Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2015., 14:27   #3781
Ovdje većina ima maltezera ili neki derivat najbliži izgledom maltezeru. Kad uhvatiš malo vremena prolistaj temu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:34   #3782

Da, treba čitat kak piše.
Ma da je kraća tema pročitao bih ju, ali 190 stranica! Pfff
Tak da vjerojatno postavljam pitanja na koja su već napisani odgovor.
Niš, idem čitat pomalo
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 16:29   #3783
Prvo, nadam se da si bio do veta, provjeriti jel s njom sve u redu, za svaki slučaj s obzirom na prethodnu ''brigu''. Ne bi bilo loše dati joj tabletu za čišćenje od parazita, proljeće lagano stiže, a s njim i ''krdo'' buha, pa razmisli i o nekoj ampuli ako već nisi.

Što se tiče čišćenja očiju, ja ne bih uzimala te jako skupe preparate. Obična voda je u redu, fiziološka otopina isto u redu, acidi borici je isto super. Što god da radio, samo joj nemoj nikada čistiti oči u kamilici budući da ona omekšava rožnicu psa pa tako zapravo stvaraš plodno tlo za razvoj bakterija.

Već su te uputili na različite teme o prehrani, a ja ću samo nadodati, ukoliko se odlučiš za dehidrat, definitivno postoje puno bolji dehidrati od Pro Plana (primjerice Orijen, Acana, TOTW, doduše ti su među najskupljima, ali postoje dobri i iz nižeg cjenovnog razreda - i dalje bolji od Pro Plana, budu te uputili tamo na temi ako postaviš pitanje).

Što se plašljivosti tiče, moguće da je takva jer se još uvijek privikava na novo okruženje, iz iskustva mogu kazati da im treba vremena da se priviknu na novonastalu situaciju, ali ako zaključiš da nije do toga, uvijek možeš postati na temi Dog behavior, ali učini to ipak malo detaljnije jer iz ovoga što pišeš ne da se mnogo toga zaključiti.

P.S. Što se dlake tiče, ja ne bih previše brinula, bolja prehrana i redovita njega dlake bi trebale dovesti do toga da zablista Sretno!
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 13:33   #3784
Nismo bili kod veterinara, osim promijeniti vlasnika. Osim tih suzica djeluje mi potpuno zdravo. Uskoro će cijepljenje, pa ćemo napraviti i pregled. Ampulicu ću uzet ovih dana.

Bio sam jučer u pet centru i tražio nešto za čišćenje oko očiju i veterinar mi je ponudio Optivet. Sad me malo buni jel to kapam u oko ili čistim oko očiju, jer upute kažu prvo, a vet drugo. A možda se može oboje

Za hranu ću pogledati. Mislio sam da je ovo (Hills, RC, Pro plan...) vrh, a sad vidim da ima i bolje. Hvala na preporuci.

Šetnje su iz dana u dan sve bolje i mogu reći da više nema straha, čak niti od auta Evo baš smo se vratili iz jedne i sve super osim što mora svako malo zastat i ponjušit ali vjerujem da je to skroz normalno.

Za dlaku me je malo zabrinuo frizer spomenuvši kako ima rijetku dlaku za razliku od njegovog i da se tu ne može ništa jer je to genetika.

Odoh dalje čitat
Ako imate još koji koristan savjet...
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 16:56   #3785
A evo i nje. Nala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	VzbEyT.jpg‎
Views:	97
Size:	7.7 KB
ID:	14797  

Zadnje uređivanje denis28 : 22.03.2015. at 17:10.
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 08:19   #3786
Još malo što se tiče crvenila dlake.
Da li je baš nužno ošišati crvene dlake odmah? Tj. da li će nakon svakodnevnog tretiranja suza početi rasti bijela dlaka, pa ošišati crvenu kada naraste nešto bijele?
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 12:03   #3787
Trebaš ošišati dlaku kako bi omogućio temeljito brisanje suzica oko očiju i tako izbjegao daljnje razmnožavanje bakterija. Naravno, bilo bi dobro pogledati da pas nema neku laganu upalu očiju. Dugodlakim psima zna i poneka dlakica iritirati oko, što dodatno izaziva suze. Također treba brisati oči nakon svake iole vjetrovite šetnje, jer su im oči nisko pri zemlji i na udaru leteće prašine i ostalih trunčica.

Nemo se brinuti zbog nedostatka dlake oko očiju. Već kroz koji dan će bijele dlakice prekriti to područje, tako da se neće vidjeti gola koža.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 08:33   #3788
Quote:
denis28 kaže: Pogledaj post
Od prije tjedan dana ponosni vlasnik maltezerice stare godinu dana. Pas je prekrasan, ali gledam slike drugih i vidim da je moja dosta lošijeg fizičkog izgleda u odnosu na njih. Znam da se prošli vlasnik slabo brinuo o njoj (ne krivim ga, nije bilo vremena za nju, pa ju je zato i prodao), tako da ima gadno crvenilo oko očiju i na njušci, dlaka joj nije baš bajna i mrvicu je preplašena. Pročitao sam podosta o svemu, ali svejedno imam par pitanjca. Htio bih ju dovesti u tip-top stanje čim je prije moguće, pa vas molim savjete.
1. Klasika, crvenilo ispod očiju: Jel se da to riješiti ili barem smanjiti bez kupovine skupih preparata (zadnje sam dobio preporuku za Health and glow, 400-tinjak kn). Znam, puno se pisalo, možda i previše , pa ni sam ne znam s čime početi. Kamilica, acidiborici, obična voda...
2. čini mi se nešto rjeđa dlaka. Jel moguće da joj dlaka bude gušća? Prehrana, vitamini, preparati... Ošišali smo ju na "nulu" )osim glave i repa) jer joj je dlaka bila dosta zapetljana i neravnomjerno ošišana.
3. Preplašenost. Poprilično je napeta u šetnji, tj. trza se na svaki malo glasniji zvuk. Na aute nije naučena, pa mi je to jasno, ali ima nekih banalnih stvari na koje se pas obično ne obazire dok ona se trzne na to. Ne znam da li je to odlika tih pasa. Dosta je socijalizirana što se tiče druženja s drugim psima i poprilično hrabra

Inače, pas nas je oduševio. Pametna, zaigrana, poslušna, privržena, ma sve pet.
Eto, samo bismo ovih par sitnica voljeli riješiti, pa da zablista u punom sjaju.

Svaki dodatan i bitan savjet na što pripaziti kod maltezera je dobrodošao.
Hvala vam
osisaj dklaku oko ociju i gdje je crvena, cistiti svaki dan oci bornom otopinom a poslije na to staviti puder baby da ne ostane mokro. hranu daj neku kvalitetnu tipa acana od ribe il orijen od ribe. mozda i na sisanje da ju odvedes i oporavit ce se misica za cas
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 08:35   #3789
Quote:
primjerice Orijen, Acana, TOTW, doduše ti su među najskupljima
ma nisu, jeftinije su od rojala i proplana koji su ohooho losije kvalitete. npr ja kupujem u zooplusu acana wild prerie i kosta me s dostavom 2,27 kg koliko mi je za mj dana dosta , 148 kn.
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 08:48   #3790
Što se tiče hrane, davat ćemo joj TOTW (najvjerojatnije bizon), a suze i dlaku oko oka ionskim srebrom. Slažem se da nije preskupo, 250 kn 6 i neš kg, tj. 30-ak kn/kg. To će ona imat više od dva mjeseca.
Tijelo smo joj dali ošišati na "nulu", a glava i rep su ostali čupavi. Htio sam joj ošišati crvenu dlaku, ali nema šanse, čim izdvojim pramen koji želim odrezat, pomakne glavu.
Uglavnom, toliko ju očito gnjavim s češljanjem i brigom oko očiju da me počela izbjegavat Ne vjerujem da pretjerujem jer to radim 1-2 put dnevno, ali očito je damici i to previše
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 22:26   #3791
Moj prvi maltezer

Uh,imala bih toliko pitanja...

Nisam do sada imala maltezera,pa polako ucim...
Dobila sam ga prije mjesec dana,a on sada ima 6 mjeseci.
Primjetila sam prije par dana da mu koza od ociju prema ušima nije više roza boje,nego tamno siva ?
Šta se to dešava s mojim cukicom?
Prvo sam mislila da se nekako isprljao,ali vidim da nije.Koža je potamnila i nemam pooojma sta bi to moglo biti?
Neki dan je izgubio zubic(donji ocnjak)
Jako je nemiran,zaigran,ali i velika maza.
I vec ne smijem spustiti ruku odmah bi jahao

Vidim da se bas ne nosi dobro s drugim psima,svim! Laje i rezi na svakoga.
Ako tko od djece potrci,zapjeva on laje ko mahnit!
Vani se ponaša ko pogubljen,ako ga vodimo partner i ja zajedno neprestano laje na sve strane,cak i u narucju!
Ne smije me poljubiti ili ja njega,odmah reži i napada,nebitno koga,tocnije obadvoje tako reagira na bilo kakav događaj malo bucniji...rezanjem i lavezom,sav se uznemiri.

Eto dragi moji,ako je kome ista od navedenoga poznato voljela bi da mi odgovori...narocito o ovoj tamnoj koži od ociju prema ušima...

__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:16   #3792
eto poznato je meni. lajanje i rezanje na druge pse ne prestaje ni nakon 3 g. pa izbjegavamo pse u sirokom luku i prelazimo na drugi kraj. uzeli smo i trnera kad je bila mala, i skidala s neta filmice, ma svasta , knjige, nis nismo napravili pa sam odustala i jednostavno pazim da idem u setnju dok ne ide niko drugi. divljakusa. inace moja se glasa rezanjem , ne rezanjem ljutog psa nego kad nekaj hoce, tipa da ju dignem u krevet malo zamrci, pa malo jace ak ignoriram pa na kraju zalaje :lol al je fina i ne skaCE na namjestaj nikad sama. tako i prema psima , ima taj neki nagli pokret s rezanjem i lajanjem i onda smo poceli izbjegavat na kraju i prihvatili ju takva kakva je blesava. uglavnom laje ti iz straha.

jahanje strogo brani i vice ne. fali mu setnje, moja to radi kad je frustrirana tipa dok mi jedemo a njoj ne dajemo i zna da nece dobiti nis sa stola.
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:56   #3793
Hvala @lunahor

Branim mu,posluša ,al' mora lajati na mene i gledati me ljuto al,se smiri.
Juce mi je prijateljica rekla što se tice te boje kože,to tamnjenje od ociju prema ušima da je to normalno,jer odrasta
i da ce mu u vecini koza biti tamna,a ne roza...pa,nadam se da je u pravu

Vidim po njegovom ponasanju da ga prijašnji vlasnici nisu cesto vodili vani u šetnje,kao sto su mi i naglasili,pa je mozda zbog toga jako zbrkan vani i cesto isprepadan,pa laje na sve i svasta...a, ja se trudim izvoditi ga,mada ovih dana su potrovali po gradu sve pse lutalice pa mi je to prevelika opasnost,jer on sve njuska i jede.Tako da kratko boravimo vani,a meni oci iskapaju gledajuci sta njuska i da sta ne stavi u usta
dok setamo stalno govorim-fuj,fuj! hahahahha

Prije par dana sam ga vodila na ranc,tamo nema cuka osim moga staroga koker spanijera,na kojega je neprestalno lajao i rezao,cijeli dan!
Al,se nahladio jadničak mali,nije naucio toliko biti vani,pa su mu crijeva krcala cijelu noc i dan,grijala sam ga,lezao je ispred peci...odbijao je jesti.Sad je dobro,al je jako zimogrozan cesto se sav trese,pa ga motam kao malu bebu u dekicu

Eto,sto se ja raspisah...ne zamjeri te
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 15:32   #3794
Pa obuci ga kad ste vani. Osjetljivi su na hladnoću. Imaju jaknice, džemperčići. Travnik može imati i hladniju klimu, bar Pucarevo ( stari Travnik). Moja se na 15 stupnjeva trese ,da se ne može šetati sa njom.
To tamnije po koži je normalno i pojačavat će se na suncu.

Imaš na RTL2 (ako imate taj kanal) subotom oko 16 sati emisiju "Dva kraja uzice", pa vidi možeš li išta primjeniti na svog psa. Mislim da to pomaže bar ono što prikažu u emisiji. Učiš ga što valja i što ne.
A gledajući emisiju ti možda sine kakva ideja da pokušaš sa svojim psom.

A taj koker španijel bi mogao pomoći pri odgoju, ako je miran pas. Psu nekad treba par minuta da prestane lajati u prisustvu drugog psa i da krene mirisanje. A nekad im se i nešto nesvidi kod drugog psa.
Što više budete šetali družili se trebalo bi biti bolje, uz korekcije. Mislim da je šetnja po gradu posebno dobra, puno je događaja pa to odvlači pažnju od lajanja. A i nemoraš odmah nekome prilaziti, prolazite par puta i bez prilaženja dok se pas ne navikne na takve susrete.
Idi u kafić sa psićem i svugdje gdje ga smiješ povesti. Što više dogaćaja bit će bolji.

Moja je kod veterinara nikad bolja, trese se od straha jer prepoznaje ordinaciju po mirisu. Pse ne primjećuje, pa čak ni mrske joj mačke (jednom mi je skoro pobjegla iz dvorišta jureći za mačkom). Jednostavno veterinar nulira sve osjećaje. I čini mi se da bi moja kod veterinara imala najbolju dresuru.
Tako i izlaganje raznim događajima, korekcije mogu napraviti dobrog psa i omiljenog gdje god dođete.
Ako rijetko susreće neke situacije, nemoj se ni iznenaditi kod loših reakcija.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 16:45   #3795
Quote:
TRAVNIK kaže: Pogledaj post
Uh,imala bih toliko pitanja...


Vidim da se bas ne nosi dobro s drugim psima,svim! Laje i rezi na svakoga.

To ti je posljedica toga što psa prijašnji vlasnici nisu izvodili vani, pa samim time nije socijaliziran. Što naravno, ne znači da tako mora i ostati, samo će trebati dosta truda i rada. Bilo bi zgodno da mu nađeš nekog strpljivog psa za druženje, pa da ga polako navikavaš.

Inače, što se tiče problema u ponašanju, sugerirala bih ti da odeš na temu Dog behavior i pitaš tamo za savjete, dobit ćeš više odgovora i korisnijih savjeta nego na temi koja je isključivo za maltezere.

Inače ako si u mogućnosti, vjerujem da bi ti bilo od velike koristi da upišeš s njime školicu.

Što se tiče ''jahanja'' i toga što ima ljubomorne ispade, ja ne bih vikala na njega, nego bih takvo ponašanje ignorirala. Dakle, kad krene ''jahati'', okreni se od njega i ignoriraj ga dok god se tako ponaša, a isto vrijedi i za ljubomorne ispade. Dakle, loše ponašanje ignorirati (tj. ignorirati psa dok god se tako ponaša), a poželjno nagraditi nekom poslasticom.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 16:38   #3796
Mojoj maltezerki je tjeranje pri kraju,ali sam primjetila da iznad bradavica ima neke ranice,zna li mi iko reci sta je u pitanju?
Foli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 16:39   #3797
Zna li iko postoje li neke skolice za maltezere u BiH?
Foli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:28   #3798
Hvala vam na savjetima dragi moji

Gledam ja te sve emisije,a i cijeli svoj zivot imam nekog psa ili mačku...ali,svaki put sve nanovo,kao da je prvi put!

Obucem ga pri izlasku van.
Vidim da shvata zabranu,kad mu kazem "ne" i pokazem prst,polegne glavicu,odmakne se,ali laje neki zivcan pas
Danas smo sreli malo starijeg maletzera (3.g.) i taj laje ko lud!
Ovaj moj se prepao,sakriva se iza mene i cvili,kaze vlasnik tog psa da je od uvijek takav,laje na sve druge pse,malu djecu,pogotovo kad neko potrci.
Mislim se,a ja mi utjehe...

Moram prošvrljati malo i po drugim temama,da vidim kako ko radi s svojim psima...

Sad imam problem taj,nedavno je naucio dizati nogicu kad piški
ali,sad mi u stanu dize nogicu na sve sto spustim napod! Ili na sta vec naiđe!

Zovnem ga,pokazem mu to,kazem "ne" vidim da se pokunji,al đaba...
A i pase ko ovčica! Jede svu travu! A kuci mi osim kuhane piletine,rijetko sta drugo pojede..nece...

Isto tako svakih par dana,ujutro povrati neku zutu pjenicu
kad vratim film,znam da je jeo normalno,nije gladan,nije pojeo sta ne treba,bar kad ja gledam...zasto svako malo povrati tu pjenicu,veze nemam...
Odmah se sva uznemirim,skuham mu malo caja od metvice,da lizne koji put...

Bilo bi dobro da imam gdje da ga vodim u te školice,ali nemam ja to ovdje,ma ni blizu.
Znam da se treba socijalizirati,ali nisam sigurna u druge pse,pa niti u svog koker spanijera...on ima dosta godina,ima i dosta strpljenja,al je mudar.
Donese neku svoju dekicu ili igracku i ceka kad ce tko od pasa prici tome,da bi ga napao i dao mu do znanja da to njegovo ne dira!
Bojim se da ce to uraditi i ovome malome,a dosta da ga jednom stisne,ne treba mu vise...za sad miruje,jer mu mi cijelo vrijeme govorimo da ne dira maloga...al,znam da ceka priliku da nas ne bude da ga on dovede u red
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:39   #3799
hranila sam psa royal caninom pune 4 godine. U međuvremenu je počeo jesti ljudski i konjski drek, a kupovala sam i VMP (oko 110kn u Pet centru). 1,5kg hrane košta oko 93 kn...prešla sam na Nutrivet, naručila odmah 15 kg (app) i malci prihvatili. 15 kg za 220 kn...Hrana je vrhunska. Dlaka im je postala svilenkasta i više ne trošimo VMP, niti psi jedu drek..
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:35   #3800
@antonija3, obrisala sam ti post, jer je pravilima zabranjeno žicanje životinja.

Da dodam, pas se ne poklanja. Kao ni jedan drugi kućni ljubimac. Previše je nesretnh, loše tretiranih, preudomljenih ili napuštenih životinja koje su bile nekome poklonjene. Ne kažem da bi se tvoja sestra ponijela na isti način, ali njoj prepusti odluku i odabir životinje.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.