Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2012., 21:20   #21
According to Tina Brown's book on the late Princess, Cartland once remarked, "The only books Diana (princeza, jel) ever read were mine, and they weren't awfully good for her."


Okej, mislim da je to sav treš koji mogu konzumirat danas.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:24   #22
Google je moj neprijatelj. :hipnotizirana:
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:25   #23
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Idem čuvat djecu u London i pisati pizdarije.
Vogue ju je nazvao tako... U čemu je fora? Pa Jackie Collins, Sheldon i Steel je mogu pomesti, ne kužim.
Romantičnije je ako je dugo iščekivani rasplet taj da on nju razdjeviči u prvoj bračnoj noći nego ako se knjiga zove "Svijet je pun razvedenih žena"?

A Šeldon, je li se ikad obukao u ružičasto te se uresio trajnom i biserima?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:25   #24
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ti nikad nisi zavirila u Barbarine romane?
Ja sam jedne noći kad sam crkavala od dosade, a nisam mogla spavati pokušala to čitati. Mislim da se radilo o nekakvim pravim princezama. Neka retardirana vrsta Snjeguljice, Trnoružice...
Nisam.

Vidim da sam propustila sve ikad.
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:33   #25
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A Šeldon, je li se ikad obukao u ružičasto te se uresio trajnom i biserima?
Nisam sigurna.

Trebao je.


Da, svi su izgledali normalno osim nje.

Za one koji žele znati više:

ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:35   #26
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Nisam.

Vidim da sam propustila sve ikad.
Nikad nije kasno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:38   #27
Barbara Cartland je pisala o onome što je znala,barem tako piše u njenoj biografiji.Ona je bila u rodu sa Princezom Di neka lajdi ili tako nešto.Uglavnom ,ove filmove sam gledal sredinom 90 kad sam imala oko 12 godina,knjige su joj naivne,plitke i sladunjave.Ali moram reći da malim dijelom zahvaljujući njoj sam ostala djevica do svoje 19 g.I našla ovakvog tipa sa kojim sam već 13 godina.Gledala sam sve ekranizacije Jane Austin,Catherin Cokson ili kako se već zove.Kako bi Britanci rekli ovakvi filmovi su moj guilty plesure.Je da sladunjavo i kičasto isto ko i Cartlandica ali ih gledam.Normalno da su drugačiji sad kad ih gledam nego prije 15 g.
Evo tu je o njoj.
http://en.wikipedia.org/wiki/Barbara_Cartland


Barbara Cartland je najslavnija spisateljica ljubavnih romana. Napisala je preko 700 knjiga i prodala ih u 600 milijuna primjeraka širom svijeta. Objavila je i velik broj povijesnih knjiga i napisala 4 autobiografije, kao i biografije svoje majke i brata.

Barbara Cartland je u posljednjih dvadeset godina oborlila svjetski rekord objavljujući 23 knjige godišnje. U Guinessovoj knjizi rekorda navodi se kao vodeća svjetska spisateljica bestselera. U privatnom životu je počasna dama jeruzalemskog reda sv. Ivana, predsjednica Vijeća sv Ivana u Hertfordshireu i zamjenica predsjednika Liječničkog odjela sv. Ivana. Borila se za prava starijih osoba i promijenila je Engleski zakon tako da su lokalne vlasti morale osigurati kampove za romsko stanovništvo. Barbara Cartland je i sama otvorila jedan romski kamp koji su Romi nazvali Barbaraville.

1981. g. Nacionalna liga kućnog uređenja ju je proglasila "Ženom postignuća". 1984. g. je primila nagradu Američke zrakoplovne udruge za svoj doprinos razvitku zrakoplovstva. 1931. g. je ona, zajedno s dvojicom časnika RAF-a, osmislila prvu zračnu poštu.Tijekom rata bila je glavna humanitarna časnica i brinula se za 20 000 vojnika i vojnikinja. 1964. g. osnovala je Nacionalnu zdravstvenu udrugu. Pod zaštitom te udruge su sve trgovine zdravom hranom i proizvodi alternativne medicine.1988. g. je primila zlatnu medalju Pariza. Ta nagrada je okrunila njenu uspješnu prodaju knjiga u Francuskoj - prodala je 25 milijuna knjiga. 1988. g. je Barbara Cartland otvorila lječilište blizu Delhija u Indiji. To je gotovo najveće lječilište na svijetu. Njezino Visočanstvo kraljica je 1991. g. imenovala Barbaru Cartland damom Reda Britanskog Carstva zbog njenog doprinosa literaturi i dobrotvornog rada u zajednici.

Dama Barbara je britanska autorica s najvećim brojem napisanih knjiga; nadmašila je čak i Johna Creaseyja, autora 564 knjige. Umrla je 2000 godine, u dobi od 98 godina. Zanimljivo je da je njena posljednja želja bila da je pokopaju u ružičastom lijesu. Autorice više nema, no njena djela i dalje osvajaju srca čitatelja. Barbara Cartland ostaje vodeće ime u žanru ljubavnih romana, a svojim si je romanima osigurala svevremenost.
__________________
lola

Zadnje uređivanje Lola 27 : 02.03.2012. at 21:45.
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:39   #28
Lažeš, fotošopiraš, ovo nije istina.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:40   #29
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Barbara Cartland je pisala o onome što je znala
Mislim da mi je ova rečenica gora od one fotke.

Poše, zakasnit ću na film.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:42   #30
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ali moram reći da malim dijelom zahvaljujući njoj sam ostala djevica do svoje 19 g.I našla ovakvog tipa sa kojim sam već 13 godina.Gledala sam sve ekranizacije Jane Austin,Catherin Cokson ili kako se već zove.Kako bi Britanci rekli ovakvi filmovi su moj guilty plesure.
Moj guilty pleasure je Vrag nosi Pradu. Sad kad povežem, već sam imala odvratnu šeficu.
Znala sam da sam negdje pogriješila u životu.

@Kuki, kunem se o Barbarinu lutku.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:44   #31
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
@Kuki, kunem se o Barbarinu lutku.


Želim otkazat dogovor da ostanem na forumu i guglam Barbaru. Idem se ubit. Bok.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:46   #32
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post


Želim otkazat dogovor da ostanem na forumu i guglam Barbaru. Idem se ubit. Bok.
Idi, idi, gledati film. Znam kome će biti zabavnije.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:51   #33
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Objavila je i velik broj povijesnih knjiga
Molim?

Quote:
i napisala 4 autobiografije, kao i biografije svoje majke i brata.
A tko su oni bili? Ministry of pink unicorns?


Quote:
Zanimljivo je da je njena posljednja želja bila da je pokopaju u ružičastom lijesu.
Uistinu čudno.

Neka sad netko prizna da je ovo sve fikcija.

Još samo bih dodala da je bila i slikarica. Autoportret, Van Gogh sakrij se.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:55   #34
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da mi je ova rečenica gora od one fotke.

Poše, zakasnit ću na film.
Pa tako počinje njena biografija,da je uvijek pisala o lordovima,kraljevskoj obitelji i jer se sama kretala u tom krugu.Sad ,koliko je znala o ljubavi i seksualnim odnosimam ne znam ali ne baš puno pošto je pisala ovakve knjige.Uzmimo u obzir da je žena rođena 1900 ,i da je u to vrijeme potretiranje onakvih ljubavnih priča kakve je ona pisala bilo normalno.Isto kako Colins piše o seksu ,razvedenim ženama itd.žena je sve to proživjela .Mislim na Colins.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:59   #35
Quote:
Mopsi 7 kaže: Pogledaj post
kratko i jasno, nikako ne podnosim takve filmove.
previše treša i patetike za moj ukus.
potpis
Katherine Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 22:00   #36
Ove roza bajke baš i ne čitam niti gledam.
Više volim krimiće , nikad se ne zna kada neka idejica može zatrebati u životu
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 22:04   #37
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Molim?



A tko su oni bili? Ministry of pink unicorns?




Uistinu čudno.

Neka sad netko prizna da je ovo sve fikcija.

Još samo bih dodala da je bila i slikarica. Autoportret, Van Gogh sakrij se.
Tako piše na Wiki a i njenoj biografiji.Evo ti na imbd:http://www.imdb.com/name/nm0142073/bio
Tako da tvoj insinuiranje da sam njenu biografiju izmislila nema pokrića.Žena je bila ekscentrična.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 22:07   #38
Ma ne kažem ja da si ti izmislila. Nego, zbog svih tih podataka želim početi vjerovati u teorije zavjere. Mislim, ne može biti istina, ne može.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 22:14   #39
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Evo jučer ja surfam po netu i naletim na filmove po romanima Barbare Cartland,pošto sam sve knjige pročitala(je...ga romantičar u duši)zanima me šta vi mislite o ovakvim filmovima.Danas ih više ne rade ,bili su popularni 90,u današnje vrijeme u to spada samo Jane Austin.
http://www.youtube.com/watch?v=RMn6a5z0dc0
http://www.youtube.com/watch?v=Q1XI4...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=tKeO5Yj5Z0Y
http://www.youtube.com/watch?v=BcFJeHsrtBU
Pa mi recite dali volite pogledat ovakve filmove ili su za vas šrot?
Pa šrot su ali ih volim pogledat...radije to nego svršavat na Sex and the City debilane

E i vidjela sam da je netko stavio Keiru Knightley (eleuthera ) u PiP kao primjer dobrog kostimiranog romantičnog filma...pa uvijek radije Alison Doodey i Benedict Taylor nego taj filmić (autor kojeg bi manje uvrijedio spisateljicu da je rastrgo njenu knjigu na komade, zdrapo stranice, zapalio ih, urinirao po pepelu i onda taj popišani pepeo opet zapalio nego da je po njenom djelu snimio tako loš film)...al dobro ukusi (i neukusi) su različiti...

Ako si romantičar u duši BBC redovno ekranizira poznata djela engleskih autora i to na način da naprave scenarij uz minimalna odstupanja od književnih predložaka...tako da zbilja ima i puno kvalitetnijih uradaka od ovih koje si linkala.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 22:23   #40
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Pa šrot su ali ih volim pogledat...radije to nego svršavat na Sex and the City debilane

E i vidjela sam da je netko stavio Keiru Knightley (eleuthera ) u PiP kao primjer dobrog kostimiranog romantičnog filma...pa uvijek radije Alison Doodey i Benedict Taylor nego taj filmić (autor kojeg bi manje uvrijedio spisateljicu da je rastrgo njenu knjigu na komade, zdrapo stranice, zapalio ih, urinirao po pepelu i onda taj popišani pepeo opet zapalio nego da je po njenom djelu snimio tako loš film)...al dobro ukusi (i neukusi) su različiti...

Ako si romantičar u duši BBC redovno ekranizira poznata djela engleskih autora i to na način da naprave scenarij uz minimalna odstupanja od književnih predložaka...tako da zbilja ima i puno kvalitetnijih uradaka od ovih koje si linkala.
Koje??Istina onaj film Sa Keirom je bio užas,uvijek ću pogledat seriju sa Colinom Firthom ili ovaj film sa Alison Doody.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.