Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2016., 10:18   #1
PODUZETNIČKI IMPULS-2016 (E IMPULS)

I ove godine će ići Program potpora sličan impulsu 2015. Ima novina: sredstva će biti osigurana iz EU fondova, vraća se projekt žena poduzetnica, ugrožene skupine poduzetnike idr., najava je znatno većeg sredstava za poduzetnike ,nego u 2015.godini što znači i znatno veći broj odobrenih projekata. Prema najavi će za Jačanje konkurentnosti mikro poduzetništva biti osigurano cca. 80 mil.kn.
Natječaji će ići uskoro.
Za sve informacije i pomoć oko pripreme slobodno nam se obratite na PM jer smo pomogli mnogima u tim bespućima dokumentacije, osmišljavanja projekta i njegovih rezultata.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:54   #2
Ima što novo oko ovoga, čuli su sramežljivu najavu od Ministra Horvata na HUP danu i zatim ništa?
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 08:09   #3
Najava je s prezentacije na kojom smo bili da će biti osiguran iznos od cca. 200 mil.kn. i to najvećim dijelom iz EU fondova (realokacija sredstava) s gore navedenim mjerama. pa će biti prilike za mnoge kojima je prijava i dokumentacija za EU fondove jednostavnija i prije mogu dobiti veći dio odobrene potpore i tako smanjiti probleme s likvidnošću projekta.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 17:01   #4
Tnx Hkolar!
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 15:44   #5
Danas je u Poslovom dnevniku objavljen intervju s ministrom MINPO-a gdje je više navedeno o temi E-PODUZETNIČKI IMPULS 2016. S obzirom na rok izlaska , ima dovoljno vremena da se pripremi uz stručnu pomoć jako dobar projekt i dobije bespovratna potpora!

http://www.poslovni.hr/hrvatska/za-m...na-kuna-312672
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 15:58   #6
Očekuje se da će E-IMPULS izaći početkom 06.mjeseca i da će biti samo 1 krug prijava. Najveći iznos potpore je podignut na 500.000,00 kn. Neki poticajni programi će imati velike stope sufinanciranja ( 85%). Analizom svih najavljenih mjera, došli smo do spoznaje da u toj košarici za svakog ima ponešto (žene, tradicijski i umjetnički obrti, poduzetnici početnici, konkurentnost proizvodnje). Za Jačanje konkurentnosti mikro i malih poduzetnika namijenjeno je čak 80 mil.kn, žene poduzetnice 30 mil.kn idr.
Kakva su Vaša iskustva, kako su Vam bili ocijenjeni Vaši prijavljeni projekti?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 10:12   #7
Poštovane poduzetnice i poduzetnici,
Ako ste zainteresirani za primitak cjelokupne prezentacije E-IMPULSA 2016., javite nam se sa svojim podacima na PM, kako bi stigli se propremiti za pripremu kvalitetnog projekta za određenu mjeru.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 08:45   #8
jačanje konkurentnosti MSP

Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Očekuje se da će E-IMPULS izaći početkom 06.mjeseca i da će biti samo 1 krug prijava. Najveći iznos potpore je podignut na 500.000,00 kn. Neki poticajni programi će imati velike stope sufinanciranja ( 85%). Analizom svih najavljenih mjera, došli smo do spoznaje da u toj košarici za svakog ima ponešto (žene, tradicijski i umjetnički obrti, poduzetnici početnici, konkurentnost proizvodnje). Za Jačanje konkurentnosti mikro i malih poduzetnika namijenjeno je čak 80 mil.kn, žene poduzetnice 30 mil.kn idr.
Kakva su Vaša iskustva, kako su Vam bili ocijenjeni Vaši prijavljeni projekti?
Ja sam prošle godine odradila jedan projekt za ugostiteljski objekt - žena, dobila je sredstva ali me ubila s tim što se nije držala projkta pa sam joj radila izmjene projekta - sva na lijepe oči-
__________________
puna pitanja
vilabela1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 19:26   #9
Jel zna netko hoće li uopće biti raspisan poduzetnički impuls 2016,e za potpore konkurentnosti s obzirom da nema više vlade??
sesvetćan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 08:12   #10
Samo Bog zna... Ja nisam pre optimističan, bojim se da se neće raspisivati ništa tak skoro (dok nova vlada ne počne sa radom, znači vjerovatno pol godine).
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 09:19   #11
JUćer je MINPO objavio Poziv na Javnu raspravu za E-IMPULS za dan 07.07. U odnosu na najvljeno prije , ima dosta promjena,te će natječaj ići po sličnim procedurama kao i za veće natječaje iz EU (ipak manje dokumentacije) i primjenjivat će se pravila Javne nabave za pirjavitelje koji nisu obveznici Zakona o javnoj nabavi. Maksimalni iznos potpore je spušten s 500.000 kn na 300.000 kn, a predfinanciranje je max. 40 %, a ne kao prije iz impulsa 80 %.
EVo linka, gdje možete skinuti UPUTE za prijavitelje
https://poduzetnistvo.gov.hr/default.aspx?id=1450
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:40   #12
Pogledala sam nacrt pravilnika i nešto mi je jako upitno a to je način ocijenjivanja. Na nekoliko mjesta kod postupka dodjele bespovratnih sredstava piše 120 kalendarskih dana računajuči od dana zaprimanja pojedine projektne prijave i onda opet Postupak dodjele ne može trajati duže od 120 kalendarskih dana za pojedinu projektnu prijavu, računajući od dana zaprimanja do dana donošenja Odluke o financiranju o predmetnoj projektnoj prijavi

a kasnije na drugom mjestu piše U modalitetu poziva nakon što su sve projektne prijave ocijenjene, Odbor priprema popis projektnih prijava u kojoj će biti naveden poredak projektnih prijava ovisno o rezultatu provedenog ocijenjivanja.

Sad ne razumijem da li se dodijeljuju potpore po redosljedu zaprimanja kako se koja prijava ocijeni ili ipak nakon što sve prijave pristignu.

Isto tako nije mi jasan sustav ocijenjivanja ispada da se prijave ne kraju rangiraju isključivo po indeksu razvijnosti
K2S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:48   #13
Ok, u kratko - to vrijedi samo za već postoječe poduzetnike ili i za novo osnivane?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 13:54   #14
Moraš bit registriran godinu dana.
Ocjenjivat će sve skupa. Kad sve zaprime onda kreću u evaluaciju. I nema šanse da stignu sve riješit u 120 dana jer će dobit bar 600 prijava, a i drugi natječaji su im ili u tijeku ili čekaju otvaranje.
Pa još imaju 300 prijava iz IKT natječaja u 4. fazi evaluacije.

Također, oko ocjenjivanja se moraju sami sa sobom dogovorit. Mislim da su krivo naveli da bude DA/NE princip već će morat složit bodovni sustav.
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:51   #15
Kako je kolega Vlastimir napomenuo u svom osvrtu, ima puno nelogičnosti u Uputama, što je jućer bilo prezentirano na Javnoj raspravi u MINPO gdje smo i mi bili. Nadajmo se da će se dosta toga promijeniti u korist poduzetnika, jer tko je čitao UPUTE mogao je pronaći jedan od kriterija za javljanje: koeficijent vlastitog financiranja poduzetnika u poslovanju smije biti manji ili jednak 35 %. Po tom kriteriju poduzetnici koji ne isplaćuju dobit, povećavaju kapital, nisu prezaduženi se ne mogu prijaviti. To je jućer bilo glavno pitanje na savjetovanju.

Dio natječaja koji je bio najavljen u okviru E-IMPULSA će ići kao odvojeni Natječaj HAMAG&BICRA za ciljne skupine- žene, početnici (start-up), branitelji, invalidi.

Znači-doći će do promjena uvjeta Natječaja E-IMPULSA, pa se nadajmo da će biti normalni uvjeti za sve poduzetnike iz cijele Hrvatske.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:09   #16
a super, a kada se mogu očekivati natječaji za posebne ciljne skupine koje će objavljivati hamag bicro
K2S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 07:57   #17
Bojim se da su se malo preračunali s ciljnim skupinama i da će prihvatljivi troškovi u tom natječaju na kraju balade bit ograničeni na soft aktivnosti.

Osobno mislim da bi najranije za tri tjedna mogli ić s tim natječajem.
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 08:55   #18
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Bojim se da su se malo preračunali s ciljnim skupinama i da će prihvatljivi troškovi u tom natječaju na kraju balade bit ograničeni na soft aktivnosti.

Osobno mislim da bi najranije za tri tjedna mogli ić s tim natječajem.
Ako će biti samo soft aktivnosti- marketing, ISO, troškovi vrtića isl. to neće imati utjecaja na ciljeve natječaja i doprinijeti direktnom rastu poduzetnika! Moramo biti malo strpljivi i optimistični, pa da vidimo.

Kako kažeš, ako to bude za tri tjedna, bit će kasno, jer će krenuti godišnji odmori.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 17:50   #19
Quote:
K2S kaže: Pogledaj post
a super, a kada se mogu očekivati natječaji za posebne ciljne skupine koje će objavljivati hamag bicro

Ništa prije jeseni, prvo me obavijestio poslovni savjetnik da kreće negdje u 6 mjesecu ,nakon toga me je obavijestio da se odgađa na neko vrijeme,onda mi je rekao da nakon pada vlade nema ništa bar kad je moja branša upitanju a to su potpore za male poduzetnike, nakon toga sam posalo e-mail i upit direktno Hamagu te su mi odgovorili isto što i poslovni savjetnik,da što se tiče E-IMPULSA za ciljne skupine poput,žene poduzetnice,branitelji,mali poduzetnici itd, neće biti raspisani prije sastava nove vlade a nadaju se da bi moglo biti pred kraj jeseni,.

Ako je tako što oni kažu onda je totalno promašena i izgubljena ova godina kad su potpore upitanju, možda se dogodi neko čudo pa raspišu ali ovo ne vodi ničemu,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:19   #20
pitanje

Pozdrav, ima li netko iskustva sa agencijama http://www.europski-poslovni-registar.com/ koje traže da se kod njih registriram, kako bih bio obaviješten o svim natječajima i oni sve to odrađuju što treba. Znači gospođa me nazove, traži da se registriram, da im platim 1300 kn (za 1 godinu), pošalje mi službeni mail (šaljem na PM ako nekog zanima) i sve tako... Sad me zanima da li je to uobičajen način, ili ne, nemam iskustava, pa sam sumnjičav.
Torbousti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.