Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 14:06   #61
Quote:
slonica kaže: Pogledaj post

Jal ima ko kakav prijedlog za neki dijetni a fini desert sa višnjama i šumskim jagodama. Imam ih u škrinji i odkada sam ih neki dan ugledala neidu mi iz glave
mikasj ih s jogurtom možeš u njih ubaciti i pokoju zobenu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 15.01.2009., 14:11   #62
Dorucak: kava i jabuka (da mi je neko rekao da ce mi to bit super kombinacija, rekla bih mu ) nakon setnje do trgovine i 40 min na orbitreku.
Međuobroka nije bilo jer sam jako kasno doruckovala pa sam za rucak pojela pilece prsi zacinjene vegetom, kuhane na malo maslinovog ulja sa crvenim lukom, vodom i kapljicom vina. Prilog bio ribani kupus. Kruh mi uopce vise ne pada na pamet, cak ni crni illi integralni. Toliko se dobro osjecam sta sam jako sita nakon malog obroka, jeeeej!
Skuham odmah ujutro dosta zelenog caja tako da ga pijuckam cijeli dan, kasnije cu pojest jogurt i malo badema i onda izlazim van na 4-5 sati i zbilja ne znam sta jesti onda. Imam neka predavanja pa izlazak, ima li koja dobra dusica kakav prijedlog?

I mislim da cu bacit staru vagu, totalno je nepouzdana, jutros sam stala na nju i pokazuje kilo i po manje od nedjelje. Sad me ozbiljno ponukala da odem kupit neku sa digitalnim brojcicama a ne kazaljkom koja je uvijek na 2. mjestu.
Pa da provjerim jesam li zbilja na dobrom putu prema mojoj staroj tezini.
__________________
u svom malom svijetu...
škartoc is offline  
Old 15.01.2009., 14:15   #63
Quote:
škartoc kaže: Pogledaj post
Imam neka predavanja pa izlazak, ima li koja dobra dusica kakav prijedlog?
imaš između predavanja 10 minuta vremena za sjest i jest?

zrnati sir kao i sir i vrhnje pakirani u one male posudice imaju i žlice u poklopcu pa su odlični za jest usput...

dvije tanke šnite kruha sa sirom namazom i par listova zelene salate ili krastavcima je bolje od pekare ili mc donaldsa
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 15.01.2009., 14:20   #64
Quote:
ira95 kaže: Pogledaj post
Odradila ručak: škarpina na foliji i grah salata. Fiiiinoooo...
Popodne jabuka i
Navečer jogurt
ta riba je stvarno super na foliji,oli još bolje-u foliji.
ako vam treba recept za ribu-samo pitajte,ja dalmatinka
donedi is offline  
Old 15.01.2009., 15:17   #65
Quote:
škartoc kaže: Pogledaj post
Mislim da cu si ponijeti jabuku za predavanje, a jel mogu prije koncerta, kad svi navale na junk food, uzet jednu snitu vegetariane? Tamo gdje sam prije kupovala rade samo sa pelatijem i povrcem bez sira i dosta je tanko tijesto.
Eh, tek pocela, a vec trazim rupe u zakonu...
vegetariana odlično al jedan komad samo
i bolje da tražiš rupe nego da šutiš i pojedeš hamburger

kao što sam napisala, poanta je da između zla, i odličnoga postoji sredina koja nije dobra stalno ali je svakako bolja od zla ako nemaš izbora
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 15.01.2009., 15:42   #66
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
NEEEE, što mi to radiš?
Zašto me podsjećaš na kokos- obožavam ga - a nisam ga jela već više od godinu dana? Evo upisujem ga na slijedću lisu za nabavku...

jabuke naribaj, dodaj cimeta i koks u to probaj

lagano a fino
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 15.01.2009., 15:45   #67
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
jabuke naribaj, dodaj cimeta i koks u to probaj

lagano a fino
Čitaš mi misli... stavit ću i malo zobenih i pokoju brusnicu i grožđicu... onako malo gušće pa probati zarolati , dobro ohladiti pa probat narezati kolutove.
missm is offline  
Old 15.01.2009., 15:52   #68
dukatov zrnati je meni fini.
moj danasnji meni:
dorucak(ranojutarnje ucenje od 5 do pol 7): zobena s visnjama i topli sendvic
medjuobrok: strukla, acidofil i grejp
rucak: piletina sa gljivama i paradajzom, uz malo integralne tjestenine
medjuobrok: jos ne znam, nekaj sitno vjerojatno
vecera(nakon treninga): kajgana s malo dimceka


jel puno?
aeariel is offline  
Old 15.01.2009., 16:39   #69
Quote:
Nanidia kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima cure
Nisam mogla ne stati na vagu danas. Imam pola kile manje Ok, sad nema vage narednih tjedan dana


bravo
__________________
obožavateljica durice,desetke,male,slave,karla i ostalih šušai drage pingu i naravno moje spasiteljice bleki i inke i tenkice i alsinije i maripose.i.:misli:...ima još neko?? ..naravno da nema...
maderica is offline  
Old 15.01.2009., 19:15   #70
Hvala
Današnji meni (imam malo okrenuti bioritam)

Doručak: sensia (ona najmanja) i 3 kiwia
Međuobrok: fantasia (jogurt sa čokoladnim pahuljicama ima 160 kalorija)
Ručak(će tek sad biti): pileći file i patliđan sa paradajzom (spečem kriške patliđana na njih stavim maslinovo ulje, češnjak i origano te na kraju paradajz)
Međuobrok (u planu): kiwi ili neko voće
Večera: još ne znam
Nanidia is offline  
Old 15.01.2009., 19:28   #71
Quote:
slonica kaže: Pogledaj post
I moram priznat da mi je sa vama puno zabavnije i lakše. Vidim da nisam sama i kad vidim kako vama ide dobro i kak se dobro držite odmah i ja dobijem još bolju volju za nastavit dalje
I meni je isto super, čim pročitam vaše postove odmah imam volje za nastavak

Danas doručak jogurt sa sezamom i lanom. Ručka baš i nije bilo, bila sam na predavanju od 9 do 5, sa 15 minuta pauze. obožavam takve dane. Pa sam si fino ponjela na faks u kutijici malo posnog sira i to sam pojela u tih 15 minuta, i jabuku.

A za večeru će obet biti posni, makar sam u iskušenju da si napravim neki topli sendvič, ali ne dam se.
nana_22 is offline  
Old 15.01.2009., 20:32   #72
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
med svakako ili smeđi šećer
Mmmmm jedva čekam To će biti vikend desert prije odlaska na Prljavce.

Danas me pere "šečerna kriza". Mislim da bi se mogla prodati za keks ali ne popuštam pred izazovom.
Sutra ujutro je vaganje, uf samo da se ne razočaram Nemogu se sjetit koliko je zadnji puta trebalo vremena prije nego što su se brojevi na vagi počeli smanjivati, ali čini mi se nekih 10-tak dana
slonica is offline  
Old 15.01.2009., 20:39   #73
Quote:
aeariel kaže: Pogledaj post
a dobro, taj jedan topli sendvic s dukatelom light i dimcekom me nebu zatukel
nadam se da je to sve mentali napor skurio.

meni ne pase bas tuna s posnim sirom, nekak mi postane zlo od te kombinacije.
al recimo pileca prsa su mi super kombinacija s tim, lagano i fino
nije tebe išlo sorry

nanidia čestitke

nana pazi da ti ne dojadi posni pa da ne posustaneš
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 15.01.2009., 21:01   #74
curke pozdrav!!! čitam postove od početka..i evo da podijelim svoje iskustvo!!
ja sam uz zdravu prehranu sa 82 došla na 67 i to u hmmm...pa sigurno 4-5 mjeseci...rekla sam samoj sebi...polako, ali sigurno!! naravno da sam putem griješila..ali bilo mi je bitno ne gristi se zbog "izleta u frižić" i sutradan krenuti kao da se ništa nije dogodilo..

sada sam u fazi učvršćivanja...vježbam doma...nabijem si glazbu i čagam...soundtrack iz flashdancea, footloose ili prljavi ples i naravno michael jackson.. znam da zvuči bedasto..ali ne stignem niti trčati, niti se učlanjivat u kakvu teretanu...a ovak je i jeftinije...

još uvijek pazim kaj jedem..da ne bi bilo...pa je recimo moj današnji meni izgledao ovako : doručak - jabuka, naranča, 2 kiwija, activia sa žitaricama i šalica mlijeka

ručak - nažalost menza, kotlet sa žara i salata o svježeg kupusa

međuobrok - naranča (jako ih volim )

večera - posni sir (u mom slučaju zbregovov jer mi je dukatov bljak)
pureća deluxe šunkica, kiseli krastavčići
i voćni jogurt (naime tako sam uspjela zavarati i glavu u želudac da mi ne trebaju čokolade, keksi, sladoledi da si zašečerim dan...

sve u svemu, hrabro napriijed možemo mi to!!!
giova is offline  
Old 15.01.2009., 21:01   #75
Drage moje i mene puca šećerna kriza.
Smazala sam jabuku i klementinu i kao da nisam.

Nisam uopće gladna, nego mi se onako svašta fino mota po glavi.
ira95 is offline  
Old 15.01.2009., 21:19   #76
Nikoga nema

By the way, ujutro se važem. Čini mi se da ću se razočarati. Do sad je bilo tjedno manje kilogram, al sad sam došla do onih kilograma koje čuvam na sebi još od prve trudnoće, dakle skoro pet godina. Te će ići malo teže
ira95 is offline  
Old 15.01.2009., 21:23   #77
Ima

joj i meni se svašta vrti po glavi, sva sreća da mi je frižider prazan!

Ja uopće nemam vagu, iako sam razmišljala kupit si neku, al brijem da bi se i ja stalno vagala...
nana_22 is offline  
Old 15.01.2009., 21:29   #78
Ode u krevet da ne bih napala frižider. Bolje da se mazim s mužem nego da klopam.

Nana, pa,pa. I nemoj kupiti vagu.
ira95 is offline  
Old 15.01.2009., 21:31   #79
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
jabuke naribaj, dodaj cimeta i koks u to probaj

lagano a fino
Htjela bi zahvaliti na super ideji s ribanim jabukama- jutros sam si izribala 2 jabuke , dodala cimeta i malo sjeckanih oraha i odnijela na posao za ručak- stvarno nisam dugo bila gladna - inače me jabuke izlude koliko mi otvore apetit- bravo za recept(treba se samo sjetiti)
3,5djeteta is offline  
Old 15.01.2009., 22:04   #80
nisam ja miss je

al nema problema
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.