Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 10:47   #5461
http://www.njuskalo.hr/psi/labradori...oglas-14984870

Kako vam se ovo čini?
joka002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 11:54   #5462
Quote:
joka002 kaže: Pogledaj post
Kao štanc.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 14:15   #5463
Moj psić se od jučer čudno ponaša. Nije uopće razigran, bezvoljan je nekako, samo leži i sjedi pojede hranu ali jos se ne raduje bas onako previse ko inace. Ima 4 mjeseca rastu mu zubi, pa ne znam jel mozda to problem ili da nije nekakva bolest.
Cementator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 17:56   #5464
Quote:
Cementator kaže: Pogledaj post
Moj psić se od jučer čudno ponaša. Nije uopće razigran, bezvoljan je nekako, samo leži i sjedi pojede hranu ali jos se ne raduje bas onako previse ko inace. Ima 4 mjeseca rastu mu zubi, pa ne znam jel mozda to problem ili da nije nekakva bolest.
Smjesta veterinaru. Rast zuba nema veze s time. Na tvojem bih se mjestu bojala piroplazmoze. Požuri. Svaki sat može biti bitan.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:26   #5465
Bio kod veterinara izgleda da je piroplazma. Užas! Jadan psić i povraca dobio je lijekove i sve, ali bas ga je tesko gledat.
Cementator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:28   #5466
Evo da se javimo moja labradorica i ja.
Ona je jako puno toga prosla otkako je ova godina pocela... Vec sam pisala na pocetku 2. mjeseca kad je skoro uginula jer je dobila piroplazmozu pa je doslo i do sepse i razvio se DIK. To je sve uspjela prebroditi i onda nakon mjesec dana opet problemi...
Kako je imala jos slab imunitet i iscrpljena bila od prve bolesti, ocito je pokupila neku virozu koja ju je jako pogodila. Dobila jak bronhitis i upalu pluca, razvio se edem i emfizem na plucima, iskasljavala je krv... I opet smo se borili za njen zivot. Nije jela danima, mozda sam ju tu i tamo nagovorila jedva na par komadica cistog mesa. Smrsavila na 24 kile... Veterinari su mi tad rekli da ce se jako tesko iz ovog izvuc, ali eto kupili smo vitamine i beta glukan za pse i nekako se njen imunitet ipak izborio... Nakon ovog smo svi zakljucili (cijela obitelj i veterinari) da vise necemo za nju prognozirati da se nece izvuc jer ona je poput feniksa Mozda ima slab imunitet i bolezljiva je ali na kraju uvijek pobijedi bitku
I evo proslo je vise od mjesec dana nakon zadnje borbe za zivot i ona je stvarno ok sad, vratila je kilice opet na 27 jedino misice je dosta izgubila pa joj se rebra, kraljeznica i lopatice bas lako mogu napipati... A i zabranjene su nam dozivotno duge setnje. Rekli su veterinari da mora imati penzionerski zivot, bez ludovanja, trcanja i dugih setnji... To nam je malo problem jer sad kad je ok, ona bi htjela potrcat, hodat... Pa sad ne znam ni sama da li da ju ipak pustim da uziva i da se igra sa svojim psecim prijateljima na livadi ili da ju stedim
No nije mi sad to najveci problem, vec na zalost izgleda da ju opet neka bolest napada tocnije izgleda da joj je naraso tumor, no nismo jos sigurni pa drzim fige da nije to. Za manje od tjedan dana joj je na podrucju rebara narasla tvorba pod kozom velicine sljive... Veterinar je reko da cemo jos pricekat tjedan dana da vidimo bude li jos raslo. Sumnja na lipom (tumor masnog tkiva) no on je benigni tako da to onda nije tako strasno, no moze biti i liposarkom koji je maligni... Iskreno se nadam da nije to...
I samo da napomenem, da nije kvrga od injekcije jer nije niti jednu dobivala u podrucje rebara.

E sad da i priupitam, da li netko ima labica sa dijagnosticiranim lipomom? I jeste ga odstranjivali? Navodno je to jako cesto kod pasmina retrivera, pa mozda ima netko kakvo iskustvo...
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:25   #5467
Quote:
joka002 kaže: Pogledaj post

Gle, još uvijek ima ih pizdunaca koji stave veću cifru za mužjaka; ahahahah.....oooo inteigencije.

joka002 - štenci iz oglasa su okej štenci, labrador/retriveri nisu i u kaj bu narasli samo nebo zna. I rekla bi vam da uzmete jednog kada bi ih osoba iz oglasa udomljavala a ne prodavala kako podlo radi. Prodaje muda pod bubrege kak se ono kaže.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 16:52   #5468
Antaria, uvijek je teško odabrati kad je riječ o ograničenjima koja treba nametnuti psu. S jedne strane, možeš je čuvati i drhtati nad njom pa da je svejedno odnese neka druga pyzdarija, kad moram tako reći, a možeš je i pustiti da ostatak života proživi u veselju.

Što se tiče mišića, ako se dobro sjećam, labradorica ti sad ima nekih osam godina, jelda? Ja na Sitki koja ima šest i pol opažam da joj mišići više nisu kao nekada. Mislim, kreće se ona, šeće se, istrčava, ali ipak pazim na nju i štedim je više nego što bih je štedjela da je potpuno zdrava. To je sigurno uzelo svoj danak.

Ne znam što da ti još kažem? Da ti poželim da je u pitanju benigni lipom i da sve obavite najbolje što se može. Držite se.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:11   #5469
Hvala Didi na podrsci. Da ima 8 godina, i bas nekak su joj se stanjile nogice, kicma se cijelom duzinom dobro pipa... ono ljudi i dalje komentiraju da je debela, a njoj se rebra vide, pogotovo dok hoda... Al da sad kak su joj se stanjile noge a trup je i dalje bacvasti onda fakat nekom neznalici moze djelovati debelo...

I ja se fakat nadam da je nesto benigno. Osobno sta god da je ja bi rado da se to makne. No neki su mi rekli da cemu da ju dajem na operaciju ako je benigno... Cemu da se kao pati... Ja svejedno razmisljam o operaciji jer i to benigno moze prec u maligno a i nikad se 100% ne moze rec da je ta masa bas odredjeni tumor bez da se izvadi i posalje na patohistolosku pretragu.
No znam da cu se morat jako dobro raspitat kod puno veterinara, a i na veterinarskom faksu sta je najbolje u njenom slucaju napraviti...

Samo zelim da sto duze i lijese zivi
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:19   #5470
Raspitaj se svakako. I ja se slažem da treba operirati. S obzirom na dob, svakako će napraviti predoperativne pretrage ili ti zahtijevaj da ih naprave.

A što se tiče debljine... još nisam srela osobu koja za labradora nije rekla da je debeo. Najbolja mi je bila žena u psećem parku koja je to rekla za Jucku. Jucko je drukčije građena od Sitke, kao pravi lab, to jest nalik na noćni ormarić. Sitko je previsoka, predugačka i relativno premršava - da je nedajbože izgubim, svaka bi je udruga oglasila kao izgladnjelog psa. Pa tkao kaže teta meni, pas vam je predebeo. Velim ja, kako predebeo. Pa nema struk, veli ona, kao ovaj pas. I pokazuje na njemačkog kratkodlakog ptičara.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:07   #5471
Joj da, to s debljinom je odma na pocetku izgubljena bitka... moze labardor bit kost i koza ljudi ce opet rec da je debel, jer svi valjda samo vide to bacvasto tijelo...
Ljudi jednostavno ne kuze da je labradorima prsni kos velik i da im trbuh nije uvucen ko pticarima ili hrtovima sve do kraljeznice
Meni ej samo za nepovjerovati kad mi vlasnik labradora kaze da je moja debela, a njegov je jos deblji, ali ne njegov je musko i to su kao misici... yeah right
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:23   #5472
Quote:
Antaria kaže: Pogledaj post
E sad da i priupitam, da li netko ima labica sa dijagnosticiranim lipomom? I jeste ga odstranjivali? Navodno je to jako cesto kod pasmina retrivera, pa mozda ima netko kakvo iskustvo...
mom labu (11 god) su odstranjena dva lipoma, ali u sklopu operacije u kojoj se prvenstveno uklanjao mastocitom. lipomi su bili na obje strane prsnog koša, kao ispod "pazuha" ili kako se već to na psima zove. da nije bilo mastocitoma, mislim da ne bismo išli u operaciju s obzirom na godine i rizik od anestezije. operacija je super prošla, bilo je to prije malo više od pola godine. operiran je u Veterini Branimir, a operirala ga je dr. Lea Slunjski. prezadovoljna sam kako je sve prošlo, operacija je odrađena vrhunski i svakako ti ih preporučam i za konzultacije, i za eventualnu operaciju. iako, s obzirom na sve što ti je pesica prošla, nisam sigurna da treba inzistirati na operaciji. svakako se konzultiraj s veterinarima i držim fige da je "samo" lipom
MeAndMyMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:28   #5473
Quote:
MeAndMyMonkey kaže: Pogledaj post
mom labu (11 god) su odstranjena dva lipoma, ali u sklopu operacije u kojoj se prvenstveno uklanjao mastocitom. lipomi su bili na obje strane prsnog koša, kao ispod "pazuha" ili kako se već to na psima zove. da nije bilo mastocitoma, mislim da ne bismo išli u operaciju s obzirom na godine i rizik od anestezije. operacija je super prošla, bilo je to prije malo više od pola godine. operiran je u Veterini Branimir, a operirala ga je dr. Lea Slunjski. prezadovoljna sam kako je sve prošlo, operacija je odrađena vrhunski i svakako ti ih preporučam i za konzultacije, i za eventualnu operaciju. iako, s obzirom na sve što ti je pesica prošla, nisam sigurna da treba inzistirati na operaciji. svakako se konzultiraj s veterinarima i držim fige da je "samo" lipom
Puno hvala na odgovoru
Nadam se da ce i moja labica dozivjeti toliko puno godinica
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 16:00   #5474
opet ja...samo da se malo odmorim pa idem opet u akciju--


vauvau..
pas AS.

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 18:55   #5475
Quote:
Antaria kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru
Nadam se da ce i moja labica dozivjeti toliko puno godinica
nema na čemu, slobodno pitaj ako te još što zanima sretno vam!
MeAndMyMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 22:57   #5476
Jedno pitanje...dok kad se mogu očekivat štenci,legla...

Zadnje uređivanje joka002 : 27.04.2015. at 23:17.
joka002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 08:37   #5477
Quote:
joka002 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje...dok kad se mogu očekivat štenci,legla...
Kak to mislis? Nemaju psi odredeno vrijeme u godini za dobivanje legla...

Lijepo ako zelis cistokrvnog labradora iz provjerenog uzgoja pronadjes uzgajivacnicu koja ti se svidja i s njima se dogovoris i od njih saznas kad se moze ocekivati leglo kod njih. Ili potrazis koja uzgajivacnica sad ima leglo...
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 16:05   #5478
Aha ok...hvala!to nisam znao,sory!
joka002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:36   #5479
imaš i sada na njuškalo tri pristojna legla.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:58   #5480
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
imaš i sada na njuškalo tri pristojna legla.
Od ta tri provjeri Dalmatian Stars - o njima ništa ne znam. Iz Ivanića znam laba koji je operirao displaziju kukova, a iz Roo Roo-a drugog koji nije jer je Udruga za školovanje pasa vodiča rekla da može raditi i s displazijom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.