Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2011., 15:15   #421
Quote:
vipovka kaže: Pogledaj post
nije to baš tako..još uvijek se može provući kroz polaganje stručnog ispita, ako se ima godina radnog staža u bilo kojoj struci, a s druge strane postoji i stručno osposobljavanje za rad koji se sufinancira od strane države i stječe dovoljno radnog iskustva da se ispit može polagati..znači može se, uvijek postoji opcija
ako se pozitivno gleda na situaciju
je, a koliko te puste procedure traju? izgubis godinu dana najmanje nakon zavrsetka faxa, a sta je s onima koji su taj fax upisali sa 18 bez ikakvog radnog iskustva? mogu se je***
a i to strucno osposobljavanje, vise postoji na papiru nego u praksi.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 10:00   #422
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
je, a koliko te puste procedure traju? izgubis godinu dana najmanje nakon zavrsetka faxa, a sta je s onima koji su taj fax upisali sa 18 bez ikakvog radnog iskustva? mogu se je***
a i to strucno osposobljavanje, vise postoji na papiru nego u praksi.
gospon gnjavež ovo nije jedini faks koji zahtjeva polaganje stručnog ispita nakon završenog obrazovanja..prema tome, neke stvari jednostavno moraju ići svojim tokom..uostalom ako ćemo pričati o onima koji imaju 18 i konkretno zaštiti na radu, to je i tako izvaredni studij pa se sa 18 može i zaposliti i studirati i smanjiti virime svih procedura
a i to stručno obrazovanje nije samo na papiru itekako postoji u praksi, samo se treba malo angažirat
__________________
uništili su mi puno toga..ali mi krila ne mogu slomit...
vipovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 14:47   #423
ima i redovan studij...ja sam taj upisala...pitam jer me muci da li je bolje upisat građevinu ili sigurnost na radu, tj.di se bolje zaposlit i brze? ukratko...jer nedavno sam pocela sumnjat u taj faks..:/
studentica Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 14:53   #424
Quote:
studentica Ri kaže: Pogledaj post
ima i redovan studij...ja sam taj upisala...pitam jer me muci da li je bolje upisat građevinu ili sigurnost na radu, tj.di se bolje zaposlit i brze? ukratko...jer nedavno sam pocela sumnjat u taj faks..:/
da, ima redoviti studij znam, no sigurnost na radu je studij koji omogućava zapošljavanje u više grana a građevina je specificirana
e sad, nedavno si upisala (faks je počeo kolegice ima tjedan-dva dana?) i već sumnjaš?
moj ti je savjet..studiraj ono što te zanima
__________________
uništili su mi puno toga..ali mi krila ne mogu slomit...
vipovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 01:04   #425
Quote:
studentica Ri kaže: Pogledaj post
ima i redovan studij...ja sam taj upisala...pitam jer me muci da li je bolje upisat građevinu ili sigurnost na radu, tj.di se bolje zaposlit i brze? ukratko...jer nedavno sam pocela sumnjat u taj faks..:/
Quote:
vipovka kaže: Pogledaj post
da, ima redoviti studij znam, no sigurnost na radu je studij koji omogućava zapošljavanje u više grana a građevina je specificirana
e sad, nedavno si upisala (faks je počeo kolegice ima tjedan-dva dana?) i već sumnjaš?
moj ti je savjet..studiraj ono što te zanima
Vipovka, potpisao bih svaki tvoj post.
Upravo sam to htio odgovoriti mladoj kolegici. Nikako ne mogu shvatiti da netko upiše i studira, a isto tako da radi posao koji ga ne zanima (da ne budem patetičan i kažem ispunjava). Nije bit upisa na određeni fakultet mogućnost zaposlenja u toj struci, već nešto čime se misliš baviti, nešto što te zanima i nešto za što u krajnjem slučaju imaš odgovornost (pogotovo na poslovima zaštite na radu).
A danas se ionako trendovi mijenjaju u mjesecima, a ne u godinama. Dok završiš faks možda će neko drugo zanimanje biti in. Evo konkretno građevina je bila jaka prije još 2-3 godine i inženjeri su mogli tražiti plaću koju su htjeli, a danas ih već ima i po burzi ili rade za duplo manje novce.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 01:17   #426
Quote:
lifecanbefun kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Počela sam učiti za stručni (opći i posebni dio) iz Priručnika i vidim da je dosta pravilnika koji više nisu važeći.

S obzirom da nemam puno iskustva u ZNR svaka bi mi pomoć dobro došla.

Molim Vas ako netko ima pitanja (vidjela sam da je Urion slao pitanja pa ako još uvijek ima ta pitanja bila bi jako zahvalna ako mi ih može poslati) iz općeg i posebnog dijela da mi pošalje na mail [email protected].



Hvala puno puno
Za opći dio sam ti poslao mailom.
Upozorenje za tebe, ali i za druge - priručnik stručnjaka se mijenja periodički i svake godine izlazi novo izdanje i ispravljaju se zakoni i pravilnici. Zato pazite iz koje je godine priručnik i budite u toku s izmjenama zakona i pravilnika.
Ja stalno spominjem priručnik samo iz razloga što je on najjednostavniji početak učenja za nekoga tko je na početku karijere ili nije primarno tehničke struke. Naravno da je najbolje proći sve zakone i pravilnike i znati iz svake tehničke struke ono najvažnije.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:51   #427
Jel netko možda zna šta treba znati o razvodnim ormarima?
gari031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 22:27   #428
danas položio opći dio stručnog ispita u Vukovarskoj. Hvala svim dobrim ljudima na pomoći i savjetima, koji su mi bili od velike koristi...

Moj savjet, bez straha, i samo pričat, nikako ne šutjet i sve će bit ok...
aquarius46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 03:28   #429
Quote:
aquarius46 kaže: Pogledaj post
danas položio opći dio stručnog ispita u Vukovarskoj. Hvala svim dobrim ljudima na pomoći i savjetima, koji su mi bili od velike koristi...

Moj savjet, bez straha, i samo pričat, nikako ne šutjet i sve će bit ok...
Živjeli razvodnjeni ormariii....
Živjeliiii

a ovo je fakat sinekura od zanimanja o kojem nisam nikad čuo da postoji.
Mislim da bi prvo pravilo bilo da svi koji žele se prijaviti na ovo da dobrovoljno odu na lobotomiju.
Ne bojte se to vam ni uopće strašno. Mali rez i niš neboli, ali poslije vam se otvaraju velika vrata za sve političke opcije.
Možda vas rodbina bude malo čudno gledala, al vi lamentirate, dakle postojite.

Oramarrriiiiiiiiiiiiiii............
__________________
Fotkam i zaradjujem
Suljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:17   #430
pozdrav!

za cca mjesec dana polažem opći dio, molim sve koji imaju bilo kakve materijale, pitanja ili sl. da mi pošalju na mail: [email protected]


hvala unaprijed!
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 13:17   #431
Quote:
Suljo kaže: Pogledaj post
Živjeli razvodnjeni ormariii....
Živjeliiii

a ovo je fakat sinekura od zanimanja o kojem nisam nikad čuo da postoji.
Mislim da bi prvo pravilo bilo da svi koji žele se prijaviti na ovo da dobrovoljno odu na lobotomiju.
Ne bojte se to vam ni uopće strašno. Mali rez i niš neboli, ali poslije vam se otvaraju velika vrata za sve političke opcije.
Možda vas rodbina bude malo čudno gledala, al vi lamentirate, dakle postojite.

Oramarrriiiiiiiiiiiiiii............
čini se meni da ti puno toga nisi čuo..em nisi čuo za zanimanje (a kao na poslu si?? sva sreća da imaš forum, pa se stigneš neformalno obrazovat ) em nemaš pojma o lobotomiji...ovo nikako nije indikacija po stručnoj literaturi (svrati na podforum zdravlje pa se daljnje obrazuj i tek nek se zna..boli
__________________
uništili su mi puno toga..ali mi krila ne mogu slomit...
vipovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:39   #432
bok svima,
kao i većina ovdje koja priprema ispit iz ZNR-a molio bih vas da mi proslijedite pitanja iz općeg dijela na mail [email protected].
također, ako vam nije problem mi poslati i primjere metoda procjena opasnosti (SME, AUVA, BG). Unaprijed zahvaljujem.
freetrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 09:40   #433
nitko?
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 01:46   #434
Dragi naš Urione došlo je vrijeme da ti se i ja obratim za pomoć vis a vis polaganja stručnog ispita ZNR.
Naime, prvo te molim ispravak mog tumačenja pravilnika, jer ti iz iskustva sigurno znaš da li griješim...
Također bi te molio iskustveni odgovor na pitanje što bi se najbolje isplatilo, tj., kojom se vrstom ispita i svotom novca mogu dobiti najviše ili najšire ovlasti, te da li se u sve to vezano uz ZNR može nekako "ukomponirati" i stručni ispit ZOP.
Kao ing. prometa sa 20-ak godina radnog iskustva pretpostavljam da mogu polagati ispit za samostalnog stučnjaka, odnosno, voditelja službe, ovisno o djelatnosti.
E, sad se tu postavlja pitanje kako popuniti Prijavu ili Zahtjev za polaganje (usput, čemu služi Prijava, a čemu Zahtjev za polaganje - naime, odnekud imam oba obrasca i ne povezujem kad se koji predaje!?), i to na mjestu upita o vrsti poslova ZNR na kojima radi kandidat (što ako ne radi ili pretpostavlja da će raditi poslove od voditelja do stručnjaka?), djelatnosti poslodavca (što ako se to trenutno ne zna ili ako se bavi sa više djelatnosti, tj., koja je najšira klasifikacija koja daje najšire ovlasti), te odakle uzeti presliku izvatka i procjenu opasnosti, i navesti br. radnika ako još nisam zaposlen u toj firmi?
Da li išta poboljšava/olakšava zvanje bacc. ing. sig. koje ću imati za koji mjesec?
Da li se kako može povezati položeni državni stručni ispit (opći i stručni dio), ali za drugo zanimanje?

Naravno Urione, preporučam se za sve materijale koje ti je jednostavno poslati, da te ne maltretiram previše, na e-mail [email protected].
Uz pozdrav, šaljem ti i zahvalu za tvoju nesebičnost!
FOR YOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:26   #435
Moze pomoc

Imam temu za ispit opasnosti i stetnosti pri ispitivanju elektroinstalacija....ima mozda ko obrađenu temu...moj e-mail [email protected]

Hvala
peisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:34   #436
Ako neko može pomoč polažem strućni ispit za 20 dana opći i posebni dio pa ako mi neko može poslat pitanja bio bi zahvalan.

email je [email protected]
zuletg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 00:48   #437
Hitno bi trebao malu stručnu pomoć stručnjaka zaštite na radu.
Tko ima volju i želi pomoći nek mi se javi na pm.
__________________
NO ONE LIKES US, WE DON't CARE!!!
simiamorte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 19:17   #438
Quote:
FOR YOU kaže: Pogledaj post
Dragi naš Urione došlo je vrijeme da ti se i ja obratim za pomoć vis a vis polaganja stručnog ispita ZNR.
Naime, prvo te molim ispravak mog tumačenja pravilnika, jer ti iz iskustva sigurno znaš da li griješim...
Također bi te molio iskustveni odgovor na pitanje što bi se najbolje isplatilo, tj., kojom se vrstom ispita i svotom novca mogu dobiti najviše ili najšire ovlasti, te da li se u sve to vezano uz ZNR može nekako "ukomponirati" i stručni ispit ZOP.
Kao ing. prometa sa 20-ak godina radnog iskustva pretpostavljam da mogu polagati ispit za samostalnog stučnjaka, odnosno, voditelja službe, ovisno o djelatnosti.
E, sad se tu postavlja pitanje kako popuniti Prijavu ili Zahtjev za polaganje (usput, čemu služi Prijava, a čemu Zahtjev za polaganje - naime, odnekud imam oba obrasca i ne povezujem kad se koji predaje!?), i to na mjestu upita o vrsti poslova ZNR na kojima radi kandidat (što ako ne radi ili pretpostavlja da će raditi poslove od voditelja do stručnjaka?), djelatnosti poslodavca (što ako se to trenutno ne zna ili ako se bavi sa više djelatnosti, tj., koja je najšira klasifikacija koja daje najšire ovlasti), te odakle uzeti presliku izvatka i procjenu opasnosti, i navesti br. radnika ako još nisam zaposlen u toj firmi?
Da li išta poboljšava/olakšava zvanje bacc. ing. sig. koje ću imati za koji mjesec?
Da li se kako može povezati položeni državni stručni ispit (opći i stručni dio), ali za drugo zanimanje?

Naravno Urione, preporučam se za sve materijale koje ti je jednostavno poslati, da te ne maltretiram previše, na e-mail [email protected].
Uz pozdrav, šaljem ti i zahvalu za tvoju nesebičnost!
Postoje dva stručna ispita za stručnjaka ZNR (1-opći dio/2-posebni dio) a zakonski se najveće ovlasti mogu dobiti isključivo s položena oba ispita (npr. voditelj službe, što je maksimum). Ispiti se polažu pri Ministarstvu (to je pravi ispit) a ono što izvodi ZIRS i još neki je samo priprema za ispit i uzimanje novaca (koliko ja znam). Nakon toga ste "specijalist ZNR" (ma što god to značilo).
Stručni ispit za vođenje poslova ZOP nema apsolutno nikakve veze s gore navedenim ispitima, te se kao takav ne može ni na koji način "ukomponirati" s istima. Taj ispit se polaže pri MUP-u.
Stručnjak ZNR je jedna osoba, a odgovorna osoba zadužena za poslove ZOP je sasvim druga. Praksa je da poslodavac (normalno) voli to objediniti u jednoj osobi a davati samo jednu plaću.
Da li se kako može povezati položeni državni stručni ispit (opći i stručni dio), ali za drugo zanimanje? Ovo pitanje baš i ne razumijem?! Stručni ispit je stručni ispit, za bilo koje zanimanje.
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 20:19   #439
ko je rekao da to mene ne zanima?? ja sam samo pitala jer me muce neke sumnje...
studentica Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 13:19   #440
Prodaje li tko Priručnik stručnjaka zaštite na radu ?
042 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.