Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 13:55   #7161
Ako si student mozes se prijavit na J1 vizu koja ti dozvoljava rad na godinu dana.

Ako zelis studirat moraces platit international student tuition koji je skoro duplo veci nego za US citizens.

To bi ti bila F1 viza i s njom mislim da mozes radit 20h out of campus.

Kad bi se to samo tako sponzoriralo onda bi doslovno svi dovlacili svoje rodjake stalno.

Ovu H1-B vizu neces dobit, to ti odma mogu rec. Moras bit internacionalno priznat sa nagradama itd u hospitality industry da bi imo sanse. Tesko ih i svjetski poznati hoteli dobijaju. Cak da je i dobijes moras ic na lutriju jer se previse ljudi prijavljuje i ako te neizvuku propadose sve pare.
__________________
Meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne
jacko89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:06   #7162
Quote:
zoky09 kaže: Pogledaj post
Pa napisao sam da ne razumijem ilegalce i da naravno ne bih ni pomislio na tako šta..
Razmišljam dal da odem i da dobijem sve i green card jer tu imam 3 stana,auto,sve..no nece oni pobjeć,ali ja bih od ovog balkana napaćenog.

Nevjerujem da privremena radna viza koja traje npr 6 mjeseci košta 40k dolara...otišao bi tako 6mj odradio i vidio kako dalje kada budem tamo.
i sad trebam vašu pomoć,dakle koliko traju privremene radne vize i od kuda kreniti uopće..koji mi je prvi korak i cijeli postupak?
Bio bi jako zahvalan da mi se na to odgovori..
Ne znam kako ne shvacas da ne mozes dobiti green card samo tako.
Mozes ga dobiti zenidbom ili preko posla, a za privremeni posao u hotelu ti ga nitko nece dati.
Inter ti je i sam rekao kako je kod njega bilo i koliko je trajalo. Moj je proces trajao skoro godinu dana.
Ne znam otkud te ideje o privremenoj vizi od 6 mj.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 03:30   #7163
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post

Da bi polagao ispite, moras se upisati na fakultet. Obzirom da nisi iz US i nemas green card, faks ces morati placati, osim ako ne dobijes stipendiju.

a stipendiju ces dobit jako tesko, usudio bih se reci nemoguce. jer si za sportsku stipendiju prestar, a za akademsku moras imat stvarno jako dobre ocjene plus nastupe na razno raznim natjecanjima..bas je ova amerika komplicirana sto se tice tih papira i legalizacije boravka, mislim naspram hrvatske..trebo si se ranije sjetit. sto bi se reklo kod nas, prosla baba s kolacima. osim ako nemas 30k$ godisnje za skolarinu, tolko kosta godina na mom faksu..otprilike su ti sve cijene slicne plus minus par tisuca

Zadnje uređivanje chole : 31.07.2014. at 03:31. Reason: promjena odgovora
chole is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 03:39   #7164
Ne mora znaciti da je tesko. Ako pripadas u neku od manjih grupa koje dobivaju stipendije po obskurnim kriterijima, moze se naci, samo treba traziti i traziti. I imati dobre ocjene, svakako.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 06:47   #7165
Quote:
chole kaže: Pogledaj post
a stipendiju ces dobit jako tesko, usudio bih se reci nemoguce. jer si za sportsku stipendiju prestar, a za akademsku moras imat stvarno jako dobre ocjene plus nastupe na razno raznim natjecanjima..bas je ova amerika komplicirana sto se tice tih papira i legalizacije boravka, mislim naspram hrvatske..trebo si se ranije sjetit. sto bi se reklo kod nas, prosla baba s kolacima. osim ako nemas 30k$ godisnje za skolarinu, tolko kosta godina na mom faksu..otprilike su ti sve cijene slicne plus minus par tisuca
A i mora biti komplicirana, interes za ulazak je prevelik.

Trenutno je mnogo lakše Hrvatima otići u Kanadu i tamo živjeti i raditi, što i nije tako loš izbor. Nekima čak Kanada i više odgovara.

A u SAD će biti i sve teže doći. Ljudima je imigracije do grla, ima unutar SADa isto tako već mnogo nezaposlenih...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 18:35   #7166
Ja sam našao privremene radne vize ,javio sam rodbini da želim doći i vidjet cemo dalje...bar da za početak da odem na 6mj ili koliko god viza traje pa cemo vidjet..
zoky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:13   #7167
Mozes li nam reci gdje si nasao te privemene vize, ako nije bed?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 05:09   #7168
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
A i mora biti komplicirana, interes za ulazak je prevelik.

Trenutno je mnogo lakše Hrvatima otići u Kanadu i tamo živjeti i raditi, što i nije tako loš izbor. Nekima čak Kanada i više odgovara.

A u SAD će biti i sve teže doći. Ljudima je imigracije do grla, ima unutar SADa isto tako već mnogo nezaposlenih...
ni kanada ne zvuci lose, samo za mene je to prehladno. zato sam se ja zbukso tu na floridi di je stalno preko 30 osim 12,1 i 2 mjesec kad je oko 25 stupnjeva taman po mom ukusu. imo sam neke ponude za stipendiju u idahu al kad sam na karti vidio di je to odma sam ih prekrizio jer ne zelim 10 mjeseci hodat po vani u skafanderu
chole is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 17:37   #7169
Nitko u Idahu ne hoda 10 mj u skafanderu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 18:57   #7170
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Nitko u Idahu ne hoda 10 mj u skafanderu.
to je samo fraza frende, opusti se. nisam mislio da ljudi stvarno hodaju u skafanderima 10 mjeseci
chole is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 21:26   #7171
Bok, zanima me kolike su sanse naci posao u americi bez zavrsenog fakulteta (ili mozda upasti u neki fakultet).
Green card mogu lagano dobiti jer mi je stari americki drzavljanin i proces je vec pri kraju
ATD95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 00:12   #7172
Quote:
ATD95 kaže: Pogledaj post
Bok, zanima me kolike su sanse naci posao u americi bez zavrsenog fakulteta (ili mozda upasti u neki fakultet).
Green card mogu lagano dobiti jer mi je stari americki drzavljanin i proces je vec pri kraju
Kad dobiješ zelenu kartu neki posao neće biti problem naći. Pitanje je samo koliko ćeš biti sretan s poslom i koliko će ti šuške donositi. Fakulteti su ovdje jako, jako skupi!

Koje zvanje imaš sa srednjom školom? S nekim zanatima bi se moglo solidno zarađivati. No provjeri o priznavanju srednjoškolske diplome iz HR.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 23:10   #7173
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kad dobiješ zelenu kartu neki posao neće biti problem naći. Pitanje je samo koliko ćeš biti sretan s poslom i koliko će ti šuške donositi. Fakulteti su ovdje jako, jako skupi!

Koje zvanje imaš sa srednjom školom? S nekim zanatima bi se moglo solidno zarađivati. No provjeri o priznavanju srednjoškolske diplome iz HR.
Zavrsio sam skolu za elektrotehnicara (Tesla), ali neznam bas dali imam dosta znanja da se bavim nekim ozbiljnijim poslom u struci
ATD95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 00:10   #7174
Quote:
ATD95 kaže: Pogledaj post
Zavrsio sam skolu za elektrotehnicara (Tesla), ali neznam bas dali imam dosta znanja da se bavim nekim ozbiljnijim poslom u struci
To je solidan zanat od kojeg se može OK živjeti, ovdje kod mene elektrotehničari imaju soldinu satnicu ($50 na sat je sasvim normalna satnica za kvalificiranog električara sa svim dozvolama i certifikatima).
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:42   #7175
Malo sam sa prijateljem citao sto pisete pa njega zanima dali je moguce dobiti posao policajca sa zavrsenom srednjom policijskom te sa 3 godine fakulteta ( Stručni studij kriminalistike - 3 godine (180 ECTS bodova) odnosno to ti je stručni preddiplomatski studij kriminalistike) stručni naziv: stručni/a prvostupnik/prvostupnica kriminalistike (bacc. crim.) te dali bi imao vise sanse kada bi nastavio studij jos 2 godine (Specijalistički diplomski stručni studij kriminalistike - 2 godine (120 ECTS) - specijalistički diplomatski stručni studij kriminalistike) titula: stručni specijalist/ica kriminalistike (spec.)

Unaprijed hvala na odgovoru
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 16:56   #7176
Inter, mislim kako si spomenuo negdje da si na Floridi?
Imam jedan posao kojeg razmišljam prihvatiti, ali bi 3 mjeseca trebala biti u mjestu koje se zove Valparaiso negdje na Emerald Coast...nekakva selendra s 5000 stanovnika. To bi bili mjeseci do Nove Godine, onda bi se vratila u Europu i civilizaciju.
Imaš li ideju kak to izgleda otprilike...?
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 18:44   #7177
Quote:
ivanx kaže: Pogledaj post
Malo sam sa prijateljem citao sto pisete pa njega zanima dali je moguce dobiti posao policajca sa zavrsenom srednjom policijskom te sa 3 godine fakulteta ( Stručni studij kriminalistike - 3 godine (180 ECTS bodova) odnosno to ti je stručni preddiplomatski studij kriminalistike) stručni naziv: stručni/a prvostupnik/prvostupnica kriminalistike (bacc. crim.) te dali bi imao vise sanse kada bi nastavio studij jos 2 godine (Specijalistički diplomski stručni studij kriminalistike - 2 godine (120 ECTS) - specijalistički diplomatski stručni studij kriminalistike) titula: stručni specijalist/ica kriminalistike (spec.)

Unaprijed hvala na odgovoru
Na 357. stranici ovog topika smo već razgovarali o šansama za posao policajca. Uglavnom, razlikuje se od PD-a do PD-a. Neka odluči koji gradovi ili države ga zanimaju a onda nek istražuje dalje.

Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Inter, mislim kako si spomenuo negdje da si na Floridi?
Imam jedan posao kojeg razmišljam prihvatiti, ali bi 3 mjeseca trebala biti u mjestu koje se zove Valparaiso negdje na Emerald Coast...nekakva selendra s 5000 stanovnika. To bi bili mjeseci do Nove Godine, onda bi se vratila u Europu i civilizaciju.
Imaš li ideju kak to izgleda otprilike...?
Da, ja živim na Floridi ali na potpuno drugoj strani Floride, Emerald Coast, Valparaiso FL su na samom sjeveru, blizu Alabame, taj dio ove savezne države je dosta laid back što se tiče life style-a, plaže su bolje no na istočnoj obali Floride (Golf Coast je to ipak). Nisam bio u Valparaisu ali jesam u nedalekom Destinu prije 5-6 godina, dosta slično mjesto jedino kaj je Destin nešto veći. Vrela ljeta s većim šansama za uragane i blage i ugodne zime, solidan životni standard i odlično za loviti ribu if that's your cup of tea

Vrlo različito od Europe i moglo bi vam se lako svidjeti...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:44   #7178
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Da, ja živim na Floridi ali na potpuno drugoj strani Floride, Emerald Coast, Valparaiso FL su na samom sjeveru, blizu Alabame, taj dio ove savezne države je dosta laid back što se tiče life style-a, plaže su bolje no na istočnoj obali Floride (Golf Coast je to ipak). Nisam bio u Valparaisu ali jesam u nedalekom Destinu prije 5-6 godina, dosta slično mjesto jedino kaj je Destin nešto veći. Vrela ljeta s većim šansama za uragane i blage i ugodne zime, solidan životni standard i odlično za loviti ribu if that's your cup of tea

Vrlo različito od Europe i moglo bi vam se lako svidjeti...
Pa to je odlično. Pecanje volim, redovito pecam kad imam vremena. Još mi se ne bude dalo vratiti natrag. To je samo tromjesečni pripremni post nakon kojeg se vraćam u Europu. Vidjet ćemo, razmišljam o tome kao o definitivnom zanimanju do penzije.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 08:35   #7179
Da li je problem ako sam prije radila na brodu i imala sam C1/D vizu za pomorce i pri kraju ugovora dobila sam otkaz i bila deleportirana iz Usa jer mi je automatski prestala vaziti viza a nisam imala turisticku? Mislila sam ove godine ici preko J1 vize preko ljeta samo me strah ocu li moci uopce dobiti vizu, imam 28 godina i student sam.
malina* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 08:43   #7180
Još jedno pitanje, imam već jedan završeni fakultet. Po struci sam mag.inzenjer građevine i imam 2 godine iskustva rada u struci...da li to ista olaksava, kakve su mi mogucnosti. Znam da se do radne dozvole tesko dolazi..Gdje mogu provjeriti je li mi priznata diploma tamo? Pomagajte ;-)
malina* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.