Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2010., 20:19   #1
Žalba na ponašanje liječnika, tužba protiv bolnice i sl.

Dakle, kome se ja kao pacijent mogu žaliti na ponašanje određene liječnice/ka ili medicinske sestre. Postoji li možda nešto tipa knjige žalbe ili se moram obratiti nekakvoj udruzi?
Unaprijed hvala.
__________________
Sreća je izbor
leesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:21   #2
Zbog glupače koja je naslijedila moju staru dr. opće prakse, išla sam mijenjati liječnika.
Otišla sam u HZZO (Klovićeva, tamo spadam po mjestu stanovanja) i usput pitala kako mogu uložiti žalbu, a trebalo je navesti i razlog promjene liječnika.
Pa sam lijepo dobila formular i bome sam se raspisala i to sam tamo i predala.

A kaj su ti lijepog napravili? Daj detalje


Moj slučaj: glupača mi je po uputnicama za rendgen pisala pod napomene, doslovce citiram, "ona tvrdi da ju boli a ne boli ju". To je bilo poslije prometne nezgode koju sam imala i došla k njoj po savjet i uputnicu; naknadno mi je ustanovljena trzajna povreda vrata. Tad kad se to događalo, bila sam student, nisam tražila niti ikakvo bolovanje niti ispričnice niti išta, pa stvarno nije imala razlog da mi kenja bezveze, zbog jedne usrane uputnice za rendgen. Kasnije mi je drugi dr bez problema pisao uputnice za fizijatra, terapiju i ostalo što je bilo potrebno.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:13   #3
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
A kaj su ti lijepog napravili? Daj detalje
A što nisu, danas mi se nije ništa tako loše dogodilo, ali mi je stvarno puna kapa te bahatosti i bezobrazluka, a da ne kažem nesposobnosti liječnika i inih djelatnika bolnice, zato će sljedeći eksces rezultirati žalbom pa nek se malo spuste na zemlju.

Kad smo već kod bivših liječnica i umišljene bolesti, mene je moja bivša slala kod psihijatra jer sam si navodno kao umislila glavobolje, umor, malaksalost, itd. da ne nabrajam sve, iako je znala da sam se kao mala dugo liječila od anemije, iako sam i ja to spomenula par puta, ali niti u jednom trenu joj nije palo napamet poslati me na kontrolu željeza u krvi, kad mi je dala uputnicu za psihijatra, ja sam pokupila karton i otišla drugom liječniku koji je to riješio u 2 dana.
__________________
Sreća je izbor
leesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 11:36   #4
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post


Moj slučaj: glupača mi je po uputnicama za rendgen pisala pod napomene, doslovce citiram, "ona tvrdi da ju boli a ne boli ju".

ispričavam se modovima, al nisam mogla odoljeti........pa jel moguće da postoji takav liječnik/ca?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:23   #5
liječnička komora, hzzo, ministarstvu zdravstva, i dati u novine
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:07   #6
Bijeli telefon http://www.mzss.hr/programi_i_projekti/bijeli_telefon
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:14   #7
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
E hvala ti, ovo će biti od koristi
__________________
Sreća je izbor
leesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:49   #8
Kod nas je još uvijek tabu i bauk pojam psihijatar dok na zapadu svaka iole ozbiljnija osoba/obitelj ima svojeg odvjetnika i psihijatra. Što ćemo kad smo mi neobični.

Za ubuduće, prije svakog doniranja krvi se kontrolira hemoglobin ubodom lancetom u prst, pa ako je apsolutno hitno odeš dati krv pa saznaš razinu, a i napraviš dobro djelo.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 00:05   #9
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Kod nas je još uvijek tabu i bauk pojam psihijatar dok na zapadu svaka iole ozbiljnija osoba/obitelj ima svojeg odvjetnika i psihijatra. Što ćemo kad smo mi neobični.

Za ubuduće, prije svakog doniranja krvi se kontrolira hemoglobin ubodom lancetom u prst, pa ako je apsolutno hitno odeš dati krv pa saznaš razinu, a i napraviš dobro djelo.
Ma joj, pa nisam tako zaostala da mi je psihijatar bauk, i sama koristim usluge, doduše ne psihijatra, već psihologa, ali to ovdje nije bio slučaj. A to sam i tako samo navela kao primjer, to je bilo prije 3-4 godine, inače ne idem tako često u posjete bolnici i liječnicima, hvala Bogu pa sam zdrava. Ali mama i tata su mi nažalost česti gosti u tim ustanovama i jako se ružno odnose prema njima, kao i prema svim pacijentima uostalom.
__________________
Sreća je izbor
leesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 14:55   #10
Quote:
leesha kaže: Pogledaj post
Ma joj, pa nisam tako zaostala da mi je psihijatar bauk, i sama koristim usluge, doduše ne psihijatra, već psihologa, ali to ovdje nije bio slučaj. A to sam i tako samo navela kao primjer, to je bilo prije 3-4 godine, inače ne idem tako često u posjete bolnici i liječnicima, hvala Bogu pa sam zdrava. Ali mama i tata su mi nažalost česti gosti u tim ustanovama i jako se ružno odnose prema njima, kao i prema svim pacijentima uostalom.
Ti znaš da je kleveta kazneno djelo. Pa ako nemaš konkretnih dokaza,nemoj nas uopće opterećivati s tim stvarima.

Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
(na temelju 24 sata, glas slavonije mi se ne otvara)

Ne razumijem, zasto taj covjek nije otisao u bolnicu (zasto ga obitelj/susjedi/prijatelji nije odvezla, taksi, nemam pojma)? Ne kazem da Hitna nije trebala izaci prije--to ne mogu na temelju podataka ovdje tvrditi--ali mi nije jasna obitelj koja je radije cekala Hitnu da covjeku jos bude gore (krvarenje u jednjaku i zelucu koje ocito kronicne prirode) nego da ga preveze
Vjerojatno je krvario iz želuca. Ako je povraćao tamni sadržaj kao crna kava radi se o krvarenju iz želuca, Hitno i po život opasno stanje. Čuo sam za Pinjuha. On je bio ravnatelj hitne u osijeku. Smijenjen je,pa je bio u Crvenom Križu.Nakon toga je primljen po političkoj liniji U Županju. Ravnateljica je isto iz HDZ-a.
On nema nikakvog iskustva jer je vrlo kratko vrijeme radio na hitnoj. Bio je dugo vremena ravnatelj hitne u Os.

Quote:
voltaren40 kaže: Pogledaj post
HITNO stanje je kad netko pozove hitnu zbog krvarenja što je u ovom slučaju i bilo.Znači treba izaći na teren, pregledati pacijenta a potom odlučiti da li je za transport i kako, s pratnjom , infuzijom, i sl,
Pinjuh NIJE IAŠAO , NIJE POZNAVAO PACIJENTA;NIJE GA PREGLEDAO;NIJE PRUŽIO POMOĆ;ZAKLJUČIO JE TELEFONOM U RAZGOVORU SA JEDNOM STARICOM ,TO JE KAZNENO DJELO-NE PRUŽANJE POMOĆI!!!
Ja sam dr i slažem se s tom konstatacijom. Ali treba vidjeti dali je imao pacijenta u ordinaciji koji je možda imao infarkt ili je bio na intervenciji negdje drugdje. Znači da nemamo sve podatke. 24 sata su žuta štampa. Čak ni podaci o Pinjuhu nisu točni.

Quote:
voltaren40 kaže: Pogledaj post
A kako znati da li je to kronično krvarenje ili ne?
Valjda treba pacijenta pregledati da bi se bilo što utvrdilo!!
Zar itko može telefonom obaviti takav pregled?
Osim ako izvjesni gospodin ima nadnaravne moći?
Slažem se. Trebao je u svakom slučaju izaći na teren. premda moram reći da su svi poslije bitke generali. Nije lako ocijenti preko tel što je hitno a što nije. Pogotovo kad pokrivaš veliko područje i imaš jedna kola.

Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A šta je taj Pinjuh na kraju bio zaposlenik Doma zdravlja ili Ustanove za hitnu medicinsku pomoć? Sad mi fakat nije jasno?
Hitna medicinska pomoć spada pod Dom zdravlja Županja

Zadnje uređivanje Katrin : 20.04.2010. at 15:28.
spartacus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 03:21   #11
Quote:
spartacus1 kaže: Pogledaj post
Ti znaš da je kleveta kazneno djelo. Pa ako nemaš konkretnih dokaza,nemoj nas uopće opterećivati s tim stvarima.
a mozda nesto propustih, ali ne vidim da je zena navela icije ime, prezime, radno mjesto, odnosno bilo sto sto bi identificiralo liječnike, sestre ili o kome vec prica. kakva mrtva kleveta?
uostalom, konkretnim dokazima se bavi sud, sigurno ne forumaska populacija. imas negdje, na zenskom zdravlju cini mi se, temu gdje se otvoreno pljuje po nekim ginekolozima (forumasice nisu prilozile konkretne dokaze u jpeg formatu). uputi frendove lijecnike na njih, pa nek podizu tuzbe za klevetu protiv nickova...

OT:
nakon svih zakonskih koraka koji se mogu poduzeti, mislim da je ipak "najsladje" pozaliti se novinarima.
backtoblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:50   #12
Recimo, ja sam pisala emailom direktno Ministru zdravstva.

Izložila sam problem, ali bez spominjanja imena liječnika. Odgovor sam dobila za par dana. Međutim, dalje nisam ništa poduzimala, jer se situacija sredila.

Najpametnije je odmah u glavu, nikakve udruge i ostal eorganizacije. Pišeš i čekaš odgovor.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 23:24   #13
Meni je ginekolog iz Makarske redovno vec 10 god. kontrolisao miom i njegov rast, te je zadnje kontrole 2008. me narucio na slijedecu redovnu kontrolu, a ja sam 2009. se nasla na opseznoj operaciji u trajanju od 5 sati, gdje sam ostala i bez maternice, jajnika, slijepog crijeva, ostala iskrivljenog bubrega, vodova sa postop.apscesom i jos uvije se oporavljam zahvaljujuci dobrom lijecniku u KBC Split.
Tamo mi je receno da me je moj ginekolog trebao uputiti prije 3=4 god. na operaciju. A moj gineolog iz Makarske je redovito obavljao papa test, pregled i UZV pregled (naplatio) ponekad izdao a ponekad neizdao racun.
Operacija je bila jako riskantna, zahtjevna, sve crijevne vijuge potisnute u stranu, bubreg savijen, slijepo crijevo pred pucanjem, mjehur pritisnut sa teskim izmokravanjem, opstrukcija crijeva itd. a on se ponasao kao da je sve u redu i narucio me za slijedecu godisnju kontrolu.
Prije op. mi je bilo mozda ostalo jos 2 tjedna do kompletnog kolapsa male zdjelice tj. organa male zdjelice i bubrega.
Kome da se zalim? Tko ce sto dokazati. Vec je iz racunara izbrisao zadnji UZV pregled (nije ga ni uveo jer nije izdao racun a naplatio), ostao je samo pregled i papa test. Baska sto sam za 2 mjeseca bolovanja ostecena za po 20 procenata od place za svaki mjesec, platila CT nalaz privatniku (nije bilo vremena za bolnicki), itd.itd. i nikom nista.
Cak je i uputna dijagnoza za bolnicu bila pogresna, a ista mi je i ostala na kraju bolovanja pod izlikom ljekara opce prakse da ce oni imati nekih problema ako napisu da nije Ca vec miom pa eto ako meni ne smeta neka ostane a ona ce napisati u evidenciji da nije.
Strasno.
Gdje je pravna drzaa (znam kako se provedu oni koji su na sudu i zbog smrti djeteta). Ja ne znam.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 13:04   #14
O, da. Da stvar bude bolja, vidjela sam nekidan da i dalje radi u istoj ambulanti.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:34   #15
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
O, da. Da stvar bude bolja, vidjela sam nekidan da i dalje radi u istoj ambulanti.
A sto si ocekivala ?
Inace, vrana vrani oci ne vadi, pa neznam koliko ima smisla zaliti se u drzavnim institucujama...

http://www.pravapacijenata.hr

... a gdja Rušinović-Sunara se zbilja angazira u teskim slucajevima, jer je i sama na sebi iskusila lijecnicke greske...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 20:30   #16
Liječnik odbio pomoći-kome se obratiti?

d

Zadnje uređivanje voltaren40 : 06.03.2010. at 20:44.
voltaren40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 15:52   #17
Najprije bi se trebalo obratiti ravnatelju ustanove koji bi trebao odgovoriti u roku 15 dana. Ukoliko bude odgovor nezadovoljavajući pri Ministarstvu zdravstva Ksaver 200 u Zagrebu postoji inspekcija zdravstva kojoj se može prijaviti problem
huzp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 18:26   #18
Imam li ikakve šanse na sudu ako tužim ovog bahatog i bezobraznog doktora?
Molim da mi se jave svi koje je isti oštetio na bilo koji način.
[email protected]
Ovih dana se o njemu piše po svim novinama
http://www.24sata.hr/news/lijecnik-a...-dosao/162317/

http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=121415

Zadnje uređivanje Katrin : 12.03.2010. at 20:29.
voltaren40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 02:09   #19
Quote:
voltaren40 kaže: Pogledaj post
Imam li ikakve šanse na sudu ako tužim ovog bahatog i bezobraznog doktora?
Molim da mi se jave svi koje je isti oštetio na bilo koji način.
[email protected]
Ovih dana se o njemu piše po svim novinama
http://www.24sata.hr/news/lijecnik-a...-dosao/162317/

http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=121415
(na temelju 24 sata, glas slavonije mi se ne otvara)

Ne razumijem, zasto taj covjek nije otisao u bolnicu (zasto ga obitelj/susjedi/prijatelji nije odvezla, taksi, nemam pojma)? Ne kazem da Hitna nije trebala izaci prije--to ne mogu na temelju podataka ovdje tvrditi--ali mi nije jasna obitelj koja je radije cekala Hitnu da covjeku jos bude gore (krvarenje u jednjaku i zelucu koje ocito kronicne prirode) nego da ga preveze
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 09:06   #20
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
(na temelju 24 sata, glas slavonije mi se ne otvara)

Ne razumijem, zasto taj covjek nije otisao u bolnicu (zasto ga obitelj/susjedi/prijatelji nije odvezla, taksi, nemam pojma)? Ne kazem da Hitna nije trebala izaci prije--to ne mogu na temelju podataka ovdje tvrditi--ali mi nije jasna obitelj koja je radije cekala Hitnu da covjeku jos bude gore (krvarenje u jednjaku i zelucu koje ocito kronicne prirode) nego da ga preveze
Ako nema obitelji, samo staru i nemoćnu majku?
Hitna je pozvana i nije došla........!!!!!
voltaren40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.