Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2014., 22:34   #501
Evo da prenesem svoja iskustva. Ja sam iz Novog Sada. Zena i ja cesto putujemo i vodimo psa sa sobom.

Poslednje 2-3 godine smo jednom mjesecno isli u Banja Luku. Hrvatski carinik nas je jednom pitao za dokumenta, a bilo je jedno 40 prelazaka granice.

Titraje niko ne gleda niti znaju sto je to. Kod nas sam platio 80€.

U Madjarskoj pogledaju vakcine za bjesnilo.

U Bosni retko.

U Crnoj Gori jednom nije hteo da nas pusti jer veterinar dolazi tek ujutru (hteo je da mu dam pare).
Inace crnogorci su najplasljiviji narod na ovim prostorima sto se tice pasa. Kada vide psa u prtljazniku oduzmu im se i ruke i noge i samo gledaju kako da nas sto pre otpeme dalje. Mogao sam preneti droge koliko sam zeleo.

Pri ulasku u Srbiju su me jedno dva tri puta pitali da li imam dokumenta i kada kazem da imam nisu dalje proveravali.

I sve izgleda da niko nista ne kontrolise, ali jednom smo zaboravili knjizicu i vracali se 50km do kuce. Tada su knjicicu trazili i Bosanci i Crnogorci i Srbi.
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 09:43   #502
Ministarstvo poljoprivrede RH objavilo je brošuru s uputstvima za nekomercijalni i komercijalni promet kućnih ljubimaca unutar EU i prema trećim zemljama (nečlanicama). Obratite pažnju da od 29.12.2014. morate koristiti novu knjižicu za pse, mačke i vretice (tvorove)!

http://www.carina.hr/CURH/Dokumenti/...i_ljubimci.pdf
Drobny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 16:00   #503
Da li trebamo neke dodatne dokumente za odlazak u Sloveniju?
Naša dva psa su uredno cijepljeni i čipirani i imaju svoju putovnicu, no dragi je negdje pročitao da se u Slo. moraju voziti u kavezu!!?
Oni se voze s nama u kabini, na stražnjem sicu nismo ih nikad zatvarali za vožnu.. čak smo se i taksijem vozili bez ikakih kaveza ili sl.
šipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 16:20   #504
@šipak, dovoljno je knjižicu potvrditi kod veta koji je cijepio pse.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 18:53   #505
Quote:
Drobny kaže: Pogledaj post
Ministarstvo poljoprivrede RH objavilo je brošuru s uputstvima za nekomercijalni i komercijalni promet kućnih ljubimaca unutar EU i prema trećim zemljama (nečlanicama). Obratite pažnju da od 29.12.2014. morate koristiti novu knjižicu za pse, mačke i vretice (tvorove)!

http://www.carina.hr/CURH/Dokumenti/...i_ljubimci.pdf
kakva je to nova knjižica, na kojoj strani to piše?
Lalu6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 08:38   #506
Quote:
Lalu6 kaže: Pogledaj post
kakva je to nova knjižica, na kojoj strani to piše?
Na četvrtoj stranici spominje se Odluka Komisije od 26. studenoga 2003. o utvrđivanju obrasca putovnice bla-bla-bla, ali nhigdje nisma našla ovaj datum niti mi je vet išta rekao prilikom cijepljenja početkom ove godine.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 18:54   #507
Molim ako mi netko moze pomoci sa detaljnim odgovorom, s kojom kurirskom sluzbom mogu zivotinje poslati iz Zg u Eu? Radi se o stencu malom 2mj bichona. Udomili bi ga iz hrv.i dostavili najbrzim mogucim nacinom do nas (Malte).
Takoder osim kart.cjepiva knjizice dali jos sto trebamo, psic je mjesanac.Unaprijed hvala.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 19:45   #508
Ne razumijem, majke mi. Slala bi psa postom?
Imas na stranici od carine dokument sa svim informacijama o potrebnim dokumentima za pojedine drzave pa to mozes tamo pogledati
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 07:49   #509
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post
@šipak, dovoljno je knjižicu potvrditi kod veta koji je cijepio pse.
Jeste sigurno da putovnicu trebam ići potvrđivati kod veterinara? I ako moram, jel baš isključivo kod onog koji ga je cijepio ili kod bilo kojeg?
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 10:16   #510
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Jeste sigurno da putovnicu trebam ići potvrđivati kod veterinara? I ako moram, jel baš isključivo kod onog koji ga je cijepio ili kod bilo kojeg?
Mi smo prilikom odlaska u Srbiju ili BiH išli par dana prije na vet fax gdje je vet pregledao Yukija, provjerio cjepljenja i dao potpis da je pas zdrav, cijepljen i sve po redu.
E sad, od kad je uvedeno ovo za titar test, nitko nije ni gledao cijepljenja, samo da li ima ili nema titar.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 10:45   #511
Provjerila. Treba vet tamo na zadnjoj/predzadnjoj str. staviti svoj pečat i potpis da je životinja zdrava i sposobna podnijeti putovanje do odredišta. Datum mora biti nakon zadnjeg cijepljenja.
Ne treba biti od veta gdje se pas cijepio vec bilo gdje.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 12:21   #512
u razdoblju od dvadesetak godina na granici su samo jednom tražili papire od psa (lora) i to je bilo negdje nakon domovinskog rata. često odlazim u sloveniju planinariti, nikad na granici nisu pitali za psa (otto) koji je uvijek smješten na zadnjem sjedištu, otto bi se redovito ustao da vidi zašto smo stali, i nikad nitko nije tražio papire za njega.
nosim jedino knjižicu da se vidi da je cijepljen i čipiran.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 12:24   #513
također..vidim da je stalno ovdje strka..
jedino što pas mora biti cijepljen, poneseš knjižicu i za srbiju titar test.
stalno idemo nekuda van sa psima i jedino su me tražili titar kad smo išli iz srbije i jednom su tražili knjižicu kad smo išli u mađarsku. sad nitko ništa ni ne pita niti traži knjižicu otkad smo u EU
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 13:12   #514
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
također..vidim da je stalno ovdje strka..
jedino što pas mora biti cijepljen, poneseš knjižicu i za srbiju titar test.
stalno idemo nekuda van sa psima i jedino su me tražili titar kad smo išli iz srbije i jednom su tražili knjižicu kad smo išli u mađarsku. sad nitko ništa ni ne pita niti traži knjižicu otkad smo u EU
I nemate žig i potpis veterinara na zadnjoj stranici u putovnici? Ja ću otići do veta da mi potvrdi jer ne želim imati frke pa neka bude za svaki slučaj. Idemo samo do Slovenije.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:20   #515
Ne treba. Već sam dvaput ovdje pisala o tome. Ovo je posljednje, a ovo prije toga.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 00:53   #516
evo idem iz ne EU države doma i vodim pesa sa sobom. proceduru mi je objasnio vet: cijepljenje protiv bjesnoće i mjesec dana nakon vadi se krv koja se šalje na analizu u Francusku. rezultati dođu za 2 tjeda i onda ta potvrda da je pas zdrav vrijedi 3 mjeseca, i sa tom potvrdom mogu pesa dovesti u RH. pas je čipiran.
Ima li još nešto što moram imati?

I još malo nevezano za one s iskustvom: Russelicu planiram nositi sa sobom u kabinu aviona, sad ima 4,5 kg pa mislim da za dva-tri mjeseca ne bu puno teža. Da li preporučate air france ili lufthansu? Kak nema direktnog leta jadnica bu morala provesti dva leta u nosiljki, a oba po cca 3 sata. Koje tablete za omamljivanje preporučate i kak se rješava problem wc-a, naime tu ne mogu naći pelene za psa.
LiliLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 22:58   #517
jel pes jednako osoba u vozilu
tj. dal u autu smiju bit 4 osobe i 2 pesa?
zajebzesci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 07:10   #518
Quote:
zajebzesci kaže: Pogledaj post
jel pes jednako osoba u vozilu
tj. dal u autu smiju bit 4 osobe i 2 pesa?
Pas nije osoba, ni u vozilu ni izvan njega. Koliko pasa možeš prevoziti, uz maksimalni dopušteni broj osoba u vozilu, ovisi o tome kako smješteni, to jest, da ugrožavaju sigurnost vožnje odnosno upravljanja vozilom. Racimo, možeš u prtljažnik staviti tri psa, a da u autu bude petero ljudi. Možda će netko drugi znati u koji bi propis trebalo pogledati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 14:52   #519
Pozdrav,

ostavila mi je frendica svog psa (i njegovu putovnicu isto). I sad bih ja sa svojim psom (isto ima putovnicu) i njenim otišao malo do slovenije. Mogu li preći granicu te bi li zafrkavali ili da si otkažem proputovanje?

Čisto neznam koliko su rigorozni na granici da nebi ispalo da još dilam pse preko granice
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:41   #520
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ostavila mi je frendica svog psa (i njegovu putovnicu isto). I sad bih ja sa svojim psom (isto ima putovnicu) i njenim otišao malo do slovenije. Mogu li preći granicu te bi li zafrkavali ili da si otkažem proputovanje?

Čisto neznam koliko su rigorozni na granici da nebi ispalo da još dilam pse preko granice
Sa svojom bostonkom od sedam i pol kila, autom smo išli nekoliko puta u Graz, Njemačku s izletom u Francusku, nedavno Beč. Nikad nisam pokazao njene dokumente niti ih je itko tražio. Na granici ili igdje drugdje. Ona se uvijek vozila u plastičnom boksu na zadnjem sjedalu ili u gepeku karavana. Nisam siguran da ju je itko ikad primijetio.

Edit:
Tko zna što je s onim nekim promjenama putovnice?
Imamo onu od prije dvije godine. Trebam li to mijenjati ako ću ići negdje van?
Nije da nisam prije par tjedana otišao u Beč sa starom
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.