, daleko od srca i nas je sustigao". Počeo se zbližavati sa ljudima u Kanadi, što našim ljudima što strancima.
Imam osjećaj da se udaljuje od mene. Priča ushićeno o kolegama i kolegicama, osjećam da je bliži sa njima,nego sa mnom. Društvo , ekipa.
Predložio je da se i ja preselim kod njega, da imamo normalniji život, ali osjećam strah ostaviti posao.
Pitam se što ako se tamo neću dobro snaći i vratim se natrag ovdje na ništa. Svi znamo kakva je situacija u našoj zemlji.
Počinjem se tješiti da je većini ljudi tako koji imaju ovako razdvojene živote. Mislila sam da će vrijeme napraviti svoje i da ćemo se naviknuti na ovo, ali sve manje mislim to.

Vidimo se jednom mjesečno. On dođe u Hrvatsku ili ja kod njega. Koliko nam to posao i vrijeme dopusti. Onda smo zajedno nekoliko dana i sve ispočetka. Ne znam kako se osjećam. Osjećam prazninu.
Kada gledam druge koji su u braku, zajedno su, imaju djecu. Osjećam ljutnju, nemoć, ljubomoru, na kraju samo ostane ispraznost i gorčina.

Oboje smo u tridesetima. Voljeli bismo planirati dijete, sada više nisam sigurna kako bi to funkcioniralo.
Svi oko nas misle da smo dobro, da je to idealna situacija gdje se zarađuje vani. Nitko ne zna kako je zapravo.

Da li netko ima slična iskustva? da li je vama brak na daljinu uspio?
Na žalos danas je sve više i više ovakvih slučajeva gdje su dečko i cura, muž i žena razdvojeni i svako radi u drugom gradu ili državi. Da bi dvoje ljudi planiralo brak i obitelj trebaju zajedno raditi u istom gradu i imati dobre plaće, ali to je danas jako teško. Znam dosta ljudi koji su u braku i imaju djecu ali jednostavno zbog takve situacije sa poslom bili su prisiljeni otići van države a žene ostale kod kuće sa djecom. Kako to sve uspjeva kod njih teško je reći. Znam susjeda koji je vani godinama, a žena je ostala tu sa djetetom i ima plaću od 6000 kuna. Kakav im je život na takav način ne znam, ali sigurno je težak.

Zadnje uređivanje REGGAE 1 : 10.03.2016. at 15:25.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:27   #70
Quote:
REGGAE 1 kaže: Pogledaj post
Znam dosta ljudi koji su u braku i imaju djecu ali jednostavno zbog takve situacije sa poslom bili su prisiljeni otići van države a žene ostale kod kuće sa djecom. Kako to sve uspjeva kod njih teško je reći. Znam susjeda koji je vani godinama, a žena je ostala tu sa djetetom i ima plaću od 6000 kuna. Kakav im je život na takav način ne znam, ali sigurno je težak.
Nema tu više bračnog života.

Moraš si osigurati egzistenciju, pa ako treba i odseliti se, sve to stoji, ali ili se ide skupa u to ili odvojeno. Nema sredine. Što može biti od tog braka kada partner vodi odvojeni život u drugoj državi? Ništa.
Razlozi da se ne želi ostaviti sigurnost, posao su samo izlike. Znači da ti partner nije bitniji od vlastite komocije.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:39   #71
Cekaj, ti imas stalni posao kojeg se bojis izgubiti, ali jednom mjesecno putujes u Kanadu? Ili, on dolazi simo?. Na par dana. Meni ovo zvuci suludo - trosite i vrijeme i novce za ta putovanja - dalo bi se zakljucit da si falite, da ste povezani - ali ti neces k njemu zbog posla? I vice versa? Nije mi to nikako jasno.
Ajd da netko od vas dvoje zivi u Gratzu.......
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:56   #72
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Cekaj, ti imas stalni posao kojeg se bojis izgubiti, ali jednom mjesecno putujes u Kanadu? Ili, on dolazi simo?. Na par dana. Meni ovo zvuci suludo - trosite i vrijeme i novce za ta putovanja - dalo bi se zakljucit da si falite, da ste povezani - ali ti neces k njemu zbog posla? I vice versa? Nije mi to nikako jasno.
Ajd da netko od vas dvoje zivi u Gratzu.......
Koji je to trošak!
Meni ovo sve skupa nije jasno.

Tri godine!
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:13   #73
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Vidis, tu lezi problem.

Ti ne mozes shvatiti, jednom kada odes iz supka od drzave kao sto je Hrvatska, i uspijes stati na vlastite noge te vidis da svijet funkcionira puno bolje nego sto (ne)funkcionira u Hr, izgubis svaku volju za povratkom. Jebate, ono, poslodavac te cijeni, potice i placa posteno, zamisli raspasoja!!!

Ti si uhljeb na drzavnom proracunu, jebe ti se zivo, pogotovo za neke kanade tamo, ne trazis vise i ne zelis vise. Ok je to, tvoj izbor, sve je to legitimno, zivot ti je tu, pase ti i zasto ulaziti u rizike?
Ali ima ljudi kojima je to ne prihvatljivo. Isto kako im je nepotizam, korupcija i opci jad i stanje drzave ne prihvatljivo. A sada zamisli da se on mora vratiti nazad u to odvratno stanje (to mu defakto, po tvojim upisima, jedino preostaje)...

Jedino sto vam preostaje je - prekid. Po svemu sto si napisala, do toga ce i doci, pitanje je samo vremena.
Nisam ministrica i ne trošim razuzdano vaše novce.
Onda bih mogla reći da je i moj muž bio uhljeb jer sam ga financirala određeno vrijeme i živi(o) u stanu koje je moje vlasništvo?
Kada bi tako poredali stvari , štošta bi mogli reći.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:13   #74
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Ti si uhljeb na drzavnom proracunu, jebe ti se zivo, pogotovo za neke kanade tamo, ne trazis vise i ne zelis vise.
malo smo se zaigrali, ha? podforum Politika ti je odmah iznad.

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Osobno, spremna sam seliti radi ljubavi, no izjedalo bi me da ja njemu selim, ne jer smo tako zakljucili da je najbolje, nego jer mi je postavljen ultimatum.
ovo.

+ ne žive zajedno već tri godine, nisu isti ljudi & veliko je pitanje na što bi zapravo taj brak ličio kad bi se autorica i odlučila na preseljenje.

ako imaš tu opciju, autorice - pa pokušaj. ali nekako mi se čini da će ti to doći kao closure & točka na i tog braka, a ne kao sretan početak novog života sa suprugom. previše je to vremena... moglo se i trebalo riješiti prije sto godina, a to što NIJE je znak stvarnog stanja vaše zajednice.

nego... autorice, veliš da si bila u Kanadi. upoznala si njegovo društvo, nove prijatelje, ekipu, mjesto stanovanja? kako ti se sve to čini?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:16   #75
Quote:
megran kaže: Pogledaj post
Kako sam znala da je autorici uteg biološka obitelj....da nemaš preveliku vezanost za braću već bi odleprsala van.nemoj se izvlačiti na posao.naveli smo ti opcije u vezi toga: godišnji, neplaćeni dopust,...ne ponašaj se djetinjasto....ne odbacuj nešto što nisi probala...radi brace ?imaju oni i svoje obitelji
A gdje je tvoja?


Samo jedna je istina
Ne živim sa roditeljima, ne dudlam novce od njih, ne živim na njihovoj grbači. Na taj način nismo povezani pupčanom vrpcom.
Imam odnos roditelja kao i svaka normalna osoba. Posjetim ih.
Oni nisu razlog zašto se dvoumim oko Kanade, jer evidentno nemam 5 godina.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:19   #76
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post

ako imaš tu opciju, autorice - pa pokušaj. ali nekako mi se čini da će ti to doći kao closure & točka na i tog braka, a ne kao sretan početak novog života sa suprugom. previše je to vremena... moglo se i trebalo riješiti prije sto godina, a to što NIJE je znak stvarnog stanja vaše zajednice.

nego... autorice, veliš da si bila u Kanadi. upoznala si njegovo društvo, nove prijatelje, ekipu, mjesto stanovanja? kako ti se sve to čini?
To je sigurno da ću nešto iskemijati. Pokušati vidjeti kako bi to funkcioniralo.
Nemoguće je funkcionirati ovako na duže staze.

Ljudi koji ga okružuju su ok. Pristupačni. Živi sa cimerom trenutno.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:38   #77
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Nisam ministrica i ne trošim razuzdano vaše novce.
Onda bih mogla reći da je i moj muž bio uhljeb jer sam ga financirala određeno vrijeme i živi(o) u stanu koje je moje vlasništvo?
Kada bi tako poredali stvari , štošta bi mogli reći.
Ukoliko je zivio na tvojoj grbaci bez da ista poduzima da promjeni tu situaciju, onda da. To bi znacilo da je parazit i nis koristi.
Sta jesi ili nisi na svom radnom mjestu je druga tema, ne kupe mi se kartoni.

Ali vidis da je on to stanje promjenio, a sada to novo stanje opet (tebi) ne valja.

Mogucnosti su sljedece (uzeci u obzir da vidis da ovako nejde vise):

1) On se vraca u Hr. Ocito da to ne zeli. ne zeli se vratiti u proljev od drzave. Kako god okrene, to je njemu najgora solucija. Ocito mu se svida zapad.
2) Ti ides u u Ca. Ocito da to ne zelis. Ti bi morala ostaviti poznato i siguran posao i ici u rizicnu avanturu kojoj ne znas izhod.

Cisto logicki, u braku ste, volite se i sve to, pa zasto prisiliti voljenu osobu da se vrati u sranje, a ne probati rizik koji ne mora uopce ipasti lose??? (Na stranu da vi ocito ne mozete kao odrasle bracne osobe popricati ozbiljno o ovoj izrazito slozenoj situaciji koja je pred vama).

Ovako kako je sada, napisah, zavrsit ce razvodom. Sigurno.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:40   #78
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Evo nam srži problema.
Ja sam tip tvoga supruga i apsolutno nemam potrebe jednom tjedno viđati obitelj. Ponekad zna proći i jako puno vremena, što ne znači da se ne volimo...jednostavno nemamo tu potrebu.
Ima nesto i u osjecaju da znas da ako zatreba si isti dan ili sutra ujutro doma. Da znas da za vikend mozes odletjeti prijateljima. Da kad ti je tesko mozes dogovoriti kavu s prijateljicom u Zagrebu sutra popodne. Ili otici bratu na rucak jednu subotu u mjesecu.
Budimo realni, u Kanadi ce joj trebati godine da izgradi duboke odnose koje ima doma i vrlo vjerojatno ce joj jos dugo ljudi doma biti oni kojima se obraca kad joj je tesko i treba razgovor.
Jasno da joj to unosi dodatni strah pri donosenju odluke i mislim da takve stvari treba uzeti u obzir pri emigraciji.
Naravno, ne mislim da ti ljudi trebaju imati veci prioritet od muza, a ako imaju...
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:44   #79
Autorice ja bih na tvom mjestu bila ponosna i sretna što imaš hrabrog partnera koji je borac,koji želi nešto stvoriti od zivota. Nažalost ako misliš da on time ti radi ultimatum zašto ne porazgovaras sa njim o tome? Da li si mu rekla da osjećaš kako se emocionalno udaljujete? Kako je reagirao?

Samo jedna je istina
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:01   #80
Quote:
megran kaže: Pogledaj post
Autorice ja bih na tvom mjestu bila ponosna i sretna što imaš hrabrog partnera koji je borac,koji želi nešto stvoriti od zivota. Nažalost ako misliš da on time ti radi ultimatum zašto ne porazgovaras sa njim o tome? Da li si mu rekla da osjećaš kako se emocionalno udaljujete? Kako je reagirao?
Sve on zna i puno mi o svemu tome pričamo. Ne vidi on to da se emocionalno udaljujemo. Tj, naviknuo se na ovakav život i to mu je po svemu sudeći prihvaljivo, govoreći da i drugi ljudi tako žive. Automatski bi to valjda trebalo biti normalno i meni.

Iskoristila budem neplaćeni i sve ću vidjeti kako bi to funkcioniralo i kako dalje.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.