Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 21:22   #1
DirectX 10 i grafička

Vaše mišljenje... Recimo da sad kupujete novu grafičku, i mislite se između one sa DX9 i DX10. Šta biste uzeli? Niste neki nabrijani gejmer, al svejedno želite da vam igre i u doglednoj budućnosti rade. Mene kopka to šta DX 10 zahtijeva vistu, a nekako mi se čini da ni proizvođači igara neće ić onako, džonom na igrače pa zahtijevat grafičku sa DX10 jer automatski otpisuju veliki dio tržišta. Kad pogledate, malo bolja grafička + bolji komp za vistu + cijena originalne viste (barem u inozemstvu), nije to mala svota koju treba odjednom iskeširat, a isključivo za zabavu. Slično je bilo i sa 64-bitnim procesorima pa i nisu baš iskorišteni u igrama. Jel moguće da izdaju igru koju možeš igrat i sa DX9 i DX10?
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:45   #2
Ja sam vidio da su izbacili directx 10 za XP?
Jel to tocno???
Madman500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:57   #3
Ovak. Ak imas DX10 graficku, ona podrzava i DX9, pa ju slobodno mozes koristit na XPima.

I obratno:Za vistu mozes koristiti DX 9 graficku, pa ce pokretat igre. Ako nisu pisane iskljucivo za DX10. Ekskluzivnih DX10 igara je zasad malo (O), postoje patchevi za DX9 igre.
A i onda kad ce stic na trziste, nekakva 8600 GT ce tesko pokretat takvu igru.


Gle... Zasad mislim da je pametnije kupiti za isti novac jacu DX9 graficku, pa ce ono sto radi, radit dobro.

---------------------

Ali ako si bas zapeo za DX10 ,minimum je 8600 GTS. Jos bolje 8800 GTS, ako imas novaca.
Ak ti se vise ATI svidja, onda imas 2900XT, koja nije losa, ali ti ju zasad ne preporucujem. Kad malo opadne cijena i kad poprave drivere, onda bi mogla biti bolji izbor nego 8800 3200 i 8800 640. Zasad i ne.

Ili, ako sacekas, sljedeci mjesec stizu 2600XT,2600pro,2400....
Zanimljiva je 2600XT, jer ne treba dodatno napajanje,ima audio sustav integriran na sebi preko HDMIa. Vidio sam jedan test te karte i malo je cudan. Naprimjer u jednoj igri je jaca i od 1800gto,7900gs,8600gts , dok je recimo u drugoj na nivou 8600gt. A prey cak nije ni zavrsila. Ocito su driveri jako bugoviti.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:54   #4
Hvala, pogotovo što ste potvrdili stav većine o 8600. Uostalom, u novom bugu je bio članak po kojem kad dvije kartice iz serije 7 stavite u SLI postižu i bolje rezultate od nje, a najjeftinije se kreću već od 700-800 kn. Jedino šta bi ih skoro, vrlo skoro moglo nestat sa tržišta jer je nvidia i sama svjesna da starija generacija konkurira novoj. Nek oni samo izdaju patcheve, meni dovoljno.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 01:43   #5
Sta mislite jeli ce 8800 gts 640 moci pokrenut crisis i biosock(mozda nisam dobro napiso ali znate na sto mislim) u najacim detaljima
Zaptro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 10:16   #6
Quote:
Zaptro kaže: Pogledaj post
Sta mislite jeli ce 8800 gts 640 moci pokrenut crisis i biosock(mozda nisam dobro napiso ali znate na sto mislim) u najacim detaljima
Trebala bi
_ares_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 11:00   #7
Quote:
Madman500 kaže: Pogledaj post
Ja sam vidio da su izbacili directx 10 za XP?
Jel to tocno???
nije, microsoft neće izdati dx10 za xp, umjesto toga će vam dat dx9.0L koji će moć pokreniti dx10 igre, ali grafika ostaje šugava jer se ipak radi o dx-u 9.
Dr. Doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 16:07   #8
ako je neka igra rađena za dx10 sta mislis kako ce izgledat za dx 9 katastrofa..................
Zaptro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 17:51   #9
ma gle to i nije namjenjeno full igranju, već tek onako da ljudi neseru da nisu napravili dodatak koji će xp-u omogućit još koji mjeseci života, tad će ionako svi dić ruke od njega i stavit vistu, ja ju koristim već skoro pola godine i nijednom nije došlo do sranja zbog kojeg bi se srušio, čak radi isto brzo kao onda kad sam ju stavio, dok na xp se s vremenom brzina degradira na nepodnošljivu razinu. čak mislim da je to pametan potez od strane microsofta, još nisam naišao na program koji neradi na visti, a za drivere ovisi od proizvođača tog hardvera, zamisli ovako:
microsoft potroši pola desetljeća na pravljanje longhorna to jest viste, u tih 5-6 godina svako malo je izašao neki build za developere, beta testere, itd.
ej de sad zamisli proizvođača koji nije u stanju napisat obični driver za neki svoj krš od uređaja, tko je tu sad lud, microsoft koji je napravio vistu ili proizvođači hardvera koji nisu uspjeli napravit drivere za nju, unatoč tome šta su dobivali probne verzije viste (upravo zbog drivera), ali sad pola godine nakon izlaska viste i dalje ih nije sram reć "nemamo mi još driver za vistu", microsoft je još ljubazan šta uopće daje mugućnost pokretanja dx10 igara na xp-u, ja bi mu proglasio EOL (End-Of-Life) pa nek se snađu kako znaju.
Dr. Doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:20   #10
Sljedecih nekoliko godina (bar 2) sve igrice koje ce se radit na dx10 radit ce se i na dx9... tako da je danas (a tek prije 5 mjeseci) kupnja dx10 grafe totalni promasaj... Prakticki ni jedna aplikacija ne radi da se moze uzivjeti u taj dx 10... Ja mislim da je to nova tehnologija, i da treba jos pricekat da se to razradi... Polako sa kupnjom dx 10 grafi, kad pocne masovna proizvodnja softwarea za dx 10 (proizvodnja je pocela, ali to je jos nista) , onda mozemo i mi masovno kupovati dx 10 grafe, prije nista... Ljudi kupuju 8800 zbog Crysisa, ali i to jos treba pricekati... Daleko je sve jos to...
__________________
Pročitaj pravila o potpisima!
D-A-N-C-H-Y is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 16:45   #11
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Ali ako si bas zapeo za DX10 ,minimum je 8600 GTS. Jos bolje 8800 GTS, ako imas novaca.
.
Nije nego je najmanja 8500 GT. gddr2 (nazalost a mogla je biti gddr3) 256 MB crna je i ima mali mislim 4cm ventilator na sebi...

A ja bi radije uzeo dx10 jer tak i tak tehnologija ide dalje da ces vec za 5 godina kupiti novi stroj. a ako sada kupis sa dx9 to ti je ko da zelis stari stroj nadograditi sa starim memorijama u danasnje vrijeme, recimo bezveze je vise i ddr računala nadogracivati jer izlazi ili je izasao ddr3

kaj da ti velim
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 17:16   #12
Napisao sam minimum za igranje. Pa naravno da imas i slabijih, poput 8600gt, 8500gt , 8300 ... ili Radeoni 2600xt, 2600 pro, 2400 xt i pro. Sve su to dx10 ,ali ukupne performanse su im jako slabe.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 17:18   #13
ćuj, koliko para toliko muzike... jel?
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 18:17   #14
Ali za isto para mozes imat razlicitu glasbu, nekome se svidja techno drugome jazz a treci bi cajke.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 11:07   #15
mislim, tu se slazem ali opet gledajuci razne su cijene te glazbe, za 100€ dobijes đeza recimo 1 pjesmu, dok cajke za 100€ praši cijelu noc...
 
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 18:45   #16
Mislim da je bas obratno. Ove pevaljke,tj.sponzoruse iliti plavuse u minici sa 5 kila silikona na raznim mjestima (usne, grudi, tamo dolje) pjevaju po zelji, sam ak jim negdje"utaknes" 100€. A neki student s dredlockima ce cijelu noc svirkat jaz na sExofonu za 100€.

Evo, totalno smo offtopicarili. Molim da se vratimo na temu: GRAFICKE KARTICE
Da nam temu ne prebacu u glasbu ili nes slicno.
----------------
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 12:28   #17
a imam jedno pitanje recimo ja sad namjeravam kupiti neku dx 10 grafu znam da ce vrtet dx 9 ali hocu recimo moc igrat cod2 ili bilo koju drugu igru na total max ustvari pitanje je ako kupim dx 10 card hocu li moc sve detalje i sve to na max nabrijat na dx 9 po meni bi trebalo se to moc jer ako uspjeva vrtit desetku moze onda ovo na max . aj puno hvala
godofwarbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 19:23   #18
Quote:
godofwarbb kaže: Pogledaj post
a imam jedno pitanje recimo ja sad namjeravam kupiti neku dx 10 grafu znam da ce vrtet dx 9 ali hocu recimo moc igrat cod2 ili bilo koju drugu igru na total max ustvari pitanje je ako kupim dx 10 card hocu li moc sve detalje i sve to na max nabrijat na dx 9 po meni bi trebalo se to moc jer ako uspjeva vrtit desetku moze onda ovo na max . aj puno hvala
Hmm ovako,
Direct 10 igre mozes igrati jedino na visti, a na visti bi mogao igrati novije igre koje su za direct9 meni je radio cod2 na visti, tak da nebi trebalo biti problema,
Ali starije igre nisu bas kompatibilne , Treba isprobat mozda se da nesto pokrenuti .
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 19:39   #19
GDje mogu vidjedi koja mi je grafička

Gdje mogu vidjeti koja mi je grafička kartica
luka454 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 20:52   #20
da da znam ja to ali mene zanima hoce li mi ici te dx9 igre na max konfig na xp
godofwarbb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.