Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2008., 22:39   #1
Anksiozno depresivni poremećaj - borba bez kemije

Iz naslova sve jasno.

Kako je na klasičnoj anksioznosti ošlo sve u vraga, otvaram ovu temu, kao prijedlog, jedne sasvim drukčije ideje rasprave. Rasprave u kojoj ćemo težiti rješenju našeg problema kroz pozitivnu retoriku i kolektivna saznanja, kao i informacije....kako dalje i kako da bude bolje.

NAravno da su pozvani i oni koji piju ljekove da sudjeluju, ali neka mgove i doze ostave za sebe, a tu navedu što im je pomoglo osim kemije.

Lječimo duh i tjelo, kemija će sama popratit...

U zdravom tjelu, zdrav duh!

Iz ove rečenice se može dosta naučiti. Treba vježbati, ne statirati pred monitorom. Treba obogaćivati duh čitanjem, pisanjem i druženjem.

Tu je i moj problem, kako znam da je to rješenje, a ja se ne mičem sa stolca, osjećam se tri puta gore, crne misli me obuzimaju, pa onda nemam snage da se maknem.

Uvijek tražim nešto što će me bedirati. A kad nemam šta, onda zaronimm u sebe....

Zaista pozitivna misao lječi, ali kako je održat i nakon prve samokritike i kritike...
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:42   #2
EGO

...i da.. kako smo mi anksioničari i veliki egoaši...

ostavimo ego iza sebe, imamo, kolko-tolko, zajednički problem i svi isti cilj....
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:44   #3
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post

U zdravom tjelu, zdrav duh!

Iz ove rečenice se može dosta naučiti. Treba vježbati, ne statirati pred monitorom.
jel se bildaš, ljubavi? ideš li kaj u teretanu?
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:49   #4
da bar. Ne kao dabar životinja, već kao želja da to činim.
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:55   #5
Nista mi nije pomoglo osim AD-a. probala fizicke vezbe, autosugestiju, psihoterapiju... sve to i dalje stoji, ali uz AD. onaj koji je bez hemije izlecio depresiju taj ocito nije bio bolestan ko ja.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:58   #6
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Nista mi nije pomoglo osim AD-a. probala fizicke vezbe, autosugestiju, psihoterapiju... sve to i dalje stoji, ali uz AD. onaj koji je bez hemije izlecio depresiju taj ocito nije bio bolestan ko ja.
Jebote, ovo je bilo brzo.

Pa, pobogu, 5 post i eto ti ga.

Pa mislim da sam bio jasan u prvom postu. Bez kemije. Ima i doći će i javit će se tko se izlječio bez kemije.

Ajde nemojte zaspamat i ovu temu kao i Anksioznost. Da ulazimo u rasparave.

Drago mi je što si se izlječila, ali ako nemaš savjet kako bez ADa.....Pozdrav!
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 01:09   #7
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post

Pa mislim da sam bio jasan u prvom postu. Bez kemije.

evo, ja ti na recept prepisujem ljubav.

e da, kaj je s ljubavnom kemijom? bi te to pokrenulo? za ljubav isto kažu da je kemija...feromoni i te spike... jel se možeš zaljubit ili ti nije ni do toga?

bi li te trglo iz tog anksioznog stanja recimo da te pukne ljubav ili bar neka jača fizička privlačnost prema nekom dobrom komadu (kemija, dakle) ???

i inače, vi s depresivno-anksioznim poremećajem, jel vam se stanje popravlja kad se na horizontu pojavi ljubav, netko tko vam se svidi i tako to? jel vas to razmrda, popravlja stanje, makne crne misli?
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:29   #8
Evo ja mogu rec da sam se izlijecio od strasnih panicnih ataka koje su trajale dosta dugo uza sve ali doslovno sve moguce i nemoguce psihosomatske simptome uz svakodnevno posjecivanje hitne(cesto i u 2,3 sata ujutro)
Mislim sto da vam recem,ludjacke aritmije po par sati,tresnja,trnjenje udova,tlak,napadi gusenja(sve u jednom napadu) etc etc...a kad nisam imao PA tresla me anxioznost,konstanti strah po cijele dane(tako sam ljeto proveo).Ja mogu reci da sam po prirodi jako osjetljiv i da mi fali(lo)samopouzdanja od malh nogu i sve sam trpio,sve u sebi pogotovo pred neznanim ljudima i mislim da je to uzrok ili jedan od uzroka sto su mi se javile(negdje tijelo mora izbacit to sve).Danas uopce ne razmisljam o njima i svaku neku "normalnu"nervozu uopce ne dozivljavam u smislu "evo sad ce me opet strefit napad"vec smatram to normalnim dijelom zivota.Moze se bez tableta to je sigurno iako nemam zaista nista protiv njih,dapace apaurin me zaista znao smirit(pio ga jedno 15-ak dana,AD nisam pio iako mi ih je psihic preporucio)Ja sam uvjerenja da to nije bolest vec stanje i mislim cak da me to uvjerenje izvuklo iz te situacije.Obavio naravno sve zive pretrage,zadnja bila magnetska glave,jos jednom ponavljam moje iskustvo govori da se uistinu moze izvuci iz ovoga paklenog stanja i ko nije imao PA zaista ne moze shvatiti kakvo je to bespomocno stanje u tom trenutku.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:40   #9
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Evo ja mogu rec da sam se izlijecio od strasnih panicnih ataka koje su trajale dosta dugo uza sve ali doslovno sve moguce i nemoguce psihosomatske simptome uz svakodnevno posjecivanje hitne(cesto i u 2,3 sata ujutro)
Mislim sto da vam recem,ludjacke aritmije po par sati,tresnja,trnjenje udova,tlak,napadi gusenja(sve u jednom napadu) etc etc...a kad nisam imao PA tresla me anxioznost,konstanti strah po cijele dane(tako sam ljeto proveo).Ja mogu reci da sam po prirodi jako osjetljiv i da mi fali(lo)samopouzdanja od malh nogu i sve sam trpio,sve u sebi pogotovo pred neznanim ljudima i mislim da je to uzrok ili jedan od uzroka sto su mi se javile(negdje tijelo mora izbacit to sve).Danas uopce ne razmisljam o njima i svaku neku "normalnu"nervozu uopce ne dozivljavam u smislu "evo sad ce me opet strefit napad"vec smatram to normalnim dijelom zivota.Moze se bez tableta to je sigurno iako nemam zaista nista protiv njih,dapace apaurin me zaista znao smirit(pio ga jedno 15-ak dana,AD nisam pio iako mi ih je psihic preporucio)Ja sam uvjerenja da to nije bolest vec stanje i mislim cak da me to uvjerenje izvuklo iz te situacije.Obavio naravno sve zive pretrage,zadnja bila magnetska glave,jos jednom ponavljam moje iskustvo govori da se uistinu moze izvuci iz ovoga paklenog stanja i ko nije imao PA zaista ne moze shvatiti kakvo je to bespomocno stanje u tom trenutku.
ja sam par puta svega imala,i to obicno kad samvec u krevetu bila ( a tek onda pocnu intenzivna razmisljanja ) i nis, onda sam se digla i pocelaskakati ko glupaca po sobi , skacem trcim ... po pola sata mozda dulje..
a ja sam mislila uvijek da je to viska adrenalina od neznam.. kave i nikotina popijenog/pusenog tokom dana /zivota pase to akumuliralo.. hm.. to me drzalo. to sam mislila.. i nebrojeno puta sam se zaklela ne, necu vise piti kave. kuzis, ja sam mislila da je to sve neka kemija. das si neke supstance u tijelo-ergo. tijelo nekak mora reagirat na to. nisam nikad pomisljala da si tijelo moze od psihe to napravit, a sad mije to jasno...
uglavvnom, sad ne pusim vise. kave pijem ( ti?? )
trcim i vjezbam kad stignem , ponekad si znam ottrcati kojih 45 min pa onda jos secem malo i mogu reci da mi je to super . bas pomaze, isptrosi se tijelo i bolje spavam ako nis drugo. i bolje se osjecas,napravis nekaj dobro za sebe..
lijekove ne pijem. nisam ja bas za kemije izbjegavam lijekove di mogu.
dobro, i ti si se lijecio samo apaurinima? ..
blago tebi , tebi je to trajalo samo jedno ljeto ..
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:50   #10
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
ja sam par puta svega imala,i to obicno kad samvec u krevetu bila ( a tek onda pocnu intenzivna razmisljanja ) i nis, onda sam se digla i pocelaskakati ko glupaca po sobi , skacem trcim ... po pola sata mozda dulje..
a ja sam mislila uvijek da je to viska adrenalina od neznam.. kave i nikotina popijenog/pusenog tokom dana /zivota pase to akumuliralo.. hm.. to me drzalo. to sam mislila.. i nebrojeno puta sam se zaklela ne, necu vise piti kave. kuzis, ja sam mislila da je to sve neka kemija. das si neke supstance u tijelo-ergo. tijelo nekak mora reagirat na to. nisam nikad pomisljala da si tijelo moze od psihe to napravit, a sad mije to jasno...
uglavvnom, sad ne pusim vise. kave pijem ( ti?? )
trcim i vjezbam kad stignem , ponekad si znam ottrcati kojih 45 min pa onda jos secem malo i mogu reci da mi je to super . bas pomaze, isptrosi se tijelo i bolje spavam ako nis drugo. i bolje se osjecas,napravis nekaj dobro za sebe..
lijekove ne pijem. nisam ja bas za kemije izbjegavam lijekove di mogu.
dobro, i ti si se lijecio samo apaurinima? ..
blago tebi , tebi je to trajalo samo jedno ljeto ..
Trajalo je 2 godine sa oscilacijama,ovo ljeto svakodnevno sam ih prozivljavao,ma kakav sport u to vrijeme,aritmije satima,pokusao igrati tenis,udario dva put lopticu odjednom zujanje,pritisak u glavi,preskakanje srca,kazem napadi su bili prestrasni da sam ovo ljeto isao par puta na ultrazvuk cijelog tijela,vadio krv par puta,na kraju magnetsku napravio,evo vec vise od pola godine sve se povuklo,idem na fitnes,radim,popijem alc.kad mi se pije,redovito se sexam...
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:52   #11
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
ja sam par puta svega imala,i to obicno kad samvec u krevetu bila ( a tek onda pocnu intenzivna razmisljanja ) i nis, onda sam se digla i pocelaskakati ko glupaca po sobi , skacem trcim ... po pola sata mozda dulje..
a ja sam mislila uvijek da je to viska adrenalina od neznam.. kave i nikotina popijenog/pusenog tokom dana /zivota pase to akumuliralo.. hm.. to me drzalo. to sam mislila.. i nebrojeno puta sam se zaklela ne, necu vise piti kave. kuzis, ja sam mislila da je to sve neka kemija. das si neke supstance u tijelo-ergo. tijelo nekak mora reagirat na to. nisam nikad pomisljala da si tijelo moze od psihe to napravit, a sad mije to jasno...
uglavvnom, sad ne pusim vise. kave pijem ( ti?? )
trcim i vjezbam kad stignem , ponekad si znam ottrcati kojih 45 min pa onda jos secem malo i mogu reci da mi je to super . bas pomaze, isptrosi se tijelo i bolje spavam ako nis drugo. i bolje se osjecas,napravis nekaj dobro za sebe..
lijekove ne pijem. nisam ja bas za kemije izbjegavam lijekove di mogu.
dobro, i ti si se lijecio samo apaurinima? ..
blago tebi , tebi je to trajalo samo jedno ljeto ..
Čuj, psiha je zajebana stvar. Kod mene je problem kad se nađem u društvu. Nemam strpljenja i lovi me užasna nervoza kada sam u društvu, kao da oću iz kože iskočiti...

Ali da, i ja se nakon tjelovježbe odlično osjećam...
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:36   #12
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
ja sam par puta svega imala,i to obicno kad samvec u krevetu bila ( a tek onda pocnu intenzivna razmisljanja ) i nis, onda sam se digla i pocelaskakati ko glupaca po sobi , skacem trcim ... po pola sata mozda dulje..
a ja sam mislila uvijek da je to viska adrenalina od neznam.. kave i nikotina popijenog/pusenog tokom dana /zivota pase to akumuliralo.. hm.. to me drzalo. to sam mislila.. i nebrojeno puta sam se zaklela ne, necu vise piti kave. kuzis, ja sam mislila da je to sve neka kemija. das si neke supstance u tijelo-ergo. tijelo nekak mora reagirat na to. nisam nikad pomisljala da si tijelo moze od psihe to napravit, a sad mije to jasno...
uglavvnom, sad ne pusim vise. kave pijem ( ti?? )
trcim i vjezbam kad stignem , ponekad si znam ottrcati kojih 45 min pa onda jos secem malo i mogu reci da mi je to super . bas pomaze, isptrosi se tijelo i bolje spavam ako nis drugo. i bolje se osjecas,napravis nekaj dobro za sebe..
..


i meni pomaže rolanje ili žustro hodanje. inače niti pijem kavu niti pušim, niti ikad jesam, a i kolu izbjegavam u posljednje vrijeme.
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:44   #13
ja ću se onda uvuči k vama, u sigurnu luku...jer sam na "anksioznosti" bila kamenovana, kad sam izjavila da se može i bez tableta.

napisala sam to iz osobnog iskustva,a ne zato šta mi je dosadno pa idem malo ljude "prcati",kako je bilo shvačeno.

moj je tata govorio "rad,rad i rad...kako te nije sram cmizdriti, uzmi lopatu u ruke pa nećeš biti depresivna"

lopata-figurativno

treba raditi na sebi,pa i oko sebe... prije tableta sam bila u komi...s tabletama-nije me ni bilo.

al neću puno, da opet ne bi bilo da pametujem

ljudi, izvucite iz sebe uspavani inat i probajte se boriti... ništa se ne mijenja preko noči, treba biti uporan
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:56   #14
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
ja ću se onda uvuči k vama, u sigurnu luku...jer sam na "anksioznosti" bila kamenovana, kad sam izjavila da se može i bez tableta.

napisala sam to iz osobnog iskustva,a ne zato šta mi je dosadno pa idem malo ljude "prcati",kako je bilo shvačeno.

moj je tata govorio "rad,rad i rad...kako te nije sram cmizdriti, uzmi lopatu u ruke pa nećeš biti depresivna"

lopata-figurativno

treba raditi na sebi,pa i oko sebe... prije tableta sam bila u komi...s tabletama-nije me ni bilo.

al neću puno, da opet ne bi bilo da pametujem

ljudi, izvucite iz sebe uspavani inat i probajte se boriti... ništa se ne mijenja preko noči, treba biti uporan
Ovdje su svi dobrodošli, osim ADa.

Eto, trudim se da zaživi ovaj topic, ali bez još entuzijasta - teško!

Eto entuzijazam - isto nešto što nisam osjetio od pojave ove boleštine...
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:24   #15
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
ja ću se onda uvuči k vama, u sigurnu luku...jer sam na "anksioznosti" bila kamenovana, kad sam izjavila da se može i bez tableta.

napisala sam to iz osobnog iskustva,a ne zato šta mi je dosadno pa idem malo ljude "prcati",kako je bilo shvačeno.

moj je tata govorio "rad,rad i rad...kako te nije sram cmizdriti, uzmi lopatu u ruke pa nećeš biti depresivna"

lopata-figurativno

treba raditi na sebi,pa i oko sebe... prije tableta sam bila u komi...s tabletama-nije me ni bilo.

al neću puno, da opet ne bi bilo da pametujem

ljudi, izvucite iz sebe uspavani inat i probajte se boriti... ništa se ne mijenja preko noči, treba biti uporan
Znas, ta recenica : kako te nije sram cmizdriti? To je jedna od recenica koje su meni nanijele najvise zla. Nisam smjela plakati jer bi me ispljuskali zbog toga. Sad placem i kad ne trebam ili ne placem kad trebam. Sve naopako. Mislim da je najveca pomoc covjeku u depresiji saslusati ga i dati mu do znanja da si uz njega. Pomoci mu ali u prakticnim stvarima a ne odrzavati predavanja i govoriti mu da je slabic jer place
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:50   #16
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Evo ja mogu rec da sam se izlijecio od strasnih panicnih ataka koje su trajale dosta dugo uza sve ali doslovno sve moguce i nemoguce psihosomatske simptome uz svakodnevno posjecivanje hitne(cesto i u 2,3 sata ujutro)
Mislim sto da vam recem,ludjacke aritmije po par sati,tresnja,trnjenje udova,tlak,napadi gusenja(sve u jednom napadu) etc etc...a kad nisam imao PA tresla me anxioznost,konstanti strah po cijele dane(tako sam ljeto proveo).Ja mogu reci da sam po prirodi jako osjetljiv i da mi fali(lo)samopouzdanja od malh nogu i sve sam trpio,sve u sebi pogotovo pred neznanim ljudima i mislim da je to uzrok ili jedan od uzroka sto su mi se javile(negdje tijelo mora izbacit to sve).Danas uopce ne razmisljam o njima i svaku neku "normalnu"nervozu uopce ne dozivljavam u smislu "evo sad ce me opet strefit napad"vec smatram to normalnim dijelom zivota.Moze se bez tableta to je sigurno iako nemam zaista nista protiv njih,dapace apaurin me zaista znao smirit(pio ga jedno 15-ak dana,AD nisam pio iako mi ih je psihic preporucio)Ja sam uvjerenja da to nije bolest vec stanje i mislim cak da me to uvjerenje izvuklo iz te situacije.Obavio naravno sve zive pretrage,zadnja bila magnetska glave,jos jednom ponavljam moje iskustvo govori da se uistinu moze izvuci iz ovoga paklenog stanja i ko nije imao PA zaista ne moze shvatiti kakvo je to bespomocno stanje u tom trenutku.
Svaka čast!

Samo mene nekad kad baci... nervoza kada je tjelo brzo a mozak spor... Nekakvo nezadovoljstvo, da li ću opet se vratit na staro ja.

Bio sam jednom donjeo odluku da neću više tragati za starim, već prihvatiti novo stanje. Ali ne mogu ovo prihvatiti i to me ubija i vraća na početak.

Ne mogu posjedovati misao i iznjeti je iz sebe i to me ubija kod aknksioznosti...

A da li si ti sad zadovoljan/na sa ovim stanjem?
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:53   #17
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Danas uopce ne razmisljam o njima i svaku neku "normalnu"nervozu uopce ne dozivljavam u smislu "evo sad ce me opet strefit napad"....
Nije istina, ja nikad nisam unaprijed razmišljala evo sad će me napadaj strefit nego jednostavno iz čistog mira me uhvati neki strah i onda počne...... Ma da sam primjetila da mi se zna dogodit u stresnim danima
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:11   #18
Woho, bez kemije ...

Danas sam u nekom stanju odsutnosti. Jebem ti posao kada nemas gdje otic meditirat ...


Jel Vam se zna desit da se pocnete bezveze smijat, onak iz cista mira nicim izazvani? Sjecam se kada mi se desilo jednom u drustvu ili na predavanju (lik sav ozbiljan kaj predaje, a ja se pocnem trgat od smijeha; i onda me tjera sa predavanja), svi me gledaju kaj je smijesno i traze da im objasnim da se i oni mogu smijat ...
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 21:19   #19
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Nije istina, ja nikad nisam unaprijed razmišljala evo sad će me napadaj strefit nego jednostavno iz čistog mira me uhvati neki strah i onda počne...... Ma da sam primjetila da mi se zna dogodit u stresnim danima
Pa i mene je iz cista mira hvatao strah ali to je samo jedan od simptoma anksioznosti,ja kazem da sad imam normalne nervoze na koje vise ne obracam paznju dok bi mi prije svaka i normalna nervoza prozrocila strah i paniku.Pa ti se super i drzis kad nemas strah od straha a on je jedan od glavnih simptoma a ja bi rekao konstantnih simptoma anksioznosti,zapravo zacarani krug.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:57   #20
niknejm13 netko drugi je trebao (odavno) shvatiti da se ne nalazi na pdf zdravlje niti na temi psihijatrija vec na pdf psihologija i na temi anksioznost te napustiti temu anksioznost a ne ti
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.