Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 11:01   #2141
Ma sprej mi je još ostao kaad sam ju tek uzela pa su rekli da je za štence najsigurniji sprej da ogrlice ne koristim, ali ostalo je malo pa da to potrošim
Baš ću pogledat taj biljni repelent.
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:14   #2142
Pozdrav. Da li je moguće da pas nakon aplikacije Advantixa dobije nuspojavu trzanje uha? Već dva dana, a nakon Adv. stalno trza uhom,a to do sada nije radio? Bila kod vet., nema infekciju, upalu, strano tijelo u uhu, a kad sam ga isto pitala rekao je:moguće je,mada ne vjerujem. Dakle, moguće je...ali, da li je netko imao takvo iskustvo...jer 'ma proći će' nekako mi nije dovoljno i ne bi mu to više davala. Prije sam mu stavljala Frontline..a mislim i Advantix,ali nije imao takve nuspojave. Nekako mi se čini da sam ispala smiješna kod vet., jer on ne vidi ništa čudno u tom trzanju. Al meni to ipak nije normalno. Ako nije to, šta bi bilo?
la nutella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 09:42   #2143
Sinoc sam vadio krpelja kod labradorice na stomaku. Posto je tu koza malo zajebana nisam ga uspio izvadit skroz i ostala je glava. Jutros gledam malo ko da sa pocinje gnojit. Da ostavim to na miru i hoce li gnoj sam izbacit ostatak ili sta da radim s tim? Bojim se ceprkat s iglom ili necim da nebi samo pogorsao situaciju.
Fuker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 10:18   #2144
Quote:
Fuker kaže: Pogledaj post
Sinoc sam vadio krpelja kod labradorice na stomaku. Posto je tu koza malo zajebana nisam ga uspio izvadit skroz i ostala je glava. Jutros gledam malo ko da sa pocinje gnojit. Da ostavim to na miru i hoce li gnoj sam izbacit ostatak ili sta da radim s tim? Bojim se ceprkat s iglom ili necim da nebi samo pogorsao situaciju.
Možda da odvedeš psa kod veta ako treba razrezati taj dio i izvaditi glavu?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 10:40   #2145
mislim da nece trebat rezati jer nije glava duboko,vidi se,a gnoja ima nak malo samo. Ugl. odvest cu je vetu onda, za svaki slucaj
Fuker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 18:51   #2146
Ima li sta novog na trzistu protiv krpelja? Insekticidno, biljno me ne zanima
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 19:09   #2147
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Ima li sta novog na trzistu protiv krpelja? Insekticidno, biljno me ne zanima
Najnoviji je Nexgard. Poslije mislim da se ništa nije pojavilo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 19:21   #2148
je, Bravecto, isto tbl, djeluje 12 tjedana
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 09:33   #2149
Kad smo već kod prirodnog vidim da se ljudi kunu u kokos nerafinirani pa eto nije problem namazati životinjicu i probati. Treba u masirati svaki drugi treći dan...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:01   #2150
Držim peseka na nerafiniranom ulju kokosa u svrhu zaštite od krpelja i buha nekih mjesec dana. Na tu sam ideju slučajno došla zapravo zato što ima alergiju na neku travu pa se češe, tako sam mislila smiriti kožu.
Poslije sam naišla na neke članke gdje se to koristi i u svrhu zaštite ljubimaca od nametnika.
Nisam imala neka velika očekivanja mislila sam probat ću ampulu imam doma psa pregledam lako svaki dan i više puta pa kako bude.
Uglavnom, inače bi u ovo vrijeme preko ampule i ili ogrlice imali i nekoliko susreta s krpeljima jer smo par puta tjedno na jarunu, a peso mali i do nosa u travi.
No, evo za sada da se pohvalim niti jednog krpelja na vidiku.

Ne znam da li je do puke sreće ili stvarno djeluje ali vrijedi probati makar kao dodatno uz nešto. Ja ga mažem svaki dan navečer pogotovo odozdola.

još jedno iskustvo o tome ovdje

http://www.greenderella.com/animals/...ees-and-ticks/
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:17   #2151
Gdje kupiš ulje? Možeš malo pojasniti kako ga koristiš i koliko često? Ja sam u potpunosti izbacila sva ta kemijska sredstva jer mi je stariji pas unatoč svim mogućim zaštitama dobio piroplazmozu pa ne vidim smisla kontinuirano trovati psa kemijom koja ne radi. Na koncu se uzdajem samo u detaljan pregled psa nakon šetnje ali sam otvorena za sve opcije koje uključuju prirodna sredstva koja mogu pomoći.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:40   #2152
Ovo zadnje sam kupila u Dm-u ono prije njega u nekoj biljnoj apoteci. Bitno je da je nerafinirano djevičansko te da je s mirisom.

Navečer prije spavanja umasiram količinu od pola male žličice počnem od šapa odozdola pa nogice, trbuh, kod preponam, rep naravno i nastavim tako dok ga cijelog ne namažem uključujući njuškicu i uši. Uši čak namažem malo i iznutra.Onda se on krene malo lickat jer mu to paše. Koji put to napravim prije no što idemo u prirodu umjesto navečer ali navečer ga to nekako smiri i baš lijepo zaspe paše mu masaža .
Kokos možeš držati vani na sobnoj pa je mekši i lakši za razmazivanje ali i u frižideru tad je nešto čvršći.
Moje je pas manji ali čupavko vjerujem da bi za psa poput tvog bila dovoljna jedna mala žlica a moguće i da nije potrebno svaki dan.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:07   #2153
Zahvaljujem! Ak niš drugo, barem će sigurno fino mirišati!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:55   #2154
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ovo zadnje sam kupila u Dm-u ono prije njega u nekoj biljnoj apoteci. Bitno je da je nerafinirano djevičansko te da je s mirisom.

Navečer prije spavanja umasiram količinu od pola male žličice počnem od šapa odozdola pa nogice, trbuh, kod preponam, rep naravno i nastavim tako dok ga cijelog ne namažem uključujući njuškicu i uši. Uši čak namažem malo i iznutra.Onda se on krene malo lickat jer mu to paše. Koji put to napravim prije no što idemo u prirodu umjesto navečer ali navečer ga to nekako smiri i baš lijepo zaspe paše mu masaža .
Kokos možeš držati vani na sobnoj pa je mekši i lakši za razmazivanje ali i u frižideru tad je nešto čvršći.
Moje je pas manji ali čupavko vjerujem da bi za psa poput tvog bila dovoljna jedna mala žlica a moguće i da nije potrebno svaki dan.
Meni bi za to mazanje valjda trebala teglica dnevno... Nadam se da i oralno ima isto djelovanje.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:51   #2155
Pozdrav
Zanima me da li je tko probao tablete protiv krpelja i buha?
žirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 16:56   #2156
Quote:
žirek kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Zanima me da li je tko probao tablete protiv krpelja i buha?
Pitaš za Nexgard?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 07:05   #2157
Quote:
la nutella kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Da li je moguće da pas nakon aplikacije Advantixa dobije nuspojavu trzanje uha? Već dva dana, a nakon Adv. stalno trza uhom,a to do sada nije radio? Bila kod vet., nema infekciju, upalu, strano tijelo u uhu, a kad sam ga isto pitala rekao je:moguće je,mada ne vjerujem. Dakle, moguće je...ali, da li je netko imao takvo iskustvo...jer 'ma proći će' nekako mi nije dovoljno i ne bi mu to više davala. Prije sam mu stavljala Frontline..a mislim i Advantix,ali nije imao takve nuspojave. Nekako mi se čini da sam ispala smiješna kod vet., jer on ne vidi ništa čudno u tom trzanju. Al meni to ipak nije normalno. Ako nije to, šta bi bilo?
Mi smo na početku koristili advantixi nismo primjećivali nikakve nuspojave, ali nakon nekoliko tretmana sam primijtio da je nakon primene aplikacije taj i sljedeći dan dosta bezvoljan i nekako klonuo.
Nakon toga smo počeli koristiti frontline i nakon prvog puta nije ijmao nikakvu reakciju, a drugi put je 7 sati nakon stavljanja imao neke vrste epileptičkog napadaja.
Za trzanje uha ne mogu biti siguran da je posljedica advantixa, ali ga je bilo u zadnja 2 mjeseca korištenja advantixa.

Inače momentalno smo na nekom privjesku sa ultrazvukom i za sada nema posljedica, ali zato je bilo 2 krpelja na glavi.
Brbljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 08:17   #2158
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pitaš za Nexgard?
da
evo mi jučer uzeli za našeg pesonju
veli da djeluje 30 dana
žirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 08:30   #2159
Quote:
žirek kaže: Pogledaj post
da
evo mi jučer uzeli za našeg pesonju
veli da djeluje 30 dana
Je, ali moraš paziti. Nexgard nije repelent, što znači da krpelj može ugrist psa, prenijet mu piro i tek onda krepat zbog Nexgarda.

Nexgard je super za rješavanje problema buha, no ja ga ne bih davala kao prevenciju. Bella ga je dobila kad je imala buhe i pomogao je u roku nekoliko sati, a do tada ništa nije pomagalo.

Piše ti u uputama crno na bijelo, samo smetnemo s uma da nije repelent.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 09:30   #2160
hmmm
viš taj dio nam veterinar nije objasnio
i kaj sad napraviti...peso jučer popapao tableticu
čekati tih 30 dana i nadati se da neće pokupiti krpelja ili mu staviti i ampulu
žirek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.